OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


* Młodzież, która pragnie pogłębić swoją wiarę i zaangażować się bardziej w życie Parafii, zapraszamy na spotkania do Domu Parafialnego w drugi i trzeci piątek miesiąca  o 19.00. Nasze zaproszenie kierujemy szczególnie do młodzieży, która przyjęła już sakrament Bierzmowania i chciałaby umocnić w sobie otrzymane w tym sakramencie dary, włączyć się w dzieło charytatywne Kościoła. A także do tych młodych, którzy w przyszłości chcieliby zostać animatorami w pracy z małymi grupami.

* W sobotę 19 września o 7.00  zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo do kościoła Św. Anny. Szczególnie zapraszamy małżonków oczekujących dziecka i proszących o potomstwo.

* Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w powstającą przy naszej Parafii grupę teatralną. Mile widziane osoby chcące grać na scenie, grające na instrumentach, bądź chcące zajmować się scenografią i nagłośnieniem. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę 19 września o godzinie 14:00 w Domu parafialnym.

XXV. NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2020

Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej — Kościoła. Przez swoją pracę, życie rodzinne, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Każdy czas i każda praca ma nas zbliżać do Chrystusa, by otrzymać zapłatę od Boga. Bóg wzywa nas, byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne. Najświętsza ofiara, na której się gromadzimy, to także zadanie, by przez nią uświęcać siebie i świat. Należymy do winnicy Bożej — Kościoła, ale jaka jest nasza w nim obecność, jak mało jest w nas gorliwości o Bożą sprawę. Jednak każdy czas jest dobry, by odpowiedzieć na Boże wezwanie, dlatego przepraszajmy za nasze grzechy, by otrzymać zapłatę od Boga.

* Zapraszamy wszystkich Parafian do kościoła! Bardzo prosimy, by miejsca w kościele zajmować równomiernie począwszy od pierwszych ławek. Przypominamy, że osoby przebywające w kościele, zobowiązane są do zasłonięcia ust i nosa (także w ciągu CAŁEJ Mszy świętej, poza momentem przyjęcia Komunii świętej). Bardzo prosimy, by nikt się nie dyspensował od tego obowiązku! Jeżeli przeszkadza maseczka należy używać przyłbicy! Z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnieni są tylko duchowni w czasie sprawowania obrzędów religijnych.

* W dalszym ciągu wskazane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę; lewą dłoń kładziemy na prawej, gdy kapłan położy na niej Komunię św., przechodzimy na bok i prawą ręką bezpiecznie wkładamy Hostię do ust. Nie wolno przyjmować Komunii św. „na rękę” w rękawiczkach!

* Jeśli ktoś jednak chce przyjmować Komunię św. do ust, bardzo prosimy, by stanąć w prosto, bądź uklęknąć i otworzyć usta. Bardzo prosimy, by nie wykonywać w momencie podawania Komunii świętej żadnych ruchów, nie przybliżać głowy do kapłana, nie pochylać się, nie zniżać głowy, nie przyklękać, nie próbować „łowić” Hostii otwartymi ustami….. Bardzo prosimy, by nie wysuwać języka.

* Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze m. in.:

– o mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa, niosąc ze sobą wszystko – skarby i śmieci. Prawdę od fałszu trudno tu oddzielić. Tymczasem wolność słowa wiąże się z odpowiedzialnością.

– o siostrze zakonnej, która przez 14 lat pracowała w slumsach,

– rozmowa z autorem książki „Życie po śmierci” na temat tak zwanej śmierci klinicznej – czy jest to przejaw łaski czy iluzja?

* Jest jeszcze ostatni numer „Małego Gościa Niedzielnego”, a w nim m. in.: – naklejki na zeszyty,

– o tym, jak polskie dzieci mogą wspierać swoich rówieśników z Syrii,                              – o pracowitych pszczołach.

* Polecamy książkę Krzysztofa Kanclerza pt.: Historia Parafii Św. Mikołaja w Lublińcu w latach 1922 – 1939. Do nabycia w kancelarii oraz w zakrystii w cenie 25 złotych.

* Zapraszamy dzisiaj o 15.30 na nieszpory niedzielne.

* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza osoby dorosłe na spotkanie modlitewno – formacyjne w środę po Mszy świętej wieczornej.

