OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


XXXIII. NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.11.2019

Zbliża się nasze odkupienie. Nie przerażajmy się wizją ostatecznego przyjścia naszego Zbawiciela. Powierzmy Mu nasze życie, bo tylko w Bogu możemy odnaleźć pełne szczęście. Kiedy przyjdą trudności, Bóg nie pozostawi nas samych. Niech Msza św. i ufna modlitwa pomagają nam w trwaniu przy Jezusie.

* Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. Przypominamy, że jest w cenie 6 zł. W najnowszym numerze m.in.: 

– wywiad z Abby Johnos, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczką pro-live. Na podstawie jej doświadczeń zrealizowano film „Nieplanowane”

– o orędziu papieża na Światowy Dzień Ubogich,

– o tym, dlaczego Anioł Stróż nie ochronił o. Pio.

* Jest jeszcze ostatni numer „Małego Gościa niedzielnego”, a w nim m. in.:

– magnes na lodówkę

– o wybitnych Polakach bez których świat nie byłby taki sam

– niesamowite historie dzieci których modlitwy zostały wysłuchane

* Przypominamy, że zmianie uległ porządek Mszy świętych; Msze święte rano codziennie o 7.00, wieczorem: w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o 18.00, w czwartek o 17.15. Msze święte niedzielne są odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 14.30 i 18.00 (w sobotę o 17.00). Wcześniej przyjęte intencje mszalne na niedziele o 13.00 zostaną oczywiście odprawione. Na czas od 1 stycznia 2020 już nie przyjmujemy intencji na tę porę.

* W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zalecki-wypominki za zmarłych, w intencji których odprawiamy Msze święte i za których modlimy się na Różańcu. Prosimy o możliwie najbardziej czytelne ich wypisywanie; chcemy, by nazwiska zmarłych na modlitwie różańcowej były poprawnie odczytane.

* Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w intencji zmarłych zalecanych w wypominkach. Dzisiaj, w niedzielę o 15.30, we wtorek, środę i piątek o 17.15.

* Rodziców uczniów klas trzecich szkoły podstawowej zapraszamy w środę 20 listopada na Mszę świętą wieczorną (o godz. 18.00) i spotkanie.

* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza osoby dorosłe na Adorację z modlitwą uwielbienia w środę o 19.00 w kościele.

* Uczniów szkół podstawowych od pierwszej do siódmej klasy zapraszamy w czwartek o 17.15 na Mszę świętą szkolną. Przed nią okazja do Spowiedzi świętej. W tym tygodniu do miesięcznej Spowiedzi św. zapraszamy przede wszystkim uczniów klas piątych.

* Uczniów klas trzecich szkoły podstawowej, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy (obowiązkowo!) w każdy czwartek na Mszę świętą szkolną o 17.15 i spotkanie po niej.

* Chłopców i młodzieńców (od trzeciej klasy Szkoły Podstawowej, także ze szkoły średniej) zapraszamy do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza (zgłoszenia u ks. Kamila Hadasia). Zbiórki w soboty o 9.30. Zdjęcia oraz więcej informacji dotyczących wspólnoty ministranckiej na stronie: https://www.facebook.com/ministranci.lubliniec

* Dziewczęta od trzeciej klasy szkoły podstawowej zapraszamy do wspólnoty Dzieci Maryi. Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza dziewczyny na spotkania w soboty o godzinie 10:00. To okazja do pogłębienia więzi z Bogiem i pobożności maryjnej, a przy tym możliwość poznania nowych osób, wspólnej zabawy i owocnego spędzania czasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.facebook.com/dzieci.maryi.lc u siostry Zofii i ks. Wojciecha Kiełkowskiego.

* W niedzielę 24 listopada w czasie Mszy św. o 14.30 udzielamy Chrztu św. i błogosławimy roczne dzieci. W sobotę 23 listopada o 16.00 nauka przdchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

* W niedzielę 24 listopada o godzinie 15.30 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu Marianny Owczarz w ramach naszego X. Lublinieckiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

* Od niedzieli Chrystusa Króla 24 listopada w kancelarii i w zakrystii można będzie nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Dobrowolna ofiara składana przy tej okazji przeznaczona jest na nasze cele parafialne. Przypominamy, że nasza Parafia nikogo nie  wysyła i nie upoważnia do rozprowadzania opłatków poza terenem kościelnym. Jeśli ktoś powoływałby się na działanie w imieniu Parafii, jest oszustem!

* W środę 27 listopada spotkanie Apostolatu Maryjnego o godz. 16.00 (Msza św. o godz. 18.00).

* W środę 27 listopada o 18.00 w Domu Parafialnym spotkanie Wspólnoty Małżeństw. Zapraszamy!

