OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


XXX. NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELE MISYJNA – 23.10.2016
Która modlitwa jest nam bliższa?: „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie. Nie kradnę, nikogo nie biję. Chodzę do kościoła, daję na ofiarę itp.”, czy też: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika”. Jezus podaje modlitwę celnika jako przykład dla nas, bo któż z nas jest sprawiedliwy przed Bogiem? Uznajmy naszą słabość i grzeszność, również naszą skłonność do porównywania się i wywyższania nad innych. Bóg nie pozostanie obojętny na taką modlitwę. On przynosi pokój i wolność wewnętrzną.
* Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. W nim m. in.:
– w ciągu ostatnich czterech lat Caritas Polska przeznaczyła na pomoc ofiarom wojny w Syrii i Libanie prawie 7 milionów złotych. Teraz każdy z nas może pomóc konkretnej rodzinie znanej z imienia i nazwiska, która jest ofiarą wojny na Bliskim Wschodzie. Szczegóły w „Gościu”.
– o tym, że właścicielem moich ciężko zarobionych pieniędzy jest Pan Bóg.
– jesteśmy po Wielkiej Pokucie, która miała miejsce w minioną sobotę na Jasnej Górze. Każdy powinien wiedzieć, co tam się wydarzyło.
* Jest także nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, a w nim m. in.:
– plansza do wypełnienia, na której można pokazać, jak spędzamy niedzielę, pierwszy i najważniejszy dzień tygodnia.
– dlaczego właśnie niedziela jest tak wyjątkowa?;
– nurkujemy w najgłębszym miejscu na Ziemi.
* W kancelarii i w zakrystii, są do nabycia w cenie 3 zł. znicze rozprowadzane przez Caritas Diecezji Gliwickiej. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na dzieła charytatywne. Chciejmy połączyć naszą pamięć o zmarłych z troską o żywych potrzebujących naszej pomocy.
* W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zalecki-wypominki za zmarłych, w intencji których będziemy odprawiać Msze święte i za których modlić się będziemy na różańcu z okazji Wspomnienia Wiernych Zmarłych w pierwszych dniach listopada. Prosimy o możliwie czytelne ich wypisywanie.
* W kancelarii są do nabycia kalendarze na 2017 rok: w cenie 7. zł.
* W miesiącu październiku zapraszamy codziennie dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwa Różańcowe; w niedziele o 15.30, w czwartki o 17.45, soboty o 16.15, w pozostałe dni o 17.15.
Tych, którzy nie mogą dotrzeć na nabożeństwo do kościoła, zachęcamy do odmawiania Różańca w domach.
Kościół udziela odpustu zupełnego (pod zwykłymi warunkami) wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele, w publicznej kaplicy lub w rodzinie.
* Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się do Żywego Różańca. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w kancelarii, bądź bezpośrednio u przełożonych Róż. Symboliczne, dobrowolne symboliczne ofiary składane corocznie jako składki członkowskie, są w całości przekazywane na cele misyjne.
* W czwartek o 16.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego (o 17.15 Msza święta).
* Uczniów szkół podstawowych oraz pierwszych i drugich klas gimnazjów zapraszamy w czwartek o 17.15 na Mszę świętą szkolną. Przed nią okazja do Spowiedzi świętej.
* Uczniów klas trzecich szkoły podstawowej zapraszamy na czwartkową Mszę św. szkolną i nabożeństwo różańcowe.
* W ramach przygotowania do Bierzmowania zapraszamy dziewczęta z klas drugich gimnazjum do Spowiedzi świętej, na Mszę świętą szkolną, różaniec i spotkanie.
* Wszystkich przygotowujących się do Bierzmowania, polecamy modlitwie całej Parafii. Niech również nasze świadectwo wiary, zachęci młodych do uznania wspólnoty Kościoła za swoją rodzinę.
* Dzieci i młodzież zapraszamy do wspólnoty ministranckiej (zgłoszenia u ks. Michała Choroszewskiego) oraz wspólnoty Dzieci Maryi (zgłoszenia u ks. Krzysztofa Rucińskiego).
* Młodzież zapraszamy w każdy piątek na spotkania o 19.00. Zapraszamy uczniów trzecich klas gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych i wszystkich młodych. W pierwszy piątek miesiąca; 7 października o 19.00 Msza święta młodzieżowa.
* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na modlitwę uwielbienia w trzeci piątek miesiąca, w pozostałe piątki na spotkania modlitewno – formacyjne o 19.00.
