OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


        1. NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2015

        Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent. Zanim jednak nastąpi okres bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, czytania podczas Mszy św. będą nam przypominać o oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa. Jezus zachęca nas słowami: „Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie”. To od nas zależy, czy przez modlitwę, uczestnictwo w sakramentach, a także wypełnianie dobrych uczynków, trwanie w trzeźwości i umiarkowaniu będziemy z pokojem i tęsknotą w sercu czekać na ostateczne przyjście Jezusa.

        * Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. W bieżącym numerze m. in.:

        – Gościnny Bóg otwiera bramy miłosierdzia. „Gość Niedzielny” zaprasza na duchową pielgrzymkę, adwentowe rozważania inspirowane czterema bazylikami Wiecznego Miasta

        – o tym, jak kolejny muzyk nawrócił się i odkrył Boże miłosierdzie

        – w jaki sposób uczeni potrafią przewidzieć przyszłość

        * Jest jeszcze ostatni numer „Małego Gościa Niedzielnego”, koniecznie potrzebny wszystkim uczestnikom rorat z płytą zawierającą piosenki roratnie.

        * W kancelarii i w zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Dobrowolna ofiara składana przy tej okazji przeznaczona jest na nasze cele parafialne. Przypominamy, że nasza Parafia nikogo nie  wysyła i nie upoważnia do rozprowadzania opłatków poza terenem kościelnym. Jeśli ktoś powoływałby się na działanie w imieniu Parafii, jest oszustem!

        * Są już do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 zł i 12 zł., rozprowadzane przez Caritas Diecezji Gliwickiej. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na dzieła charytatywne. Chciejmy z okazji świąt wesprzeć potrzebujących naszej pomocy, szczególnie dzieci.

        * Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Zachęcamy, by w rodzinach przygotować wieńce adwentowe i przynieść je do poświecenia w kościele 29. listopada  o 15.30. Niech przez cały Adwent przypominają nam o jego istocie i gromadzą całą rodzinę, szczególnie w niedzielę, na wspólnej modlitwie, czytaniu Słowa Bożego, rozmowie o ważnych sprawach. Przed Adwentem i odpustem parafialnym, zachęcamy do przyjęcia Sakramentu pokuty i pojednania.

        * Dzisiaj o 15.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wieńców adwentowych w intencji Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy wszystkich a szczególnie młodzież naszej Parafii oraz rodziny, które zadeklarowały się przyjąć do swoich domów gości z zagranicy. Trwajmy w modlitwie, aby to wielkie dzieło już dziś przynosiło owoce naszego wzrostu w wierze, miłości i świętości. Po nabożeństwie spotkanie wolontariuszy i rodzin naszej Parafii, które zadeklarowały się przyjąć młodzież pod swój dach.

        * Na Msze święte roratnie zapraszamy w Adwencie od poniedziałku do piątku o 17.15. Dzieci zachęcamy do przynoszenia lampionów roratnich.

        * Chętni Parafianie (nie tylko przedsiębiorcy, handlowcy, rzemieślnicy…) mogą włączyć się w ufundowanie nagród i prezentów mikołajowych dla dzieci, paczek świątecznych dla chorych… Zapewniamy o modlitwie w czasie rorat i nie tylko.

        * W pierwsze czwartek, piątek i sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwa o  godzinie 7.30.

        * W ramach przygotowania do Bierzmowania zapraszamy chłopców z klas drugich gimnazjum w czwartek do Spowiedzi św., na Mszę św. roratnią i spotkanie.

        * Młodzież zapraszamy w piątek o 18.30 na młodzieżową Mszę świętą roratnią. Konieczna jest obecność na niej wszystkich uczniów klas trzecich gimnazjum.

        * Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Adorację z modlitwą uwielbienia w piątek po Mszy świętej młodzieżowej.

        * W przyszłą niedzielę 6. grudnia obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Świętego Mikołaja, naszego patrona. Kazania odpustowe wygłosi ks. Mariusz Babula, wikariusz Parafii Św. Bartłomieja w Gliwicach. Zapraszamy służbę liturgiczną, panów do baldachimu, wszystkie wspólnoty, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach liturgicznych na sumę odpustową o 11.30. O 15.30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory odpustowe. Nie będzie w tym dniu Mszy świętej o 13.00!

        * W dzień naszego odpustu 6. grudnia Dzieci Maryi naszej Parafii wraz z rodzicami i animatorami zapraszają na Jarmark Świąteczny; można będzie zakupić kartki i ozdoby świąteczne, pierniki, ciastka, ciasta różnego rodzaju, a także na miejscu w Domu Parafialnym napić się cieplej herbaty lub kawy. Dochód będzie przeznaczony na cele Dzieci Maryi.

