PORZĄDEK NABOŻEŃSTW


Poniedziałek – Dzień Judaizmu – 17.01.2022

7.00 – I. Za ++ matkę Teresę Mendrela w rocznicę śmierci, jej męża Ryszarda, dusze w czyśćcu. II. Za + Ludwika Kokot (30). III. Za + Hildegardę Kandora (2).

18.00 Msza święta kolędowa w intencji parafian; mieszkańców ulic Damrota, Świętej Edyty Stein, Lompy, Kilińskiego, Kopernika, K. Mańki (Rynek), K. Miarki, Świętego Mikołaja, Niedurnego, Piłsudskiego, Poprzecznej, Tylnej, Wąskiej i Wilimowskiego o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku.     

 

Wtorek – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – 18.01.2022

7.00 – I. Za ++ matkę Rozalię Prusko w 21. r. śm. II. Za + Hildegardę Kandora (3). III. Za ++ ojca Jana, teściów Wandę, Stanisława, brata Henryka, dziadków Józefę, Kazimierza, Annę i Stanisława, ++ z rodzin, dusze w czyśćcu.

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

18.00 – Za + syna Marcina Wysockiego. Za + Antoniego Brzezina, ++ z rodz. Za ++ Janinę i Rudolfa Kall, Sylwię Długosz, Mariannę, Władysławę i Stanisława Ciura, dusze w czyśćcu. Za ++ matkę Teodorę Szweda w r. śm., kuzynkę Adelę Strzoda, ++ z rodz. Szweda, Strzoda, Dragon. Za + Czesława Ogaza w 19. r. śm., ++ z rodz. Ogaza Pietrzyk, dusze w czyśćcu. Za + Cyryla Kąpielskiego w 30. dz. po śm. Za ++ matkę w 14. r. śm., ojca, męża, swata i Kwiatkowskich. Za ++ Dorotę Krawczyk w r. ur., ++ z rodz. Krawczyk, Rogoziński i Weintritt. Za ++ Jana i Teresę Drozdek, ++ z rodz., dusze w czyśćcu. Za + brata Aleksandra Andrzejewskiego w 7. r. śm.

18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – 19.01.2022

7.00 – I. Za dusze w czyśćcu cierpiące. II. Za + Hildegardę Kandora (4).    III.

18.00Msza święta kolędowa w intencji parafian; mieszkańców ulic Cegielnianej, Liberki, Lipowej, Strzeleckiej, Topolowej i Wrzosowej  o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku.

 

Czwartek – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – 20.01.2022

7.00 – I. Za + Hildegardę Kandora (5). II. W intencji parafian.          III.

18.00Msza święta kolędowa w intencji parafian; mieszkańców ulic Częstochowskiej, Głogowej, Jaśminowej, Kasztanowej, Kolejowej, Malinowej,  Polnej i Wiśniowej o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku.    

 

Piątek – Świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – 21.01.2022

7.00 – I. W intencji babć i dziadków naszej Parafii. II. Za + Franciszka, ++ z rodziny. III. Za + Hildegardę Kandora (6). IV. Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie w int. matki Łucji z ok. ur.

18.00 – Za + Irenę Rejmonczyk. Za ++ babcię Jadwigę Kulik, dziadka Alojzego Kulik – od wnuczek i wnuków. Za + męża Edwarda Jonienc, rodziców i teściów. Za ++ Helenę Koczyba, rodziców, siostrę Jadwigę. Za ++ rodz. Piotra i Elżbietę Jelonek, dziadków i pokr. z obu stron, teściów Łucję i Władysława Malitowskich, szwagra Jerzego. Za + sąsiadkę Marię Doleżych (– od sąsiadów).Za ++ rodz. Edwardę i Władysława Karepin. Za + ojca i dziadka Bolesława Główczyka w 4. r. śm. (- od dzieci i wnuków). Za ++ rodz. Marię i Wincentego Kaczmarczyk, siostrę Julię z mężem Józefem, braci Wiktora i Jana, Katarzynę, teściów, szwagrów, szwagierki, wujka Jana, Gertrudę i Martę, ++ z pokr. Za + sąsiadkę Teresę Borecką (- od sąsiadów).

 

Sobota – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – 22.01.2022

7.00 – I. W intencji babć i dziadków naszej Parafii.    II.

 

17.00 – I. Za + matkę Urszulę Słocińską w r. ur. II. Za + Hildegardę Kandora (7).

 

III. NIEDZIELA ZWYKŁANiedziela Słowa Bożego Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 23.01.2022      (kolekta na potrzeby naszej Parafii)

7.00 – I. Dz. – bł. o zdrowie, błog. Boże i wszelkie potrzebne łaski dla babć Małgorzaty i Marii oraz dziadka Romana z ok. ich święta. II. O życie wieczne dla dziadka Romana Gabor w r. ur.

8.30 O rychłą Beatyfikację Sługi Bożego biskupa Wilhelma Pluty.

10.00 – I. Za ++ Mikołaja Czech w rocznicę śmierci, Janinę, Marię i Jana Czech, Łucję i Franciszka Przybył, ++ z pokrewieństwa. II. Za + matkę Ernę Kokot.

11.30 – I. Za + Wiktorię Pik w 1. rocznicę śmierci. II. O błogosławieństwo Boże dla rodzin Wspólnoty Małżeństw.

14.30 – Dziękczynno-błagalna: W int. rocznych dzieci Gabrieli i Kamili Richter, ich rodziców i chrzestnych.

15.30 Koncert kolęd w wykonaniu Chóru „Harmonia” z Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Tarnowskich Górach – Lasowicach pod dyrekcją Romana Kota.

18.00 – Za + Hildegardę Kandora (8).

