OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


XXVIII. NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2019

Nasze życie, nawet jeśli tego nie zauważamy, jest pełne cudów. To obecność drugiego człowieka, dobroć i miłość doświadczana w codziennym życiu, a także Boże przebaczenie. Słyszymy, jak ważna jest wdzięczność – mamy dziękować Bogu za wszystko. Za wszystko – bo wszystko otrzymaliśmy. Nie zapominajmy o wdzięczności. Dziękując Bogu, oddajemy Mu chwałę i wyznajemy wiarę w Jego dobroć.

* Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze m.in.:

–  o inspirowanych głęboką wiarą mozaikach jezuity Marko Rupnika, które można spotkać także w Polsce,

–  o aktualności myśli właśnie kanonizowanego kard. Newmana,

–  na czym polega niemiecka tzw. droga synodalna.

* Jest jeszcze ostatni nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. A w nim m. in.:

– Różaniec nie musi być nudny – co warto wiedzieć o tej niezwykłej modlitwie, – Jak powstają huragany i czym różnią się od tornad,

– historia ministranta karateki, który kruszy kamienie gołymi rękami.

* W kancelarii i w zakrystii, są do nabycia w cenie 3 zł. znicze rozprowadzane przez Caritas Diecezji Gliwickiej z racji zbliżającego się wspomnienia Wiernych Zmarłych. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na dzieła charytatywne. Chciejmy połączyć naszą pamięć o zmarłych z troską o żywych potrzebujących naszej pomocy.

* W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zalecki-wypominki za zmarłych, w intencji których będziemy odprawiać Msze święte i za których modlić się będziemy na Różańcu z okazji wspomnienia Wiernych Zmarłych w listopadzie.

* Zmianie uległ porządek Mszy świętych; Msze święte rano codziennie o 7.00, wieczorem: w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o 18.00, w czwartek o 17.15. Msze święte niedzielne są odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 14.30 i 18.00 (w sobotę o 17.00).

* W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIX. Dzień Papieski. Dzień ten pragniemy przeżyć w duchu dziękczynienia za pontyfikat Św. Jana Pawła II oraz jako okazję do dalszego pogłębiania przyjęcia jego bogatego nauczania. Również w tym roku w ramach Dnia Papieskiego przeprowadza się zbiórkę przed kościołem na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, promującej uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

* W dniu dzisiejszym; w dzień fatimski o 15.30 zapraszamy na różaniec i procesję z figurą Matki Bożej do kościoła Św. Anny.

* W miesiącu październiku, zapraszamy codziennie dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwa Różańcowe. W niedzielę o 15.30, w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o 17.15, w czwartek o 17.45, w sobotę o 16.15. Tych, którzy nie mogą dotrzeć na nabożeństwo do kościoła, zachęcamy do odmawiania Różańca w domach. Kościół pod zwykłymi warunkami, udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają pięć dziesiątek różańca w sposób ciągły z rozważaniem tajemnic różańcowych w kościele, w kaplicy lub w rodzinie.

* Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się do Żywego Różańca. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w kancelarii, bądź bezpośrednio u przełożonych Róż.

* W tym tygodniu we wtorek zapraszamy dodatkowo na Mszą świętą o 8.00.

* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza osoby dorosłe na adorację z modlitwą uwielbienia w środę o 19.00 w naszym kościele.

* Uczniów szkół podstawowych od pierwszej do siódmej klasy zapraszamy w czwartek o 17.15 na Mszę świętą szkolną. Przed nią okazja do Spowiedzi świętej. W tym tygodniu do miesięcznej Spowiedzi zapraszamy szczególnie uczniów klas szóstych.

* Uczniów klas trzecich szkoły podstawowej, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy na czwartkową Mszę św. szkolną, nabożeństwo różańcowe i spotkanie.

* Zapraszamy na rekolekcje dla kobiet zatytułowane: ”Kobieta Królewski Projekt. Zobacz siebie na nowo”. Będzie to próba przejrzenia się w oczach Boga, jak w zwierciadle, poznania Bożego planu dla Kobiety i odkrywania kobiecego piękna, niepowtarzalności w Jego oczach oraz osobistej misji. Głosić będzie Sylwia Wilk – żona, matka 4 dzieci, wielbicielka Boga, wokalistka, dekoratorka oraz miłośniczka dobrej muzyki i włoskiej kuchni. Rekolekcje odbywać się będą w dniach 18 – 20 października. Bliższe informacje i zapisy: biernacik.kasia@gmail.com, tel: 668 112 014.

