Ogłoszenia parafialne


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI. NIEDZIELA WYKŁA – 24.08.2014

Kim dla mnie jest Jezus Chrystus? To pytanie często sobie zadajemy. Szymon Piotr odpowiedział na nie Jezusowi odważnie: „Ty jesteś Mesjaszem, Synem Boga żywego”. Mimo to potem zaparł się Jezusa. Módlmy się dziś, abyśmy mimo różnych wątpliwości, nie stracili z oczu Jezusa i tak jak św. Piotr potrafi uznać w Nim Syna Bożego.

* Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim m. in.:

- Audiobook z „Dzienniczkiem” siostry Faustyny – najpopularniejszej na świecie polskiej książki. Do słuchania w samochodzie i w domu.  „Choćby dusza była jak trup rozkładająca się i choćby po ludzku już nie było wskrzeszenia i wszystko już stracone, nie tak jest po Bożemu, cud miłosierdzia Bożego wskrzesza tę duszę w całej pełni”. Tę i inne obietnice notowała skrupulatnie siostra drugiego chóru, okrzyknięta Sekretarką Bożego Miłosierdzia. Święta Faustyna Kowalska nie miała rozległej wiedzy teologicznej a zrewolucjonizowała świat i została okrzyknięta jedną z największych mistyczek w historii Kościoła. Dzisiaj, jej „Dzienniczek” jest najbardziej popularną i najczęściej tłumaczoną polską książką na języki obce.

- historie mężczyzn, którym czytanie i słuchanie „Dzienniczka” odmieniło życie;

- dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii św. rozwiedzionym, żyjącym w powtórnym związku?

* Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej.

* W czasie letnich wakacji szkolnych zmienia się porządek Mszy świętych; w niedziele nie ma Mszy świętej o 13.00, w dni powszednie nie ma Mszy świętej o godz. 8.00.

* Ministrantów i Dzieci Maryi na zakończenie wakacji zapraszamy na wyjazd do Ustronia w poniedziałek 25. sierpnia. Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą 15. zł.

* W czwartek kancelaria nie będzie czynna.

* Msza św. i spotkanie Apostolatu Maryjnego w czwartek o godz. 16.00.

* Msza święta chrzcielna z błogosławieństwem rocznych dzieci w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 16.15.

* Najbliższe odwiedziny chorych w następną sobotę 6. września.

* Serdecznie zapraszamy na Parafialną Pielgrzymkę na Górę Św. Anny na Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w dniach 12 – 14 września. Wyjazd w piątek o 7.30 z przystanku przy rondzie Jana Pawła II., powrót w niedzielę po południu (ok. 15.30). Na Górze Św. Anny, jak co roku, mieszkać będziemy w Domu Pielgrzyma na łóżkach piętrowych. Zapisy wraz z wpłatą w kancelarii. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce 62 zł.

* W przyszłym roku uroczystość Pierwszej Komunii Świętej będzie miała miejsce w drugą niedzielę maja, a więc: 10. maja 2015. Rodziców dzieci, które kończą drugą klasę, prosimy o zgłoszenie dzieci do przygotowania na formularzach, które można pobrać w kancelarii lub zakrystii.

Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii i złożoną ofiarę. W  przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny. Życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego i opieki Bożej w całym tygodniu. Szczęść Boże!

* Wszystkich Parafian, w tym dzieci i młodzież, także w czasie wakacji, zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu Pokuty i pojednania. Przypominamy, że w naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek i w sobotę w godz.: 17.00 – 18.00 oraz codziennie przed Mszą świętą.

* Kancelaria Parafialna czynna: poniedziałek: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 16.00, środa: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 17.00, czwartek: 8.35 – 9.30 (w najbliższy czwartek wyjątkowo nieczynna), piątek: 15.00 – 16.00. Spisywanie protokołów przedślubnych: wtorki  o 19.00.

* Przyjmujemy intencje mszalne na cały rok 2015. Prosimy, by możliwie najwcześniej zmawiać intencje z okazji jubileuszów i rocznic.

* Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515500091, Dawid Gołombowski tel. 691133386, Kinga Witczak tel. 505 405 988, Jarosław Jasiura tel. 606284230.

* Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Zapraszamy także małżonków!

* We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP po Mszy św.

* Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Można rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat, bądź na krótszy okres. Obecnie opłata za pojedynczy grób wynosi 21 zł. na rok. Od 1. stycznia 2015 wynosić będzie 22 zł. Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.

* Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Konto parafialne: Bank BGŻ S. A. Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245 7820.