* Uczniów szkół podstawowych, od pierwszej do siódmej klasy, zapraszamy w czwartek o 17.15 na Mszę świętą szkolną. Przed Mszą świętą od 16.45 okazja do Spowiedzi świętej.

* Uczniów klas trzecich szkoły podstawowej zapraszamy wraz z rodzicami zapraszamy w najbliższy czwartek na Mszę świętą o 17.15 i krótkie spotkanie po niej. W ten sposób rozpoczniemy przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłym roku. Rodziców, którzy jeszcze nie zgłosili swoich dzieci, prosimy, by uczynili to jak najprędzej (!) na formularzu, który można pobrać w zakrystii, bądź kancelarii. Już samych rodziców uczniów klas trzecich rozpoczynających przygotowanie do Pierwszej Komunii świętej zapraszamy w następną środę; 30 września na Mszę świętą o 18.00 i spotkanie po niej. W  przyszłym roku uroczystość Pierwszej Komunii Świętej będzie miała miejsce w drugą niedzielę maja, a więc: 9 maja 2021. W kolejnych latach również uroczystość Pierwszej Komunii świętej będzie każdorazowo w drugą niedzielę maja.

* W ramach przygotowania do przyjęcia Bierzmowania, wszyscy uczniowie klas ósmych zobowiązani do nabożnego udziału w coniedzielnej i świątecznej Mszy świętej, do comiesięcznego przyjęcia Sakramentu pokuty i pojednania, wzorowego uczestniczenia w katechezie szkolnej. Uczniowie spotykają się raz w tygodniu w małych grupach oraz uczestniczą we Mszach świętych młodzieżowych.

* Franciszkański Zakon Świeckich gromadzi się na Mszy świętej i spotkaniu w sobotę o godz. 8.00.

* Rozpoczęcie kolejnego cyklu nauk przedślubnych dla narzeczonych będzie w sobotę o godz. 15.00 w domu katechetycznym przy Parafii Ojców Oblatów.

* Msza święta chrzcielna – w niedzielę o 14.30. W czasie tej Mszy św. będziemy też błogosławić roczne dzieci. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.00.

* W poniedziałek 28 września o 16.00 spotkanie i Masza święta Apostolatu Maryjnego.

Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii. Serdeczne Bóg zapłać, za ofiary składane w kościele, w kancelarii czy w formie przelewu bankowego. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Bożej opieki i pokoju na każdy dzień! Szczęść Boże!

* Wszystkich parafian, w tym dzieci i młodzież, zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu Pokuty i pojednania. W naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek w godz.: 17.00 – 17.55,  sobotę w godz.: 16.00 – 16.55 i codziennie przed Mszą świętą. Penitenci przystępując do Spowiedzi świętej, muszą mieć zasłonięte usta i nos.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

* W niedziele zapraszamy na nabożeństwa o 15.30.

* We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP.

* Kancelaria Parafialna czynna: w poniedziałki: 8.30 – 9.30 oraz 15.00  – 16.00, środy: 8.30 – 9.30 oraz 16.00 – 17.00, czwartki: 8.30 – 9.30, piątki: 15.00 – 16.00.

* Spisywanie protokołów przedślubnych we wtorki o godzinie 19.00 po wcześniejszym, np. telefonicznym zgłoszeniu.

* Przyjmujemy intencje mszalne do końca roku 2021. Bardzo prosimy, by intencje z okazji jubileuszów i rocznic zamawiać możliwie najwcześniej!

* Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe Msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515 500 091, Dawid Gołombowski tel. 691 133 386, Kinga Zabłocka tel. 505 405 988, Jarosław Jasiura tel. 606 284 230.

* Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej od września w poniedziałek: 17.00 – 17.50  oraz we wtorek: 8.00 – 9.00.

