PORZĄDEK NABOŻEŃSTW


Piątek pierwszy piątek miesiąca – 1.12.2023     (kolekta na Caritas)

7.00 – Do NSPJ przez NS NMP o nawrócenie polskich polityków; by ich serca były odbiciem Serca Pana Jezusa i by czynili dobro dla Polski i polskich obywateli kierując się nauką zawartą w Piśmie Świętym.

7.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

18.00 – Za + Pawła Siwiaszczyk, ++ z rodz. Siwiaszczyk, Pyka, Nowak, Urbanek, dusze w czyśćcu. Za ++ rodziców Klarę i Gerarda Guziel, teściów Ligię i Wiktora Psiuk, Sławomira i Łucję Marcinkowskich. Za + Helenę Bissinger. Za ++ Helenę, Ignacego i Leszka Bidzińskich. Za ++ Jerzego i Marię Klama, dusze w czyśćcu. Za  ++ brata Joachima Brzezina, ojca Franciszka Brzezina, wujka Augustyna Brzezina, dziadków Annę i Jana Kukowka, Jadwigę i Piotra Brzezina, ++ z rodz. Brzezina, Kukowka i Brewka. Za + Genowefę Wejner w 30. dz. po śm. Za ++ rodz. Andrzeja i Monikę Naporowskich, siostrę Magdalenę, szwagra Jana, teściów Karolinę i Bertholda, braci Zygmunta i Augustyna, dziadków, ++ z rodz. Za ++ matkę Agnieszkę Gajda w r. śm. i w r. ur., ojca Jana, Marię i Stanisława Bielewskich, brata Stefana, szwagrów Zdzisława i Jarosława, ++ z rodz. Chmiel, Gajda, Bielewskich i Wojciechowskich. Za ++ ojca Andrzeja Macias (z ok. imienin), matkę Cecylię, dziadków z obu stron, siostrę Barbarę, szwagra Józefa, siostrzeńca Andrzeja Rutkowskich, brata Jana, bratową Teresę, brata Stanisława, bratanka Andrzeja, dusze w czyśćcu. Za + Pelagię Goniwiecha w 30. dz. po śm. Za + Jerzego Flaczyńskiego w r. ur.

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

19.00 Msza święta młodzieżowaw intencji powołań do służby w Kościele.

 

Sobota – pierwsza sobota miesiąca 2.12.2023

7.00 – Za ++ ojca Henryka Garus w 15. r. śm., matkę Cecylię Garus, dziadków Klarę i Jana Garus, Anastazję i Józefa Suchorskich, Jolantę i Pawła Baron, Leopolda Garus, Waleskę i Stefana Koenig, ++ z rodz. Suchorski, Garus, Ochman, Najgebauer.

7.30 Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

15.00 w kościele Św. Anny – Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla Elżbiety z okazji 70. urodzin oraz w intencji całej rodziny o błogosławieństwo Boże.

 

17.00 – Za ++ rodz. Helenę i Edwarda w r. śm.

18.00 Modlitwa o pokój.

 

I. NIEDZIELA ADWENTU – 3.12.2023 (kolekta na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego, zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie).

7.00 – O poprawę relacji.

8.30 – I. Za ++ rodziców Gertrudę i Józefa Pietrzik, Huberta Krawczyk, dziadków, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu. II. Za + Łucję Lesik w rocznicę urodzin.

10.00 – W intencji rodzin Cichoń i Mańka.

11.30 – Za + Krystynę Młyńczyk w 30. dz. po śm.

14.30 – Dziękczynno-błagalna: Do Bożej Opatrzności z podz. za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże i zdrowie dla Krystyny z ok. 60. ur. i całej rodz. O powrót do zdrowia dla męża Marka.

15.30 Nabożeństwo Adwentowe z poświęceniem wieńców i lamp adwentowych.

18.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

Poniedziałek – Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy – 4.12.2023

7.00 – O poprawę relacji.

10.00 – Ku czci Św. Barbary w intencji górników, byłych górników, emerytów, rencistów i ich rodzin o błogosławieństwo Boże oraz za zmarłych i poległych górników.

17.15 Msza święta roratnia – I. Za ++ Łucję i Franciszka Sklorz, ++ z pokrewieństwa. II. Za + sąsiadkę Genowefę Wejner – od sąsiadów z ul. Wojska Polskiego 1.

 

Wtorek 5.12.2023

7.00 – Za + Jana, ++ z rodziny.

