OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


XXVI. NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2016
Może jest w nas takie myślenie: „Gdybym tylko doświadczył cudu, albo gdyby w moim życiu wydarzyło się coś niezwykłego, wtedy na pewno bym uwierzył i zmienił swoje życie”. A tymczasem Jezus w dzisiejszej Ewangelii podkreśla: „Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą”. Podczas Eucharystii Bóg do nas mówi przez swoje Słowo, przychodzi do nas w komunii świętej. On jest tu prawdziwie obecny. Czy wierzysz w to?
* Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. W nim m. in.:
– DVD z najgłośniejszym filmem religijnym ostatnich lat, „Bóg nie umarł”. Czy umiemy przekonująco bronić naszej wiary? Filmowa opowieść podpowiada, jak rozmawiać z niewierzącymi, a jednocześnie pokazuje, że Bóg jest cały czas z nami.
– o tym, że Panu Bogu bardzo podoba się pokuta;
– gdybym był osobą niewierzącą, nigdy bym tam nie pojechał – mówi zawodowy żołnierz, który pomaga chrześcijanom w Iraku.
* Jest jeszcze ostatni numer „Małego Gościa Niedzielnego” z grą planszową dla całej rodziny.
* Dzisiaj o godzinie 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory niedzielne.
* Uczniów szkół podstawowych oraz pierwszych i drugich klas gimnazjów zapraszamy w czwartek o 17.15 na Mszę świętą szkolną. Przed nią od 16.45 okazja do Spowiedzi świętej.
* Uczniów klas trzecich szkoły podstawowej zapraszamy na czwartkową Mszę św. szkolną i spotkanie po niej.
* W ramach przygotowania do Bierzmowania zapraszamy dziewczęta z klas drugich gimnazjum do Spowiedzi świętej, na Mszę świętą szkolną i spotkanie.
* Dzieci i młodzież zapraszamy do wspólnoty ministranckiej (zgłoszenia u ks. Michała Choroszewskiego) oraz wspólnoty Dzieci Maryi (zgłoszenia u ks. Krzysztofa Rucińskiego).
* Uczniów trzecich klas gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych i całą młodzież zapraszamy w piątek o 19.00 na spotkanie.
* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na modlitwę uwielbienia w trzeci piątek miesiąca, w pozostałe piątki na spotkania modlitewno – formacyjne o 19.00.
* Od najbliższego piątku do niedzieli nasza Parafia będzie przeżywała wyjątkowe wydarzenie, w czasie którego każdy spragniony będzie mógł doświadczyć osobistego spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym, spotkania, które prowadzi do przemiany życia. Trwają zapisy na Kurs „Nowe Życie”, który prowadzony będzie przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego Diecezji Gliwickiej dla osób pełnoletnich. Kurs ten odbędzie się w Auli Domu Parafialnego. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 17.00 w piątek (recepcją), a zakończenie w niedzielę ok. godz. 14.00. Jest to kurs dochodzony, dlatego nie przewidziano noclegu. Cena kursu to ofiara dobrowolna. Zapisy odbywają się na stronie www.snegliwice.org w zakładce TERMINARZ lub osobiście u ks. Krzysztofa Rucińskiego.
* W pierwsze sobotę, czwartek i piątek miesiąca zapraszamy na nabożeństwa o 7.30.
* W sobotę odwiedziny chorych od 8.00. Chorych i starszych parafian, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii. Następne odwiedziny chorych w sobotę 5. listopada.
* W miesiącu październiku zapraszamy codziennie dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwa Różańcowe; w soboty o 16.15, w niedziele o 15.30, w czwartki o 17.45, w pozostałe dni o 17.15 (w czwartek 13.10 ok. 19.40).
Tych, którzy nie mogą dotrzeć na nabożeństwo do kościoła, zachęcamy do odmawiania Różańca w domach.
Kościół udziela odpustu zupełnego (pod zwykłymi warunkami) wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele, w publicznej kaplicy lub w rodzinie.
* Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się do Żywego Różańca. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w kancelarii, bądź bezpośrednio u przełożonych Róż. Symboliczne, dobrowolne symboliczne ofiary składane corocznie jako składki członkowskie, są w całości przekazywane na cele misyjne.
* W środę 5 października zapraszamy wszystkich chorych i starszych parafian na Mszę świętą w ich intencji o godz. 10.00 oraz na spotkanie w Domu Parafialnym. Krewnych i sąsiadów prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o 8.00.
