Ogłoszenia parafialne


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.03.2015

Pan Jezus przywołuje przykład ziarna pszenicy, które aby mogło przynieść obfity plon, musi obumrzeć, inaczej zostanie tylko samo. Lękamy się samotności, że zostaniemy sami. A tymczasem kiedy nie zachowujemy naszego życia dla siebie, ale czynimy z niego dar dla innych, otrzymujemy znacznie więcej. I to jest konkretny wyraz miłości. Pan Jezus dał nam jej przykład, umierając za nas na krzyżu.

* Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim m. in.:

Obrazek z modlitwą duchowej adopcji dziecka nienarodzonego do codziennego odmawiania przez dziewięć miesięcy. Każdy może włączyć się do duchowej adopcji i uratować jedno dziecko. Szczegóły w „Gościu”. Do tej adopcji nie trzeba wypełniać stosów papierów. Nie ma ograniczenia wieku, ani finansowych czy prawnych poprzeczek. Wystarczy gotowość serca i przyrzeczenie. Najlepiej uroczyste, w kościele, przy świadkach. Choć może być i w zaciszu domowym, sam na sam przed krzyżem. Potem trzeba już tylko mobilizacji przez 9 miesięcy.

– kiedy w ostatnią niedzielę w cerkwi pw. Matki Bożej sprawowana była liturgia, w oddali słychać było wystrzały artyleryjskie – reportaż z Mariupola na Ukrainie o wielkiej roli tamtejszych chrześcijan;

– o programie telewizyjnym, który wstrząsnął światem muzułmańskim. Na oczach milionów widzów umęczeni i prześladowani chrześcijanie przebaczają swoim wrogom

* Po raz kolejny rozprowadzamy świece – paschaliki (do nabycia w kancelarii lub zakrystii, po 3, 5 i 12 zł), które mogą być wykorzystane podczas liturgii Wielkiej Soboty, mogą być też zapalone podczas uroczystego Wielkanocnego śniadania.

* Piątą Niedzielą Wielkiego Postu rozpoczynamy nasze REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. pod przewodnictwem ks. Piotra Burczyka, proboszcza Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła i dyrektora Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Nysie. Dzisiaj o 15.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Od poniedziałku do środy zapraszamy na Msze święte za naukami rekolekcyjnymi o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 17.30. Zapraszamy na nauki stanowe o godz. 18.30: w poniedziałek – dla kobiet, we wtorek – dla mężczyzn, w środę – dla młodzieży. W czwartek zapraszamy chorych i starszych parafian o 10.00 na Mszę świętą rekolekcyjną w ich intencji z udzielaniem Namaszczenia chorych. Krewnych i sąsiadów prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła. Tych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od 8.00. Prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii bądź kancelarii. Módlmy się o dobre przeżycie wielkopostnych rekolekcji parafialnych.

* Kancelaria Parafialna w czasie rekolekcji będzie czynna: w poniedziałek i środę: 8.30 – 9.30 i 15.00 – 15.50, (czwartek i piątek jak zwykle).

* W czasie rekolekcji biblioteka i charytatywny punkt informacyjny, nie będą czynne.

* W środę  25. marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia, po Mszach świętych udzielamy błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa. Każdy z wierzących ma możliwość włączenia się w modlitwę za tych, którzy są najbardziej bezbronni, poprzez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja, to modlitewne zobowiązanie podjęte przez konkretną osobę w intencji jednego dziecka, którego imię zna tylko Bóg, zagrożonego zabiciem w łonie matki. Przez dziewięć miesięcy osoba podejmująca Duchową Adopcję każdego dnia ogarnia modlitwą dziecko i jego rodziców (10-tka różańca i specjalna modlitwa), prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie. Ufamy, że pokorną i wytrwałą modlitwą wyprosimy u Wszechmocnego Boga łaskę ocalenia istniejącego już życia i doczekamy czasów, w których każde poczęte dziecko będzie przyjmowane z radością i miłością. Serdecznie zachęcamy do modlitwy i złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Uroczyste złożenie przyrzeczenia duchowej adopcji odbędzie się w czasie Mszy świętej w środę 25. marca o godz. 17.30. Budujmy “cywilizację życia” przez modlitwę dla życia.

