Porządek nabożeństw


P O R Z Ą D E K

N A B O Ż E Ń S T W

Czwartek – Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika – 14.08.2014

7.00 – Za ++ rodz. Wandę i Stanisława Błażejewskich, brata Henryka, ++ z rodz., dusze w czyśćcu.

18.00 – Dz. – bł. z podz. za odebrane łaski w int. Elżbiety i Pawła z ok. 10. r. śl.

 

PIĄTEK – WNIEBOWZIĘCIE NMP – 15.08.2014   

(kolekta na potrzeby naszej Parafii, poświęcenie ziół i kwiatów, uroczystość znosi obowiązek piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych)

7.00 – Dz.-bł. w int. rodz. Kozielski z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie.

8.30 – Za ++ wujka Henryka Szymańskiego, ojca Karola Tararę,++ z rodz. Symński, Gnaciński, Tarara.

10.00 Msza święta z elementami w języku łacińskim – Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże z posłudze kapłańskiej ks. proboszcza Konrada Mrozka z okazji urodzin – od Apostolatu „Margaretka”.

11.30 – Za + Krzysztofa Bal, ++ z rodz., dusze w czyśćcu – od sąsiadów z ul. Kasztanowej i Polnej.

14.30 – Za + Lechosław Dębskiego w r. ur.

18.00 – Za + Mariana Siwiaszczyk w r. ur.

 

Sobota 16.08.2014

7.00 – Za ++ rodz. Florentynę i Teodora Sklarek, siostry Franciszkę, Elżbietę i Ernestynę, braci Ernesta, Emila, Erwina, ++ z rodz.

12.00 w kościele Św. Anny ślub: Olga Madejowska – Michał Stróżyk.

13.00 ślub: Klaudia Drysz – Daniel Tuliński.

18.00 – Za ++ Henryka Kalus w r. ur., jego rodziców, rodzeństwo, ++ z rodz.

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚW. JACKA, PREZBITERA, głównego patrona Metropolii Górnośląskiej 17.08.2014         (kolekta na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny)

7.00 – Za ++ Stefana i Mariannę Boreckich, ich córkę Magdalenę, ++ z rodz.

8.30 – Za + Henryka Kożuch w 52. r. śm., ++ z rodz.

10.00 – Za ++ Helenę Świętek w 12. r. śm, rodz. Barbarę i Franciszka Walentek, braci Jerzego i Waldemara, siostrę Magdalenę Świętek, rodz. Gustawa i Elżbietę Świętek, Emilię Świętek, Jadwigę Chlebosz, Alberta, Jadwigę Kozioł, Antoniego Pyrkosz, Klarę Guziel.

11.30 – Za ++ rodz. Stefana i Janinę Kałuża – od syna Bogusława z rodz.

14.30 – Dziękczynno-błagalna: Do NSPJ przez wst. Św. Jana Pawła II. Św. O. Pio o dalsze zdrowie dla córki Elżbiety z rodziną, córki Małgorzaty z rodz. syna Janusza, żony Barbary i wnuka Maksymiliana. Przez wst. Maki Najświętszej o błog. Boże i dary Duch Świętego z ok. ur. dla Marii, syna Macieja, i całej rodz. Oz drowie i błog. Boże z ok. ur. Heleny i Dariusza.

15.30 Nieszpory niedzielne.

18.00 – Dz. – bł. do Bożej Opatrzności z podz. za odebrane łaski z prośbą o blog. Boże i zdrowie dla Cecylii i Fryderyka Kasprzyk z ok. 35. r. śl., o zdrowie i błog. Boże dla całej rodz. (Te Deum).

 

Poniedziałek18.08.2014

7.00 – I. Za + Annę w 10. r. śm., Pawła i dusze w czyśćcu.

II. Do Bożej Opatrzności w intencji Heleny o szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia.

18.00 – Za ++ rodz. Jadwigę i Karola Barwickich, teściowe Karolinę i Reginę Pietrzyk, ciocię Augustynę Kandora, szwagierkę Janinę Pietrzyk, swatów Adelajdę Kempa, Kazimierza Bernat, Feliksa Styczyrz.

 

Wtorek 19.08.2014

7.00 – Z podz. za szczęśliwie przeprowadzony remont z prośbą o błog. Boże i zdrowie dla Adeli i córek z rodzinami.

