PORZĄDEK NABOŻEŃSTW


Piątek – pierwszy piątek miesiąca – 7.05.2021 (kolekta na dzieła miłosierdzia Caritas)
7.00 – I. O dary Ducha Świętego i dobre wybory w życiu dla Dominiki z okazji przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. II. Za + Maksymiliana Radlik (13).
7.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
18.00 – Za zaginionych podczas II. wojny światowej ojca Jana, braci Kazimierza i Antoniego, wszystkich, którzy ponieśli śmierć w tym czasie. Za ++ rodziców Klarę i Gerarda Guziel, teściów Ligię i Wiktora Psiuk, Sławomira Marcinkowskiego. Za ++ Helenę, Ignacego i Leszka Bidzińskich. Za ++ Jerzego i Marię Klama, dusze w czyśćcu. Za ++ rodz. Hildegardę i Franciszka Pinkowski w r. śm., brata Piotra, bratową Marię, ++ z rodz. Pinkowski, Galonska, Trocha, Kamiński. Za + Emilię Gojowczyk w 30. dz. po śm. Za wszystkich zmarłych. Za ++ rodz. Helenę i Leona Szmukier, dziadków Szmukier i Skrobarczyk. Za ++ rodz. Franciszkę i Wiktora Sówka, dziadków Sówka i Pluta. Za ++ syna Marka w r. śm., męża Karola, synowa Józefę. Za ++ matkę Florentynę Wąsik w r. r., jej rodziców, ++ z pokr., dusze w czyśćcu.
18.30 Nabożeństwo majowe.
19.00 Msza święta młodzieżowa – W intencji powołań do służby w Kościele.

Sobota – ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA I MECZENNIKA, głównego patrona Polski – 8.05.2021
7.00 – I. Za + Maksymiliana Radlik (14). II. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
7.30 Nabożeństwo majowe.

17.00 – I. Za + Edwarda Ćwieląg w r. śm., żonę Jadwigę. II. Za + Marcina Wysockiego – od Andrzeja Kall z rodz.

VI. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 9.05.2021 (kolekta specjalna na nasze inwestycje parafialne; na przygotowywany remont wnętrza kościoła)
7.00 – I. Za + Maksymiliana Radlik. II. Za + Maksymiliana Radlik. (15).
8.30 – Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, miłość i zgodę w rodzinach córki i synów oraz o dary Ducha Świętego dla wnuczek i wnuków.
10.00 – I. Za + brata Marcina Wysockiego – od siostry Marzeny z rodz. II. Za + wujka Józefa Zawieja – od rodzin Bożek i Krupickich. III. Za ++ Gerharda i Gertrudę Mrozek.
11.30 – Za ++ szwagra Eryka w r. śm., siostrę Stefanię.
14.30 – Dziękczynno – błagalna w intencji Ignacego z okazji urodzin o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę dla całej rodziny.
15.30 Nabożeństwo majowe.
18.00 – Za ++ męża Gintera Dziuka w r. ur., rodziców, teściów, ++ z rodz.

Poniedziałek – Kwartalne dni modlitw o urodzaje (Dni krzyżowe) – 10.05.2021
7.00 – I. Za ++ męża Eugeniusza Swoboda w rocznicę śmierci, jego rodziców Franciszka i Annę, siostrę Annę, brata Waleriana, bratową Halinę, Renatę Michalik, ++ z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu. II. Za + Maksymiliana Radlik (16). III. Za + syna Andrzeja w 3. r. śm.
18.00 – Za ++ rodz. Zofię i Piotra Zazgórnik w r. ur., brata Franciszka, siostry Elżbietę Surma, Annę Mańka, Teresę i Gerarda Mazoń, teściów Marię i Pawła Ploska, chrzestnych Marię i Jana, swatów Pawła Waloszczyk, Józefa Gołąbek, Zofię Łokieć, kolegę Włodzimierza Kalyta, ++ z rodz. Zazgórnik, Ploska, sąsiadów z ul. Wiśniowej.
18.30 Nabożeństwo majowe i procesja błagalna do krzyża przy ul. Oświęcimskiej o urodzaje, błogosławieństwo w pracy i pokój na świecie.