* Młodzież, która pragnie pogłębić swoją wiarę i zaangażować się bardziej w życie Parafii, zapraszamy na spotkania do Domu Parafialnego w piątek o 19:00. Nasze zaproszenie kierujemy szczególnie do młodzieży, która przyjęła już sakrament Bierzmowania i chciałaby umocnić w sobie otrzymane w tym sakramencie dary, włączyć się w dzieło charytatywne Kościoła. A także do tych młodych, którzy w przyszłości chcieliby zostać animatorami w pracy z małymi grupami. Najbliższe spotkanie: 29 listopada.

* W sobotę 30 listopada odwiedziny chorych od 8.00. Chorych i starszych parafian, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła, prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii. Następne, przedświąteczne odwiedziny chorych w sobotę 21 grudnia.

* W sobotę 30 listopada o 8.00 Msza św. i spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

* Niedzielą 1 grudnia rozpoczynamy Adwent. Zachęcamy, by w rodzinach przygotować wieńce adwentowe i przynieść do poświecenia w kościele 1 grudnia o 15.30. Niech przez cały Adwent przypominają nam o jego istocie i gromadzą całą rodzinę, szczególnie w niedzielę, na wspólnej modlitwie, czytaniu Słowa Bożego, rozmowie o ważnych sprawach. Przed Adwentem i odpustem parafialnym, zachęcamy do przyjęcia Sakramentu pokuty i pojednania.

* W pierwszą niedzielę Adwentu 1 grudnia oraz w dzień naszego odpustu 8 grudnia Dzieci Maryi naszej Parafii wraz z rodzicami i animatorami zapraszają na Jarmark Świąteczny; można będzie zakupić kartki i ozdoby świąteczne, pierniki, ciastka, ciasta różnego rodzaju, a także na miejscu w Domu Parafialnym napić się cieplej herbaty lub kawy. Dochód będzie przeznaczony na cele Dzieci Maryi.

* Na Msze święte roratnie zapraszamy w Adwencie od poniedziałku do piątku o 17.15. Dzieci zachęcamy do przygotowania i przynoszenia lampionów roratnich.

* Prosimy Chętnych Parafian (nie tylko przedsiębiorców, handlowców, rzemieślników…) o włączenie się w ufundowanie nagród i prezentów mikołajowych dla dzieci, paczek świątecznych dla potrzebujących… Zapewniamy o modlitwie w czasie rorat i nie tylko.

* Zapraszamy również na Msze święte roratnie dla dorosłych we wtorki i czwartki Adwentu o 18.30.

* Jak co roku, w Adwencie będą do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 zł i 12 zł., rozprowadzane przez Caritas Diecezji Gliwickiej. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na dzieła charytatywne. Chciejmy z okazji świąt wesprzeć potrzebujących naszej pomocy, szczególnie dzieci.

* W pierwsze czwartek, piątek i sobotę miesiąca, zapraszamy na nabożeństwa o godz. 7.30.

* W ramach przygotowania do Bierzmowania zapraszamy uczniów klas siódmych w czwartki 5 grudnia, 6 lutego, 5 marca, 2 kwietnia, 7 maja. do Spowiedzi św., na Mszę św. szkolną i spotkanie.

* Młodzież zapraszamy w piątek 6 grudnia o 19.00. na Mszę świętą młodzieżową.

* W niedzielę 8 grudnia obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Świętego Mikołaja, naszego patrona. Kazania odpustowe wygłosi ks. Józef Kara, oficjał Sądu Biskupiego w Gliwicach. Zapraszamy służbę liturgiczną, panów do baldachimu, wszystkie wspólnoty, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach liturgicznych na sumę odpustową o 11.30. Nie będzie w tym dniu Mszy świętej o 13.00! O 15.30 w ramach naszego X. Lublinieckiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej zapraszamy na uroczysty Moniuszkowski koncert odpustowy. Wykonawcy: Jasnogórski Chór Chłopięco – Męski Pueri Claromontani, Michał Pyrkosz – organy, Jarosław Jasiura – dyrygent, przygotowanie chóru –  Jarosław Jasiura, s. Maria Bujalska. W programie: Stanisław Moniuszko – utwory organowe i chóralne, Msza Es dur, III Litania Ostrobramska.

* Spotkanie nowo wybranej Parafialnej Rady Duszpasterskiej w poniedziałek 9 grudnia po Roratach na plebanii.

Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii i złożoną ofiarę. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na ogrzewanie. Życzymy pięknego świętowania Dnia Pańskiego! Bożego błogosławieństwa i pokoju na każdy dzień! Szczęść Boże!

* Wszystkich parafian, w tym dzieci i młodzież zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu Pokuty i pojednania. W naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek w godz.: 17.00 – 17.55 (w Adwencie 16.30 – 17.15), sobotę w godz.: 16.00 – 16.55 i codziennie przed Mszą świętą.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

* W niedziele zapraszamy na nabożeństwa o 15.30.

* We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP.

* Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałki o 15.00 (Franciszkański Zakon Świeckich), we wtorki od 15.00 (członkowie Róż różańcowych), w środy od 14.30 (czciciele Bożego Miłosierdzia), w czwartki od 15.00 (Rycerze Niepokalanej), w piątki o 15.00 (Rodzina Radia Maryja).

