OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


XXVIII. NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.10.2018

„ Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?” – pytanie zadane Jezusowi w Ewangelii również i my możemy postawić podczas Maszy świętej. Po raz kolejny słyszymy, że za naszą deklaracją wiary powinny iść konkretne czyny. Jezus zachęca do pójścia za Nim. On patrzy na nas z miłością. I nie zostawia nas samych na naszej drodze do królestwa Bożego.

* Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. W bieżącym numerze m. in.:

– o tym jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papież Polaka zmienił świat.

– o nagrodach Nobla z dziedziny medycyny, fizyki i chemii.

– poradnik dla wyborców, czyli co powinniśmy wiedzieć o zbliżających się wyborach samorządowych.

* Jest jeszcze ostatni numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

* Obchodzimy XVIII. Dzień Papieski. Dzień ten pragniemy przeżyć w duchu dziękczynienia za pontyfikat Św. Jana Pawła II oraz jako okazję do dalszego pogłębiania przyjęcia jego bogatego nauczania. Również w tym roku w ramach Dnia Papieskiego zostanie przeprowadzona zbiórka przed kościołem na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, promującej uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

* W miesiącu październiku zapraszamy codziennie dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwa Różańcowe; w niedziele o 15.30, w czwartki o 17.45, w soboty o 16.15 (13 października o 18.00), w pozostałe dni o 17.15.

Tych, którzy nie mogą dotrzeć na nabożeństwo do kościoła, zachęcamy do odmawiania Różańca w domach.

Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele, w kaplicy lub w rodzinie, społeczności zakonnej lub stowarzyszeniu pobożnym; odmawiają pięć dziesiątek różańca w sposób ciągły z rozważaniem tajemnic różańcowych.

* Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się do Żywego Różańca. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w kancelarii, bądź bezpośrednio u przełożonych Róż. Symboliczne, dobrowolne symboliczne ofiary składane corocznie jako składki członkowskie, są w całości przekazywane na cele misyjne.

* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza osoby dorosłe na modlitwę uwielbienia w kościele w trzecią środę miesiąca o 19.00, w pozostałe środy na  spotkania modlitewno – formacyjne w środy w Domu Parafialnym. Zapraszamy!

* Uczniów szkół podstawowych, od pierwszej do siódmej klasy, zapraszamy w czwartek o 17.15 na Mszę świętą szkolną. Okazja do Spowiedzi świętej od 16.45. W tym tygodniu do miesięcznej Spowiedzi zapraszamy szczególnie uczniów klas szóstych.

* W ramach przygotowania do Bierzmowania zapraszamy chłopców z klas siódmych do Spowiedzi świętej, w czwartek o 17.15 na Mszę świętą szkolną, nabożeństwo różańcowe i spotkanie.

* Dzieci i młodzież od 3. klasy szkoły podstawowej zapraszamy do wspólnoty ministranckiej (zgłoszenia u ks. Kamila Hadasia) oraz wspólnoty Dzieci Maryi (zgłoszenia u ks. Krzysztofa Rucińskiego). Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o 11.15. Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00. Wspólnota Dzieci Maryi spotyka się w soboty o godzinie 10:00. Obie wspólnoty są okazją do pogłębienia więzi z Bogiem a przy tym stanowią możliwość poznania nowych osób, wspólnego owocnego spędzania czasu. Więcej informacji o wspólnocie Dzieci Maryi można znaleźć na stronie: www.facebook.com/dzieci.maryi.lc oraz u ks. Krzysztofa Rucińskiego.

* Małżeństwa młode stażem, wiekiem lub duchem zapraszamy do Wspólnoty Młodych Małżeństw – jest to odpowiedź na duchowe potrzeby par małżeńskich, które pragną wspólnie pogłębić swoją relację z Bogiem w małżeństwie. Spotkania odbywają się w trzecie i czwarte czwartki miesiąca o godzinie 18.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem Rucińskim. Najbliższe spotkanie 18 października.

* Młodzież zapraszamy w piątek o 19.00 na wieczór z grami planszowymi.

* W sobotę 20 października o 8.00 zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo do kościoła Św. Anny. Szczególnie zapraszamy małżonków oczekujących dziecka i proszących o potomstwo. Nie będzie o tej porze Mszy św. w kościele parafialnym.

* W przyszłą niedzielę 21 października, w przeddzień liturgicznego wspomnienia Św. Jana Pawła II., zapraszamy o godz. 14.30 na Mszę świętą dziękczynno-błagalna, w intencji rodzin naszej Parafii oraz w naszych dziękczynno-błagalnych intencjach. Intencje te można składać w kancelarii.

* W następną sobotę; 27 października o 8.00 Msza św. i spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

* W następną sobotę; 27 października o 16.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego (o 17.00 Msza święta).

* W następną niedzielę; 28 października w czasie Mszy świętej o 13.00 udzielamy Chrztu świętego i błogosławimy roczne dzieci. W sobotę 27 października o 16.00 nauka przdchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

* Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian oraz wiernych całego dekanatu lublinieckiego (szczególnie młodzież!) na VI. ORSZAK ŚWIĘTYCH, który odbędzie się w środę 31 października. Orszak Świętych, ma być m. in. alternatywą dla coraz bardziej powszechnego nawiązywania w naszym kraju do pogańskich zwyczajów. Rozpoczęcie Pierwszymi Nieszporami z Uroczystości Wszystkich Świętych naszym kościele o godzinie 18.00.

Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii i złożoną ofiarę. Po Mszy świętej, przed kościołem zbiórka na ”Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierające uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Misje. Życzymy pięknego świętowania Dnia Pańskiego, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej! Szczęść Boże!

