PORZĄDEK NABOŻEŃSTW


Sobota 26.11.2022 (odwiedziny chorych)

7.00 – I. W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (solenizantki: Teresa Wojsyk i Barbara Fikus). II. Za + Eleonorę Maniecką (13).

15.00 – Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Janusza Osielor z okazji 60. urodzin.

 

17.00 – I. Za ++ męża i ojca Ireneusza Chrobok w 20. r. śm., rodziców, teściów, brata ks. Teodora. II. Za ++ ojca Ireneusza Kubat w 6. r. śm., matkę Adelajdę. III. Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla Izabeli z okazji urodzin oraz o życie wieczne dla matki Adelajdy.

 

I. NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022 (kolekta na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego,

zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie).

7.00 – I. Za + sąsiadkę Teresę Janoszka – od sąsiadów z ul. Wojska Polskiego 1. II. Za + Eleonorę Maniecką (14).

8.30 – Przez wstawiennictwo Św. Katarzyny w intencji kolejarzy, emerytów, rencistów i ich rodzin o błogosławieństwo Boże oraz za zmarłych kolejarzy.

10.00 – I. O radość życia wiecznego dla ++ ojca Józefa w rocznicę śmierci, matki Florentyny, szwagra Józefa Hetmańskiego, ++ z pokrewieństwa z obu stron. II. Za + Łucję Lesik w rocznicę urodzin.

11.30 – I. Za + Elżbietę Stalmach w 7. rocznicę śmierci. II. Za + męża i ojca Jana Wacławek w (70) rocznicę urodzin i w 24. rocznicę śmierci. III. Za + sąsiada Leona Sośniok – od sąsiadów z ul. Kasztanowej.

14.30 Msza święta chrzcielna – W intencji dzieci przyjmujących Chrzest święty, ich rodziców i chrzestnych.

Do Miłosierdzia Bożego o uzdrowienie duszy i ciała matki Anny Kowalski. O nawrócenie grzeszników.

15.30 Poświęcenie wieńców i lamp adwentowych.

Koncert chórów uczestniczących w „Lublinieckim Adwentowym Spotkaniu Chórów”.

18.00 – Przez wst. MB Niepokalanej z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, dary Ducha Świętego, zdrowie dla Barbary z ok. ur.

 

Poniedziałek28.11.2022

7.00 – I. Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla rodzin Duda, Smith i Sowa.           II. Za + Eleonorę Maniecką (15).

17.15 Msza święta roratnia – I. Za ++ Włodzimierza Kałużę, rodziców Lesz i Kałuża. II. W intencji Apostolatu Maryjnego.

 

Wtorek 29.11.2022

7.00 – I. O radość wieczną dla ++ o. Tarsycjusza, o. Floriana, o. Sylwestra, o. Rufina oraz ++ członków wspólnoty FZŚ. II. Za + Andrzeja Pająka w rocznicę urodzin. III. Za ++ matkę Pelagię Białek w (100) rocznicę urodzin, ojca Antoniego, brata Ryszarda, ++ z rodzin Białków i Strugałów. IV. Za + Eleonorę Maniecką (16).

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

17.15 Msza święta roratnia – Za ++ koleżankę Marię Sledziona – od koleżanki Adeli. Za ++ ojca Andrzeja Radek w r. ur., matkę Helenę, brata Edwarda, bratową Pelagię, Roberta, Andrzeja, Bożenę, szwagra Wojciecha, ++ z rodz. Radek, Kucharski, Sitek i Skałka. Za ++ siostrzenicę Bożenę Piwowarską w 3. r. śm., jej ojca Alfonsa Habatuła, męża Wojciecha, syna Roberta, rodz. Helenę i Andrzeja, ++ z rodz. z obu stron. Za wszystkich zmarłych. Za ++ męża Macieja, Agnieszkę, Dorotę i Jerzego Serafin, ojca Cezsława, Erykę i Janusza Serafin, dziadków Serafin, Majchrowicz, Ciesielskich, Gambka, Urszulę Szleper, Waldemara Delfin, Halinę Sier, dusze w czyśćcu.

