OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


  1. NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.08.2018

Po raz kolejny słyszymy słowa Jezusa, który mówi o sobie, że jest chlebem żywym. Zarówno dla opisanych w Ewangelii Żydów, jak i dla wielu współcześnie żyjących osób, jest to nauka trudna do zrozumienia i przyjęcia. A jednak Jezus zachęca, żeby spożywać Jego Ciało, mówiąc, że kto tak czyni, ten „trwa we Mnie, a Ja w nim”. Wyznajemy wiarę w obecność Chrystusa pod postacią chleba i wina, które przyjmujemy do naszych serc. Niech wzrasta w nas pragnienie komunii z Jezusem.

* Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. W bieżącym numerze m. in.:

– Św. Jacek Odrowąż podczas licznych wędrówek z wielkim żarem głosił dobrą nowinę. Jaki jest sekret sukcesu ewangelizacyjnego św. Jacka i ile jest prawdy w opowieściach o cudach, których dokonywał?

– wyjaśnienie zmiany wprowadzonej w katechizmie w punkcie o karze śmierci i o ewolucji koncepcji kary śmierci w Kościele katolickim;

– o polskim rolnictwie wobec zmian klimatycznych i gospodarczych.

* Serdecznie zapraszamy wszystkich na niedzielne nieszpory dzisiaj o godz. 15.30.

* W czasie letnich wakacji szkolnych, obowiązuje następujący porządek Mszy świętych; rano codziennie o 7.00, wieczorem: w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o 18.00, w czwartek o 17.15. W niedziele nie ma Mszy świętej o 13.00. Msze święte niedzielne (do 19 sierpnia) będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 14.30 i 18.00 (w sobotę o 17.00).

* W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o 18.00 w intencji ks. Krzysztofa Rucińskiego z okazji urodzin.

* W czwartek kancelaria nie będzie czynna.

* W sobotę odwiedziny chorych od godz. 8.00. Chorych i starszych parafian, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła, prosimy zgłosić w zakrystii bądź kancelarii. Następne odwiedziny chorych w sobotę 6 października.

* Msza św. i spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w sobotę o godzinie 7.00.

* W przyszłą niedzielę zapraszamy szczególnie na Mszę świętą o godzinie 10.00 w intencji ks. Michała Choroszewskiego, który w tym dniu kończy posługę na naszej Parafii. Dekretem Księdza Biskupa został skierowany do posługi w Parafii NMP Matki Kościoła w Zabrzu – Helence.

* Chrztu świętego udzielamy i błogosławimy roczne dzieci w przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godzinie 13.00. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godzinie 16.00.

* Serdecznie zapraszamy na Lubliniecką Pielgrzymkę na Górę Św. Anny na Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w dniach 14 – 16 września. Wyjazd w piątek o 7.30 z przystanku przy Alei Solidarności., powrót w niedzielę po południu (ok. 15.30). Na Górze Św. Anny, jak co roku, mieszkać będziemy w Domu Pielgrzyma na łóżkach piętrowych. Zapisy wraz z wpłatą w kancelarii. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce 72 zł. Zachęcamy do licznego udziału!!! Prosimy o jak najszybsze zgłoszenia chętnych!!!

* Zapraszamy na pielgrzymkę po Ziemi Częstochowskiej w sobotę 22 września. W programie: sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce, sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie, Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II oraz Park Miniatur Sakralnych w Częstochowie. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii do 15 września. Szczegóły w gablocie.

* W przyszłym roku uroczystość Pierwszej Komunii Świętej będzie miała miejsce, jak co roku, w drugą niedzielę maja, a więc: 12 maja 2019. Rodziców dzieci, które ukończyły drugą klasę, prosimy o zgłoszenie dzieci do przygotowania na formularzach, które można pobrać w kancelarii lub zakrystii. Bardzo prosimy, by uczynić to możliwie najszybciej! W kolejnych latach również uroczystość Pierwszej Komunii świętej będzie każdorazowo w drugą niedzielę maja.

Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii i złożoną ofiarę. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Życzymy pięknego świętowania Dnia Pańskiego, opieki Pana Boga, pokoju i Bożej mocy na każdy dzień pracy i odpoczynku! Szczęść Boże!

