OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


II. NIEDZIELA ADWENTU – 4.12.2016
Słyszymy w Ewangelii wołanie: „Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”. Czekamy na Święta Bożego Narodzenia, kupujemy prezenty, choinkę, robimy generalne porządki w domu. Ale mówienie o nawróceniu? To chyba nie ten czas. A jednak. Czekamy na przyjście Chrystusa, naszego wybawiciela. Ale żeby go przyjąć do naszego życia, trzeba przygotować swoje serce, zwrócić się do Boga. Niech atmosfera przedświąteczna nie przesłoni nam istoty przygotowania do tych pięknych i głębokich świąt.
* Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. W nim m. in.:
– o podwójnej kradzieży świętego Mikołaja – reportaż z włoskiego miasta Bari, gdzie znajduje się najważniejsze sanktuarium świętego.
– miał 15 lat, gdy zmarł. Był komputerowym geniuszem i głęboko wierzącym młodzieńcem. Być może zostanie ogłoszony patronem informatyków.
– o tym, że wspólne gotowanie i jedzenie zbliża ludzi i rozwiązuje wiele rodzinnych problemów.
* Jest jeszcze ostatni numer „Małego Gościa Niedzielnego” koniecznie potrzebny każdemu uczestnikowi rorat. W nim m. in.:
– bezpłatny dodatek; lampion roratni;
– o pięknych sukienkach Matki Bożej Częstochowskiej;
* Polecamy nowy numer naszego Informatora Parafialnego.
* W kancelarii i w zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Dobrowolna ofiara składana przy tej okazji przeznaczona jest na nasze cele parafialne. Przypominamy, że nasza Parafia nikogo nie wysyła i nie upoważnia do rozprowadzania opłatków poza terenem kościelnym. Jeśli ktoś powoływałby się na działanie w imieniu Parafii, jest oszustem!
* Jak co roku, są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w cenie 5 zł i 12 zł., rozprowadzane przez Caritas Diecezji Gliwickiej. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na dzieła charytatywne. Chciejmy z okazji świąt wesprzeć potrzebujących naszej pomocy, szczególnie dzieci.
* W dniu dzisiejszym Dzieci Maryi naszej Parafii wraz z rodzicami i animatorami zapraszają na Jarmark Świąteczny; można zakupić wypieki na świąteczny stół pierniki, ciastka, ciasta różnego rodzaju, a także na miejscu w Domu Parafialnym napić się cieplej herbaty lub kawy. Dochód będzie przeznaczony na cele wspólnoty Dzieci Maryi. W dniu dzisiejszym opłatki świece Wigilijnego Pomocy dzieciom można nabyć tylko w ramach kiermaszu.
* Zapraszamy dzisiaj o 15.30 na uroczyste nieszpory odpustowe.
* Na Msze święte roratnie w Adwencie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15 (w czwartek 8 grudnia zapraszamy dzieci na Mszę św. o 17.30). Dzieci zachęcamy do przynoszenia lampionów roratnich.
* Chętni Parafianie (nie tylko przedsiębiorcy, handlowcy, rzemieślnicy…) mogą włączyć się w ufundowanie nagród i prezentów mikołajowych dla dzieci, paczek świątecznych dla chorych… Zapewniamy o modlitwie w czasie rorat i nie tylko.
* Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – w poniedziałek 5.12 po Roratach
* Przypominamy, że we wtorki, piątki i soboty, oprócz Mszy świętej porannej o godzinie 7.00, jest również najczęściej sprawowana Msza święta o godzinie 8.00! Serdecznie zapraszamy!
* We czwartek 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane w porządku świątecznym; o godzinie: o 7.00, 8.30, 10.00, 16.00, 17.30 i 19.00.
* Uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej uczestniczą obowiązkowo w najbliższy czwartek we Mszy świętej o 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa w każdej Mszy św. roratniej; od poniedziałku do piątku o 17.15.
* W ramach przygotowania do Bierzmowania zapraszamy dziewczęta z klas pierwszych gimnazjum w czwartek do Spowiedzi świętej, na Mszę świętą o 17.30 i spotkanie.
* Dzieci i młodzież zapraszamy do wspólnoty ministranckiej (zgłoszenia u ks. Michała Choroszewskiego) oraz wspólnoty Dzieci Maryi (zgłoszenia u ks. Krzysztofa Rucińskiego).
* Młodzież zapraszamy w piątek o 19.00. na spotkanie.
* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na modlitwę uwielbienia w trzeci piątek miesiąca, w pozostałe piątki na spotkania modlitewno – formacyjne o 19.00.
* Chorych i starszych Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 17. grudnia od godz. 8.00. Prosimy zgłosić ich w zakrystii, bądź kancelarii. Następne odwiedziny chorych w sobotę 4 lutego 2017.

Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii i złożoną ofiarę. We czwartek kolekta będzie przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach, a w przyszłą niedzielę kolekta specjalna na nasze inwestycje parafialne; na nowe okna w kościele parafialnym i odnowienie witraży. Życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego, Bożej opieki na każdy dzień, Wytrwałości w adwentowym czuwaniu! Szczęść Boże!
* Wszystkich parafian, w tym dzieci i młodzież zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu Pokuty i pojednania. W naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek w Adwencie: 16.30 – 17.15, sobotę w godz.: 16.00 – 16.55 i codziennie przed Mszą świętą.
* Kancelaria Parafialna czynna: w poniedziałki: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 16.00, środy: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 16.40, czwartki: 8.35 – 9.30, piątki: 15.00 – 16.00.
* Spisywanie protokołów przedślubnych, od 28 marca 2017, we wtorki o godzinie 19.00.
* Przyjmujemy intencje mszalne do końca roku 2017. Bardzo prosimy, by intencje z okazji jubileuszów i rocznic na zamawiać możliwie najwcześniej.
* Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe Msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515500091, Dawid Gołombowski tel. 691133386, Kinga Witczak tel. 505 405 988, Jarosław Jasiura tel. 606284230.
* Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej w poniedziałki: 16.00 – 17.05 i we wtorki: 8.00 – 9.00.
* W poniedziałki w czasie urzędowania Biblioteki czynny jest charytatywny punkt informacyjny prowadzony przez Caritas Parafii. Można tam, poprzez pozostawienie informacji na kartce, zgłaszać swoje i innych potrzeby pomocy a także wszelką gotowość przyjścia z pomocą, np. przekazania używanych a dobrych sprzętów gospodarstwa domowego, mebli…
* We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP po porannej Mszy św.
* Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałki o 15.00 (Franciszkański Zakon Świeckich), we wtorki od 15.00 (członkowie Róż różańcowych), w środy od 14.30 (czciciele Bożego Miłosierdzia), w czwartki od 15.00 (Rycerze Niepokalanej).
* Dzieci i młodzież zapraszamy do wspólnoty ministranckiej (zgłoszenia u ks. Michała Choroszewskiego) oraz wspólnoty Dzieci Maryi (zgłoszenia u ks. Krzysztofa Rucińskiego).
* Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o godzinie 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Zapraszamy także małżonków! Kontakt telefoniczny z panią Kornelią Kansy-Jańczyk, instruktorką poradni: 0343512351; 0605206739.
* W sprawie nauk przedślubnych dla narzeczonych prosimy o zasięganie informacji w Parafii Św. Stanisława Kostki. Spotkania odbywają się czterokrotnie w ciągu roku, w dwie kolejne soboty o godz. 15:00 i niedziele po Mszy św. o godz. 14:30 w domu katechetycznym przy Parafii Ojców Oblatów. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Terminy rozpoczęcia kolejnych cyklów nauk: 28 stycznia 2017, 25 marca 2017, 24 czerwca 2017.
* Przypominamy również o weekendowej formie przygotowania do sakramentu małżeństwa, w czterech miejscach naszej Diecezji. Wszelkie informacje: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej, Telefon: 32 279 03 67 kom: 507 38 99 48, e-mail: drodzin@kuria.gliwice.pl, strona: www.dorodzin.opw.pl
* W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok kościoła katedralnego) również odbywa się przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Spotkania odbywają się cyklicznie w kolejne wtorki o 19.00 (poza wakacjami). Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego.
* Wszystkich parafian zapraszamy do śpiewania w Chórze Świętej Cecylii; próby w środy po Mszy świętej wieczornej oraz w Chórze Stowarzyszenia Przyjaciół Lublinieckiej Fary; próby w czwartki o 19.00.
* Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Można rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat, bądź na krótszy okres. Obecnie opłata za pojedynczy grób wynosi 25 zł. na rok. Od 1. stycznia 2017 wynosić będzie 30 zł. Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.
* Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Nasze konto: Bank BGŻ BNP PARIBAS. Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245 7820.