PORZĄDEK NABOŻEŃSTW


Sobota17.04.2021

7.00 – I. W intencji żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych. II. Za + Gotfryda Wenzel (15). III. Za + Annę Kowalską (15).

 

17.00 – I. Przez wstawiennictwo MBNP w intencji wnuków Olafa, Szymona, Sebastiana z okazji urodzin o błogosławieństwo Boże, opiekę i światło Ducha Świętego dla całej rodziny. II. Za ++ rodz. Hildegardę i Alojzego Pielok, Antoniego Pielok.

 

III. NIEDZIELA WIELKANOCNA 18.04.2021 (kolekta specjalna na nasze inwestycje parafialne; na przygotowywany remont wnętrza kościoła)

7.00 – Przez wst. Aniołów Stróżów do Bożej Opatrzności z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże, zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę dla Bartłomieja i Jakuba z ok. ur.

8.30 – I. Za ++ ojca Emila Burek w rocznicę urodzin, matkę Marię Burek, ++ z rodzin Pach, Burek, Swoboda, Głomb.   II. Za + Gotfryda Wenzel (16).

10.00 – Przez wstawiennictwo Anioła Stróża o dary Ducha Świętego, błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rocznego dziecka Marty Kąpała, rodziców i chrzestnych.

11.30 – I. Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze w intencji Teresy i Stanisława z okazji rocznicy ślubu oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny. II. Za + Annę Kowalską (16).

14.30 – Dziękczynno – błagalna: Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Jerzego z okazji urodzin.                                 Z podz. za szczęśliwy przebieg operacji z prośbą o pełny powrót do zdrowia i o błog. Boże dla zespołu medycznego Oddziału Onkologii w Opolu.

15.30 Nieszpory niedzielne.

18.00 – Za + Marcina Wysockiego – od rodzin Gruca i Tomczyk  …..

 

Poniedziałek 19.04.2021

7.00 – I. Za + Gotfryda Wenzel (17).  II. Za + Annę Kowalską (17).  III.  Za + Franciszka Pyka w r. śm.

18.00 – Za + Barbarę Pawłowską – od mieszkańców ul. Dworcowej.

 

Wtorek 20.04.2021

7.00 – I. Za + Gotfryda Wenzel (18).  II. Za + Annę Kowalską (18).

III. Dz. – bł. z podz. i prośbą o błog. Boże, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski z ok. ur. Elżbiety.

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

18.00 – Za + Gerharda Rajner w r. śm. Za ++ Marię Moc w r. śm., Helenę i Antoniego Moc, Martę i Emila Marszałek, Andrzeja, Ewę i Pawła Rajnoga. Za ++ matkę Agnieszkę Strzelczyk w r. ur. Za ++ Pawła, Krystynę, Józefa, Weronikę, Jakuba, Jana, Zygfryda, Pawła, Elfrydę i Małgorzatę Mzyk, Wiktora z żoną, Otylię, Cecylię i jej męża Skowronek, Franciszka, Rozalię, Bogdana, Romana, Wiktora i Anny Kowalski, Ewę, Józefa i Wiktora Dróżdż, Gerharda i Elżbietę Wolnik, Pawła i Monikę Burzyk, Ewę, Józefa z żoną, Rudolfa z żoną Podbioł, Bronisławę i Czesława Foch, ich rodziców i dziadków, Urszulę, Jana, Joannę, Jarosława, Jolantę, Pawła, Radosława, Antoniego z żoną Wywiał, ich rodziców i dziadków, Franciszka, Gerharda z żoną, Łucje, Grzegorza, Renatę, Damiana, Łukasza, Romana i Piotra z żoną Suchanek, ich rodziców i dziadków, Norberta i Antoniego, ich rodziców i dziadków, Wiktora i Kornelię Kucharczyk, Emila i Emilię Głowoc, ich rodziców i dziadków, Księży Milika, Brzozę, Marcisza, Adamaka, Olejnika, wszystkich ++ duchownych, ++ krewnych z rodzin Katryniok, Lipiński, Norak, Gemza, Polk, Nowozimski, Kowalski, Mzyka, Podbioł, Burzyk, Wolnik, Suchanek, Wywiał, Froch, Skowronek, Małysa, Dróżdż, Lis, Lisiedzki, Baranowski, Pawłowski, Sowa, Weintritt, Skomudek, Gacek, Świtała, Banduch, Kucharczyk, Maroszek, Brol, Macioszek, Kasik, Piekarski, Pilarski, Zok, Dziubek, Myrcik, Hewig, Jagiełło, wszystkich zmarłych. Za + Adama Górniaka. Za + Mariusza Biela w r. ur., matkę Reginę Czapla w 3. r. śm.

