OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


III. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18.04.2021

Jak uczniowie idący do Emaus, nie zawsze rozpoznajemy Jezusa na drogach naszego życia. Kiedy jednak widzimy Go łamiącego chleb, nasze oczy zaczynają widzieć. Niech Eucharystia będzie dla nas okazją do szczególnego spotkania z Jezusem, który jest Zmartwychwstaniem i Życiem.

* Biskup Gliwicki udziela dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

* Prosimy by przestrzegać wszystkich zasad gwarantujących nasze bezpieczeństwo w czasie pandemii. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii za pośrednictwem parafialnego kanału You Tube, zajmując miejsca na palcu kościelnym, w auli Domu Parafialnego oraz wewnątrz kościoła; ta możliwość jest jednak tylko dla wąskiego grona osób. Do kościoła można wejść jedynie głównym wejściem. Jeśli miejsca w kościele zostaną już zajęte, pozostali wierni mogą uczestniczyć we Mszy św. stojąc na placu kościelnym z zachowaniem bezpiecznej odległości. Bardzo prosimy, by w kościele zajmować jedynie miejsca oznaczone żółtymi kartkami. Przypominamy, że osoby przebywające w kościele czy na placu kościelnym, zobowiązane są do zasłonięcia ust i nosa. Zachęcamy, by osoby, które zamówiły intencję mszalną, przybyły do kościoła wcześniej.

* W dalszym ciągu wskazane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę. Tworzymy dwie procesje komunijne; Ci którzy przyjmują Komunię Świętą na rękę podchodzą po stronie chrzcielnicy, ci, którzy chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, podchodzą po stronie ambony. Również na zewnątrz kościoła będzie udzielana Komunia święta.

* Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m. in.: O realizowanym w Polsce, a wyjątkowym w skali światowej projekcie rehabilitacji osób, które przeszły COVID-19. Powikłania, jak alarmują lekarze, zostaną z nami na lata i trzeba podjąć działania, żeby z nimi walczyć. Polecamy również rozmowę z dyrektorem Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, ks. Krzysztofem Wonsem, z okazji Tygodnia Biblijnego.

* Jest jeszcze świąteczny numer „Małego Gościa Niedzielnego”, a w nim m. in.:

– ziarenka owsa do wysiania na Wielkanoc,

– jak przeżywać najważniejszy tydzień w roku?

– od ziarenka do bochenka – jak powstaje chleb?

* Dzisiaj zapraszamy o 15.30 na niedzielne nieszpory.

* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza osoby dorosłe na adorację z modlitwą uwielbienia w środę po Mszy świętej wieczornej.

* W najbliższy czwartek także nie będzie Mszy świętej szkolnej, a dzieci pierwszokomunijne nie będą miały spotkania.

* Ze w względu na sytuację pandemiczną, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej będziemy przeżywać w niedzielę 20 czerwca 2021 o godz.10.00. Zgodnie z informacjami podanymi na spotkaniu z rodzicami, istnieje oczywiście możliwość ustalenia terminu indywidualnego przeżycia tej uroczystości.

* Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy na Msze św. szkolne i spotkania w czwartki od 6 maja o 17.15 Obowiązkowa jest także obecność na próbach w poniedziałki 7 i 14 czerwca oraz w środy 9 i 16 czerwca o godzinie 16.30. Prosimy przynieść „Drogi do Nieba” i papierową atrapę świecy. Pierwsza Spowiedź święta w piątek 18 czerwca godzinie 16.00.

* Uczniów szkół podstawowych od pierwszej do siódmej klasy zapraszamy w czwartek o godz. 17.15 na Mszę świętą szkolną. Przed nią okazja do Spowiedzi świętej od godz. 16.45.

* W ramach przygotowania do Bierzmowania zapraszamy uczniów klas ósmych na spotkanie do kościoła w piątek o 19.00

* Franciszkański Zakon Świeckich gromadzi się na Mszy świętej w sobotę 24 kwietnia o 7.00.