* Wszystkich parafian, w tym dzieci i młodzież zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu Pokuty i pojednania. W naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek w godz.: 17.00 – 17.55,  sobotę w godz.: 16.00 – 16.55 i codziennie przed Mszą świętą.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

* W niedziele zapraszamy na nabożeństwa o 15.30.

* We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP.

* Przypominamy, że we wtorki, piątki i soboty, oprócz Mszy świętej porannej o godzinie 7.00, jest również najczęściej sprawowana Msza święta o godzinie 8.00! Serdecznie zapraszamy! Nie ma natomiast Mszy świętej o godzinie 8.00 w czasie wakacji i zimowych ferii szkolnych.

* Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałki o 15.00 (Franciszkański Zakon Świeckich), we wtorki od 15.00 (członkowie Róż różańcowych), w środy od 14.30 (czciciele Bożego Miłosierdzia), w czwartki od 15.00 (Rycerze Niepokalanej), w piątki o 15.00 (Rodzina Radia Maryja).

* Kancelaria Parafialna czynna: w poniedziałki: 8.30 – 10.00 oraz 15.00  – 16.00, środy: 8.30 – 10.00 oraz 15.00 – 17.00, czwartki: 8.30 – 9.30, piątki: 15.00 – 16.00. Spisywanie protokołów przedślubnych we wtorki o godzinie 19.00, po wcześniejszym, np. telefonicznym, zgłoszeniu.

* Przyjmujemy intencje mszalne do końca roku 2019. Bardzo prosimy, by intencje z okazji jubileuszów i rocznic na zamawiać możliwie najwcześniej.

* Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe Msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515500091, Dawid Gołombowski tel. 691133386, Kinga Zabłocka tel. 505405988, Jarosław Jasiura tel. 606284230.

* W październiku zapraszamy do Biblioteki Parafialnej w poniedziałki: 16.00 – 17.00 i we wtorki: 8.00 – 9.00.

* W poniedziałki w czasie urzędowania Biblioteki czynny jest charytatywny punkt informacyjny prowadzony przez Caritas Parafii. Można tam, poprzez pozostawienie informacji na kartce, zgłaszać swoje i innych potrzeby pomocy a także wszelką gotowość przyjścia z pomocą, np.  przekazania używanych a dobrych sprzętów gospodarstwa domowego, mebli…

* Dzieci i młodzież od trzeciej klasy szkoły podstawowej zapraszamy do wspólnoty ministranckiej (zgłoszenia u ks. Kamila Hadasia) oraz wspólnoty Dzieci Maryi (zgłoszenia u ks. Krzysztofa Rucińskiego). Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza dziewczyny na spotkania w soboty o godzinie 10:00. To okazja do pogłębienia więzi z Bogiem i pobożności maryjnej, a przy tym możliwość poznania nowych osób, wspólnej zabawy i owocnego spędzania czasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.facebook.com/dzieci.maryi.lc oraz u ks. Krzysztofa Rucińskiego.

* W sprawie nauk przedślubnych dla narzeczonych prosimy o zasięganie informacji w Parafii Św. Stanisława Kostki. Spotkania odbywają się czterokrotnie w ciągu roku, w dwie kolejne soboty o godz. 15:00 i niedziele po Mszy św. o godz. 14:30 w domu katechetycznym przy Parafii Ojców Oblatów. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Terminy rozpoczęcia kolejnych cyklów nauk: styczeń 2019, kwiecień 2019, czerwiec 2019.

* Przypominamy również o weekendowej formie przygotowania do Sakramentu małżeństwa. W naszej diecezji w czterech miejscach odbywa się takie przygotowanie. Wszelkie informacje: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej, Telefon: 32 2790367 kom: 507389948, e-mail: drodzin@kuria.gliwice.pl, strona: www.dorodzin.opw.pl

* W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok kościoła katedralnego) również odbywa się przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Spotkania odbywają się cyklicznie w kolejne wtorki o 19.00 (oprócz wakacji). Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego. 

* Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o godzinie 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Kontakt telefoniczny z panią Heleną Grembecką, instruktorką poradni: 0-511100505.

* Wszystkich parafian zapraszamy do śpiewania w Chórze Świętej Cecylii; próby w środy po Mszy świętej wieczornej oraz w Chórze Stowarzyszenia Przyjaciół Lublinieckiej Fary; próby w czwartki o godzinie 19.00.

* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza osoby dorosłe na modlitwę uwielbienia w kościele w trzecią środę miesiąca o 19.00, w pozostałe środy na  spotkania modlitewno – formacyjne w środy w Domu Parafialnym. Zapraszamy! 

* Małżeństwa młode stażem, wiekiem lub duchem zapraszamy do Wspólnoty Młodych Małżeństw – jest to odpowiedź na duchowe potrzeby par małżeńskich, które pragną wspólnie pogłębić swoją relację z Bogiem w małżeństwie. Spotkania odbywają się w trzecie i czwarte czwartki miesiąca o godzinie 18.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem Rucińskim. Najbliższe spotkania: 18 października, 25 października, 15 listopada i 22 listopada. Więcej informacji na: https://www.facebook.com/WMMLubliniec 

* Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Można rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat bądź zlikwidować grób. Obecnie opłata za pojedynczy grób, zgodnie z decyzją Gliwickiej Kurii Diecezjalnej, wynosi 700 złotych za 20 lat (35 zł na rok). Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.

* Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Nasze konto: Bank BGŻ BNP PARIBAS. Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245 7820.