OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


  1. NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.01.2020

Należymy do Boga i podczas Mszy św. oraz modlitwy osobistej prosimy o Jego opiekę nad nami i naszymi bliskimi. Wyznajemy wiarę w Boga, który w swojej wszechmocy nie zapomina o konkretnym człowieku – swoim umiłowanym dziecku. Słyszymy słowa Jezusa: „Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie”. Wypełnianie tego wezwania pozwoli nam być bliżej Boga Ojca, któremu powierzyliśmy nasze życie.

* Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”, który jest w cenie 6 zł., a w nim m. in.:

– o inicjatywie papieża Franciszka o ustanowieniu Niedzieli Słowa Bożego,

– przypomnienie słów papieży, wygłoszone na terenie obozu Auschwitz, odpowiadające na pytanie, jak mogło dojść do takiego ludobójstwa,

– o tym, jak można nie być w stanie podnieść się z łóżka i żyć pełnymi garściami mówi Basia Turek.

* Polecamy nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

* Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo kolędowe dzisiaj o 15.30!

* Przypominamy, że zmianie uległ porządek Mszy świętych; Msze święte rano codziennie o 7.00, wieczorem: w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o 18.00, w czwartek o 17.15. Msze święte niedzielne są odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 14.30 i 18.00 (w sobotę o 17.00).

* Msza święta w intencji Apostolatu Maryjnego w poniedziałek  27 stycznia o 7.00.

* Uczniów szkół podstawowych od pierwszej do siódmej klasy zapraszamy w czwartki o godz. 17.15 na Mszę świętą szkolną. Przed nią okazja do Spowiedzi świętej od godz. 16.45. Szczególnie zapraszamy do Spowiedzi miesięcznej uczniów:    30 stycznia – klas czwartych,  6 lutego – klas siódmych,     13 lutego – klas piątych, 20 lutego – klas szóstych.

* Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy na Msze święte szkolne i spotkania w czwartki o godzinie 17.15. Na (obowiązkowe dla wszystkich) spotkanie w czwartek 13 lutego bardzo prosimy, by ci, spośród trzecioklasistów, którzy nie mają jeszcze stroju liturgicznego, (np. po starszym rodzeństwie) przygotowali się do mierzenia (po Mszy świętej w Domu Parafialnym; należy ubrać półbuty i zdjąć grubą kurtkę, swetry) i przynieść zaliczkę na stroje liturgiczne w wysokości 100 zł., którą wpłaca się przy pobraniu miary.

* Młodzież, która pragnie pogłębić swoją wiarę i zaangażować się bardziej w życie Parafii, zapraszamy na spotkania do Domu Parafialnego w piątek o 19:00. Nasze zaproszenie kierujemy szczególnie do młodzieży, która przyjęła już sakrament Bierzmowania i chciałaby umocnić w sobie otrzymane w tym sakramencie dary, włączyć się w dzieło charytatywne Kościoła. A także do tych młodych, którzy w przyszłości chcieliby zostać animatorami w pracy z małymi grupami. Najbliższe spotkanie 31 stycznia.

* W przyszłą niedzielę; 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Czcimy Chrystusa Pana – Światłość Świata. Zachęcamy do przyniesienia świec na liturgię. W zakrystii można nabyć w cenie 14 zł. świece z okapnikami na liturgię Ofiarowania Pańskiego.

* W niedzielę 2 lutego o 15.30 zapraszamy na Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu PAGRETTO (śpiewają Patricia Wilk, Grzegorz Lesik i Tomasz Polewczyk).

* W poniedziałek 3 lutego przypada wspomnienie Świętego Błażeja – orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła – udzielamy błogosławieństwa przez jego wstawiennictwo po Mszach świętych.

* W środę 5 lutego z racji przypadającego wspomnienia Świętej Agaty, poświecenie chleba i wody ku jej czci podczas każdej Mszy świętej.

* W pierwsze sobotę, czwartek i piątek miesiąca zapraszamy na nabożeństwa o godzinie 7.30.

* W ramach przygotowania do Bierzmowania zapraszamy uczniów klas siódmych w czwartki 6 lutego, 5 marca, 2 kwietnia, 7 maja. do Spowiedzi św., na Mszę św. szkolną i spotkanie.

* Młodzież zapraszamy na Mszę młodzieżową w piątek 7 lutego o 19.00. Obowiązkowa jest obecność wszystkich ósmoklasistów.

* We wtorek 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji odbędzie się Pielgrzymka Osób Starszych, Niepełnosprawnych, Chorych, Emerytów i Rencistów do Sanktuarium Matki Boskiej w Lubecku. Początek o godz. 10.00. Zachęcamy do uczestnictwa. Można skorzystać z przejazdu busem, który odjedzie o 9.30 z przed naszego Domu Parafialnego. Zapisy wraz z wpłatą 8 złotych w zakrystii, bądź kancelarii.

* Chorych i starszych Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 22 lutego od godz. 8.00. Prosimy zgłosić ich w zakrystii, bądź kancelarii.

* Zachęcamy do udziału w pielgrzymce w Beskid Sądecki i na Spisz w dniach 23 – 25 czerwca. W programie m. in.: Wadowice, Stary i Nowy Sącz, sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie i słowackie sanktuaria Maryjne. Koszt 400 zł. Szczegóły w gablocie.

Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii i złożoną ofiarę. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. Po Mszy świętej w przyszłą niedzielę będzie zbiórka na potrzeby Sióstr Klauzurowych. Życzymy pięknego świętowania dnia Pańskiego! Nieustającej radości z obecności Syna Bożego wśród nas! Szczęść Boże!