* Chorych i starszych Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 24 kwietnia od godz. 8.00. Prosimy zgłosić ich w zakrystii, bądź kancelarii.

* Chrztu świętego udzielamy i błogosławimy roczne dzieci w niedzielę 25 kwietnia w czasie Mszy świętej o godzinie 14.30. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę 24 kwietnia o 16.00.

* W niedzielę 25 kwietnia o 15.30 zapraszamy na procesję błagalną do krzyża na placu kościelnym w intencji ustania epidemii, urodzajów, o błogosławieństwo w pracy i o pokój na świecie.

* Msza święta Apostolatu Maryjnego we wtorek 27 kwietnia o godz. 18.00.

Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii i złożoną ofiarę. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Błogosławionego świętowania Niedzieli! Bożej opieki każdego dnia! Szczęść Boże!

* Wszystkich parafian, w tym dzieci i młodzież, zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu Pokuty i pojednania. W naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek w godz.: 17.00 – 17.55, sobotę w godz.: 16.00 – 16.55 i codziennie przed Mszą świętą. Penitenci przystępując do Spowiedzi świętej, muszą mieć zasłonięte usta i nos.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

* W niedziele zapraszamy na nabożeństwa o 15.30.

* We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP.

* Kancelaria Parafialna czynna: w poniedziałki: 8.30 – 9.30 oraz 15.00  – 16.00, środy: 8.30 – 9.30 oraz 16.00 – 17.00, czwartki: 8.30 – 9.30, piątki: 15.00 – 16.00.

* Spisywanie protokołów przedślubnych we wtorki o godzinie 19.00 po wcześniejszym, np. telefonicznym zgłoszeniu.

* Przyjmujemy intencje mszalne do końca roku 2021. Bardzo prosimy, by intencje z okazji jubileuszów i rocznic zamawiać możliwie najwcześniej! Od 4 maja przyjmować będziemy intencje z okazji ślubów, jubileuszów i rocznic na rok 2022. Od 1 czerwca przyjmować będziemy również intencje za zmarłych na cały rok 2022.

* Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe Msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515 500 091, Dawid Gołombowski tel. 691 133 386, Kinga Zabłocka tel. 505 405 988, Jarosław Jasiura tel. 606 284 230.

* Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej w poniedziałki: 17.00 – 17.50 i we wtorki: 8.00 – 9.00.

* W poniedziałki w czasie urzędowania Biblioteki czynny jest charytatywny punkt informacyjny prowadzony przez Caritas Parafii. Można tam, poprzez pozostawienie informacji na kartce, zgłaszać swoje i innych potrzeby pomocy a także wszelką gotowość przyjścia z pomocą, np. przekazania używanych a dobrych sprzętów gospodarstwa domowego, mebli…

* W sprawie nauk przedślubnych dla narzeczonych prosimy o zasięganie informacji w Parafii Św. Stanisława Kostki. Spotkania odbywają się czterokrotnie w ciągu roku, w dwie kolejne soboty o godz. 15:00 i niedziele po Mszy św. o godz. 14:30 w domu katechetycznym przy Parafii Ojców Oblatów. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Termin rozpoczęcia kolejnych cykli nauk: 26 czerwca 2021, 25 września 2021.

* Przypominamy również o weekendowej formie przygotowania do Sakramentu małżeństwa. W naszej diecezji w czterech miejscach odbywa się takie przygotowanie. Wszelkie informacje: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej, Telefon: 322790367 kom: 507389948, e-mail: drodzin@kuria.gliwice.pl, strona: www.dorodzin.pl

* W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok kościoła katedralnego) również odbywa się przygotowanie bezpośrednie do Sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Spotkania odbywają się cyklicznie w kolejne wtorki o 19.00 (oprócz wakacji). Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego.

* Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o godzinie 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Zapraszamy także małżonków! Kontakt telefoniczny z panią Heleną Grembecką, instruktorką poradni: 511 100 505.

* Chłopców i młodzieńców (od trzeciej klasy Szkoły Podstawowej oraz szkoły średniej) zapraszamy do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza (zgłoszenia u ks. Kamila Hadasia). Zbiórki w soboty o 9.30.

  Zdjęcia oraz więcej informacji dotyczących wspólnoty ministranckiej na stronie: https://www.facebook.com/ministranci.lubliniec

* Dziewczęta od trzeciej klasy szkoły podstawowej zapraszamy do wspólnoty Dzieci Maryi. Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza dziewczyny na spotkania w soboty o godzinie 10:00. To okazja do pogłębienia więzi z Bogiem i pobożności maryjnej, a przy tym możliwość poznania nowych osób, wspólnej zabawy i owocnego spędzania czasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.facebook.com/dzieci.maryi.lc oraz u siostry Zofii.

* Młodzież, która pragnie pogłębić swoją wiarę i zaangażować się bardziej w życie Parafii, zapraszamy na spotkania do Domu Parafialnego w drugi, trzeci i czwarty piątek miesiąca o 19.00. Nasze zaproszenie kierujemy szczególnie do młodzieży, która przyjęła już sakrament Bierzmowania i chciałaby umocnić w sobie otrzymane w tym sakramencie dary, włączyć się w dzieło charytatywne Kościoła. A także do tych młodych, którzy w przyszłości chcieliby zostać animatorami w pracy z małymi grupami.

* Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w grupę teatralną. Mile widziane osoby chcące grać na scenie, grające na instrumentach, bądź chcące zajmować się scenografią i nagłośnieniem. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Michałem Brzeziną. Spotkania w soboty o 19.00 a Domu Parafialnym.

* Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałki  o 15.00 (Franciszkański Zakon Świeckich), we wtorki od 15.00 (członkowie Róż różańcowych), w środy od 14.30 (czciciele Bożego Miłosierdzia), w czwartki od 15.00 (Rycerze Niepokalanej), w piątki o 15.00 (Rodzina Radia Maryja).

* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza osoby dorosłe na modlitwę uwielbienia w kościele w trzecią środę miesiąca po Mszy świętej wieczornej, w pozostałe środy na  spotkania modlitewno – formacyjne w Domu Parafialnym.

* Małżeństwa zapraszamy do Wspólnoty Małżeństw, które pragną wspólnie pogłębić swoją relację z Bogiem. Spotkania odbywają się w drugie i czwarte środy miesiąca  o godzinie 18.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem Domorackim.

  Więcej informacji na: https://www.facebook.com/WMMLubliniec 

* Wszystkich parafian zapraszamy do śpiewania w Chórze Świętej Cecylii; próby w środy po Mszy świętej wieczornej oraz w Chórze Stowarzyszenia Przyjaciół Lublinieckiej Fary; próby w czwartki o godzinie 19.00.

* Zapraszamy do Chóru Męskiego Śpiewu Gregoriańskiego przy naszej Parafii. Informacje i zapisy u dyrygenta; Marka Kunickiego (tel. 693 346 193). Próby w piątki o 19.30.

* Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Należy rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat. Obecnie opłata za pojedynczy grób, zgodnie z decyzją Gliwickiej Kurii Diecezjalnej, wynosi 700 złotych za 20 lat (35 zł na rok). Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.

* Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Nasze konto: Bank BNP PARIBAS  Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245 7820.

Wspieraj swoją Parafię i przekaż na jej rzecz 1% podatku!

Istnieje możliwość przekazania 1% podatku na rzecz naszej Parafii.

Aby tak się stało, należy w zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce podać numer KRS 0000283966, a w rubryce „cel szczegółowy 1%” podać: Parafia Św. Mikołaja Lubliniec. Serdeczne Bóg zapłać tym osobom (małżeństwom), które już to uczyniły.