OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


IX. NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.05.2016
Słowa setnika: „Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój” wypowiadamy podczas każdej Mszy św. Jezus zdziwił się tak silną wiarą setnika, który powiedział, że wystarczy tylko słowo Jezusa, aby sługa odzyskał zdrowie. To zdarzenie opisane w Ewangelii pokazuje nam, że nie są najważniejsze wszelkiego rodzaju podejmowane przez nas zabiegi, żeby pozyskać przychylność Pana Boga, ale wiara. Również dzisiaj przed przyjęciem komunii św. będziemy się modlić: „Panie, nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiona dusza moja”. Wypowiedzmy te słowa z wiarą w moc Jezusa.
* Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. W bieżącym numerze m. in.:
– Święto Bożego Ciała przypomina o świętości Boga „ukrytego” w Eucharystii. Odrzućmy codzienną gonitwę i zatrzymajmy się, aby adorować Boga.
– Proces Beatyfikacyjny kard. Stefana Wyszyńskiego, który trwa od 27 lat jest na dobrym etapie.
– O niezwykłej płycie z pieśniami, które powstawały na przełomie 1500 lat.
* Polecamy nowy numer naszego Informatora Parafialnego.
* W oktawie Bożego Ciała zapraszamy codziennie na procesje Eucharystyczne wokół kościoła. Dzisiaj o 15.30, w poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej w ramach nabożeństwa majowego, w środę i czwartek również po Mszy św. wieczornej z nabożeństwem czerwcowym.
* Zachęcamy także do uczestnictwa w nabożeństwach majowych prowadzonych przez grupy modlitewne i wspólnoty w kościele Św. Anny w niedziele i uroczystości o 16.00, w dni powszednie o 19.00.
* W środę kancelaria będzie czynna tylko po południu; 15.00 – 17.00.
* W pierwsze czwartek, piątek i sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwa o 7.30.
* Wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz pierwszych i drugich klas gimnazjów zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej szkolnej w czwartek o godz. 17.15. Przed Mszą świętą od 16.45 okazja do Spowiedzi świętej. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy do Spowiedzi świętej uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Prosimy, by również w czasie wakacji, nikt nie zaniedbywał miesięcznej Spowiedzi św.
* Chłopców z klas pierwszych gimnazjum, w ramach przygotowania do Bierzmowania zapraszamy w czwartek do Spowiedzi świętej, na Mszę św. szkolną, nabożeństwo i spotkanie.
* Młodzież zapraszamy w piątek 3 czerwca o 19.00 na Mszę świętą młodzieżową. W pozostałe piątki zapraszamy o 19.00 na spotkania.
* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na modlitwę uwielbienia w trzeci piątek miesiąca, w pozostałe piątki na spotkania modlitewno – formacyjne o 19.00.
* Odwiedziny chorych w sobotę 4 czerwca od godz. 8.00. Chorych i starszych parafian, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła prosimy zgłosić w zakrystii bądź kancelarii. Następne odwiedziny chorych w sobotę 2 lipca.
* W niedziele 5 i 26 czerwca zapraszamy na nabożeństwa w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zapraszamy wszystkich a szczególnie młodzież naszej Parafii oraz rodziny, które zadeklarowały się przyjąć do swoich domów gości z zagranicy. Trwajmy w modlitwie, aby to wielkie dzieło już dziś przynosiło owoce naszego wzrostu w wierze, miłości i świętości. Po nabożeństwie w niedzielę 5 czerwca, spotkanie wolontariuszy i rodzin naszej Parafii, które zadeklarowały się przyjąć młodzież pod swój dach.
* Od 6 czerwca w poniedziałki, środy czwartki, jeśli nie będzie zamówionej intencji mszalnej, nie będzie Mszy świętej o godzinie 8.00 !
* Rodziców uczniów klas drugich gimnazjum, na zakończenie drugiego roku przygotowania do Bierzmowania, zapraszamy w czwartek 9. czerwca na Mszę św. o 17.15 i spotkanie po niej.
* Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę po sanktuariach wschodniej Polski i do Wilna od 5 do 12 sierpnia. Szczegóły w gablocie. Prosimy o możliwie szybkie zapisy.
Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii i złożoną ofiarę. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. Po Mszy świętej w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego, Bożej opieki na każdy dzień! Szczęść Boże!

* Wszystkich parafian, w tym dzieci i młodzież (także w czasie wakacji) zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu Pokuty i pojednania. W naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek w godz.: 17.00 – 17.55, sobotę w godz.: 16.00 – 16.55 i codziennie przed Mszą świętą.
* Kancelaria Parafialna czynna: w poniedziałki: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 16.00, środy: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 17.00, czwartki: 8.35 – 9.30, piątki: 15.00 – 16.00.
* Spisywanie protokołów przedślubnych we wtorki o godzinie 19.00.
* Przyjmujemy intencje mszalne do końca roku 2017. Bardzo prosimy, by intencje z okazji jubileuszów i rocznic na zamawiać możliwie najwcześniej.
* Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe Msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515500091, Dawid Gołombowski tel. 691133386, Kinga Witczak tel. 505 405 988, Jarosław Jasiura tel. 606284230.
* Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej w poniedziałki: 17.00 – 17.50 oraz we wtorki: 8.00 – 9.00.
* W poniedziałki w czasie urzędowania Biblioteki czynny jest charytatywny punkt informacyjny prowadzony przez Caritas Parafii. Można tam, poprzez pozostawienie informacji na kartce, zgłaszać swoje i innych potrzeby pomocy a także wszelką gotowość przyjścia z pomocą, np. przekazania używanych a dobrych sprzętów gospodarstwa domowego, mebli…
* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
* W niedziele zapraszamy na nabożeństwa o 15.30.
* We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP.
* Dzieci i młodzież od 3. klasy szkoły podstawowej zapraszamy do wspólnoty ministranckiej oraz wspólnoty Dzieci Maryi (zgłoszenia u ks. Michała Choroszewskiego).
* W sprawie nauk przedślubnych dla narzeczonych prosimy o zasięganie informacji w Parafii Św. Stanisława Kostki. Spotkania odbywają się czterokrotnie w ciągu roku, w dwie kolejne soboty o godz. 15:00 i niedziele po Mszy św. o godz. 14:30 w domu katechetycznym przy Parafii Ojców Oblatów. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Najbliższy cykl rozpoczyna się 25 czerwca 2016.
* Przypominamy również o weekendowej formie przygotowania do Sakramentu małżeństwa. W naszej diecezji w czterech miejscach odbywa się takie przygotowanie. Wszelkie informacje: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej, Telefon: 32 279 03 67 kom: 507 38 99 48, e-mail: drodzin@kuria.gliwice.pl, strona: www.dorodzin.opw.pl
* W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok kościoła katedralnego) również odbywa się przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Spotkania odbywają się cyklicznie w kolejne wtorki o 19.00 (oprócz wakacji). Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego.
* Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o godzinie 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Zapraszamy także małżonków! Kontakt telefoniczny z panią Kornelią Kansy-Jańczyk, instruktorką poradni: 0343512351; 0605206739.
* Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałki o 15.00 (Franciszkański Zakon Świeckich), we wtorki od 15.00 (członkowie Róż różańcowych), w środy od 14.30 (czciciele Bożego Miłosierdzia), w czwartki od 15.00 (Rycerze Niepokalanej).
* Wszystkich parafian zapraszamy do śpiewania w Chórze Świętej Cecylii; próby w środy po Mszy świętej wieczornej oraz w Chórze Stowarzyszenia Przyjaciół Lublinieckiej Fary; próby w czwartki o 19.00.
* Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Można rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat, bądź na krótszy okres. Obecnie opłata za pojedynczy grób wynosi 25 zł. na rok. Od 1. stycznia 2017 wynosić będzie 30 zł. Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.
* Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Nasze konto: Bank BGŻ BNP PARIBAS. Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245 7820.