* Wszystkich parafian, w tym dzieci i młodzież, zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu pokuty i pojednania. W naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek w godz.: 17.00 – 17.55,  sobotę w godzinach: 16.00 – 16.55 i codziennie przed Mszą świętą.

* Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałki o 15.00 (Franciszkański Zakon Świeckich), we wtorki od 15.00 (członkowie Róż różańcowych), w środy od 14.30 (czciciele Bożego Miłosierdzia), w czwartki od 15.00 (Rycerze Niepokalanej), w piątki o 15.00 (Rodzina Radia Maryja).

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

* W niedziele zapraszamy na nabożeństwa o 15.30.

* We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP.

* Kancelaria Parafialna czynna: w poniedziałki: 8.30 – 10.00 oraz 15.00 – 16.00, w środy: 8.30 – 10.00 oraz 15.00 – 17.00, czwartki: 8.30 – 9.30, piątki: 15.00 – 16.00.

* Spisywanie protokołów przedślubnych we wtorki o godzinie 19.00 po wcześniejszym, np. telefonicznym zgłoszeniu.

* Przyjmujemy intencje mszalne do końca roku 2020. Prosimy, by szczególnie  intencje związane z jubileuszami i rocznicami zamawiać możliwie najwcześniej.

* Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe Msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515 500 091, Dawid Gołombowski tel. 691 133 386, Kinga Zabłocka tel. 505 405 988, Jarosław Jasiura tel. 606 284 230.

* W sprawie nauk przedślubnych dla narzeczonych prosimy o zasięganie informacji w Parafii Św. Stanisława Kostki. Spotkania odbywają się czterokrotnie w ciągu roku, w dwie kolejne soboty o godz. 15:00 i niedziele po Mszy św. o godz. 14:30 w domu katechetycznym przy Parafii Ojców Oblatów. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Terminy rozpoczęcia kolejnych cyklów nauk: 1 luty 2020, 28 marzec 2020, 27 czerwiec 2020, 26 wrzesień 2020.

* Przypominamy również o weekendowej formie przygotowania do Sakramentu małżeństwa. W naszej diecezji w czterech miejscach odbywa się takie przygotowanie. Wszelkie informacje: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej, Telefon: 32 2790367 kom: 507389948, e-mail: drodzin@kuria.gliwice.pl, strona: www.dorodzin.opw.pl

* W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok kościoła katedralnego) również odbywa się przygotowanie bezpośrednie do Sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Spotkania odbywają się cyklicznie w kolejne wtorki o 19.00 (oprócz wakacji). Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego. 

* Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o godzinie 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Kontakt telefoniczny z panią Heleną Grembecką, instruktorką poradni: 511 100 505.

* Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej w poniedziałek: 17.00 – 17.50  oraz we wtorek: 8.00 – 9.00.

* W poniedziałki w czasie urzędowania Biblioteki czynny jest charytatywny punkt informacyjny prowadzony przez Caritas Parafii. Można tam, poprzez pozostawienie informacji na kartce, zgłaszać swoje i innych potrzeby pomocy a także wszelką gotowość przyjścia z pomocą, np. przekazania używanych a dobrych sprzętów gospodarstwa domowego, mebli…

* Wszystkich parafian zapraszamy do śpiewania w Chórze Świętej Cecylii; próby w środy po Mszy świętej wieczornej oraz w Chórze Stowarzyszenia Przyjaciół Lublinieckiej Fary; próby w czwartki o godzinie 19.00.

* Zapraszamy do Chóru Męskiego Śpiewu Gregoriańskiego przy naszej Parafii. Informacje i zapisy u dyrygenta; Marka Kunickiego (tel. 693 346 193). Próby od w poniedziałki o 19.00.

* Chłopców i młodzieńców (od trzeciej klasy Szkoły Podstawowej, klas gimnazjalnych oraz szkoły średniej) zapraszamy do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza (zgłoszenia u ks. Kamila Hadasia). Zbiórki w soboty o 9.30. Zdjęcia oraz więcej informacji dotyczących wspólnoty ministranckiej na stronie: https://www.facebook.com/ministranci.lubliniec

* Dziewczęta od trzeciej klasy szkoły podstawowej zapraszamy do wspólnoty Dzieci Maryi. Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza dziewczyny na spotkania w soboty o godzinie 10:00. To okazja do pogłębienia więzi z Bogiem i pobożności maryjnej, a przy tym możliwość poznania nowych osób, wspólnej zabawy i owocnego spędzania czasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.facebook.com/dzieci.maryi.lc u siostry Zofii.

* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza osoby dorosłe na modlitwę uwielbienia w kościele w trzecią środę miesiąca o 19.00, w pozostałe środy na  spotkania modlitewno – formacyjne w środy w Domu Parafialnym. Zapraszamy! 

* Małżeństwa młode stażem, wiekiem lub duchem zapraszamy do Wspólnoty Młodych Małżeństw, które pragną wspólnie pogłębić swoją relację z Bogiem. Spotkania odbywają się w drugie i czwarte środy miesiąca  o godzinie 18.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem Domorackim. Więcej informacji na: https://www.facebook.com/WMMLubliniec 

* Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Można rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat bądź zlikwidować grób. Obecnie opłata za pojedynczy grób, zgodnie z decyzją Gliwickiej Kurii Diecezjalnej, wynosi 700 złotych za 20 lat (35 zł na rok). Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.

* Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na nasze inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Nasze konto: Bank BGŻ BNP PARIBAS               Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245 7820.

* Przypominamy, że w odpowiedzi na prośby licznych parafian, została wypracowana możliwość przekazania 1% podatku na rzecz naszej Parafii. Aby tak się stało, należy w zeznaniu podatkowym podać numer KRS 0000283966, a w rubryce „cel szczegółowy 1%” – Parafia Św. Mikołaja Lubliniec.