* W najbliższe czwartek i piątek nie będzie Mszy świętej o godzinie 8.00.

* Uczniów szkół podstawowych oraz klas pierwszych i drugich gimnazjów zapraszamy w czwartki o godz. 17.15 na Mszę świętą szkolną i Drogę krzyżową. Przed nimi okazja do Spowiedzi od godz. 16.45.

* Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy na Mszę świętą szkolną, Drogę krzyżową i spotkanie w czwartki o godzinie 17.15.

* W ramach przygotowania do Bierzmowania w najbliższy czwartek zapraszamy chłopców z drugich klas gimnazjum do Spowiedzi świętej, na Mszę św. szkolną, Drogę Krzyżową i spotkanie.

* Spotkanie i Msza święta Apostolatu Maryjnego w piątek o godz. 16.00.

* W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową ulicami naszego Miasta o 18.30. Nie będzie w tym dniu nabożeństwa Drogi krzyżowej w kościele o 17.00. O 17.40 zostaną jedynie odczytane wypominki za zmarłych, za których modlić się będziemy w czasie Drogi krzyżowej. Wypominki można składać w zakrystii bądź kancelarii.

* Franciszkański Zakon Świeckich gromadzi się na Mszy świętej i spotkaniu w sobotę o 8.00.

* Chrztu świętego udzielamy i błogosławimy roczne dzieci w przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godzinie 13.00. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę 28. maca o godzinie 16.00.

* Marianki w Niedzielę Palmową rozprowadzać będą przygotowane „gałązki palmowe” a po Mszy świętej zapraszają na kiermasz świąteczny.

Gorąco zachęcamy do przyjęcia Sakramentu pokuty i pojednania przed świętami możliwie najwcześniej!

Okazja do Spowiedzi świętej:

Od poniedziałku 23. marca do środy 25. marca pół godziny przed każdą Mszą świętą z nauką rekolekcyjną; 6.30 – 7.00, 9.30 – 10.00, 15.30 – 16.00, 17.00 – 17.30.

Czwartek 26. marca: 6.30 – 7.00, 9.30 – 10.00, 16.45 – 17.15.

Piątek 27. marca: 6.30 – 7.00, 16.00 – 18.00.

Sobota 28. marca: 6.30 – 7.00, 15.00 – 17.00.

Bardzo prosimy, by wszystkie dzieci i młodzież przystąpiły do Spowiedzi świętej przed Niedzielą Palmową!

* Bardzo prosimy parafian, którzy jeszcze nie potwierdzili gotowości przyjęcia do swoich domów uczestników ŚDM w 2016. roku złożeniem wypełnionej ankiety, by uczynili to w najbliższym czasie.

* Serdecznie zapraszamy młodzież gimnazjalną i szkół średnich na WAKACJE Z BOGIEM, które odbędą się w LEWINIE KŁODZKIM od 5 do 12 lipca bieżącego roku. Szczegóły i zapisy u ks. Michała

* Poproszono nas o przekazanie ogłoszenia: Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach zaprasza wszystkie kobiety na wykład nt. profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy oraz raka piersi. Wykład połączony z instruktażem samobadania piersi odbędzie się dnia 25 marca 2015r. o godz. 12:15 w Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej.

Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii i za złożoną dzisiaj ofiarę. W środę, kolekta rekolekcyjna, w przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, a po Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc w organizacji Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie w 2016. roku. Życzymy błogosławionej niedzieli, opieki Bożej na każdy dzień i wytrwałości w wielkopostnej pracy nad sobą. Szczęść Boże!

