Ogłoszenia parafialne


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX. NIEDZIELA WYKŁA – 19.10.2014

Przeżywamy dzisiaj Dzień Misyjny. Pan Bóg posyła nie tylko misjonarzy, aby głosili Ewangelię w różnych krajach świata, ale powołuje również każdego z nas do dawania świadectwa w naszych środowiskach o żyjącym Bogu. Prośmy o Ducha Świętego, abyśmy z mocą i radością mówili innym o miłości Boga. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, do których nie dotarła jeszcze Dobra Nowina.

* Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim m. in.:

- Życie beatyfikowanego dzisiaj w Rzymie Pawła VI obfitowało w wiele dramatycznych wydarzeń, ale największa krytyka i związane z nią cierpienie spotkało błogosławionego papieża za podpisanie encykliki „Humanae vitae”, w której Kościół sprzeciwił się stosowaniu środków antykoncepcyjnych.  Beatyfikacja Papieża rodziny ma miejsce 19. października, na zakończenie obrad Synodu Biskupów poświęconego rodzinie. Data nie została wybrana przypadkowo, ponieważ w swoim nauczaniu Paweł VI wielokrotnie przestrzegał przed różnymi zagrożeniami ówczesnej epoki. Szczególnie tymi, które uderzały w rodzinę i fundamenty cywilizacji życia.

- o wielkiej popularności nowenny pompejańskiej i dodatek z modlitwami, do jej odmawiania;

- rozmowa z Mary Wagner, mądrą i odważną Kanadyjką, która w więzieniu spędziła 22 miesiące tylko za próbę ratowania dzieci nienarodzonych.

* Zapraszamy codziennie dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwa różańcowe; w niedzielę o 15.30, w czwartek o 17.45, w pozostałe dni o 17.15. Tych, którzy nie mogą dotrzeć na nabożeństwo do kościoła, zachęcamy do odmawiania Różańca w domach. Kościół udziela odpustu zupełnego (pod zwykłymi warunkami) wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele, w publicznej kaplicy lub w rodzinie.

* Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się do Żywego Różańca. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w kancelarii, bądź bezpośrednio u przełożonych Róż. Symboliczne, dobrowolne ofiary składane corocznie jako składki członkowskie, są w całości przekazywane na cele misyjne.

* W środę, w dzień liturgicznego wspomnienia Św. Jana Pawła II., zapraszamy o godz. 18.00. na Mszę świętą dziękczynno-błagalną, w intencji rodzin naszej Parafii oraz w naszych dziękczynno-błagalnych intencjach. Intencje te można składać w kancelarii.

* Nowo wybraną, Parafialną Radę Duszpasterską zapraszamy w środę na Mszę świętą wieczorną i spotkanie po niej. W czasie Mszy świętej nastąpi zaprzysiężenie PRD.

* W czwartek zapraszamy o 17.15 na Mszę św. w intencji ks. Mariusza Babuli z okazji jego urodzin.

* Uczniów szkół podstawowych oraz pierwszych i drugich klas gimnazjów zapraszamy na Mszę świętą szkolną w czwartek o 17.15. Przed nią okazja do Spowiedzi św. od 16.45.

* W ramach przygotowania do Bierzmowania, zapraszamy chłopców z klas pierwszych gimnazjum do Spowiedzi św., na Mszę świętą szkolną, Różaniec i spotkanie.

* Uczniów klas trzecich szkoły podstawowej zapraszamy (obowiązkowo !) w każdy czwartek na Mszę świętą szkolną o 17.15.

* Uczniów trzecich klas gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych i całą młodzież zapraszamy w piątek o 19.00 na spotkanie.

* Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie modlitewno – formacyjne w piątek o 19.00.