* Wszystkich parafian, w tym dzieci i młodzież (także w czasie wakacji)  zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu Pokuty i pojednania. W naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek w godz.: 17.00 – 17.55,  sobotę w godz.: 16.00 – 16.55 i codziennie przed Mszą świętą.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

* W niedziele zapraszamy na nabożeństwa o 15.30.

* We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP.

* Kancelaria Parafialna czynna: w poniedziałki: 8.30 – 10.00 oraz 15.00  – 16.00, środy: 8.30 – 10.00 oraz 15.00 – 17.00, czwartki: 8.30 – 9.30, piątki: 15.00 – 16.00. W czwartek 23 sierpnia kancelaria nie będzie czynna.

* Spisywanie protokołów przedślubnych we wtorki, o godzinie 19.00; po wcześniejszym (np. telefonicznym) zgłoszeniu.

* Przyjmujemy intencje mszalne do końca roku 2019. Bardzo prosimy, by intencje z okazji jubileuszów i rocznic zamawiać możliwie najwcześniej!

* Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe Msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515 500 091, Dawid Gołombowski tel. 691 133 386, Kinga Zabłocka tel. 505 405 988, Jarosław Jasiura tel. 606 284 230.

* W sprawie nauk przedślubnych dla narzeczonych prosimy o zasięganie informacji w Parafii Św. Stanisława Kostki. Spotkania odbywają się czterokrotnie w ciągu roku, w dwie kolejne soboty o godz. 15:00 i niedziele po Mszy św. o godz. 14:30 w domu katechetycznym przy Parafii Ojców Oblatów. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Termin rozpoczęcia kolejnego cyklu nauk: wrzesień 2018.

* Przypominamy również o weekendowej formie przygotowania do Sakramentu małżeństwa. W naszej diecezji w czterech miejscach odbywa się takie przygotowanie. Wszelkie informacje: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej, Telefon: 32 2790367 kom: 507389948, e-mail: drodzin@kuria.gliwice.pl, strona: www.dorodzin.opw.pl

* W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok kościoła katedralnego) również odbywa się przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Spotkania odbywają się cyklicznie w kolejne wtorki o 19.00 (oprócz wakacji). Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego.

* Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o godzinie 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Zapraszamy także małżonków! Kontakt telefoniczny z panią Kornelią Kansy-Jańczyk, instruktorką poradni: 0/605 206 739.

* Wszystkich parafian zapraszamy do śpiewania w Chórze Świętej Cecylii; próby w środy po Mszy świętej wieczornej oraz w Chórze Stowarzyszenia Przyjaciół Lublinieckiej Fary; próby w czwartki o godzinie 19.00.

* Dzieci i młodzież od 3. klasy szkoły podstawowej zapraszamy do wspólnoty ministranckiej (zgłoszenia u ks. Michała Choroszewskiego i ks. Kamila Hadasia) oraz wspólnoty Dzieci Maryi (zgłoszenia u ks. Krzysztofa Rucińskiego).

* Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałki o 15.00 (Franciszkański Zakon Świeckich), we wtorki od 15.00 (członkowie Róż różańcowych), w środy od 14.30 (czciciele Bożego Miłosierdzia), w czwartki od 15.00 (Rycerze Niepokalanej), w piątki o 15.00 (Rodzina Radia Maryja).

* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na modlitwę uwielbienia w trzeci piątek miesiąca, w pozostałe piątki na spotkania modlitewno – formacyjne o 19.00.

* Małżeństwa młode stażem, wiekiem lub duchem, które pragną wspólnie pogłębić swoją relację z Bogiem w małżeństwie, zapraszamy do Wspólnoty Młodych Małżeństw. Spotkania odbywają się raz w miesiącu; w ostatnie środy miesiąca po wieczornej Mszy Świętej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem Rucińskim.

* Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Można rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat bądź zlikwidować grób. Obecnie opłata za pojedynczy grób, zgodnie z decyzją Gliwickiej Kurii Diecezjalnej, wynosi 700 złotych za 20 lat (35 zł na rok). Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.

* Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Nasze konto: Bank BGŻ BNP PARIBAS  Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245 7820.