18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa 21.04.2021 

7.00 – I. Za + Andrzeja Pająka w 3. rocznicę śmierci. II. Za + Gotfryda Wenzel (19). III. Za + Annę Kowalską (19).    IV. W intencji Teresy o powrót do zdrowia oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla jej rodziny.

18.00 – Za + ojca Ryszarda Trojanowskiego w 4. r. śm. Za ++ siostrę Elżbietę Pach r. ur., szwagra Ryszarda, rodz. Annę i Alojzego Macioszek. Za ++ Augusta, Marię, Annę Kopyto, Ryszarda, Franciszkę i Gertrudę Piątek, dziadków Piątek, Kopyto, Wiatowski. Za + Jana Wręczyckiego w 30. dz. po śm. Za wszystkich zmarłych. Za + Jana Maniera w 1. r. śm.

Czwartek 22.04.2021

7.00 – I. Za + Annę Kowalską (20). II. Za + Gotfryda Wenzel (20).

17.15 – I. Za ++ rodz. Martę i Józefa Mrozek w r. śm., ++ z rodz.

II. Za + brata Marcina Wysockiego – od siostry Marzeny z rodz. …..

 

Piątek ŚW. WOJCIECHA, BISKUPA I MECZENNIKA23.04.2021

(uroczystość znosi obowiązek piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych)

7.00 – I. Za + Gotfryda Wenzel (21).  II. Za + Annę Kowalską (21).  III. Za ++ ojca Józefa Stolarek w 27. r. śm. i o radość życia wiecznego dla Piotra Stolarek. …..

18.00 – Za + ks. Jana Urbaczkę, siostrę Ancillę Zacharewicz, kapłanów którzy posługiwali w naszej Parafii, siostry zakonne. Za ++ Ludwika Jerominek, żonę Marię, rodziców i rodzeństwo z obu stron, dusze w czyśćcu. Za + Bronisławę Milczarek w r. ur. Za ++ bratową Annę i brata Jerzego. Za ++ z rodz. Urbańczyk, Chabelskich, Hendżak. Za ++ Różę Kachel w r. ur., Brunona Kachel, ++ z rodz. Kachel, Sasiela, Bazior, Ernesta Krafczyk, Bronisława Kowalik, Ernę Kokot, sąsiadów, znajomych. Za ++ matkę Elżbietę Stolka w r. ur., Antoniego Stolka, ++ z rodz. Stolka i Niwergol. Za ++ męża i ojca Czesława Koszarek w r. ur., teściów Stanisława w r. śm. i Stanisławę Koszarek, rodz. Wandę i Alojzego Wiora, brata Antoniego, ++ z rodz. Koszarek, Wiora, Kandziora. Za ++ rodz. Marię i Józefa, brata Adama Krupiński, teścia Stanisława Jelonek, dziadków z obu stron, pokr., dusze w czyśćcu.Za ++ męża Stanisława w r. ur., teściów Rozalię i Rocha Jelonek, rodz. Katarzynę, Helenę i Antoniego Matachowski, brata Józefa, bratową Edytę, siostry Leokadię i Bronisławę, szwagra Jana, dziadków z obu stron Matachowskich, Jelonków, dusze w czyśćcu. Za wszystkich zmarłych.

 

Sobota24.04.2021   (odwiedziny chorych)

7.00 – I.  Za + ks. Jana Urbaczkę w 18. rocznicę śmierci.     II. Za + Siostrę Ancillę Zacharewicz w 10. r. śm.            III. W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (solenizanci: Krystyna Królikowska, Marian Jasnos).        IV. Za + Gotfryda Wenzel (22).

  

17.00 – I. Za + siostrę Helenę Kampa w rocznicę urodzin, rodziców Annę i Pawła Kampa. II. Za + Annę Kowalską (22).

 

IV. NIEDZIELA WIELKANOCNA 25.04.2021 (kolekta na potrzeby naszej Parafii)

7.00 – Msza święta gregoriańska: Za + Maksymiliana Radlik (1).

8.30 – I. Za + Gotfryda Wenzel (23).  II. Za + Annę Kowalską (23).

10.00 – I. Dz. – bł. przez wst. MB z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze zdrowie, błog. Boże i opiekę z ok. 40. r. śl. Eleonory i Grzegorza Spik (Te Deum). II. Przez wst. MB i Anioła Stróża dz. w int. Mai z ok. 2. ur. z podz. za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże, opiekę, dary Ducha Świętego i o błog. Boże dla całej rodz.

11.30 – W intencji Karoliny i Mikołaja o błogosławieństwo Boże, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski.

14.30 Msza święta chrzcielna – I. W intencji dzieci przyjmujących Chrzest święty, rocznych dzieci: …, ich rodziców i chrzestnych. II. Dziękczynno – błagalna: Przez wst. MB w int. Ewy z ok. 60. ur. z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie oraz o łaski potrzebne dla całej rodz.

Do Trójcy Przenajświętszej przez wst. MBNP w int. Piotra Maksara z ok. 50. ur. z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla całej rodz.

15.30 Procesja błagalna o ustanie epidemii urodzaje, błogosławieństwo w pracy i pokój na świecie do krzyża na placu kościelnym.

18.00 – Za ++ męża Romualda Pluszczaka, jego rodz. Luizę i Józefa, rodzeństwo, szwagrów, bratową Stefanię, rodz. Zofię i Tomasza Wilczek, siostry Radegundę, jej syna Józefa, Bronisławę, jej córkę Dorotę, Barbarę, braci Waleriana i Antoniego, jego żonę Ewę, jej rodziców, ++ z pokr., kapłanów, dusze w czyśćcu.

 

Poniedziałek 26.04.2021

7.00 – I. Za + Gotfryda Wenzel (24). II. Za + Annę Kowalską (24). III. Za + Maksymiliana Radlik (2). IV. Za ++ synową Krystynę w r. śm, syna Marka, matkę Helenę.

18.00 – Za + męża Jana Delakowicz w 10. rocznicę śmierci, jego rodziców i braci.

 

Wtorek 27.04.2021

7.00 – I. Za + Jana Witczaka w rocznicę śmierci. II. Za + Gotfryda Wenzel (25). III. Za + Annę Kowalską (25). IV. Za + Maksymiliana Radlik (3).

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

18.00 – I. Za + Agnieszkę Strużek w 4. r. śm., Za + Jana Szymanek w 30. dz. po śm. Za + Cecylię Gołek w 30. dz. po śm. Za wszystkich zmarłych.              II. W intencji Apostolatu Maryjnego.

18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa 28.04.2021

7.00 – I. Za + Gotfryda Wenzel (26). II. Za + Annę Kowalską (26). III. Za + Maksymiliana Radlik (4).

18.00 – Za ++ z rodz. Ulfik, męża Pawła, syna Romana, Małgorzatę, wnuka Rafała, ++ z rodz. Geroska. Za ++ Irenę Szopa w 4. rocznicę śmierci, jej rodziców Stefana i Annę Żurawski, dziadków Mariannę i Józefa Szopa. Za + Franciszka Zowada w 30. dz. po śm. Za wszystkich zmarłych. Za + sąsiada Waldemara Delfina – od sąsiadów.

 

Czwartek Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy29.04.2021

7.00 – I. Za + Gotfryda Wenzel (27). II. Za + Annę Kowalską (27). III. Za + Maksymiliana Radlik (5).

17.15 Msza święta szkolna – W intencji Mieczysława Kłobus z okazji 90. urodzin z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski (Te Deum).

 

Piątek 30.04.2021

7.00 – I. Za + Gotfryda Wenzel (28). II. Za + Annę Kowalską (28). III. Za + Maksymiliana Radlik (6).

18.00 – Za ++ rodz. Andrzeja i Cecylię Macias, braci Jana i Stanisława, teściów Julię i Edwarda Kasprzyk. Za + córkę Iwonę. Za ++ Genowefę Hudzik w 2. r. śm., męża Stanisława, syna Roberta, synową Annę, ++ z pokr. Hudzik i Mól. Za + Waldemara Delfin w 30. dz. po śm. Za wszystkich zmarłych.