* Parafialną Radę Duszpasterską zapraszamy w środę 5 października na spotkanie po Mszy świętą wieczornej.
* W sobotę 8 października w godzinach 10.00 – 14.30 będzie miała miejsce Diecezjalna Pielgrzymka Członków Żywego Różańca do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania.
* W niedzielę 9. października obchodzić będziemy XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II. – Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. Dzień ten pragniemy przeżyć w duchu dziękczynienia za pontyfikat Św. Jana Pawła II oraz jako okazję do dalszego pogłębiania przyjęcia jego bogatego nauczania. Również w tym roku w ramach Dnia Papieskiego zostanie przeprowadzona zbiórka przed kościołem na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, promującej uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii i złożoną ofiarę. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. Po Mszy świętej w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia „Caritas” Diecezji i Parafii Życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego, Bożej opieki na każdy dzień! Szczęść Boże!
* Wszystkich parafian, w tym dzieci i młodzież, zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu Pokuty i pojednania. W naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek w godz.: 17.00 – 17.55, sobotę w godz.: 16.00 – 16.55 i codziennie przed Mszą świętą.
* Kancelaria Parafialna czynna: w poniedziałki: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 16.00, środy: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 17.00, czwartki: 8.35 – 9.30, piątki: 15.00 – 16.00. Spisywanie protokołów przedślubnych we wtorki o godzinie 19.00. (od 14 marca 2017).
* Przyjmujemy intencje mszalne do końca roku 2017. Bardzo prosimy, by intencje z okazji jubileuszów i rocznic na zamawiać możliwie najwcześniej.
* Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe Msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515500091, Dawid Gołombowski tel. 691133386, Kinga Witczak tel. 505 405 988, Jarosław Jasiura tel. 606284230.
* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
* W niedziele zapraszamy na nabożeństwa o 15.30.
* We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP.
* Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej od w poniedziałki: 17.00 – 17.50 i we wtorki: 8.00 – 9.00
* W poniedziałki w czasie urzędowania Biblioteki czynny jest charytatywny punkt informacyjny prowadzony przez Caritas Parafii. Można tam, poprzez pozostawienie informacji na kartce, zgłaszać swoje i innych potrzeby pomocy a także wszelką gotowość przyjścia z pomocą, np. przekazania używanych a dobrych sprzętów gospodarstwa domowego, mebli…
* W sprawie nauk przedślubnych dla narzeczonych prosimy o zasięganie informacji w Parafii Św. Stanisława Kostki. Spotkania odbywają się czterokrotnie w ciągu roku, w dwie kolejne soboty o godz. 15:00 i niedziele po Mszy św. o godz. 14:30 w domu katechetycznym przy Parafii Ojców Oblatów. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Terminy rozpoczęcia kolejnych cyklów nauk: 28 stycznia 2017, 25 marca 2017, 24 czerwca 2017.
* Przypominamy również o weekendowej formie przygotowania do Sakramentu małżeństwa. W naszej diecezji w czterech miejscach odbywa się takie przygotowanie. Wszelkie informacje: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej, Telefon: 32 279 03 67 kom: 507 38 99 48, e-mail: drodzin@kuria.gliwice.pl, strona: www.dorodzin.opw.pl
* W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok kościoła katedralnego) również odbywa się przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Spotkania odbywają się cyklicznie w kolejne wtorki o 19.00 (oprócz wakacji). Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech spotkań indywidualnych w przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego.
* Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o godzinie 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Zapraszamy także małżonków! Kontakt telefoniczny z panią Kornelią Kansy-Jańczyk, instruktorką poradni: 0343512351; 0605206739.
* Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałki o 15.00 (Franciszkański Zakon Świeckich), we wtorki od 15.00 (członkowie Róż różańcowych), w środy od 14.30 (czciciele Bożego Miłosierdzia), w czwartki od 15.00 (Rycerze Niepokalanej).
* Wszystkich parafian zapraszamy do śpiewania w Chórze Świętej Cecylii; próby w środy po Mszy świętej wieczornej oraz w Chórze Stowarzyszenia Przyjaciół Lublinieckiej Fary; próby w czwartki o 19.00.
* Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Można rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat, bądź na krótszy okres. Obecnie opłata za pojedynczy grób wynosi 25 zł. na rok. Od 1. stycznia 2017 wynosić będzie 30 zł. Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.
* Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Nasze konto: Bank BGŻ BNP PARIBAS. Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245 7820.