OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


XVII. NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.07.2016
Proście, szukajcie, kołaczcie – tak, wiemy, że tak powinniśmy robić. Ale kiedy nic się nie zmienia, to trudno czekać, a cierpliwość powoli się wyczerpuje. Tymczasem Jezus zapewnia nas, że „kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą”. Uczy nas też, żeby modląc się, zwracać się do Boga: Ojcze. Ojciec nie pozostanie przecież obojętny na wołanie swoich dzieci, tym bardziej kiedy proszą o Ducha Świętego.
* Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. W bieżącym numerze m. in.:
– To się już dzieje. Rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży 2016. W tym tygodniu cały świat będzie śledził wydarzenia z Polski. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy plakat z papieżem Franciszkiem. Można nim przyozdobić okno.
– po zamachu w Nicei z tamtejszej diecezji na Światowe Dni Młodzieży zdecydowało się przyjechać więcej osób niż deklarowało to przed tragicznymi wydarzeniami;
– kard. Stanisław Dziwisz powtarza za św. Janem Pawłem II „Nie lękajcie się” i zaprasza wszystkich do Krakowa.
* Dzisiaj o godzinie 15.30 zapraszamy na kolejny koncert organowy Kingi Witczak.
* Msze święte są odprawiane: rano codziennie o 7.00, wieczorem: w poniedziałek, wtorek, środę, piątek o 18.00, w czwartek o 17.15, w sobotę o 17.00. Msze święte niedzielne są odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 14.30 i 18.00 (w sobotę o 17.00).
* Jutro, w poniedziałek zapraszamy wyjątkowo na Mszę św. poranną o godz. 8.00. Będzie to nasze pożegnanie z gośćmi; grupą uczestników Światowych Dni Młodzieży z Litwy. Bóg zapałać wszystkim, którzy przyjęli młodzież do swoich domów i w jakikolwiek sposób włączyli się w zorganizowanie ich pobytu w naszej Parafii.
* Kancelaria w dniu jutrzejszym będzie czynna tylko po południu; w godz. 15.00 – 16.00.
* Zapraszamy do świętowania uroczystości odpustowej ku czci Św. Anny w naszym drewnianym kościele. Msze święte odpustowe będą w poniedziałek o 18.00 oraz we wtorek o 7.00, 9.00, 11,00 (suma odpustowa), 16.30 i 18.00. Zapraszamy również na godzinki o 6.40, różaniec o 8.00, 10.00 i 17.30 indywidualną adorację od godz. 13.00, koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00 i nieszpory odpustowe o 15.30. Kazania wygłosi i błogosławieństwa prymicyjnego udzielać będzie ks. Krzysztof Wycisk, neoprezbiter z Kuźni Raciborskiej.
* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na modlitwę uwielbienia w trzeci piątek miesiąca, w pozostałe piątki na spotkania modlitewno – formacyjne o 19.00.
* Serdecznie zapraszamy wszystkich kierowców i podróżujących ze swoimi pojazdami na nabożeństwo ku czci Św. Krzysztofa i poświecenie pojazdów w przyszłą niedzielę 31. lipca o godz. 15.30 w kościele Św. Anny.
* Jak co roku, zachęcamy kierowców z tej okazji do włączenia się w akcję organizowaną przez „MIVA Polska”. Zachęcamy do ofiarowania, przy poświęceniu pojazdów, na zakup środków transportu dla misjonarzy, 1 grosza za każdy bezpiecznie przejechany kilometr. Nasza wdzięczność za Bożą opiekę, niech przyczynia się do rozszerzania Dobrej Nowiny.
* Msza św. i spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w sobotę 30 lipca o godzinie 8.00.
* Chrztu świętego udzielamy i błogosławimy roczne dzieci w niedzielę 31. lipca w czasie Mszy świętej o godzinie 13.00. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę 30. lipca o 16.00.
* Z dniem 2. sierpnia jest związany odpust zupełny, zwany „Porcjunkulą” (od małego kościółka znajdującego się wewnątrz bazyliki NMP Anielskiej w Asyżu). Można go zyskać jeden raz albo 2. sierpnia albo w niedzielę poprzedzającą albo w niedzielę następującą we wszystkich kościołach parafialnych. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: nawiedzenie kościoła, przyjęcie Komunii świętej, odmówienie: „Ojcze nasz”, „Wierzę” i dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego, stan łaski uświęcającej, wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji – odpust będzie tylko cząstkowy).
* W kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na XXIV. Diecezjalną Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę, w dniach 19 – 20 sierpnia (piątek-sobota), przeżywaną tym razem pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec””.
Koszt uczestnictwa w pielgrzymce (+ znaczek) wynosi 20 zł. Przy zapisie należy podać imię, nazwisko, pesel i adres. Jeśli pielgrzym jest niepełnoletni, należy podać, kto w czasie pielgrzymki jest odpowiedzialny za tę osobę i tel. do rodziców. Rozpoczęcie pielgrzymki w piątek 19. sierpnia Mszą świętą o godz. 8.00 w Lubecku. Przed Mszą świętą do godz. 7.45 należy złożyć bagaże do podstawionego samochodu transportowego (koszt przewozu bagażu ok. 12 zł). Pierwszego dnia grupa szara dociera do Boronowa (przez Kochcice, Kochanowice, Droniowice, Mochałę, Hadrę) gdzie łączy się z całością pielgrzymki podążającej z Gliwic. W sobotę z Boronowa przez Dębową Górę, Leśniaki, Korzonek, Konopiska na Jasną Górę pielgrzymka dociera ok. 14.00 – 14.30.
Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem księży biskupów, na wałach Jasnej Góry o godz. 15.00. Zachęcamy do udziału w niej również tych, którzy nie będą pielgrzymować pieszo. Powrót z Częstochowy „na własną rękę”, albo wspólnie autobusem. Kto chciałby skorzystać z tego specjalnego autobusu, przy zapisie za pielgrzymkę zgłasza ten fakt i wpłaca dodatkowo 11 zł. Wieczorem o 20.00 w naszym kościele Św. Anny nabożeństwo na zakończenie pielgrzymki.
Na pielgrzymią drogę należy zabrać wygodne obuwie (nie nowe), nakrycie głowy, „Drogę do Nieba”, Różaniec, kubek, łyżkę, potrzebne lekarstwa, śpiwór lub koc, karimatę lub materac (można zabrać namiot). Potrzebne informacje: www.pielgrzymki-gliwice.pl
* Zachęcamy również do „duchowego pielgrzymowania”, tych, którzy nie mogą iść pieszo, do przeżywania wspólnoty modlitewnej w dniach pielgrzymki. Zapraszamy w tych dniach szczególnie na Msze święte do kościoła parafialnego. Można w kancelarii w cenie 5 zł. (ofiara na potrzeby pielgrzymki) nabyć specjalny znaczek duchowego pielgrzyma.
* W przyszłym roku uroczystość Pierwszej Komunii Świętej będzie miała miejsce, jak co roku, w drugą niedzielę maja, a więc: 14 maja 2017. Rodziców dzieci, które kończą drugą klasę, prosimy o zgłoszenie dzieci do przygotowania na formularzach, które można pobrać w kancelarii lub zakrystii.
Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii i złożoną ofiarę. We wtorek i w przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego, Bożej opieki na każdy dzień pracy i odpoczynku! Szczęść Boże!
* Wszystkich parafian, w tym dzieci i młodzież (także w czasie wakacji) zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu Pokuty i pojednania. W naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek w godz.: 17.00 – 17.55, sobotę w godz.: 16.00 – 16.55 i codziennie przed Mszą świętą.
* Kancelaria Parafialna czynna: w poniedziałki: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 16.00, środy: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 17.00, czwartki: 8.35 – 9.30, piątki: 15.00 – 16.00. Spisywanie protokołów przedślubnych we wtorki o godzinie 19.00. (Oprócz 26 lipca).
* Przyjmujemy intencje mszalne do końca roku 2017. Bardzo prosimy, by intencje z okazji jubileuszów i rocznic na zamawiać możliwie najwcześniej.
* Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe Msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515500091, Dawid Gołombowski tel. 691133386, Kinga Witczak tel. 505 405 988, Jarosław Jasiura tel. 606284230.
* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
* W niedziele zapraszamy na nabożeństwa o 15.30.
* We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP.
* Dzieci i młodzież od 3. klasy szkoły podstawowej zapraszamy do wspólnoty ministranckiej oraz wspólnoty Dzieci Maryi (zgłoszenia u ks. Michała Choroszewskiego).
* W sprawie nauk przedślubnych dla narzeczonych prosimy o zasięganie informacji w Parafii Św. Stanisława Kostki. Spotkania odbywają się czterokrotnie w ciągu roku, w dwie kolejne soboty o godz. 15:00 i niedziele po Mszy św. o godz. 14:30 w domu katechetycznym przy Parafii Ojców Oblatów. Zapisy podczas pierwszego spotkania.
* Przypominamy również o weekendowej formie przygotowania do Sakramentu małżeństwa. W naszej diecezji w czterech miejscach odbywa się takie przygotowanie. Wszelkie informacje: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej, Telefon: 32 279 03 67 kom: 507 38 99 48, e-mail: drodzin@kuria.gliwice.pl, strona: www.dorodzin.opw.pl
* W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok kościoła katedralnego) również odbywa się przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Spotkania odbywają się cyklicznie w kolejne wtorki o 19.00 (oprócz wakacji). Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego.
* Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o godzinie 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Zapraszamy także małżonków! Kontakt telefoniczny z panią Kornelią Kansy-Jańczyk, instruktorką poradni: 0343512351; 0605206739.
* Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałki o 15.00 (Franciszkański Zakon Świeckich), we wtorki od 15.00 (członkowie Róż różańcowych), w środy od 14.30 (czciciele Bożego Miłosierdzia), w czwartki od 15.00 (Rycerze Niepokalanej).
* Wszystkich parafian zapraszamy do śpiewania w Chórze Świętej Cecylii; próby w środy po Mszy świętej wieczornej oraz w Chórze Stowarzyszenia Przyjaciół Lublinieckiej Fary; próby w czwartki o 19.00.
* Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Można rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat, bądź na krótszy okres. Obecnie opłata za pojedynczy grób wynosi 25 zł. na rok. Od 1. stycznia 2017 wynosić będzie 30 zł. Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.
* Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Nasze konto: Bank BGŻ BNP PARIBAS. Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245 7820.