Wtorek – Kwartalne dni modlitw o urodzaje (Dni krzyżowe) – 11.05.2021
7.00 – I. Dz. z prośbą o dalsze Boże błog. i zdrowie dla Mirosława Gęborek z ok. 96. ur. II. Msza święta gregoriańska: Za + Ritę Czernia (1). III. Za + Maksymiliana Radlik (17).
7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
18.00 – Za ++ Marię Jerominek i Franciszkę Ciemięgę. Za ++ rodz. Agnieszkę i Bronisława Reska, męża Gintera Kurczyka, brata Romana, bratową Małgorzatę. Za ++ Henryka Leszczyńskiego, zięcia Jana Pyka, Jana Janik, dusze w czyśćcu. Za + męża i ojca Tadeusza w 25. r. śm., dusze w czyśćcu. Za ++ Agnieszkę i Stanisława Kowol, Joachima Węgierek, Ludwikę i Tadeusza Żegraj, Marię i Czesława Kulisińskich, Marie i Jerzego Morawiec, Pelagię i Franciszka Kowol, Józefa Kowol, Gertrudę i Stanisława Pach, dziadków Morawiec i Kowol. Za + Józefa Jan w 30. dz. po śm. Za wszystkich zmarłych. Za ++ Zygmunta Bryła, szwagra Mirosława, Henryka, Krystynę i rodziców z obu stron.
18.30 Nabożeństwo majowe i procesja błagalna do krzyża przy ul. Zwycięstwa o urodzaje, błogosławieństwo w pracy i pokój na świecie.

Środa – Kwartalne dni modlitw o urodzaje (Dni krzyżowe) – 12.05.2021
7.00 – I. Za + Maksymiliana Radlik (18). II. Za + Ritę Czernia (2). III. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
18.00 – Za + sąsiada Waldemara Delfina – od sąsiadów. Za wszystkich zmarłych. Za ++ Mieczysława i Lecha, ++ z rodz. Szczesny, Stochel, Osadnik, Koza, Kurda, Kosytorz, Wieczorek i Mazurek, dusze w czyśćcu. Za ++ Janinę Matyja w 1. r. śm., ojca Stefana, brata Jana, teściów Leokadię Lizurej w 6. r. śm.
18.40 Nabożeństwo majowe i procesja błagalna do krzyża przy kościele Św. Anny o urodzaje, błogosławieństwo w pracy i pokój na świecie.

Czwartek – Matki Bożej Fatimskiej – 13.05.2021
7.00 – I. Za + Ritę Czernia (3). II. Za + Maksymiliana Radlik (19). III. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
18.00 – Przez wstawiennictwo Matki Bożej objawiającej się w Fatimie oraz świętych Dzieci Fatimskich w intencji rodzin oraz w naszych dziękczynno-błagalnych intencjach: O zdrowie dla rodziny kolegi Józefa, wzrost w łasce i Bożą pomoc w trudnościach. O błog. Boże i wszelkie potrzebne łaski dla Agnieszki, Joanny i Marty z ok. ur.
18.40 Różaniec Fatimski, nabożeństwo majowe i procesja do kościoła Św. Anny.

Piątek – Świętego Macieja Apostoła – 14.05.2021
7.00 – I. Za + Maksymiliana Radlik (20). II. Za + Ritę Czernia (4).
18.00 – I. Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski w posłudze kapłańskiej dla ks. Michała Brzeziny z okazji urodzin. II. Za ++ brata Henryka Zemela w r. śm., rodz. Joannę i Stanisława, bratową Marię, kuzynkę Urszulę Negacz, Jerzego i Gertrudę Biela, ++ z rodz. Doleżych. Za ++ Antoniego Stolka w r. ur., Elżbietę Stolka, ++ z rodz. Stolka i Niwergol. Za + matkę i babcię Franciszkę Zowada w r. ur. Za ++ Zofię i Stanisława Słodczyk, Józefę i Mariana Sularz. Za ++ syna Mirosława Kalus w 4. r. śm., rodz. Józefa i Jadwigę Swatek, ++ z rodz. Za ++ ojca Emila Krawczyk w 30. r. śm., matkę Dorotę. Za + Marię Sier w 30. dz. po śm. Za wszystkich zmarłych.
18.30 Nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego.