 

Środa Świętego Andrzeja Apostoła 30.11.2022 (kancelaria czynna: 8.30 – 9.30, 15.3016.30)

7.00 – I. Za + Grażynę Karbowiak w 1. rocznicę śmierci. II. Za + Eleonorę Maniecką (17). III. Dz. za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże, opiekę i zdrowie dla Małgorzaty z ok. ur.

17.15 Msza święta roratnia – Za + siostrę Dorotę Piofczyk, rodz. Agnieszkę i Franciszka Piofczyk, ++ z rodz. Kozielskich, Strzoda, Spojda, Banasik. Za + brata Ryszarda Kulej, dusze w czyśćcu. Za wszystkich zmarłych. Za + Krystynę Lukoszek w 30. dz. po śm. Za ++ rodz. Cecylie i Andrzeja Macias w r. ur. i z ok. imienin, Barbarę i Andrzeja Rutkowskich, braci Jana, Stanisława, chrześniaka Andrzeja Macias. Za ++ rodz. Hildegardę i Kazimierza Stemplewskich, teściów Franciszkę i Jana Gambuś, Łucję Gambuś, dusze w czyśćcu.

 

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca – 1.12.2022

7.00 Msza święta w języku łacińskim – I. Za ++ Otylię Szczęsną w rocznicę urodzin, jej męża Henryka, syna Henryka Szczęsny, Eugenię Kossowską. II. Za + Eleonorę Maniecką (18).

7.30 Nabożeństwo w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie.

17.15 Msza święta roratnia – I. Za + ojca Andrzeja Dudek (z okazji imienin). II. W int. wynagradzającej za grzechy popełnione w rodzinie i o łaskę nawrócenia.

 

Piątek pierwszy piątek miesiąca – 2.12.2022     (kolekta na Caritas)

7.00 – I. Za + Eleonorę Maniecką (19). II. Za ++ rodz. Gertrudę i Leona Paruzel, Marię, Annę i Piotra Ziaja, dziadków z obu stron.

7.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

17.15 Msza święta roratnia – Za ++ rodziców Łucję i Franciszka Sklorz w rocznicę urodzin, ++ z pokrewieństwa. Za ++ Barbarę Grzona w r. ur., Stefana, Łucję i Henryka Grzona, Edwarda Koczyba, Barbarę Naharowicz, Bolesława Siatkowskiego, Mateusza Tkacz, ++ z rodz. Grzona, Radlik, Osilor, Pawlik, Szymański, Koczyba, Okwieka i Śledziona. Za + Pawła Siwiaszczyk, ++ z rodz. Siwiaszczyk, Pyka, Nowak, Urbanek, dusze w czyśćcu. Za ++ rodziców Klarę i Gerarda Guziel, teściów Ligię i Wiktora Psiuk, Sławomira i Łucję Marcinkowskich. Za ++ Helenę, Ignacego i Leszka Bidzińskich. Za ++ Jerzego i Marię Klama, dusze w czyśćcu. Za + Gertrudę Szymską w r. śm. Za ++ ojca Henryka Garus w 14. r. śm., matkę Cecylię, dziadków Klarę i Jana Garus, Anastazję i Józefa Suchorskich, Jolantę i Pawła Baron, Leopolda Garus, Waleskę i Stefana Koenig, ++ z rodz. Suchorski, Garus, Ochman, Najgebauer. Za ++ Ludwika Piechotę, ojca Alojzego, siostrę Urszulę, ++ z rodz. Piechota, Pyrek i Ciba, Łucję i Urszulę Kompała, Marię, Ryszarda, Patrycję Gmyrek, Henryka Sonecki, Teresę Polak, Marię i Karola Popiołek, Marię i Tadeusza Kucierajter, Emilię i Augusta Łupierz, ciocie i wujków, ++ z pokr. Za + Janinę Kołodziej, Wiktora, Klarę i Dorotę Drynda. Za ++ ojca Franciszka Paprotny w r. śm., matkę Łucję, męża Jerzego Spojda, teściów, dziadków Kus i Paprotny. Za + Antoniego Siwiaszczyk, dusze w czyśćcu. Za wszystkich zmarłych. Za ++ ojca w 27. . śm., rodz. Marię, Pantaleona, dziadków, teściów, Marka i Roberta Przybyła, Mieczysława Pakuła, Marzenę Chojnowską, dusze w czyśćcu. Za + Danutę Tłoczek w 30. dz. po śm. Za ++ matkę Agnieszkę Gajda w 12. r. śm. i w r. ur., ojca Jana, Marię i Stanisława Bielewskich, brata Stefana, szwagrów Zdzisława i Jarosława, ++ z rodz. Chmiel, Gajda, Bielewskich i Wojciechowskich. Za ++ Irenę i Teodora Pradela, Józefa Wrzyciel w r. ur., ++ z rodz. Pradela, Wrzyciel i Stec. Za ++ rodz. Bronisławę i Józefa Zaremba, siostrę Annę, braci Piotra i Henryka, babcię Katarzynę, ++ z rodz. Zaremba i Jon.

