Ogłoszenia parafialne


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI. NIEDZIELA WYKŁA – 20.07.2014

Pan Bóg, choć wszechmocny i pełen potęgi, jest dobry i łaskawy dla nas. Cierpliwie pozwala nam wzrastać, pielęgnuje to, co zasiał. Do nas należy dbanie o wierność Bogu i Jego przykazaniom, o królestwo Boże, które jest pomiędzy nami. Przyjdzie bowiem czas sądu, o czym wspomina dzisiejsza Ewangelia, kiedy dobre ziarno zostanie oddzielone od chwastów.

* Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim m. in.:

- rozmowa z prof. Bogdanem Chazanem. Siła ataku na profesora za to, że nie zabił chorego dziecka jest porażająca. Za działanie zgodne z sumieniem odwołano go z funkcji dyrektora, na Szpital św. Rodziny z kolei nałożono karę finansową. „Cała ta sytuacja to sygnał ostrzegawczy dla lekarzy, żeby nie afiszowali się z deklaracją wiary, sumienie zostawili w domu oraz zastanowili się głęboko przed skorzystaniem z klauzuli sumienia” – podsumowuje prof. Chazan.

W wywiadzie przeczytamy także: o niektórych absurdalnych zarzutach ze strony pięciu kontrolujących szpital komisji, szczegółach rozmowy z pacjentką, która zwróciła się z prośbą o aborcję oraz wielkim wsparciu dla profesora, jakie otrzymuje od różnych ludzi i środowisk.

 - o tętniącym życiu Kościoła, na które mainstreamowe media spuszczają zasłonę milczenia.    

- o ćwiczeniach w umieraniu, które pozwalają nabrać innej perspektywy patrzenia i zmienić swoje dotychczasowe życie

* Dzisiaj o 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

* W czasie letnich wakacji szkolnych zmienia się porządek Mszy świętych; w niedziele nie ma Mszy świętej o 13.00, w dni powszednie nie ma Mszy świętej o godz. 8.00.

* Zapraszamy do świętowania uroczystości odpustowej ku czci Św. Anny w naszym drewnianym kościele. Msze święte odpustowe będą w piątek 25. lipca o 18.00 oraz w sobotę 26. lipca o 7.00, 8.30, 10,00, 11.30 (suma odpustowa) i 16.30. Zapraszamy również na godzinki o 6.40, różaniec o 8.00 i 9.30 i 11.00 indywidualną adorację od godz. 13.30, koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00. i nieszpory o 15.30.

* Gorąco prosimy o włączenie się w sprzątanie i przystrojenie kościoła Św. Anny z okazji odpustu. Zapraszamy od poniedziałku do środy od 9.00.

* Msza św. i spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w sobotę o 8.30

* Chrztu świętego udzielamy i błogosławimy roczne dzieci w przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godzinie 13.00. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.15.

* Serdecznie zapraszamy wszystkich kierowców podróżujących ze swoimi pojazdami na nabożeństwo ku czci Św. Krzysztofa i poświecenie pojazdów w niedzielę 27. lipca o godz. 15.30 w kościele Św. Anny.

* Jak co roku, zachęcamy kierowców z tej okazji do włączenia się w akcję organizowaną przez „MIVA Polska”. Zachęcamy do ofiarowania, przy poświęceniu pojazdów, na zakup środków transportu dla misjonarzy, 1 grosza za każdy bezpiecznie przejechany kilometr. Nasza wdzięczność za Bożą opiekę, niech przyczynia się do rozszerzania Dobrej Nowiny.

* Z dniem 2. sierpnia jest związany odpust zupełny, zwany „Porcjunkulą” (od małego kościółka znajdującego się wewnątrz bazyliki NMP Anielskiej w Asyżu). Można go zyskać we wszystkich kościołach parafialnych jeden raz: albo 2. sierpnia, albo w niedzielę poprzednią albo następną. Warunki: nawiedzenie kościoła, przyjęcie Komunii świętej, odmówienie: „Ojcze nasz”, „Wierzę” i dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego, stan łaski uświęcającej, wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji – odpust będzie tylko cząstkowy).

* W kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na XXII Diecezjalną Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 22. – 23. sierpnia (piątek-sobota), przeżywaną tym razem pod hasłem „Rodzina Miłością Wielka”.

