OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


V. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19.05.2019

Jezus dziś do nas mówi: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Okazywanie miłości, zwłaszcza w codzienności, może nie być łatwe. Nieporozumienia, monotonia, trudności życiowe czasem przesłaniają piękno drugiego człowieka, wdzięczność za jego obecność i pragnienie dobra dla niego. Tymczasem Jezus chce, abyśmy mimo wszystko się wzajemnie miłowali. W Nim jest źródło miłości, nie w nas. Prośmy Jezusa, aby uzdalniał nasze serca do kochania.

* Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. W bieżącym numerze m. in.:

– zaskakująca odpowiedź na pytanie „Po co Pan Bóg stworzył człowieka”,

– jakimi kryteriami się kierować wybierając posłów do parlamenty Europejskiego,

– o ustanowionym właśnie pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity.

* Polecamy także nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. w nim m. in.:

– o Pomocnikach Maryi – co robią i kto ich wymyślił,

– dlaczego w pierwszy piątek misiaca mam czcić Serce Jezusa a w pierwszą sobotę Serce Matki Bożej,

– o naleśnikach z drukarki, czyli na czym polega drukowanie w 3D,

– uczestniczka programu „MasterChef Junior” i jej pomysły na śniadanie, obiad i kolację.

* W miesiącu maju zapraszamy na nabożeństwa majowe; dzisiaj o 15.30 z udziałem Chóru Świętej Cecylii, od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w sobotę o 16.30.

* Zachęcamy także do uczestnictwa w nabożeństwach majowych prowadzonych przez grupy modlitewne i wspólnoty w kościele Św. Anny w niedziele i uroczystości o 16.00, w dni powszednie o 19.00.

* W kancelarii przyjmujemy intencje mszalne z okazji ślubów, jubileuszów i rocznic do końca roku 2020. Od 3 czerwca przyjmować będziemy również intencje za zmarłych na cały rok 2020. Bardzo prosimy, by intencje z okazji jubileuszów i rocznic zamawiać możliwie najwcześniej!

* W środę zapraszamy na Mszę świętą za + ks. Dziekana Józefa Żurka w 10. rocznicę śmierci o godz. 7.00.

* W środę zapraszamy na spotkanie modlitewno – formacyjne Szkoły Nowej Ewangelizacji, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

* W czwartek o 7.00 zapraszamy na Mszę świętą z okazji 4. rocznicy święceń kapłańskich ks. Krzysztofa Rucińskiego.

* Wszystkich uczniów szkół podstawowych od pierwszych do siódmych klas zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej szkolnej w czwartek o godz. 17.15. Przed Mszą świętą od 16.45 okazja do Spowiedzi świętej. W tym tygodniu do miesięcznej Spowiedzi świętej zapraszamy szczególnie uczniów klas szóstych.

* Trwa nowy nabór na kandydatów na ministrantów i kandydatek na Marianki! Chłopców prosimy o zgłoszenie się u Ks. Kamila, a dziewczęta u ks. Krzysztofa.

* W czwartek po nabożeństwie majowym spotkanie Wspólnoty Młodych Małżeństw w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy!

* Spotkanie rodziców uczniów klas siódmych przygotowujących się do Bierzmowania w piątek po nabożeństwie majowym; ok. 19.00.

* Franciszkański Zakon Świeckich gromadzi się na Mszy świętej i spotkaniu w sobotę o 8.00.

* Chrztu świętego udzielamy i błogosławimy roczne dzieci w przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godzinie 13.00. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.00.

* W przyszłą niedzielę – Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do sanktuarium MB Piekarskiej od godz. 8.30 Zachęcamy do pielgrzymowania!

* Spotkanie i Msza święta Apostolatu Maryjnego w poniedziałek 27 maja o 16.00.

* W dniach 27 – 29 maja; w „Dni krzyżowe” zapraszamy na procesje błagalne.

Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii i złożoną ofiarę. W  przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Życzymy pięknego świętowania Niedzieli! Bożego błogosławieństwa i pokoju na każdy dzień! Szczęść Boże!

* Wszystkich parafian, w tym dzieci i młodzież zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu Pokuty i pojednania. W naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek w godz.: 17.00 – 17.55,  sobotę w godz.: 16.00 – 16.55 i codziennie przed Mszą świętą.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

* W niedziele zapraszamy na nabożeństwa o 15.30.

* We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP.

* Kancelaria Parafialna czynna: w poniedziałki: 8.30 – 10.00 oraz 15.00  – 16.00, środy: 8.30 – 10.00 oraz 15.00 – 17.00, czwartki: 8.30 – 9.30, piątki: 15.00 – 16.00.

* Spisywanie protokołów przedślubnych we wtorki o godzinie 19.00 po wcześniejszym, np. telefonicznym zgłoszeniu.

* Przyjmujemy intencje mszalne z okazji jubileuszów i rocznic do końca roku 2020. Od 3 czerwca przyjmować będziemy również intencje za zmarłych na cały rok 2020. Bardzo prosimy, by intencje z okazji jubileuszów i rocznic zamawiać możliwie najwcześniej!

* Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe Msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515 500 091, Dawid Gołombowski tel. 691 133 386, Kinga Zabłocka tel. 505 405 988, Jarosław Jasiura tel. 606 284 230.

* W sprawie nauk przedślubnych dla narzeczonych prosimy o zasięganie informacji w Parafii Św. Stanisława Kostki. Spotkania odbywają się czterokrotnie w ciągu roku, w dwie kolejne soboty o godz. 15:00 i niedziele po Mszy św. o godz. 14:30 w domu katechetycznym przy Parafii Ojców Oblatów. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Termin rozpoczęcia kolejnego cyklu nauk: w czerwcu 2019.

* Przypominamy również o weekendowej formie przygotowania do Sakramentu małżeństwa. W naszej diecezji w czterech miejscach odbywa się takie przygotowanie. Wszelkie informacje: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej, telefon: 32 2790367 kom: 507 389 948, e-mail: drodzin@kuria.gliwice.pl, strona: www.dorodzin.opw.pl

* W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok kościoła katedralnego) również odbywa się przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Spotkania odbywają się cyklicznie w kolejne wtorki o 19.00. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego.

* Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o godzinie 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Zapraszamy także małżonków! Kontakt telefoniczny z panią Heleną Grembecką, instruktorką poradni: 511 100 505.

* Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej w poniedziałek: 17.00 – 17.50  oraz we wtorek: 8.00 – 9.00.

* W poniedziałki w czasie urzędowania Biblioteki czynny jest charytatywny punkt informacyjny prowadzony przez Caritas Parafii. Można tam, poprzez pozostawienie informacji na kartce, zgłaszać swoje i innych potrzeby pomocy a także wszelką gotowość przyjścia z pomocą, np. przekazania używanych a dobrych sprzętów gospodarstwa domowego, mebli…

* Przypominamy, że we wtorki, piątki i soboty, oprócz Mszy świętej porannej o godzinie 7.00, jest również najczęściej sprawowana Msza święta o godzinie 8.00! Serdecznie zapraszamy! Nie ma natomiast Mszy świętej o godzinie 8.00 w czasie wakacji i zimowych ferii szkolnych.

* Wszystkich parafian zapraszamy do śpiewania w Chórze Świętej Cecylii; próby w środy po Mszy świętej wieczornej oraz w Chórze Stowarzyszenia Przyjaciół Lublinieckiej Fary; próby w czwartki o godzinie 19.00.

* Zapraszamy do Chóru Męskiego Śpiewu Gregoriańskiego przy naszej Parafii. Informacje i zapisy u dyrygenta; Marka Kunickiego (Tel. 693 346 193). Próby w piątki o 19.00.

* Chłopców i młodzieńców (od trzeciej klasy Szkoły Podstawowej, klas gimnazjalnych oraz szkoły średniej) zapraszamy do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza (zgłoszenia u ks. Kamila Hadasia).

* Dziewczęta od trzeciej klasy szkoły podstawowej zapraszamy do wspólnoty Dzieci Maryi. Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza dziewczyny na spotkania w soboty o godzinie 10:00. To okazja do pogłębienia więzi z Bogiem i pobożności maryjnej, a przy tym możliwość poznania nowych osób, wspólnej zabawy i owocnego spędzania czasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.facebook.com/dzieci.maryi.lc oraz u ks. Krzysztofa Rucińskiego.

* Dzieci i młodzież od 3. klasy szkoły podstawowej zapraszamy do wspólnoty ministranckiej (zgłoszenia u ks. Michała Choroszewskiego) oraz wspólnoty Dzieci Maryi (zgłoszenia u ks. Krzysztofa Rucińskiego).

* Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałki  o 15.00 (Franciszkański Zakon Świeckich), we wtorki o 15.00 (członkowie Róż różańcowych), w środy o 14.30 (czciciele Bożego Miłosierdzia), w czwartki o 15.00 (Rycerze Niepokalanej), w piątki o 15.00 (Rodzina Radia Maryja).

* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza osoby dorosłe na modlitwę uwielbienia w kościele w trzecią środę miesiąca o 19.00, w pozostałe środy na  spotkania modlitewno – formacyjne w środy w Domu Parafialnym. Zapraszamy! 

* Małżeństwa młode stażem, wiekiem lub duchem zapraszamy do Wspólnoty Młodych Małżeństw – jest to odpowiedź na duchowe potrzeby par małżeńskich, które pragną wspólnie pogłębić swoją relację z Bogiem w małżeństwie. Spotkania odbywają się w trzecie i czwarte czwartki miesiąca o godzinie 18.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem Rucińskim. Więcej informacji na: https://www.facebook.com/WMMLubliniec 

* Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Można rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat. Obecnie opłata za pojedynczy grób, zgodnie z decyzją Gliwickiej Kurii Diecezjalnej, wynosi 700 złotych za 20 lat (35 zł na rok). Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.

* Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Nasze konto: Bank BGŻ BNP PARIBAS  Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245 7820.