* W poniedziałki w czasie urzędowania Biblioteki czynny jest charytatywny punkt informacyjny prowadzony przez Caritas Parafii. Można tam, poprzez pozostawienie informacji na kartce, zgłaszać swoje i innych potrzeby pomocy a także wszelką gotowość przyjścia z pomocą, np. przekazania używanych a dobrych sprzętów gospodarstwa domowego, mebli…

* W sprawie nauk przedślubnych dla narzeczonych prosimy o zasięganie informacji w Parafii Św. Stanisława Kostki. Spotkania odbywają się czterokrotnie w ciągu roku, w dwie kolejne soboty o godz. 15:00 i niedziele po Mszy św. o godz. 14:30 w domu katechetycznym przy Parafii Ojców Oblatów. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Termin rozpoczęcia kolejnego cyklu nauk: 26 września 2020.

* Przypominamy również o weekendowej formie przygotowania do Sakramentu małżeństwa. W naszej diecezji w czterech miejscach odbywa się takie przygotowanie. Wszelkie informacje: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej, Telefon: 32 279 03 67 kom: 507 389 948, e-mail: drodzin@kuria.gliwice.pl, strona: www.dorodzin.opw.pl

* W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok kościoła katedralnego) również odbywa się przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Spotkania odbywają się cyklicznie w kolejne wtorki o 19.00 (oprócz wakacji). Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego.

* Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o godzinie 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Zapraszamy także małżonków! Kontakt telefoniczny z panią Heleną Grembecką, instruktorką poradni: 511 100 505.

* Chłopców i młodzieńców (od trzeciej klasy Szkoły Podstawowej oraz szkoły średniej) zapraszamy do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza (zgłoszenia u ks. Kamila Hadasia). Zbiórki w soboty o 9.30. Zdjęcia oraz więcej informacji dotyczących wspólnoty ministranckiej na stronie: https://www.facebook.com/ministranci.lubliniec

* Dziewczęta od trzeciej klasy szkoły podstawowej zapraszamy do wspólnoty Dzieci Maryi. Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza dziewczyny na spotkania w soboty o godzinie 10:00. To okazja do pogłębienia więzi z Bogiem i pobożności maryjnej, a przy tym możliwość poznania nowych osób, wspólnej zabawy i owocnego spędzania czasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.facebook.com/dzieci.maryi.lc oraz u siostry Zofii.

* Młodzież, która pragnie pogłębić swoją wiarę i zaangażować się bardziej w życie Parafii, zapraszamy na spotkania do Domu Parafialnego w drugi i trzeci piątek miesiąca  o 19.00. Nasze zaproszenie kierujemy szczególnie do młodzieży, która przyjęła już sakrament Bierzmowania i chciałaby umocnić w sobie otrzymane w tym sakramencie dary, włączyć się w dzieło charytatywne Kościoła. A także do tych młodych, którzy w przyszłości chcieliby zostać animatorami w pracy z małymi grupami.

* Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w powstającą przy naszej Parafii grupę teatralną. Mile widziane osoby chcące grać na scenie, grające na instrumentach, bądź chcące zajmować się scenografią i nagłośnieniem. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Michałem Brzeziną.

* Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałki  o 15.00 (Franciszkański Zakon Świeckich), we wtorki od 15.00 (członkowie Róż różańcowych), w środy od 14.30 (czciciele Bożego Miłosierdzia), w czwartki od 15.00 (Rycerze Niepokalanej), w piątki o 15.00 (Rodzina Radia Maryja).

* Małżeństwa zapraszamy do Wspólnoty Małżeństw, które pragną wspólnie pogłębić swoją relację z Bogiem. Spotkania odbywają się w drugie i czwarte środy miesiąca  o godzinie 18.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem Domorackim. Więcej informacji na: https://www.facebook.com/WMMLubliniec 

* Wszystkich parafian zapraszamy do śpiewania w Chórze Świętej Cecylii; próby w środy po Mszy świętej wieczornej oraz w Chórze Stowarzyszenia Przyjaciół Lublinieckiej Fary; próby w czwartki o godzinie 19.00.

* Zapraszamy do Chóru Męskiego Śpiewu Gregoriańskiego przy naszej Parafii. Informacje i zapisy u dyrygenta; Marka Kunickiego (tel. 693 346 193). Próby od września w piątki o 19.30.

* Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Należy rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat. Obecnie opłata za pojedynczy grób, zgodnie z decyzją Gliwickiej Kurii Diecezjalnej, wynosi 700 złotych za 20 lat (35 zł na rok). Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.

* Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Nasze konto: Bank BGŻ BNP PARIBAS  Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245 7820.