18.30 Msza święta roratnia dla młodzieży i dorosłychw intencji powołań do służby w Kościele.

 

Sobota – Świętego Franciszka Ksawerego, prezbitera – pierwsza sobota miesiąca 3.12.2022

7.00 – I. Dz. – bł. o błog. Boże dla Anny i Sebastiana z ok. 2. r. śl. II. Za + Eleonorę Maniecką (20).

7.30 Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

 

17.00 – I. W intencji Franciszka Lizurek z okazji 80. urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie. II. Za + Annę Derkowską w rocznicę urodzin. III. Za ++ rodz. Helenę i Edwarda w r. śm.

 

II. NIEDZIELA ADWENTU UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. MIKOŁAJA 4.12.2022 (kolekta odpustowa na potrzeby naszej Parafii).

7.00 – Za + ojca Bernarda Piguła w r. ur., matkę Barbarę, dziadków, kuzynkę Marię Janik, jej męża Andrzeja, dusze w czyśćcu.

8.30 – I. Za ++ męża Józefa, rodz. Karolinę i Józefa Pietrzik, Karola, Magdalenę i Barbarę Spik, braci Franciszka, Jerzego i Augusta, siostry Wiktorię, Agnieszkę, Martę i Marię, Huberta Krawczyk, dusze w czyśćcu. II. Za ++ sąsiada Leona Sośnioka i wszystkich ++ z ul. Kasztanowej – od sąsiadów.

10.00 – Ku czci Św. Barbary w intencji górników, byłych górników, emerytów, rencistów i ich rodzin o błogosławieństwo Boże oraz za zmarłych i poległych górników.

11.30 Suma odpustowa z procesją Eucharystyczną – I. W intencji parafian i gości. II. Za + Eleonorę Maniecką (21). III. Za ++ Józefa Sottopietrę – od sąsiadów Krzysztofa Wilińskiego, Jolanty i Jana Spojdów, Reginy Wolnickiej. IV. O radość wieczną dla + matki Adelajdy Sikora, teściów Florentyny i Franciszka Huć. V. Do Bożej Opatrzności o powrót do zdrowia Łukasza Kosyrczyka oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodziny.

14.30 – Dziękczynno-błagalna: Do Miłosierdzia Bożego z okazji 70. urodzin Marii oraz w intencji całej rodziny z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie. Z ok. 70. ur. Franciszka z prośbą o dalsze zdrowie i błog. Boże. Do Miłosierdzia Bożego o uzdrowienie duszy i ciała matki Anny Kowalski. O nawrócenie grzeszników.

15.30 Uroczyste NIESZPORY odpustowe.

18.00 – Za ++ rodziców Antoniego w rocznicę śmierci i Agnieszkę Polok, braci Józefa i Emanuela, dziadków Kus i Polok.