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

18.00 – Za ++ matkę Franciszkę Kulik w r. ur., ojca Jana, Wiktorię Kansy, Wiktorię Pyrek, dziadków  obu stron. Za + Juliusza Kostrzejewskiego w r. ur.  Za ++ z rodz. Pańczyszyn: Władysława, Zofię, Michała, Józefa, Jana, z rodz. Herman: Genowefę, Jakuba, Edmunda i Józefa, z rodz. Iżyckich: Olimpię i Franciszkę, z rodz. Leśko: Stanisławę, Tadeusza, dusze w czyśćcu. Za ++ Stanisława Lizureja, rodziców, teściów, dusze w czyśćcu. Za + męża i ojca Kazimierza Gregorka, ++ z rodz. Gregorek, Chojnowskich i Jelonek. Za ++ ojca Jana Ulfik w r. ur., matkę chrzestną Dorotę Pelikant w r. ur., ++  rod. Ulfik, Szulc, Świderski. Za ++ Józefa Tobor w r. śm., rodziców z obu stron, dusze w czyśćcu. Za ++ matkę Pelagię Drapacz w 6. r. śm., ojca Franciszka, dziadków z obu stron, pokr., dusze w czyśćcu. Za + Barbarę Piguła w 30. dz. po śm. Za + Martę Borczyk w 30. dz. po śm. Za + Andrzeja Radek w 30. dz. po śm. Za ++ Henryka Banduch w 8. r. śm., rodziców z obu stron i dziadków. Za ++ Halinę Ćwieląg w 7. r. śm., rodziców z obu stron. Za ++ Martę i Franciszka Brzezina. Za ++ męża Kazimierza w r. ur., męża Teodora, rodziców, braci Henryka i Piotra, bratową Władysławę, Lucynę i Ewalda. Za ++ ojca Emila Hirszmzjer w r. ur., matkę Genowefę, brata Józefa, szwagra Eugeniusza, ++ z rodz. Hirszmzajer, Skolik, Zwatszko. Za + przyjaciela Marka Dobrowolskiego – od przyjaciół.

18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa – Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła – 20.08.2014

7.00 – Za ++ rodziców oraz ++ z rodz. Strzoda i Gałuszka.

18.00 – Za + Bernarda Mańka w r. ur., rodziców z obu stron, Józefa Krus.  Za + Irenę Świerczyńską w 9. r. śm., Marię Badura. Za + bratową Klementynę Romanowską. Za + Mieczysława, ++ z rodz. Szczesny, Osadnik, Koza, Kurda, Kosytorz. Za ++ ojca Henryka Garus w r. ur., dziadków Klarę i Jana, chrzestnego Leopolda, Jolantę i Pawła Baron, szwagra Krzysztofa Marek. Za + rodz. Helenę i Piotra Lach, ++ z pokr., dusze w czyśćcu. Za ++ rodz. Klarę i Stanisława Poloczek, Franciszkę i Maksymiliana Grzyb, ++ z pokr. Za ++ ojca Bronisława Kret, dziadków Kret i Taczewski. Za ++ Martę Kluczniak w r. ur., ojca Stanisława, teścia Józefa Mika. Za ++ Jana i Krystynę Mnich i Czesława Ochman.

 

Czwartek – Św. Piusa X., papieża – 21.08.2014

7.00 – W intencji rodziny Anny i Norberta z dziećmi o błogosław. Boże, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski.

17.15 – Za ++ męża i ojca Jana Grzesik w rocznicę urodzin, jego rodziców Emanuela i Gertrudę, rodziców Stanisława i Martę Wręczyckich, siostrę Cecylię, brata Rudolfa, szwagrów Zbigniewa i Huberta.

 

Piątek – NMP Królowej – 22.08.2014

7.00 – Za + Apolonię Chmiel w 10. r. śm.