* W sobotę o godzinie 8.00 Msza św. i spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

* W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o 13.00 udzielamy Chrztu świętego i błogosławimy roczne dzieci. W sobotę o 16.15 nauka przdchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

* W kancelarii i w zakrystii są do nabycia w cenie 3 zł. znicze rozprowadzane przez Caritas Diecezji Gliwickiej z racji zbliżającego się wspomnienia wiernych zmarłych. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na dzieła charytatywne. Chciejmy połączyć naszą pamięć o zmarłych z troską o żywych potrzebujących naszej pomocy.

* W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zalecki-wypominki za zmarłych, w intencji których będziemy odprawiać Msze święte i za których modlić się będziemy na różańcu z okazji Wspomnienia Wiernych Zmarłych w pierwszych dniach listopada.

* W kancelarii są do nabycia kalendarze na 2015 rok: „Jan Paweł II. – w objęciach świętości” w cenie 6. zł.

* Zachęcamy do udziału w Wokalnych Warsztatach Profilaktycznych z chórem Con Brio w sobotę w godzinach od 11.00 do 18.00 w auli Zespołu Szkół im. Św. Edyty Stein. Pełna informacja w gablocie.

Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii i złożoną ofiarę. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna będzie przeznaczona na nasze inwestycje parafialne. Życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego i opieki Bożej w całym tygodniu. Szczęść Boże!

 

* Wszystkich Parafian, w tym dzieci i młodzież, zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu Pokuty i pojednania. Przypominamy, że w naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek i w sobotę w godz.: 17.00 – 18.00 oraz codziennie przed Mszą świętą.

* Kancelaria Parafialna czynna: poniedziałek: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 16.00, środa: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 17.00, czwartek: 8.35 – 9.30, piątek: 15.00 – 16.00. Spisywanie protokołów przedślubnych: wtorki  o 19.00.

* Przyjmujemy intencje mszalne na cały rok 2015. Prosimy, by możliwie najwcześniej zmawiać intencje z okazji jubileuszów i rocznic.

* Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515500091, Dawid Gołombowski tel. 691133386, Kinga Witczak tel. 505 405 988, Jarosław Jasiura tel. 606284230.

* Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Zapraszamy także małżonków!

* W sprawie nauk przedślubnych dla narzeczonych prosimy o zasięganie informacji w Parafii Św. Stanisława Kostki. Spotkania odbywają się w domu katechetycznym przy Parafii Ojców Oblatów.

* Przypominamy również o weekendowej formie przygotowania do sakramentu małżeństwa. W naszej diecezji w czterech miejscach odbywa się takie przygotowanie. Wszelkie informacje: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej, Telefon: 32 279 03 67 kom: 507 38 99 48, e-mail: drodzin@kuria.gliwice.pl, strona: www.dorodzin.opw.pl

* W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok kościoła katedralnego) również odbywa się przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Spotkania odbywają się cyklicznie w kolejne wtorki o godzinie 19.00. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech spotkań indywidualnych w ramach przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego. 

* We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP po Mszy św.

* Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej w październiku w poniedziałki: 16.00 – 17.00 i we wtorki: 8.00 – 9.00

* W poniedziałki w czasie urzędowania Biblioteki czynny jest charytatywny punkt informacyjny prowadzony przez Caritas Parafii. Można tam, poprzez pozostawienie informacji na kartce, zgłaszać swoje i innych potrzeby pomocy a także wszelką gotowość przyjścia z pomocą, np.  przekazania używanych a dobrych sprzętów gospodarstwa domowego, mebli…

* Wszystkich parafian zapraszamy do śpiewania w Chórze Świętej Cecylii; próby w środy po Mszy świętej wieczornej oraz w Chórze Stowarzyszenia Przyjaciół Lublinieckiej Fary; próby we wtorki i piątki po Mszy świętej wieczornej.

* Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Można rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat, bądź na krótszy okres. Obecnie opłata za pojedynczy grób wynosi 21 zł. na rok. Od 1. stycznia 2015 wynosić będzie 22 zł. Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.

* Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Konto parafialne: Bank BGŻ S. A. Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245 7820.