        * Przez ostatni miesiąc, dwadzieścia dwoje Wolontariuszy Szlachetnej Paczki z Lublińca i okolic spotykało się z najbardziej potrzebującymi rodzinami. Staramy się, by Szlachetna Paczka była inspiracją oraz impulsem dla rodzin w ich bohaterskiej walce o poprawę swojej trudnej sytuacji życiowej. Obecnie poszukujemy Darczyńców, którzy chcieliby wspomóc rodziny w naszym rejonie, bardzo prosimy o włączanie się w akcję. Ogólnopolski finał odbędzie się 12-13 grudnia. Szczegóły są dostępne na www.szlachetnapaczka.pl

        * We wtorek 8. grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa we mszy świętej. Msze święte w naszym kościele będą o godzinie: o 7.00, 8.30, 10.00, 16.00, 17.30 i 19.00.

        * Odwiedziny chorych przed Bożym Narodzeniem w sobotę 19. grudnia 2015.

        * W kancelarii są do nabycia kalendarze na 2016 rok: „Kościoły i kaplice Metropolii Górnośląskiej” w cenie 6. zł.

        Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii i złożoną ofiarę. Po Mszy świętej, przed kościołem będzie zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. W przyszłą niedzielę kolekta odpustowa będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Życzymy błogosławionej Niedzieli, Bożej opieki w każdym dniu, wytrwałości w adwentowym umacnianiu gotowości na spotkanie przychodzącego Pana! Szczęść Boże!

        * Wszystkich parafian, w tym dzieci i młodzież zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu Pokuty i pojednania. W naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek w Adwencie w godz.: 16.30 – 17.15 (poza Adwentem: 17.00 – 17.55),  sobotę w godz.: 16.00 – 16.55 i codziennie przed Mszą świętą.

        * Kancelaria Parafialna czynna: w poniedziałki: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 16.00, środy: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 16.30, czwartki: 8.35 – 9.30, piątki: 15.00 – 16.00.

        * Spisywanie protokołów przedślubnych, od 9. lutego 2016, we wtorki o godzinie 19.00.

        * Przyjmujemy intencje mszalne do końca roku 2016. Bardzo prosimy, by intencje z okazji jubileuszów i rocznic na zamawiać możliwie najwcześniej.

        * Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe Msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515500091, Dawid Gołombowski tel. 691133386, Kinga Witczak tel. 505 405 988, Jarosław Jasiura tel. 606284230.

        * Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej w poniedziałki: 16.00 – 17.00 i we wtorki: 8.00 – 9.00.

        * W poniedziałki w czasie urzędowania Biblioteki czynny jest charytatywny punkt informacyjny prowadzony przez Caritas Parafii. Można tam, poprzez pozostawienie informacji na kartce, zgłaszać swoje i innych potrzeby pomocy a także wszelką gotowość przyjścia z pomocą, np. przekazania używanych a dobrych sprzętów gospodarstwa domowego, mebli…

        * W niedziele zapraszamy na nabożeństwa o 15.30.

        * We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP po porannej Mszy św.

        * Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałki  o 15.00 (Franciszkański Zakon Świeckich), we wtorki od 15.00 (członkowie Róż różańcowych), w środy od 14.30 (czciciele Bożego Miłosierdzia), w czwartki od 15.00 (Rycerze Niepokalanej).

        * Dzieci i młodzież od 3. klasy szkoły podstawowej zapraszamy do wspólnoty ministranckiej, wspólnoty Dzieci Maryi (zgłoszenia u ks. Michała Choroszewskiego).

        * Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o godzinie 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Zapraszamy także małżonków! Kontakt telefoniczny z panią Kornelią Kansy-Jańczyk, instruktorką poradni: 0343512351; 0605206739.

        * W sprawie nauk przedślubnych dla narzeczonych prosimy o zasięganie informacji w Parafii Św. Stanisława Kostki. Spotkania odbywają się czterokrotnie w ciągu roku, w dwie kolejne soboty o godz. 15:00 i niedziele po Mszy św. o godz. 14:30 w domu katechetycznym przy Parafii Ojców Oblatów. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Najbliższy cykl przewidywany jest na przełomie stycznia i lutego 2016.

        * Przypominamy również o weekendowej formie przygotowania do sakramentu małżeństwa, w czterech miejscach naszej Diecezji. Wszelkie informacje: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej, Telefon: 32 279 03 67 kom: 507 38 99 48, e-mail: drodzin@kuria.gliwice.pl, strona: www.dorodzin.opw.pl

        * W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok kościoła katedralnego) również odbywa się przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Spotkania odbywają się cyklicznie w kolejne wtorki o 19.00 (poza wakacjami). Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego. 

        * Wszystkich parafian zapraszamy do śpiewania w Chórze Świętej Cecylii; próby w środy po Mszy świętej wieczornej oraz w Chórze Stowarzyszenia Przyjaciół Lublinieckiej Fary; próby w czwartki o 19.00.

        * Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Można rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat, bądź na krótszy okres. Obecnie opłata za pojedynczy grób wynosi 22 zł. na rok. Od 1. stycznia 2016 wynosić będzie 23 zł. Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.

        * Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Nasze konto: Bank BGŻ BNP PARIBAS. Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245 7820.