* Kancelaria Parafialna czynna: w poniedziałki: 8.30 – 10.00 oraz 15.00  – 16.00, środy: 8.30 – 10.00 oraz 15.00 – 17.00 (w Adwencie 15.00 – 16.30), czwartki: 8.30 – 9.30, piątki: 15.00 – 16.00.

* Spisywanie protokołów przedślubnych we wtorki o godzinie 19.00, po wcześniejszym, np. telefonicznym, zgłoszeniu.

* Przyjmujemy intencje mszalne do końca roku 2020. Bardzo prosimy, by intencje z okazji jubileuszów i rocznic na zamawiać możliwie najwcześniej.

* Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe Msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515500091, Dawid Gołombowski tel. 691133386, Kinga Zabłocka tel. 505405988, Jarosław Jasiura tel. 606284230.

* Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej w poniedziałki: 17.00 – 17.50 (w listopadzie), 16.00 – 17.00 (w grudniu) i we wtorki: 8.00-9.00.

* W poniedziałki w czasie urzędowania Biblioteki czynny jest charytatywny punkt informacyjny prowadzony przez Caritas Parafii. Można tam, poprzez pozostawienie informacji na kartce, zgłaszać swoje i innych potrzeby pomocy a także wszelką gotowość przyjścia z pomocą, np.  przekazania używanych a dobrych sprzętów gospodarstwa domowego, mebli…

* Chłopców i młodzieńców (od trzeciej klasy Szkoły Podstawowej, klas gimnazjalnych oraz szkoły średniej) zapraszamy do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza (zgłoszenia u ks. Kamila Hadasia). Zbiórki w soboty o 9.30. Zdjęcia oraz więcej informacji dotyczących wspólnoty ministranckiej na stronie: https://www.facebook.com/ministranci.lubliniec

* Dziewczęta od trzeciej klasy szkoły podstawowej zapraszamy do wspólnoty Dzieci Maryi. Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza dziewczyny na spotkania w soboty o godzinie 10:00. To okazja do pogłębienia więzi z Bogiem i pobożności maryjnej, a przy tym możliwość poznania nowych osób, wspólnej zabawy i owocnego spędzania czasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.facebook.com/dzieci.maryi.lc u siostry Zofii.

* W sprawie nauk przedślubnych dla narzeczonych prosimy o zasięganie informacji w Parafii Św. Stanisława Kostki. Spotkania odbywają się czterokrotnie w ciągu roku, w dwie kolejne soboty o godz. 15:00 i niedziele po Mszy św. o godz. 14:30 w domu katechetycznym przy Parafii Ojców Oblatów. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Terminy rozpoczęcia kolejnych cyklów nauk: styczeń 2020, kwiecień 2020, czerwiec 2020, październik 2020.

* Przypominamy również o weekendowej formie przygotowania do Sakramentu małżeństwa. W naszej diecezji w czterech miejscach odbywa się takie przygotowanie. Wszelkie informacje: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej, Telefon: 32 2790367 kom: 507389948, e-mail: drodzin@kuria.gliwice.pl, strona: www.dorodzin.opw.pl

* W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok kościoła katedralnego) również odbywa się przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Spotkania odbywają się cyklicznie w kolejne wtorki o 19.00 (oprócz wakacji). Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego. 

* Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o godzinie 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Kontakt telefoniczny z panią Heleną Grembecką, instruktorką poradni: 511100505.

* Wszystkich parafian zapraszamy do śpiewania w Chórze Świętej Cecylii; próby w środy po Mszy świętej wieczornej oraz w Chórze Stowarzyszenia Przyjaciół Lublinieckiej Fary; próby w czwartki o godzinie 19.00.

* Zapraszamy do Chóru Męskiego Śpiewu Gregoriańskiego przy naszej Parafii. Informacje i zapisy u dyrygenta; Marka Kunickiego (tel. 693 346 193). Próby od w poniedziałki o 19.00.

* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza osoby dorosłe na modlitwę uwielbienia w kościele w trzecią środę miesiąca o 19.00, w pozostałe środy na  spotkania modlitewno – formacyjne w środy w Domu Parafialnym. Zapraszamy! 

* Małżeństwa młode stażem, wiekiem lub duchem zapraszamy do Wspólnoty Młodych Małżeństw, które pragną wspólnie pogłębić swoją relację z Bogiem. Spotkania odbywają się w drugie i czwarte środy miesiąca  o godzinie 18.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem Domorackim. Więcej informacji na: https://www.facebook.com/WMMLubliniec 

* Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Można rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat bądź zlikwidować grób. Obecnie opłata za pojedynczy grób, zgodnie z decyzją Gliwickiej Kurii Diecezjalnej, wynosi 700 złotych za 20 lat (35 zł na rok). Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.

* Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Nasze konto: Bank BGŻ BNP PARIBAS. Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245