* Wszystkich parafian, w tym dzieci i młodzież, zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu Pokuty i pojednania. W naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek w godz.: 17.00 – 17.55,  sobotę w godz.: 16.00 – 16.55 i codziennie przed Mszą świętą.

* Kancelaria Parafialna czynna: w poniedziałki: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 16.00, środy: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 17.00, czwartki: 8.35 – 9.30, piątki: 15.00 – 16.00. W czasie rekolekcji: w poniedziałek i środę: 8.30 – 9.30 i 15.00 – 15.50, (czwartek i piątek jak zwykle). W Wielki Poniedziałek i Wielką Środę: 9.15 – 10.00 oraz 14.30 – 15.15. Nie będzie czynna w Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz we wtorek 7. kwietnia wieczorem (protokoły przedślubne).

* Spisywanie protokołów przedślubnych we wtorki oprócz 7. kwietnia o godzinie 19.00.

* Przyjmujemy intencje mszalne do końca roku 2015. Prosimy, by szczególnie  intencje związane z jubileuszami i rocznicami zamawiać możliwie najwcześniej.

* Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe Msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515500091, Dawid Gołombowski tel. 691133386, Kinga Witczak tel. 505 405 988, Jarosław Jasiura tel. 606284230.

* Biblioteka Parafialna czynna w poniedziałki: 17.00 – 17.50 i we wtorki: 8.00 – 9.00.

* W poniedziałki w czasie urzędowania Biblioteki czynny jest charytatywny punkt informacyjny prowadzony przez Caritas Parafii. Można tam, poprzez pozostawienie informacji na kartce, zgłaszać swoje i innych potrzeby pomocy a także wszelką gotowość przyjścia z pomocą, np. przekazania używanych a dobrych sprzętów gospodarstwa domowego, mebli…

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

* Zapraszamy na nabożeństwa niedzielne o 15.30.

* We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP po porannej i wieczornej Mszy św.

* Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałki  o 15.00 (Franciszkański Zakon Świeckich), we wtorki od 15.00 (członkowie Róż różańcowych), w środy od 14.30 (czciciele Bożego Miłosierdzia), w czwartki od 15.00 (Rycerze Niepokalanej).

* Wszystkich parafian zapraszamy do śpiewania w Chórze Świętej Cecylii; próby w środy po Mszy świętej wieczornej oraz w Chórze Stowarzyszenia Przyjaciół Lublinieckiej Fary; próby w czwartki o godzinie 19.00.

* Dzieci i młodzież od 3. klasy szkoły podstawowej zapraszamy do wspólnoty ministranckiej (zgłoszenia u ks. Michała Choroszewskiego), wspólnoty Dzieci Maryi (zgłoszenia u ks. Mariusza Babuli).

* Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o godzinie 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Zapraszamy także małżonków!

* W sprawie nauk przedślubnych dla narzeczonych prosimy o zasięganie informacji w Parafii Św. Stanisława Kostki. Spotkania odbywają się czterokrotnie w ciągu roku, w dwie kolejne soboty i niedziele o godz. 15:00 w domu katechetycznym przy Parafii Ojców Oblatów. Najbliższe terminy; od. 25. kwietnia oraz od 27. czerwca. Zapisy podczas pierwszego spotkania.

* Przypominamy również o weekendowej formie przygotowania do sakramentu małżeństwa, w czterech miejscach naszej Diecezji. Wszelkie informacje: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej, Telefon: 32 279 03 67 kom: 507 38 99 48, e-mail: drodzin@kuria.gliwice.pl, strona: www.dorodzin.opw.pl

* W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok kościoła katedralnego) również odbywa się przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Spotkania odbywają się cyklicznie w kolejne wtorki o 19.00. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech spotkań indywidualnych w  przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego. 

* Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Można rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat, bądź na krótszy okres. Obecnie opłata za pojedynczy grób wynosi 22 zł. na rok. Od 1. stycznia 2016 wynosić będzie 23 zł. Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.

* Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Nasze konto: Bank BGŻ S. A. Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245 7820.