18.00 – Za + Tomasza Trzęsiok w r. ur. , ++ z pokr. Za ++ ojca Jerzego Lizurka, matkę Marię Lizurek, teścia Franciszka Grabińskiego. Za ++ ojca Jana Darda w r. śm., matkę Jadwigę, rodziców i rodzeństwo z obu stron. Za + męża Jerzego Wichary w r. ur. Za ++ męża Jana Spałek w r. śm., rodz. Agnieszkę i Wiktora Morawiec, Mariana Morawiec, dziadków Marię i Jana Kowol, Florentynę i Stanisława Morawiec i ich dzieci. Za + ojca Alfonsa Kołek w 11. r. śm. Za ++ rodz. Klarę i Wiktora Bryś, Agnieszkę Dada, Jadwigę Manka, ++ z rodz. Bryś, Mańka. Za + sąsiadkę Małgorzatę Kempa – od sąsiadów z ul. Wrzosowej, Strzeleckiej i Malinowej. Za ++ rodz. Stanisławę i Feliksa Sojka, ++ z rodz. Sojka, Stemplewski, Kos. Za ++ brata Eugeniusza Dobrowolskiego w 3. r. śm. Za + Stanisławę Rakowiecką – od koleżanek i kolegów z pracy. Za ++ ojca Roberta Zowada w 10. r. śm. Za ++ Jadwigę Siwiaszczyk w r. ur., ++ z rodz. Siwiaszczyk, Pyka, Nowak, Urbanek, Klarę Żurawski. Za + syna Zygmunta Kauder w r. ur., rodz. Marię i Eryka Czogalla, brata Romana, siostrę Elżbietę, teściów Marię i Jana Zdzieblik, Agnieszkę Broja, Katarzynę i Józefa Ochot. Za ++ Adelajdę i Jarosława Kasperskich, Edwarda Zając. Za ++ rodz. Adama i Helenę Felusiak, babcię Annę i Bronisławę, męża Lecha Pskowskiego, dusze w czyśćcu.

 

Sobota 23.08.2014

7.00 – Za ++ rodz. Franciszka i Zofię Gbur, rodzeństwo i pokr., dusze w czyśćcu.

8.00 W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (solenizanci: Jadwiga Szymik, Renata Kuszka, Karolina Gerlic).

15.00 ślub: Joanna – Mikołaj Cierpioł.

18.00 – Za ++ męża Mikołaja Czech, rodziców z obu stron, pokr.        

20.00 w kościele Św. Anny: Nabożeństwo na zakończenie pielgrzymki.

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 24.08.2014    (kolekta potrzeby naszej Parafii)

7.00 – Za + Annę Koszarek w 7. r. śm., ++ z rodz.

8.30 – Za ++ matkę Gertrudę i ojca Feliksa.

10.00 – Za + syna Michała Maj w 2. rocznicę śmierci.

11.30 – Za ++ żonę i matkę Józefę Telma w r. śm., rodziców, teściów, ++ z rodz. Jarek i Telma.

14.30 – Dziękczynno-błagalna: Do Bożej Opatrzności przez wst. MBNP o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Jadwigi i Edwarda Ćwieląg z ok. 50. r. śl. Z podz. za odebrane łaski z prośbą o błog. Boże i zdrowie z ok. 77. ur. matki Cecylii Garus. Z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie z ok. 75. ur. Bernarda oraz dla całej rodz.(Te Deum).

15.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej.

18.00 – Za ++ rodz. Marię i Henryka Korzus w r. śm.

 

Poniedziałek 25.08.2014

7.00 – I. Dziękczynno – błagalna w intencji Jadwigi Szymik z okazji urodzin. II.

18.00 – Za ++ ojca Augustyna Łupież w r. ur., matkę Emilię, braci Ottona i Augustyna, męża Gerarda Molenda, Stefana Gizę, rodz. Elżbietę i Karola Molenda, Andrzeja Molenda, dziadków z obu stron, dusze w czyśćcu.

 

WtorekNMP CZĘSTOCHOWSKIEJ 26.08.2014

7.00 – Dz.–bł. w int. córki Eweliny z ok. ur. o błog. Boże i dary Ducha Świętego.

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

18.00 – Za ++ matkę Janinę Zembała w 12. r. śm., babcię Natalię, Janinę i Annę Krasowskie. Za ++ Cecylię Gnacińską w r. śm., męża, rodziców, rodzeństwo, ++ z rodz. Za + Marię Kożuch w 33. r. śm., ++ z rodz. Za ++ męża i ojca Jana Berbesz w r. ur., rodziców z obu stron, dusze w czyśćcu. Za ++ Pawła Pilarczyka w 6. r. śm. Za ++ siostrę Anne Dobosz w 31. r. śm., rodz. Wiktorię i Franciszka czok, teściów Marię i Piotra Wróbel. Za ++ rodz. Rozalię i Augustyna Wąsik w r. ur. Za ++ męża Romualda Pluszczaka, jego rodz. Luizę i Józefa, rodzeństwo, rodz. Zofię i Tomasza Wilczek, siostry Radegundę, Bronisławę, szwagrów Benedykta, Alfonsa, bratową Ewę i jej rodziców, ++ z pokr., dusze w czyśćcu. Za ++ Henryka Bok, rodziców, brata Gerarda, bratową Marię, zięcia Cezarego, ciocię Marię, Franciszka i Joannę Klimza, syna Jerzego, Jana i Irenę Jerominek, syna Józefa, Franciszkę Ciemięgę.