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

17.15 Msza święta roratnia – I. Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski w życiu kapłańskim dla ks. Marcina Soboty z okazji urodzin. II. Za ++ Marię Kukowka, rodziców, rodzeństwo. Za ++ Barbarę Grzona w r. ur., Stefana, Henryka i Łucję Grzona, Barbarę Naharowicz, Bolesława Siatkowskiego, ++ z rodz. Grzona, Szymański, Radlik, Pawlik, Osilor, Koczyba, Okwieka, Steffen, Sledziona i Tkacz. Za + Gertrudę Szymską w r. śm. Za + Janinę Kołodziej. Za + Antoniego Siwiaszczyk, ++ z rodz. Siwiaszczyk, Pyka, Chęciński, dusze w czyśćcu. Za ++ Anielę Tyrała w r. śm., męża Franciszka. Za ++ matkę Adelajdę Czempik w r. ur., ojca Eryka, teściów Jadwigę i Huberta Wieczorek w r. śm., dziadków z obu stron, szwagierkę Zofię Bartyla w r. śm., dusze w czyśćcu.

 

Środa Świętego Mikołaja, biskupa 6.12.2023 (kancelaria czynna: 8.30 – 9.30, 15.3016.30)

7.00 – I. Za dusze w czyśćcu cierpiące. II. O radość życia wiecznego dla Hildegardy Kwaśny.

17.15 Msza święta roratnia – Za ++ rodz. Bronisławę i Józefa Zaremba, siostrę Annę, braci, Barbarę i Katarzynę, teściów Jon, kuzynkę Danutę, ++ z rodz. Zaremba, Jon. Za + Łucję Kus w r. ur. Za ++ z rodziny i dusze w czyścu.

 

Czwartek Świętego Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła 7.12.2023

7.00 Msza święta w języku łacińskim – Za dusze w czyśćcu cierpiące.

7.30 Nabożeństwo w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie.

17.15 Msza święta roratnia – Za ++ Czesławę Kłobus w rocznicę urodzin, Mieczysława Kłobus, ++ z pokrewieństwa.

18.30 Msza święta roratnia dla młodzieży i dorosłych – Za + Romana Marciniaka w 1. r. śm.

 

PiątekNIEPOKALANE POCZĘCIE NMP 8.12.2023 (kolekta na Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach, uroczystość znosi obowiązek piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych)

7.00 – Za + Klarę Machnik w rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa Kops i Machnik.

10.00 – Za ++ Piotra Włoszczyka i Policjanta II. RP Augustyna Pradeloka oraz czterdziestu sześciu Powstańców Śląskich i Rodaków, w 84 rocznicę ich rozstrzelania przez niemieckiego okupanta w lasach koło Rawicza.

16.30 – Za + Franciszka Brzezina w rocznicę urodzin i w 6. rocznicę śmierci.

18.00 – I. W intencji Wspólnoty Dzieci Maryi. II. Za ++ rodz. Klarę i Wiktora Bryś w r. śm. Za ++ matkę Genowefę Hirszmajer w r. śm., ojca Emila, brata Józefa, siostrę Krystynę, szwagra Eugeniusza, rodz. Dominika i Waleskę Skolik. Za ++ rodz. Teresę i Bernarda Pluta, wnuka Piotra, szwagra Augusta. Za + matkę Jadwigę Pyrkosz w r. ur. Za ++ ojca Jana Kurzacz w r. śm., matkę Jadwigę, ++ z rodz. Kurzacz, Krawczyk. Za + Klarę Mika, jej męża Alfreda. Za + Zbigniewa Kłopotowskiego.

 

Sobota 9.12.2023

7.00 – I. W intencji Róż Różańcowych. II. Przez wstawiennictwo MBNP w intencji wnuczki Magdaleny z okazji 18. urodzin z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski i opiekę

 

17.00 – I. Za + Łucjana Woźniak w rocznicę urodzin. II. Za + męża i ojca Ryszarda w r. śm. III. Za + męża Ryszarda Paruzel w 2. r. śm., rodziców z obu stron.

 

II. NIEDZIELA ADWENTU UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. MIKOŁAJA 10.12.2023 (kolekta odpustowa na potrzeby naszej Parafii).

7.00 – Za + Jana Witczak w rocznicę urodzin.

8.30 – Za + sąsiadkę Genowefę Wejner – od sąsiadów z ul. Wojska Polskiego 1.

10.00 – W int. Michała Psyk z ok. 5. ur. o zdrowie i błog. Boże oraz w int. całej rodz. Psyk i Janik.

11.30 Suma odpustowa z procesją Eucharystyczną – I. W intencji parafian i gości. II. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dary Ducha Świętego i błog. Boże dla Marii z ok. 70. ur. oraz córki Elżbiety z rodz. (Te Deum). III. Za + męża Romana w 4. r. śm., ++ z rodz., dusze w czyśćcu. IV. Za  Krzysztofa Klepacz w 10. r. śm., żonę Jolantę, ++ z rodz.

14.30 – Dziękczynno-błagalna: Z podz. za otrzymane zdrowie z prośbą o dalsze dla Krystyny oraz dzieci z wnukami.

15.30 Uroczyste NIESZPORY odpustowe.

18.00 – O radość życia wiecznego dla + Ryszarda Manieckiego w rocznicę urodzin.