Sobota – 15.05.2021
7.00 – I. W intencji Róż Różańcowych. II. Za + brata Zygmunta w r. ur. III. Przez wst. Maryi Królowej Polski i Matki Kapłanów, Św. Andrzeja Boboli, Św. Jana Pawła II. do Chrystusa Najwyższego Kapłana w int. Ojczyzny o przemianę moralną i błog. Boże, o świętość dla kapłanów i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w naszej Ojczyźnie.
7.30 Nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego.
15.00 – Przez wstawiennictwo Anioła Stróża o dary Ducha Świętego i opiekę w intencji Hanny Mendrela oraz o błogosławieństwo Boże w rodzinie.

17.00 – I. Za + Ritę Czernia (5). II. Za + Maksymiliana Radlik (21).

VII. NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 16.05.2021 (kolekta na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny)
7.00 – Za + Ritę Czernia (6).
8.30 – I. Za ++ Renatę, Kunegundę i Piotra Michalik, Dorotę i Antoniego Jeziorowskich, Józefa Sowa, Eugeniusza Swoboda, Edwarda Geroska, dusze w czyśćcu. II. Za + Maksymiliana Radlik (22).
10.00 – I. Za ++ Zofię Szymańską, męża Franciszka, syna Henryka, córki Cecylię i Ludwikę, zięcia Jana, ++ z rodz. II. Za + Józefa Zawieję – od Haliny i Eugeniusza z Bielska.
11.30 – Za ++ męża Franciszka, córki Irenę, Urszulę i Stefanię, zięcia Andrzeja, ++ z rodz. Dyla, Spik, Kuźnik, Kopiński, Mrówczyński, Szczerba.
14.30 – Dziękczynno-błagalna:
15.30 Nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego.
18.00 – Za ++ Zofię w rocznicę urodzin i z okazji imienin, ++ z rodziny, dusze w czyśćcu.

Poniedziałek – Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski – 17.05.2021
7.00 – I. Za + Maksymiliana Radlik (23). II. Za + Ritę Czernia (7). III.
18.00 – Za + Stanisławę Kotów w 15. r. śm.
18.30 Nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego.

Wtorek – 18.05.2021
7.00 – I. Za + Ritę Czernia (8). II. Za + Maksymiliana Radlik (24). III.
7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
18.00 – Za ++ Augusta, Marię i Annę Kopyto, Ryszarda, Franciszka i Gertrudę Piątek, dziadków Piątek, Kopyto, Wiatowski. Za ++ Annę Kaczmarczyk, ++ z rodz. Kaczmarczyk, Teodora Brandt w r. śm., ++ z rodz. Za + Antoniego Brzezinę.Za ++ Zofię Rybak w r. ur. i z ok. imienin. Za ++ rodz. Różę i Mariana Filipiak, dziadków Paulinę i Piotra Benk. Za wszystkich zmarłych. Za + Helenę Koczyba w 30. dz. po śm. Za ++ żonę Małgorzatę Kempa, syna Dariusza, matkę Hildegardę, ojca Jana, brata Henryka. Za ++ Renatę Grześkowiak, Annę Kowalską, Wiktora Ligendza, dalszych krewnych, dusze w czyśćcu.
18.30 Nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego.

Środa – 19.05.2021
7.00 – I. Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski w posłudze kapłańskiej dla ks. Kamila Hadasia z okazji 3. rocznicy święceń kapłańskich. II. Za + Maksymiliana Radlik (25). III. Za + Ritę Czernia (9).
18.00 – I. W intencji Pawła Góreckiego i jego bliskich z okazji Pierwszej Komunii świętej. II. Za ++ ciocię Stefanię Rispler, dziadków Helenę, Zofię i Władysława, siostrzenicę Włodzirę Kuńka – Knapczyk, dusze w czyśćcu. Za wszystkich zmarłych.
18.30 Nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego.

Czwartek – 20.05.2021
7.00 – I. Za + Ritę Czernia (10). II. Za + Maksymiliana Radlik (26). III. Za + Krzysztofa Kowol w r. ur. ……..
17.15 Msza święta szkolna – I. Za + kolegę Waldemara Hofer w r. ur. – od koleżanek i kolegów z pracy. Za + Teresę Hofer w r. śm. II. Za ++ Marię i Alojzego Witek w r. śm. ++ z rodz.
17.45 Nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego.
19.00 Nabożeństwo Drogi Światła.

Piątek – Świętego Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika – 21.05.2021
7.00 – I. Za + Maksymiliana Radlik (27). II. Za + Ritę Czernia (11). III.
18.00 – Za + ks. Dziekana Józefa Żurka i wszystkich kapłanów którzy posługiwali w naszej Parafii, siostry zakonne. Za ++ ojca Jana Kulika w r. ur., matkę Franciszkę, Wiktorię Kansy, Wiktorię Pyrek, Janinę i Annę Krasowskie. Za ++ siostrę Magdalenę Wolny, męża Jerzego, syna Bogdana, rodziców z obu stron. Za + Pawła Skiba, ++ z rodz. Za + wujka Adolfa, dusze w czyśćcu. Za + babcię Annę Nolbert – od wnuka Marka z rodz. Za wszystkich zmarłych. Za ++ matkę Annę Zowada w r. ur., ojca Roberta, brata Łucjana, dziadków Marię i Tomasza Kurek, Małgorzatę i Roberta Zowada, ciocię Agnieszkę i wujka Edmunda Kurek, Konrada i Stefanię Kurek, szwagrów Józefa Borowik i Romana Rabęckiego, ++ z rodz. Zowada, Kurek, dusze w czyśćcu. Za + Józefa Zawieja w 30. dz. po śm. Za ++ Ryszarda Szwinge, jego żonę Erykę, rodziców, teściów, dusze w czyśćcu.
18.30 Nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego.

Sobota – 22.05.2021
7.00 – I. Za + ks. Dziekana Józefa Żurka w 12. rocznicę śmierci. II. Za + Ritę Czernia (12). III. Za + Maksymiliana Radlik (28).
7.30 Nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego.
9.30 w katedrze gliwickiej święcenia kapłańskie.

17.00 – I. Przez wst. MBNP w intencji solenizantów Marka, Dariusza, Mai, Joanny, Hildegardy i Marleny o zdrowie, opiekę, światło Ducha Świętego dla całej rodziny. II. Za ++ matkę Genowefę w 29. r. śm., ojca Walentego, teściów Jadwigę i Edwarda, ich dziadków z obu stron.

VIII. NIEDZIELA WIELKANOCNA – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021 (kolekta na potrzeby naszej Parafii, kazania wygłosi i po Mszy świętej książki „Niniwy” rozprowadzać będzie o. Dominik Ochlak OMI z Kokotka)
7.00 – I. Msza święta gregoriańska: Za + Krystynę Naporowską (1). II.
8.30 – I. Za + Maksymiliana Radlik (29). II. Za ++ Józefa Janiczek, Lidię Gryzik, Stanisława, Wiktorię, Tadeusza, Teresę i Piotra Kłopotowskich, Lidię i Stefana Pasoń, Henryka Kurzac, dziadków.
10.00 – I. Dziękczynno – błagalna w intencji Haliny i Tadeusza Pielarz oraz ich dzieci z rodzinami. II. Za + szwagra Ernesta w r. śm., jego żonę Lidię.
11.30 – I. Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Haliny Grysztar z okazji 85. rodzin (Te Deum). II. Za ++ męża Eugeniusza, ++ z rodz. Odoj, Grysztar i Mikuda.
14.30 – Dziękczynno-błagalna: W intencji rocznego dziecka Tomasza Zoń, jego rodziców i chrzestnych.
15.30 Nabożeństwo majowe i do Ducha Świętego.
18.00 – Za + Ritę Czernia (13).

Poniedziałek – NMP MATKI KOŚCIOŁA – Dzień Modlitw za Kościół w Chinach – 24.05.2021 (kolekta na potrzeby naszej Parafii)
7.00 – I. Za + Ritę Czernia (14). II. Za + Krystynę Naporowską (2). III. Za ++ Antoniego Kołodziej, jego żonę Alicję, pokr. z obu stron.
10.00 – Za + Maksymiliana Radlik (30).
16.30 – Za + Wiktora Goniwiecha w 1. rocznicę śmierci.
17.10 Nabożeństwo majowe.
18.00 – B I E R Z M O W A N I E.

Wtorek – 25.05.2021
7.00 – I. Za + Elżbietę Pyka w r. śm. II. Za + Ritę Czernia (15). III. Za + Krystynę Naporowską (3).
7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
18.00 – Za + matkę Marię Drywa w r. śm. Za + Jana Pyka, ojca Henryka, dusze w czyśćcu. Za wszystkich zmarłych.
18.30 Nabożeństwo majowe.

Środa – Świętego Filipa Neri, prezbitera – 26.05.2021
7.00 – I. W intencji matek. II. Za + Ritę Czernia (16). III. Za + Krystynę Naporowską (4).
18.00 – Za ++ matkę Jadwigę Kulik z ok. Dnia Matki, ojca Alojzego, brata Mariana. Za + brata Marcina Wysockiego – od siostry Jolanty z rodz. Za ++ syna Marcina Trojanowskiego w 2. r. śm. i w r. ur., rodziców Józefę i Feliksa Dawidowicz, braci Ryszarda i Stanisława Dawidowicz, swatów Magdalenę i Tadeusza Masoń, dusze w czyśćcu. Za + Cecylię Szymocha w r. ur. Za wszystkich zmarłych.
18.30 Nabożeństwo majowe w intencji matek.

Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – 27.05.2021
7.00 – I. Za + Ritę Czernia (17). II. Za + Krystynę Naporowską (5). III. Msza święta gregoriańska: Za + Gerharda Mrozka (1).
17.15 Msza święta szkolna – I. Przez wstawiennictwo MBNP do Miłosierdzia Bożego z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę i zdrowie dla Magdaleny okazji 80. urodzin (Te Deum). II. W intencji Apostolatu Maryjnego. III. O radość życia wiecznego dla ++ męża, ojca i dziadka Henryka Kotuły, ++ z rodz. Kotuła i Kurek, za dusze w czyśćcu.
17.45 Nabożeństwo majowe.

Piątek – 28.05.2021
7.00 – I. Za + Ritę Czernia (18). II. Za + Krystynę Naporowską (6). III. Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski w intencji Anny i Zbigniewa Zborowskich z okazji rocznicy ślubu. W int. Jadwigi Kaczmarzyk z ok. ur. o zdrowie o błog. Boże ….. IV. Za + Gerharada Mrozka (2).
18.00 – Za ++ córkę Mariolę Dyczka w 14. r. śm., syna Adama Królik w 2. r. śm., ich dziadków Wiktorię, Wincentego, Marię i Marcina. Za + córkę Iwonę. Za + Urszulę Molatę w 7. r. śm., dziadka Henryka. Za Wszystkich zmarłych. Za ++ męża Wojciecha Kucharskiego w r. ur., syna Roberta, rodz. Helenę i Andrzeja Radek, teściów Janinę i Jana Kucharskich, ++ z rodz. Radek, Kucharski, Skałka. Za + Stefanię Jakóbik w 30. dz. po śm.
18.30 Nabożeństwo majowe.

Sobota – Świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy – 29.05.2021 (odwiedziny chorych)
7.00 – I. W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (solenizanci: Hildegarda Spałek, Zofia Jośko). II. Za + Ritę Czernia (19). III. Za + Krystynę Naporowską (7). IV. Za + Gerharda Mrozka (3).
7.30 Nabożeństwo majowe.

13.00 – O błogosławieństwo Boże, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla Huberta Pijewskiego i jego bliskich.
17.00 – Za + Annę Nolbert – od synowej Zofii.

NIEDZIELA – NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 30.05.2021 (kolekta na budowę kościoła w Kochcicach)
7.00 – I. Za + Krystynę Naporowską (8). II. Za + Gerharda Mrozka (4).
8.30 – Za ++ matkę Florentynę Smolin, męża Józefa, ++ z rodzin Smolin i Marcok.
10.00 – I. Za + Józefa Zawieja – od rodziny z Byczyny. II. Za + brata i wujka Józefa Zawieja – od siostry Reginy Twardowskiej z synem Dariuszem z Ziębic.
11.30 – Z okazji 30. urodzin Iwony i Anety z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze.
14.30 Msza święta chrzcielna – W intencji dzieci przyjmujących Chrzest święty, rocznych dzieci:.… ich rodziców i chrzestnych.
15.30 Nabożeństwo majowe.
18.00 – Za + Ritę Czernia (20).

Poniedziałek – Nawiedzenia NMP – 31.05.2021
7.00 – I. Dziękczynna z prośbą o dalsze błog. Boże, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla Małgorzaty Popiołek z ok. ur. II. Za + Ritę Czernia (21). III. Za + Krystynę Naporowską (9). IV. Za + Gerharda Mrozka (5).
18.00 – Za + Łucjana Woźniak w rocznicę śmierci.
18.30 Nabożeństwo majowe.