* W sobotę o 8.00 Msza św. i spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
* W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o 13.00 udzielamy Chrztu świętego i błogosławimy roczne dzieci. W sobotę października o 16.00 nauka przdchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
* Ze względu na zbliżającą się Uroczystość Wszystkich Świętych i możliwość zyskiwania odpustów za zmarłych w pierwszych dniach listopada, szczególnie zachęcamy do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Pojednania. Przypominamy, że w naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek w godz.: 17.00 – 17.55, sobotę w godz.: 16.00 – 16.55 i codziennie przed Mszą świętą.
* Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian oraz wiernych całego dekanatu lublinieckiego (szczególnie młodzież!) na IV. ORSZAK ŚWIĘTYCH, który odbędzie się w poniedziałek 31. października. Rozpoczęcie w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 18:15, następnie odbędzie się procesja z Relikwiami Świętych do kościoła św. Stanisława Kostki gdzie w modlitwie uwielbimy Boga w Jego świętych. Orszak Świętych, ma być także alternatywą dla. Orszak Świętych, to nie tylko modlitwa i uczczenie świętych ale także alternatywa dla coraz bardziej powszechnego nawiązywania w naszym kraju do pogańskich zwyczajów. Szczegóły na plakacie w gablocie.
Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii i złożoną ofiarę. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego, Bożej opieki na każdy dzień! Szczęść Boże!
* Wszystkich parafian, w tym dzieci i młodzież, zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu Pokuty i pojednania. W naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek w godz.: 17.00 – 17.55, sobotę w godz.: 16.00 – 16.55 i codziennie przed Mszą świętą.
* Kancelaria Parafialna czynna: w poniedziałki: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 16.00, środy: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 17.00, czwartki: 8.35 – 9.30, piątki: 15.00 – 16.00. Spisywanie protokołów przedślubnych we wtorki o godzinie 19.00. (od 14 marca 2017).
* Przyjmujemy intencje mszalne do końca roku 2017. Bardzo prosimy, by intencje z okazji jubileuszów i rocznic na zamawiać możliwie najwcześniej.
* Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe Msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515500091, Dawid Gołombowski tel. 691133386, Kinga Witczak tel. 505 405 988, Jarosław Jasiura tel. 606284230.
* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
* W niedziele zapraszamy na nabożeństwa o 15.30.
* We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP.
* Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej od w poniedziałki: 17.00 – 17.50 (Od 3 października do 7 listopada: 16.00 – 17.00) i we wtorki: 8.00 – 9.00.
* W poniedziałki w czasie urzędowania Biblioteki czynny jest charytatywny punkt informacyjny prowadzony przez Caritas Parafii. Można tam, poprzez pozostawienie informacji na kartce, zgłaszać swoje i innych potrzeby pomocy a także wszelką gotowość przyjścia z pomocą, np. przekazania używanych a dobrych sprzętów gospodarstwa domowego, mebli…
* W sprawie nauk przedślubnych dla narzeczonych prosimy o zasięganie informacji w Parafii Św. Stanisława Kostki. Spotkania odbywają się czterokrotnie w ciągu roku, w dwie kolejne soboty o godz. 15:00 i niedziele po Mszy św. o godz. 14:30 w domu katechetycznym przy Parafii Ojców Oblatów. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Terminy rozpoczęcia kolejnych cyklów nauk: 28 stycznia 2017, 25 marca 2017, 24 czerwca 2017.
* Przypominamy również o weekendowej formie przygotowania do Sakramentu małżeństwa. W naszej diecezji w czterech miejscach odbywa się takie przygotowanie. Wszelkie informacje: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej, Telefon: 32 279 03 67 kom: 507 38 99 48, e-mail: drodzin@kuria.gliwice.pl, strona: www.dorodzin.opw.pl
* W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok kościoła katedralnego) również odbywa się przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Spotkania odbywają się cyklicznie w kolejne wtorki o 19.00 (oprócz wakacji). Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego.
* Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o godzinie 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Zapraszamy także małżonków! Kontakt telefoniczny z panią Kornelią Kansy-Jańczyk, instruktorką poradni: 0343512351; 0605206739.
* Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałki o 15.00 (Franciszkański Zakon Świeckich), we wtorki od 15.00 (członkowie Róż różańcowych), w środy od 14.30 (czciciele Bożego Miłosierdzia), w czwartki od 15.00 (Rycerze Niepokalanej).
* Wszystkich parafian zapraszamy do śpiewania w Chórze Świętej Cecylii; próby w środy po Mszy świętej wieczornej oraz w Chórze Stowarzyszenia Przyjaciół Lublinieckiej Fary; próby w czwartki o 19.00.
* Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Można rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat, bądź na krótszy okres. Obecnie opłata za pojedynczy grób wynosi 25 zł. na rok. Od 1. stycznia 2017 wynosić będzie 30 zł. Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.
* Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Nasze konto: Bank BGŻ BNP PARIBAS. Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245 7820.