OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


IV. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.04.2018

„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy” – słyszymy słowa św. Jana, a Jezus mówi, że jest Dobrym Pasterzem. Bóg zapewnia o swojej miłości i opiece. On nas prowadzi do życia wiecznego. W tę kolejną niedzielę wielkanocną odpowiedzmy sobie na pytanie, na ile chcemy podążać za Jezusem i czym właściwie jest dla nas cel, do którego nasz Dobry Pasterz nas prowadzi.

* Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. W bieżącym numerze m. in.:

– Bezpłatny dodatek – adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exultate” – o świętości w świecie współczesnym.

– czy Duch Święty może zmieniać Tradycję w Kościele?

– czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej?

* Polecamy również nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

* Dzisiaj  o 15.30 zapraszamy na nabożeństwo w intencji powołań do służby w Kościele, prowadzone przez naszego księdza diakona Kamila Hadasia.

* W poniedziałek o 7.00 zapraszamy na Mszę świętą za + siostrę Ancillę Zacharewicz a we wtorek o 7.00 za + księdza Jana Urbaczkę w rocznice śmierci.

* Przypominamy, że w Domu Parafialnym funkcjonuje nasza Biblioteka Parafialna. Zapraszamy do niej w poniedziałek: 17.00 – 17.50  oraz we wtorek: 8.00 – 9.00.

* Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy na Mszę św. szkolną i spotkania w czwartki o 17.15. Obowiązkowa jest także obecność na próbach w poniedziałek 23 kwietnia, w środę 25 kwietnia, w poniedziałek 7 maja i środę 9 maja o godzinie 16.30. Prosimy przynieść „Drogi do Nieba”. Pierwsza Spowiedź święta w piątek 11 maja o godzinie 16.00.

* W środę 25. kwietnia po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30) zapraszamy na procesję błagalną do krzyża na placu kościelnym w intencji urodzajów, o błogosławieństwo w pracy i o pokój na świecie.

* Małżeństwa młode stażem, wiekiem lub duchem, które pragną wspólnie pogłębić swoją relację z Bogiem w małżeństwie, zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Młodych Małżeństw w środę miesiąca po wieczornej Mszy Świętej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem Rucińskim.

* Uczniów szkół podstawowych oraz drugich klas gimnazjalnych zapraszamy w czwartek o godz. 17.15 na Mszę świętą szkolną. Przed nią do miesięcznej Spowiedzi św., od. 16. 45, zapraszamy szczególnie uczniów klas piątych.

* Chłopców z klas siódmych, w ramach przygotowania do Bierzmowania zapraszamy w czwartek do Spowiedzi świętej na Mszę św. szkolną i spotkanie.

* Spotkanie i Msza święta Apostolatu Maryjnego w piątek o godz. 16.00.

* Młodzież od trzecich klas gimnazjalnych zapraszamy w piątek o 19.00 na Mszę świętą młodzieżową w intencji maturzystów i wszystkich zdających egzaminy.

* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na modlitwę uwielbienia w trzeci piątek miesiąca, w pozostałe piątki na spotkania modlitewno – formacyjne o 19.00.

* Franciszkański Zakon Świeckich gromadzi się na Mszy świętej i spotkaniu w sobotę o 8.00.

* Chrztu świętego udzielamy i błogosławimy roczne dzieci w przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godzinie 13.00. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.00.

* W następną sobotę 5 maja będą odwiedziny chorych od godz. 8.00. Chorych i starszych parafian, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła prosimy zgłaszać w zakrystii bądź kancelarii.

* Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę na Opolszczyznę i Dolny Śląsk w dniach 26-28.06.2018. W programie m. in. Prudnik, Nysa, Świdnica, Legnica – kościół Cudu Eucharystycznego, Trzebnica. Szczegóły w gablocie. Koszt 400 zł. Zapisy, możliwie najszybciej, wraz z wpłatą 100 zł, w zakrystii.

* Zachęcamy dzieci i młodzież w wieku 11 – 20 lat do udziału w letnich wyjeździe  rekolekcyjno-wypoczynkowym do Kotliny Kłodzkiej w dniach 9 -15 lipca 2018 Więcej informacji na plakacie w gablocie. Koszt: 660 zł. Informacje i zapisy u ks. Krzysztofa Rucińskiego.

* Zachęcamy młodzież w wieku 14 – 18 lat do udziału w letnich rekolekcjach  „Oaza Nowego Życia” prowadzonych przez ks. Krzysztofa Rucińskiego, które odbędą się w dniach 17 lipca – 2 sierpnia 2018 w Ochotnicy Dolnej k. Krościenka nad Dunajcem. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Koszt: 680 zł. Informacje i zapisy u ks. Krzysztofa Rucińskiego.

* Przypominamy, że w odpowiedzi na prośby licznych parafian, została wypracowana możliwość przekazania 1% podatku na rzecz naszej Parafii. Aby tak się stało, należy w zeznaniu podatkowym podać numer KRS 0000283966, a w rubryce „cel szczegółowy 1%” – Parafia Św. Mikołaja Lubliniec.

Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii i złożoną ofiarę. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Życzymy pięknego świętowania Dnia Pańskiego, opieki Dobrego Pasterza, pokoju i Bożej mocy na każdy dzień! Szczęść Boże!