 

PoniedziałekTydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – 24.01.2022

7.00 – I. Za ++ męża i ojca Alojzego Spałek w rocznicę śmierci, syna Józefa, ++ z rodziny. II. Za + Hildegardę Kandora (9).         III.

18.00Msza święta kolędowa w intencji parafian; mieszkańców ulic Niegolewskich, Powstańców, Przemysłowej, Tartacznej i Torowej o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku.    

 

Wtorek Nawrócenie Świętego Pawła Apostoła – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – 25.01.2022 

7.00 – I. Za + Hildegardę Kandora (10).                II.

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

18.00 – Za ++ rodziców i dziadków Jadwigę i Wacława w r. śm. Za + szwagierkę Anielę Dziuk w 9. r. śm. Za ++ rodz. Irenę i Teodora Pradela w r. śm., ++ z rodz. Pradela i Beldzik. Za ++ Józefa Wrzyciel w r. śm., Jadwigę Wrzyciel, ++ z rodz. Wrzyciel i Pruski. Za ++ brata Gerarda w 24. r. śm., rodziców, braci, siostry, szwagra. Za ++ syna Zbigniewa w r. śm., dusze w czyśćcu. Za ++ Cecylię, Piotra, Józefa, Sylwestra, Jana Skorupa, Marię, Ludwika, Leona, Antoniego, Helenę Bromer, Stanisława i Janinę Kowalczyk, Reginę i Dawida Piskoń, Wojciecha i Janusza Piechna, Edwarda Przybył. Za ++ brata Józefa w 30. r. śm., rodz. Helenę i Antoniego Matachowski, bratową Edytę, siostry Leokadię Urbańczyk, Bronisławę Fałkowską, siostrzeńca Tomasza, szwagrów Stanisława Jelonek, Jana Urbańczyk, dziadków z obu stron, Annę, Marię, Adelę, Franciszka, Jana, Mariana Korylec, pokr. z rodz. Matachowski, Korylec. Za + matkę Ernę Kokot w r. śm. i w r. ur. Za + Ewę Musiałek w 3 miesiące po śmierci. Za ++ matkę Halinę Gregorek w 5. r. śm., ojca Kazimierza, brata Stanisława. 8

18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa 26.01.2022

7.00 – I. Za + Hildegardę Kandora (11).                II.

10.00 W intencji chorych i seniorów z błogosławieństwem lourdzkim.

18.00Msza święta kolędowa w intencji parafian; mieszkańców ulic Podmiejskiej, Pogodnej, Pustej, Robotniczej i Żyznej o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku.    

 

Czwartek 27.01.2022

7.00 – I. Za ++ rodziców Gertrudę w 5. rocznicę śmierci i Gerharda Mrozek, ++ z pokrewieństwa, kapłanów. II. Za + Hildegardę Kandora (12).   III.

18.00Msza święta kolędowa w intencji parafian; mieszkańców ulicy Wojska Polskiego 3, 5, 6, 7, 9, 10 o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku.     

 

Piątek – Świętego Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła 28.01.2022 

7.00 – I. Za + Hildegardę Kandora (13).       II.       III.

18.00 – Za ++ córkę Beatę w r. ur., dusze w czyśćcu. Za ++ Henryka Pietrzak w 8. r. śm., siostrę, braci, ++ z rodz. Pietrzak, Student, Dorociak.  Za ++ syna Roberta Kucharskiego w 14. r. śm., męża Wojciecha, rodz. Helenę i Andrzeja Radek, brata Edwarda, bratową Pelagię, ich syna Andrzeja, siostrzenicę Bożenę, ++ z rodz. Radek, Kucharski. Za ++ brata Józefa w 18. r. śm., rodziców, braci, siostry i szwagra. Za + Rafał Szymańskiego w 30. dz. po śm. Za ++ syna Sławomira, teściów Jana i Pelagię Zowada, teściów Dorotę i Czesława Badora, brata Franciszka Zowada, szwagrów Romana, Helmuta, ++ z rodz. Za + męża Zygmunta Jarzombek w r. ur.

 

Sobota 29.01.2022  (Odwiedziny chorych)

7.00 – I. W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (solenizanci: Felicja John). II.  Za ++ matkę Małgorzatę Wengel w rocznicę śmierci, ojca Jana, braci, bratową, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu. III. Za + Hildegardę Kandora (14).

 

17.00 – W int. Anny z ok. 40. ur.

 

IV. NIEDZIELA ZWYKŁA 30.01.2022 (kolekta KOLĘDOWA)

7.00 – Za + Halinę Witczak w r. śm.

8.30 – I. Za + męża Maksymiliana w 2. rocznicę śmierci. II. Za ++ brata Mariana Kulik w rocznicę urodzin, rodziców, dusze w czyśćcu.

10.00 Msza święta z elementami w języku łacińskim – Za + sąsiada Wojciecha Toma – od sąsiadów z ul. Lipowej.

11.30 – Za + Hildegardę Kandora (15).

14.30 Msza święta chrzcielna – I. W intencji dzieci przyjmujących Chrzest święty, rocznych dzieci: .…, ich rodziców i chrzestnych. II. Dziękczynno-błagalna: o zdrowie i błog. Boże w rodz. Bula. …..

15.30 Nabożeństwo kolędowe z udziałem Chóru Stowarzyszenia Przyjaciół Lublinieckiej Fary pod dyrekcją Dominiki Sowy.

18.00 – Za ++ Gerarda Grabińskiego w rocznicę urodzin i Teresę Grabińską.

 

Poniedziałek31.01.2022

7.00 – I. Za + Hildegardę Kandora (16).       II.       III.

18.00Msza święta kolędowa w intencji parafian; mieszkańców ulicy Wojska Polskiego 1, 2, 4, 4a o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku.