Ogłoszenia parafialne


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 23.11.2014   

Jezus Chrystus, Król Wszechświata, jest zarazem dobrym Pasterzem, który dba o swoje owce, szuka ich, a przy końcu świata osądzi sprawiedliwie. Będzie sądził z miłości, jej praktycznej realizacji w naszym codziennym życiu, o czym słyszymy w Ewangelii w słowach Króla, który mówi: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

* Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim m. in.:

- anioł na każdy miesiąc roku, czyli kalendarz ścienny z aniołami na rok 2015;

- co musi zrobić Kościół, żeby nawrócić świat do Jezusa?;

- codziennie przy prognozie pogody słyszymy o hektopaskalach. Mało kto wie, że wybitny francuski fizyk Pascal, od którego pochodzi nazwa jednostki ciśnienia, był również mistykiem i człowiekiem głębokiej wiary.

* W kancelarii i w zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Dobrowolna ofiara składana przy tej okazji przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje.

* Jak co roku, są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w cenie 5 zł i 12 zł., rozprowadzane przez Caritas Diecezji Gliwickiej. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na dzieła charytatywne. Chciejmy z okazji świąt wesprzeć potrzebujących naszej pomocy, szczególnie dzieci.

* Dzisiaj o godzinie 15.30 zapraszamy na koncert w ramach V. Lublinieckiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wykonawczyniami koncertu będą sopranistka Alina Adamska–Raitarovskyi (Łódź) i organistka Kinga Witczak (Warszawa).

* Uczniów szkół podstawowych oraz pierwszych i drugich klas gimnazjów zapraszamy na Mszę świętą szkolną w czwartek o 17.15. Przed nią okazja do Spowiedzi św. od 16.45.

* W ramach przygotowania do Bierzmowania, zapraszamy dziewczęta z klas drugich gimnazjum do Spowiedzi św., na Mszę świętą szkolną i spotkanie.

* Uczniów klas trzecich szkoły podstawowej zapraszamy (obowiązkowo !) w każdy czwartek na Mszę świętą szkolną o 17.15. W tym tygodniu po niej spotkanie dla wszystkich.

* W czwartek spotkanie Apostolatu Maryjnego o godz. 16.00 (Msza św. o godz. 17.15).

* Uczniów trzecich klas gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych i całą młodzież zapraszamy w piątek o 19.00 na spotkanie.

* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie modlitewno – formacyjne w piątek o 19.00.

* W sobotę o 8.00 Msza św. i spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

* Małżeństwa zachęcamy do udziału w spotkaniu warsztatowym „Nawigacja w rodzinie” w sobotę w naszym Domu Parafialnym w godzinach 10.00 – 15.00. W czasie spotkania uczestnicy m. in. oglądają film, w czasie zajęć przewidziana jest przerwa na spotkanie przy kawie. Na zakończenie warsztatów (od 14.00) będzie miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu. Warsztaty mają być czasem ofiarowanym swojemu małżeństwu. Czasem doskonalenia relacji i więzi między mężem i żoną oraz radością wspólnej obecności przed Bogiem, który jest Źródłem Miłości. Koszt uczestnictwa: 30 zł. od pary małżeńskiej (opłata pokrywa materiały potrzebne do warsztatów, wykupienie licencji na film, poczęstunek). Zapisy: Kornelia 605 206 739 oraz Helena 880 941 253.

* W sobotę zachęcamy do wzięcia udziału w Sympozjum Diabetologicznym w Domu Kultury od 10.00. Plakat w gablocie.

* W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o 13.00 udzielamy Chrztu św. i błogosławimy roczne dzieci. W sobotę o 16.15 nauka przdchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

* Przyszłą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Zachęcamy, by w rodzinach przygotować wieńce adwentowe i przynieść do poświecenia w kościele w niedzielę o 15.30. Niech przez cały Adwent przypominają nam o jego istocie i gromadzą całą rodzinę, szczególnie w niedzielę, na wspólnej modlitwie, czytaniu Słowa Bożego, rozmowie o ważnych sprawach. Przed Adwentem i odpustem parafialnym, zachęcamy do przyjęcia Sakramentu pokuty i pojednania.