18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa – Św. Moniki 27.08.2014

7.00 – Za + męża Gerarda.

18.00 – Za ++ Mariannę i Michała Szcesnych, braci Mieczysława i Romualda, męża Bernarda, bratową Helenę, szwagra  Lucjana. Za ++ rodz. Zdzisława i Zuzannę Szczudłowskich. Za ++ rodz. Józefa i Augustynę Fronczek, Eryka i Elżbietę Kandzia, dziadków Franciszka i Marię Krawczyk, pokr. z obu stron, dusze w czyśćcu. Za ++ męża Roberta Wiora w r. śm., teściów Marię i Alojzego, ojca Wacława, ++ z rodz. Wiora, Trocha, Streszyna, Gerharda Gaweł.

Czwartek 28.08.2014

7.00 – Za + siostrę Jadwigę w r. śm., ++ z rodz. Seget, Nowozimski.

17.15 W intencji Apostolatu Maryjnego.

 

Piątek – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela – 29.08.2014

7.00 – Za ++ ojca Józefa Smolin w r. ur., matkę Florentynę o radość życia wiecznego.

18.00 – Za ++ męża Andrzeja Rajnogę w 38. r. śm., rodz. Martę i Emila Marszałek, Marię, Helenę i Antoniego Moc. Za ++ męża Edmunda Grucę w r. ur. Za + matkę Różę Filipiak w r. ur. Za ++ rodz. Pelagię i Tadeusza Krawczyk, ++ z rodz. Krawczyk, Baszta. Za + Eugeniusza Gatys, ++ z rodz. Gatys i Łopata. Za ++ matkę Klarę Gawron w r. śm., ojca Józefa, ++ z rodz. Gawron, Niedurny, Pietrzak. Za ++ siostrę Elżbietę Ceniuk w 4. r. śm., rodz. Wiktora i Kunegundę Sprycha, bratową Jadwigę, szwagrów Antoniego i Henryka, dziadków i pokr. Za + Franciszka Żyłka w r. śm. Za ++ matkę Marię w r. śm., ciocię Bertę, dziadków Franciszkę i Franciszka, dusze w czyśćcu. Za ++ Stefana Koczyba w r. ur., matkę Agnieszkę, szwagra Gerarda, męża Edwarda. Za ++ Marię, Augustyna, Annę Kopyto, Ryszarda, Franciszka, Gertrudę Piątek, dziadków Wiatowski, Kopyto.

 

Sobota  – 30.08.2014               

8.00 – Za ++ rodz. Wiktorię i Adolfa, braci Kazimierza, Edwarda i Józefa.

16.00 w kościele Św. Anny – Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Pawła Suchorskiego z okazji 50. urodzin (Te Deum).

18.00 – Za + Annę Kubarycz – od współpracowników syna Jana.

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.08.2014

(kolekta na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny)

7.00 – W int. rodz. Przydacz.

8.30 – Za ++ ojca Józefa Smolin, matkę Florentynę.

10.00 – I. Za ++ matkę Reginę Ptok w r. ur., ojca Bernarda.       II.

11.30 – Za ++ Zofię, Małgorzatę, Jadwigę, Teodora w r. śm., ++ z pokr.

13.00 Msza święta chrzcielna – W intencji dzieci przyjmujących chrzest, rocznych dzieci: Hanna Gawlik .… ich rodziców i chrzestnych.

14.30 – Dziękczynno-błagalna: W int. Bernadety i Waleriana z ok. r. śl. oraz w int. dzieci i wnuków o zdrowie, błog. Boże i miłość na dalsze lata. Do Bożej Opatrzności z podz. za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże i zdrowie dla Teresy Lisoń z ok. 75. ur. oraz dla całej rodz. Przez wst. MB i Aniołów Stróżów z podz. za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. dla Krzysztofa i Anny z ok. 10. r. śl., ich córki Zuzanny z ok. 8. ur. oraz o zdrowie dla brata Rpiotra.

15.30 Nieszpory niedzielne.

18.00 – Za + Stefana Kałużę – od sąsiadów z ul Lipowej, Jaśminowej i Wrzosowej.