Koszt uczestnictwa w pielgrzymce (+ znaczek) wynosi 15 zł. Przy zapisie należy podać imię, nazwisko, pesel i adres. Jeśli pielgrzym jest niepełnoletni, należy podać, kto w czasie pielgrzymki jest odpowiedzialny za tę osobę i tel. do rodziców. Rozpoczęcie pielgrzymki w piątek 22. sierpnia Mszą świętą o godz. 8.00 w Lubecku. Przed Mszą świętą do godz. 7.45 należy złożyć bagaże do podstawionego samochodu transportowego (koszt przewozu bagażu ok. 12 zł). Pierwszego dnia grupa szara dociera do Boronowa (przez Kochcice, Kochanowice, Droniowice, Mochałę, Hadrę) gdzie łączy się z całością pielgrzymki podążającej z Gliwic. W sobotę z Boronowa przez Dębową Górę, Leśniaki, Korzonek, Konopiska na Jasną Górę pielgrzymka dociera ok. 14.00 – 14.30.

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem księży biskupów, na wałach Jasnej Góry o godz. 15.00. Zachęcamy do udziału w niej również tych, którzy nie będą pielgrzymować pieszo. Powrót z Częstochowy „na własną rękę”. Wieczorem o 20.00 w naszym kościele Św. Anny nabożeństwo na zakończenie pielgrzymki.

Na pielgrzymią drogę należy zabrać wygodne obuwie (nie nowe), nakrycie głowy, „Drogę do Nieba”, Różaniec, kubek, łyżkę, potrzebne lekarstwa, śpiwór lub koc, karimatę lub materac (można zabrać namiot). Potrzebne informacje: www.pielgrzymki-gliwice.pl              

* Zachęcamy również do „duchowego pielgrzymowania”, tych, którzy nie mogą iść pieszo, do przeżywania wspólnoty modlitewnej w dniach pielgrzymki. Zapraszamy w tych dniach szczególnie na Msze święte do kościoła parafialnego. Można w kancelarii w cenie 5 zł. (ofiara na potrzeby pielgrzymki) nabyć specjalny znaczek duchowego pielgrzyma.

* Zachęcamy do udziału w pielgrzymce: MEKSYK – GUADALUPE; pielgrzymka 17 – dniowa, samolotowo-autokarowa w dniach: 15 XI – 01 XII 2014. Cena: 5000 PLN (bilet lotniczy Lufthansy) + 1800 USD (dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 400 USD) – bilet lotniczy + opłaty lotniskowe; – przejazdy na terenie Meksyku; – zakwaterowanie; – wyżywienie (2 posiłki dziennie, podczas wypoczynku na Riwierze Maya pakiet all inclusive); – bilety wstępów do zwiedzanych obiektów; – opiekę pilota i przewodnika; – ubezpieczenie. Prosimy o jak najszybsze zapisy. Zapisując się na pielgrzymkę należy dostarczyć: kserokopię paszportu (strona ze zdjęciem) – dokument ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki oraz zaliczkę: 1000 zł.

* W przyszłym roku uroczystość Pierwszej Komunii Świętej będzie miała miejsce w drugą niedzielę maja, a więc: 10. maja 2015. Rodziców dzieci, które kończą drugą klasę, prosimy o zgłoszenie dzieci do przygotowania na formularzach, które można pobrać w kancelarii lub zakrystii.

Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii i złożoną ofiarę. W sobotę oraz przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego i opieki Bożej w całym tygodniu. Szczęść Boże!

* Wszystkich Parafian, w tym dzieci i młodzież, także w czasie wakacji, zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu Pokuty i pojednania. Przypominamy, że w naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek i w sobotę w godz.: 17.00 – 18.00 oraz codziennie przed Mszą świętą.

* Kancelaria Parafialna czynna: poniedziałek: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 16.00, środa: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 17.00, czwartek: 8.35 – 9.30, piątek: 15.00 – 16.00. Spisywanie protokołów przedślubnych: wtorki  o 19.00. We wtorek; 5. sierpnia, wyjątkowo kancelaria nie będzie czynna!

* Przyjmujemy intencje mszalne na cały rok 2015. Prosimy, by możliwie najwcześniej zmawiać intencje z okazji jubileuszów i rocznic.

* Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515500091, Dawid Gołombowski tel. 691133386, Kinga Witczak tel. 505 405 988, Jarosław Jasiura tel. 606284230.

* Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Zapraszamy także małżonków!

* We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP po Mszy św.

* Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Można rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat, bądź na krótszy okres. Obecnie opłata za pojedynczy grób wynosi 21 zł. na rok. Od 1. stycznia 2015 wynosić będzie 22 zł. Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.

* Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Konto parafialne: Bank BGŻ S. A. Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245 7820.