* Na Msze święte roratnie zapraszamy w Adwencie od poniedziałku do piątku o 17.15. Dzieci zachęcamy do przygotowania lampionów roratnich.

* Chętni Parafianie (nie tylko przedsiębiorcy, handlowcy, rzemieślnicy…) mogą włączyć się w ufundowanie nagród i prezentów mikołajowych dla dzieci, paczek świątecznych dla chorych… Zapewniamy o modlitwie w czasie rorat i nie tylko.

* W przyszłą niedzielę o 15.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe z udziałem Chóru „Kolejarz” z Tarnowskich Gór.

* W kancelarii są do nabycia kalendarze na 2015 rok: „Jan Paweł II. – w objęciach świętości” w cenie 6. zł.

Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii i złożoną ofiarę. Po Mszy świętej, przed kościołem, zgodnie z apelem ks. Biskupa, zbiórka na odbudowę katedry w Sosnowcu. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego, a po Mszy św. w przyszłą niedzielę, zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego i opieki Bożej w całym tygodniu. Szczęść Boże!

 

* Wszystkich Parafian, w tym dzieci i młodzież, zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu Pokuty i pojednania. Przypominamy, że w naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek i w sobotę w godz.: 17.00 – 18.00 oraz codziennie przed Mszą świętą.

* Kancelaria Parafialna czynna: poniedziałek: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 16.00, środa: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 17.00, czwartek: 8.35 – 9.30, piątek: 15.00 – 16.00. Spisywanie protokołów przedślubnych: wtorki  o 19.00.

* Przyjmujemy intencje mszalne na cały rok 2015. Prosimy, by możliwie najwcześniej zmawiać intencje z okazji jubileuszów i rocznic.

* Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515500091, Dawid Gołombowski tel. 691133386, Kinga Witczak tel. 505 405 988, Jarosław Jasiura tel. 606284230.

* Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Zapraszamy także małżonków!

* W sprawie nauk przedślubnych dla narzeczonych prosimy o zasięganie informacji w Parafii Św. Stanisława Kostki. Spotkania odbywają się w domu katechetycznym przy Parafii Ojców Oblatów.

* Przypominamy również o weekendowej formie przygotowania do sakramentu małżeństwa. W naszej diecezji w czterech miejscach odbywa się takie przygotowanie. Wszelkie informacje: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej, Telefon: 32 279 03 67 kom: 507 38 99 48, e-mail: drodzin@kuria.gliwice.pl, strona: www.dorodzin.opw.pl

* W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok kościoła katedralnego) również odbywa się przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Spotkania odbywają się cyklicznie w kolejne wtorki o godzinie 19.00. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech spotkań indywidualnych w ramach przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego. 

* We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP po Mszy św.

* Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej w poniedziałki: 17.00 – 17.50 i we wtorki: 8.00 – 9.00

* W poniedziałki w czasie urzędowania Biblioteki czynny jest charytatywny punkt informacyjny prowadzony przez Caritas Parafii. Można tam, poprzez pozostawienie informacji na kartce, zgłaszać swoje i innych potrzeby pomocy a także wszelką gotowość przyjścia z pomocą, np.  przekazania używanych a dobrych sprzętów gospodarstwa domowego, mebli…

* Wszystkich parafian zapraszamy do śpiewania w Chórze Świętej Cecylii; próby w środy po Mszy świętej wieczornej oraz w Chórze Stowarzyszenia Przyjaciół Lublinieckiej Fary; próby we wtorki i piątki po Mszy świętej wieczornej.

* Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Można rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat, bądź na krótszy okres. Obecnie opłata za pojedynczy grób wynosi 21 zł. na rok. Od 1. stycznia 2015 wynosić będzie 22 zł. Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.

* Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Konto parafialne: Bank BGŻ S. A. Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245 7820.