OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


  1. VII. NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 17.05.2015

   Obchodzimy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus zanim wstąpił do nieba, zapowiedział uczniom zstąpienie Ducha Świętego i liczne znaki, które będą towarzyszyć głoszeniu Ewangelii. Jezus, wstępując do nieba, nie zostawia nas samych. Oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego. I, podobnie jak uczniowie, jesteśmy posłani, żeby głosić wszędzie Ewangelię.

   * Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”, w którym m. in.;

   - O niezwykłym filmie „Apartament”, który właśnie wchodzi do kin. Film opowiadający o św. Janie Pawle II, zrealizowany został z nieznanych dotąd materiałów, w co aż trudno uwierzyć, bo przecież o polskim papieżu zrobiono setki filmów. „Apartament” pokazuje Jana Pawła II, jakiego jeszcze na ekranie nie oglądaliśmy. Do tej pory nikt nie widział papieża po cywilu, śpiącego pod drzewem. Kardynałowi  Stanisławowi Dziwiszowi, który długo się zastanawiał, czy upublicznić materiały, jakie trzymał pod kluczem przez lata, twórcy „Apartamentu”  zawdzięczają powstanie filmu, który właśnie wchodzi na ekrany kin

   – o współczesnych Żydach, którzy w Jezusie uznali oczekiwanego Mesjasza. Według szacunków może ich być nawet półtora miliona

   – o zmarłym niedawno właścicielu firmy Michelin (czytaj: miszlę), jednej z największych firm oponiarskich na świecie, który kierował nią wg zasad miłosierdzia i Ewangelii

   – dodatek specjalny z programem obchodów VIII Metropolitalnego Święta Rodziny

   * Dzisiaj o 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe z udziałem Chóru Świętej Cecylii.

   * W maju codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o 15.30, w soboty o 16.15 w pozostałe dni po Mszy świętej wieczornej.

   * Zachęcamy także do uczestnictwa w nabożeństwach majowych prowadzonych przez grupy modlitewne i wspólnoty w kościele Św. Anny w niedziele i uroczystości o 16.00, w dni powszednie o 19.00 (oprócz środy 13. maja).

   * W środę 20. maja o 11.00 zapraszamy do jak najliczniejszego udziału we Mszy świętej z okazji 2. rocznicy święceń kapłańskich ks. Michała Choroszewskiego. Nie będzie w środę Mszy św. o 8.00.

   * Uczniów szkół podstawowych oraz klas pierwszych i drugich gimnazjów zapraszamy w czwartki o godz. 17.15 na Mszę świętą szkolną. Przed Mszą świętą od 16.45 okazja do Spowiedzi świętej. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy do miesięcznej Spowiedzi św. uczniów klas czwartych szkół podstawowych.

   * W ramach przygotowania do Bierzmowania w najbliższy czwartek zapraszamy dziewczęta z klas drugich gimnazjum do Spowiedzi, na Mszę św. szkolną, nabożeństwo majowe i spotkanie.

   * W piątek zapraszamy na Mszę świętą za + ks. Dziekana Józefa Żurka w 6. rocznicę śmierci o godz. 7.00.

   * Młodzież zapraszamy w piątek o 19.00  na spotkanie.

   * Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza w piątek na spotkanie modlitewno – formacyjne o 19.00.

   * W sobotę o godz. 9.30 w katedrze gliwickiej święcenia kapłańskie, które przyjmie m. in. diakon Piotr Kwaśniok. W sobotę 30. maja o 11.00 ksiądz Piotr Kwaśniok odprawi Mszę świętą prymicyjną w kościele Niepokalanego Serca NMP w Książenicach. W naszej Parafii ks. Piotr Kwaśniok wygłosi kazania i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego w niedzielę 14. czerwca oraz w sobotę 25.lipca w odpust Św. Anny.

   * Zachęcamy młodzież do udziału w dekanalnym nabożeństwie o powołania Lubecku w sobotę 30. maja o 10.00.

   * W Uroczystość Bożego Ciała, 4 czerwca o godzinie 19.00 po raz trzeci w naszym Mieście na lublinieckim rynku odbędzie się Wieczór Uwielbienia „W górę serca” współtworzony przez Stowarzyszenia PoMoc, NINIWA, MASZ TALENT, Urząd Miasta Lublińca oraz parafie dekanatu lublinieckiego. Koncert poprowadzą Siostra Anna Bałchan oraz Magda Anioł. Wśród wykonawców usłyszymy kwartet smyczkowy Altra Volta oraz lubliniecki chór Con Brio a gościem specjalnym będzie EWA URYGA. Już teraz, pragniemy serdecznie zaprosić do udziału w tym niezwykłym koncercie – muzycznym dopełnieniu świętowania Bożego Ciała. Poczujmy ducha jedności w współtworzeniu wartościowej i ważnej inicjatywy. Prosimy o modlitwę w intencji dobrych owoców koncertu jak również o wsparcie finansowe, gdyż koszty związane z jego organizacją są bardzo wysokie. Zbiórka na ten cel odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Gorąco dziękujemy za każdą ofiarę.

   * Odwiedziny chorych w sobotę 6. czerwca, od godz. 8.00. Chorych i starszych parafian, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła prosimy zgłosić w zakrystii bądź kancelarii.

   Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę na Eucharystii i złożoną ofiarę. W  przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na budowę kościoła Miłosierdzia Bożego w Gliwicach, a po Mszy św. zbiórka na organizację Wieczoru Uwielbienia w Boże Ciało.  Życzymy błogosławionej Niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień! Szczęść Boże!

    

   * Wszystkich parafian, w tym dzieci i młodzież, zapraszamy do regularnego przyjmowania Sakramentu Pokuty i pojednania. W naszym kościele jest okazja do Spowiedzi świętej w piątek w godz.: 17.00 – 17.55,  sobotę w godz.: 16.00 – 16.55 i codziennie przed Mszą świętą.

   * Kancelaria Parafialna czynna: w poniedziałki: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 16.00, środy: 8.35 – 10.00 oraz 15.00 – 17.00, czwartki: 8.35 – 9.30, piątki: 15.00 – 16.00.

   * Spisywanie protokołów przedślubnych we wtorki o godzinie 19.00.

   * Przyjmujemy intencje mszalne do końca roku 2015 oraz intencje z okazji jubileuszów i rocznic na rok 2016. Od 1. czerwca przyjmować będziemy również intencje za zmarłych na cały rok 2016.

   * Przy zamawianiu Mszy świętych poza obowiązującym porządkiem celebracji (śluby, pogrzeby, dodatkowe Msze święte jubileuszowe) prosimy zamawiać również organistę. Nasi organiści: Marianna Owczarz tel. 515500091, Dawid Gołombowski tel. 691133386, Kinga Witczak tel. 505 405 988, Jarosław Jasiura tel. 606284230.

   * Biblioteka Parafialna czynna w poniedziałki: 17.00 – 17.50 i we wtorki: 8.00 – 9.00.

   * W poniedziałki w czasie urzędowania Biblioteki czynny jest charytatywny punkt informacyjny prowadzony przez Caritas Parafii. Można tam, poprzez pozostawienie informacji na kartce, zgłaszać swoje i innych potrzeby pomocy a także wszelką gotowość przyjścia z pomocą, np. przekazania używanych a dobrych sprzętów gospodarstwa domowego, mebli…

   * Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

   * Zapraszamy na nabożeństwa niedzielne o 15.30.

   * We wtorki zapraszamy na Nowennę do MBNP po porannej i wieczornej Mszy św.

   * Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałki  o 15.00 (Franciszkański Zakon Świeckich), we wtorki od 15.00 (członkowie Róż różańcowych), w środy od 14.30 (czciciele Bożego Miłosierdzia), w czwartki od 15.00 (Rycerze Niepokalanej).

   * Wszystkich parafian zapraszamy do śpiewania w Chórze Świętej Cecylii; próby w środy po Mszy świętej wieczornej oraz w Chórze Stowarzyszenia Przyjaciół Lublinieckiej Fary; próby w czwartki o godzinie 19.00.

   * Dzieci i młodzież od 3. klasy szkoły podstawowej zapraszamy do wspólnoty ministranckiej (zgłoszenia u ks. Michała Choroszewskiego), wspólnoty Dzieci Maryi (zgłoszenia u ks. Mariusza Babuli).

   * Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego czynna w pierwsze poniedziałki miesiąca o godzinie 17.00. Zapraszamy narzeczonych na trzy obowiązkowe spotkania w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu małżeństwa. Zapraszamy także małżonków!

   * W sprawie nauk przedślubnych dla narzeczonych prosimy o zasięganie informacji w Parafii Św. Stanisława Kostki. Spotkania odbywają się czterokrotnie w ciągu roku, w dwie kolejne soboty i niedziele o godz. 15:00 w domu katechetycznym przy Parafii Ojców Oblatów. Najbliższe terminy; od. 25. kwietnia oraz od 27. czerwca. Zapisy podczas pierwszego spotkania.

   * Przypominamy również o weekendowej formie przygotowania do sakramentu małżeństwa, w czterech miejscach naszej Diecezji. Wszelkie informacje: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej, Telefon: 32 279 03 67 kom: 507 38 99 48, e-mail: drodzin@kuria.gliwice.pl, strona: www.dorodzin.opw.pl

   * W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok kościoła katedralnego) również odbywa się przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Spotkania odbywają się cyklicznie w kolejne wtorki o 19.00. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech spotkań indywidualnych w  przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego. 

   * Wszystkim, których bliscy zostali pogrzebani na naszym Cmentarzu Parafialnym, przypominamy o konieczności przedłużenia rezerwacji miejsca grobu po upływie 20 lat po pogrzebie. Można rezerwację przedłużyć na kolejne 20 lat, bądź na krótszy okres. Obecnie opłata za pojedynczy grób wynosi 22 zł. na rok. Od 1. stycznia 2016 wynosić będzie 23 zł. Prosimy, by przez cały rok dbać o groby i o porządek na cmentarzu.

   * Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na inwestycje parafialne, bieżące potrzeby i pomoc charytatywną. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z odliczenia podatkowego, to przypominamy, że można dokonać przelewu na nasze konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego”. Nasze konto: Bank BGŻ S. A. Nr: 74 2030 0045 1110 0000 0245 7820.