* Młodzież, która pragnie pogłębić swoją wiarę i zaangażować się bardziej w życie Parafii, zapraszamy na spotkania do Domu Parafialnego w piątek o 19:00. Nasze zaproszenie kierujemy szczególnie do młodzieży, która przyjęła już sakrament Bierzmowania i chciałaby umocnić w sobie otrzymane w tym sakramencie dary, włączyć się w dzieło charytatywne Kościoła. A także do tych młodych, którzy w przyszłości chcieliby zostać animatorami w pracy z małymi grupami. Najbliższe spotkanie 18 października. W czwartek 31 października – zapraszamy na Orszak Świętych o 18.00. W piątek 1 listopada zapraszamy na modlitwę za zmarłych o 19.00 na Cmentarzu Parafialnym.

* W sobotę o 8.00 zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo do kościoła Św. Anny. Szczególnie zapraszamy małżonków oczekujących dziecka i proszących o potomstwo.

* W ramach przygotowania do Bierzmowania zapraszamy uczniów klas siódmych w czwartki 7 listopada, 5 grudnia, 6 lutego, 5 marca, 2 kwietnia, 7 maja. do Spowiedzi św., na Mszę św. szkolną i spotkanie.

* Młodzież młodszą i starszą zapraszamy na Msze Święte młodzieżowe w piątki 8 listopada, 6 grudnia, 7 lutego, 6 marca o godzinie 19.00.

* Chłopców i młodzieńców (od trzeciej klasy Szkoły Podstawowej, także ze szkoły średniej) zapraszamy do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza (zgłoszenia u ks. Kamila Hadasia). Zbiórki w soboty o 9.30. Zdjęcia oraz więcej informacji dotyczących wspólnoty ministranckiej na stronie: https://www.facebook.com/ministranci.lubliniec

* Dziewczęta od trzeciej klasy szkoły podstawowej zapraszamy do wspólnoty Dzieci Maryi. Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza dziewczyny na spotkania w soboty o godzinie 10:00. To okazja do pogłębienia więzi z Bogiem i pobożności maryjnej, a przy tym możliwość poznania nowych osób, wspólnej zabawy i owocnego spędzania czasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.facebook.com/dzieci.maryi.lc u siostry Zofii i ks. Wojciecha Kiełkowskiego.

* We wtorek 22 października, w liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II., zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę świętą dziękczynno-błagalna, w intencji rodzin naszej Parafii oraz w naszych dziękczynno-błagalnych intencjach. Intencje te można składać w kancelarii.

* W sobotę 26 października odwiedziny chorych od 8.00. Chorych i starszych parafian, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii. Następne odwiedziny chorych w sobotę 30 listopada.

* W sobotę 26 października o 8.00 Msza św. i spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

* W niedzielę 27 października w czasie Mszy świętej o 14.30 udzielamy Chrztu świętego i błogosławimy roczne dzieci. W sobotę 26 października o 16.00 nauka przdchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

* W poniedziałek 28 października o 16.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego.

Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii i złożoną ofiarę. Po Mszy świętej, przed kościołem, będzie zbiórka na ”Dzieło Nowego Tysiąclecia” promujące uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin. W  przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Misje. A po Mszy świętej w przyszłą niedzielę, przed kościołem zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia „Caritas” Diecezji i Parafii. Życzymy pięknego świętowania Dnia Pańskiego! Bożego błogosławieństwa i pokoju na każdy dzień! Szczęść Boże!

* Wszystkich parafian, w tym dzieci i młodzież, zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu Pokuty i pojednania. W naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek w godz.: 17.00 – 17.55,  sobotę w godz.: 16.00 – 16.55 i codziennie przed Mszą świętą.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

* W niedziele zapraszamy na nabożeństwa o 15.30.

* We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP.

* Kancelaria Parafialna czynna: w poniedziałki: 8.30 – 10.00 oraz 15.00  – 16.00, środy: 8.30 – 10.00 oraz 15.00 – 17.00, czwartki: 8.30 – 9.30, piątki: 15.00 – 16.00.

* Spisywanie protokołów przedślubnych we wtorki o godzinie 19.00 po wcześniejszym, np. telefonicznym zgłoszeniu.

* Przyjmujemy intencje mszalne do końca roku 2020. Bardzo prosimy, by intencje z okazji jubileuszów i rocznic zamawiać możliwie najwcześniej!

* Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe Msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515 500 091, Dawid Gołombowski tel. 691 133 386, Kinga Zabłocka tel. 505 405 988, Jarosław Jasiura tel. 606 284 230.

* Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej w poniedziałek: 16.00 – 17.00  oraz we wtorek: 8.00 – 9.00.

* W poniedziałki w czasie urzędowania Biblioteki czynny jest charytatywny punkt informacyjny prowadzony przez Caritas Parafii. Można tam, poprzez pozostawienie informacji na kartce, zgłaszać swoje i innych potrzeby pomocy a także wszelką gotowość przyjścia z pomocą, np. przekazania używanych a dobrych sprzętów gospodarstwa domowego, mebli…

* W sprawie nauk przedślubnych dla narzeczonych prosimy o zasięganie informacji w Parafii Św. Stanisława Kostki. Spotkania odbywają się czterokrotnie w ciągu roku, w dwie kolejne soboty o godz. 15:00 i niedziele po Mszy św. o godz. 14:30 w domu katechetycznym przy Parafii Ojców Oblatów. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Termin rozpoczęcia kolejnego cyklu nauk: listopad 2019.

* Przypominamy również o weekendowej formie przygotowania do Sakramentu małżeństwa. W naszej diecezji w czterech miejscach odbywa się takie przygotowanie. Wszelkie informacje: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej, Telefon: 32 279 03 67 kom: 507 389 948, e-mail: drodzin@kuria.gliwice.pl, strona: www.dorodzin.opw.pl

* W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok kościoła katedralnego) również odbywa się przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Spotkania odbywają się cyklicznie w kolejne wtorki o 19.00 (oprócz wakacji). Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego.

* Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o godzinie 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Zapraszamy także małżonków! Kontakt telefoniczny z panią Heleną Grembecką, instruktorką poradni: 511 100 505.

* Chłopców i młodzieńców (od trzeciej klasy Szkoły Podstawowej, także ze szkoły średniej) zapraszamy do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza (zgłoszenia u ks. Kamila Hadasia). Zbiórki w soboty o 9.30. Zdjęcia oraz więcej informacji dotyczących wspólnoty ministranckiej na stronie: https://www.facebook.com/ministranci.lubliniec

* Dziewczęta od trzeciej klasy szkoły podstawowej zapraszamy do wspólnoty Dzieci Maryi. Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza dziewczyny na spotkania w soboty o godzinie 10:00. To okazja do pogłębienia więzi z Bogiem i pobożności maryjnej, a przy tym możliwość poznania nowych osób, wspólnej zabawy i owocnego spędzania czasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.facebook.com/dzieci.maryi.lc u siostry Zofii i ks. Wojciecha Kiełkowskiego.

* Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałki  o 15.00 (Franciszkański Zakon Świeckich), we wtorki od 15.00 (członkowie Róż różańcowych), w środy od 14.30 (czciciele Bożego Miłosierdzia), w czwartki od 15.00 (Rycerze Niepokalanej), w piątki o 15.00 (Rodzina Radia Maryja).

* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza osoby dorosłe na modlitwę uwielbienia w kościele w trzecią środę miesiąca o 19.00, w pozostałe środy na  spotkania modlitewno – formacyjne w środy w Domu Parafialnym.

* Małżeństwa młode stażem, wiekiem lub duchem zapraszamy do Wspólnoty Młodych Małżeństw – jest to odpowiedź na duchowe potrzeby par małżeńskich, które pragną wspólnie pogłębić swoją relację z Bogiem w małżeństwie. Spotkania odbywają się w drugie i czwarte środy miesiąca o godzinie 18.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem Domorackim. Więcej informacji na: https://www.facebook.com/WMMLubliniec 

* Wszystkich parafian zapraszamy do śpiewania w Chórze Świętej Cecylii; próby w środy po Mszy świętej wieczornej oraz w Chórze Stowarzyszenia Przyjaciół Lublinieckiej Fary; próby w czwartki o godzinie 19.00.

* Zapraszamy do Chóru Męskiego Śpiewu Gregoriańskiego przy naszej Parafii. Informacje i zapisy u dyrygenta; Marka Kunickiego (tel. 693 346 193). Próby od w poniedziałki o 19.00.

* Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Należy rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat. Obecnie opłata za pojedynczy grób, zgodnie z decyzją Gliwickiej Kurii Diecezjalnej, wynosi 700 złotych za 20 lat (35 zł na rok). Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.

* Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Nasze konto: Bank BGŻ BNP PARIBAS  Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245 7820.