* Wszystkich parafian, w tym dzieci i młodzież, zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu pokuty i pojednania. W naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek w godz.: 17.00 – 17.55,  sobotę w godzinach: 16.00 – 16.55 i codziennie przed Mszą świętą.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

* W niedziele zapraszamy na nabożeństwa o 15.30.

* We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP.

* Kancelaria Parafialna czynna: w poniedziałki: 8.30 – 10.00 oraz 15.00 – 16.00, w środy: 8.30 – 10.00 oraz 15.00 – 17.00, czwartki: 8.30 – 9.30, piątki: 15.00 – 16.00. W poniedziałek 30 kwietnia kancelaria nieczynna.

* Spisywanie protokołów przedślubnych we wtorki o godzinie 19.00 (oprócz wtorku 1 maja).

* Przyjmujemy intencje mszalne do końca roku 2018. Prosimy, by szczególnie  intencje związane z jubileuszami i rocznicami zamawiać możliwie najwcześniej. Od 7 maja przyjmować będziemy intencje z okazji jubileuszów i rocznic na rok 2019. Od 1 czerwca przyjmować będziemy również intencje za zmarłych na cały rok 2019.

* Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe Msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515 500 091, Dawid Gołombowski tel. 691 133 386, Kinga Zabłocka tel. 505 405 988, Jarosław Jasiura tel. 606 284 230.

* W sprawie nauk przedślubnych dla narzeczonych prosimy o zasięganie informacji w Parafii Św. Stanisława Kostki. Spotkania odbywają się czterokrotnie w ciągu roku, w dwie kolejne soboty o godz. 15:00 i niedziele po Mszy św. o godz. 14:30 w domu katechetycznym przy Parafii Ojców Oblatów. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Terminy rozpoczęcia kolejnego cyklu nauk: 23 czerwca 2018.

* Przypominamy również o weekendowej formie przygotowania do Sakramentu małżeństwa. W naszej diecezji w czterech miejscach odbywa się takie przygotowanie. Wszelkie informacje: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej, Telefon: 32/279 03 67 kom: +48/507 389 948, e-mail: drodzin@kuria.gliwice.pl, strona: www.dorodzin.opw.pl

* W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok kościoła katedralnego) również odbywa się przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Spotkania odbywają się cyklicznie w kolejne wtorki o 19.00. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego. 

* Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o godzinie 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Zapraszamy także małżonków! Kontakt telefoniczny z panią Kornelią Kansy-Jańczyk, instruktorką poradni: +48/605 206 739.

* Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej w poniedziałek: 17.00 – 17.50  oraz we wtorek: 8.00 – 9.00.

* W poniedziałki w czasie urzędowania Biblioteki czynny jest charytatywny punkt informacyjny prowadzony przez Caritas Parafii. Można tam, poprzez pozostawienie informacji na kartce, zgłaszać swoje i innych potrzeby pomocy a także wszelką gotowość przyjścia z pomocą, np. przekazania używanych a dobrych sprzętów gospodarstwa domowego, mebli…

* Przypominamy, że we wtorki, piątki i soboty, oprócz Mszy świętej porannej o godzinie 7.00, jest również najczęściej sprawowana Msza święta o godzinie 8.00! Serdecznie zapraszamy! Nie ma natomiast Mszy świętej o godzinie 8.00 w czasie zimowych ferii szkolnych oraz wakacji.

* Wszystkich parafian zapraszamy do śpiewania w Chórze Świętej Cecylii; próby w środy po Mszy świętej wieczornej oraz w Chórze Stowarzyszenia Przyjaciół Lublinieckiej Fary; próby w czwartki o godzinie 19.00.

* Dzieci i młodzież od 3. klasy szkoły podstawowej zapraszamy do wspólnoty ministranckiej (zgłoszenia u ks. Michała Choroszewskiego) oraz wspólnoty Dzieci Maryi (zgłoszenia u ks. Krzysztofa Rucińskiego).

* Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałki  o 15.00 (Franciszkański Zakon Świeckich), we wtorki o 15.00 (członkowie Róż różańcowych), w środy o 14.30 (czciciele Bożego Miłosierdzia), w czwartki o 15.00 (Rycerze Niepokalanej), w piątki o 15.00 (Rodzina Radia Maryja).

* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na modlitwę uwielbienia w trzeci piątek miesiąca, w pozostałe piątki na spotkania modlitewno – formacyjne o 19.00.

* Małżeństwa młode stażem, wiekiem lub duchem, które pragną wspólnie pogłębić swoją relację z Bogiem w małżeństwie, zapraszamy do Wspólnoty Młodych Małżeństw. Spotkania odbywają się raz w miesiącu; w ostatnie środy miesiąca po wieczornej Mszy Świętej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem Rucińskim. Najbliższe spotkanie: 25 kwietnia.

* Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Można rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat. Obecnie opłata za pojedynczy grób, zgodnie z decyzją Gliwickiej Kurii Diecezjalnej, wynosi 700 złotych za 20 lat (35 zł na rok). Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.

* Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Nasze konto: Bank BGŻ BNP PARIBAS  Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245 7820.

Wspieraj swoją Parafię i przekaż na jej rzecz 1% podatku!

Istnieje możliwość przekazania 1% podatku na rzecz naszej Parafii.

Aby tak się stało, należy w zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce podać numer KRS 0000283966, a w rubryce „cel szczegółowy 1%” podać: Parafia Św. Mikołaja Lubliniec. Serdeczne Bóg zapłać tym, którzy już to uczynili!