PORZĄDEK NABOŻEŃSTW


Sobota 23.05.2020

7.00 – I. Za + Henryka Skolik (28). II. Za + Tadeusza Rudnego (7). III. Przez wst. MBNP do Miłosierdzia Bożego o zdrowie, pojednanie i rozwiązanie trudnych spraw rodzinnych w rodzinie Horstmeier.

7.30 Nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego.

 

17.00 – I. Za ++ Otylię i Józefa Węgierek, syna Bernarda, ++ z rodz. II. O życie wieczne dla ++ Stanisława (z ok. imienin) i Barbary, rodz. Juliana i Stefanii, ++ z rodz. Sujak, Sergot, dusz w czyśćcu.

 

VII. NIEDZIELA WIELKANOCNA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach – 24.05.2020        (kolekta na potrzeby naszej Parafii)

7.00 – I. W intencji rodziny Przydacz. II. Za + Henryka Skolik (29).

8.30 – I. Za ++ matkę Marię Młynek w rocznicę urodzin, ojca Antoniego, Reginę, Arkadiusza, Zbigniewa i Alfreda Bodora, Martę i Wincentego Mikuda, Monikę, Matyldę, Jerzego i Michała Rogocz, Edwarda Wolskiego. II. Za + Tadeusza Rudnego (8).

10.00 – I. Za ++ matkę Florentynę Smolin w 6. r. śm., ojca Józefa, dziadków z obu stron. II. W intencji Alicji Mazur jej rodziców i chrzestnych.

11.30 – Za ++ szwagra Ernesta w r. śm., siostrę Lidię.

14.30 – Dziękczynno-błagalna: Przez wst. MBNP do Ducha Świętego w int. znajomych solenizantów Marka, Dariusza, Mai, Joanny, Hildegardy i Marleny.     Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Marii z ok. 90. ur. (Te Dem).            Przez wst MBNP o dary Ducha Świętego, błogosławieństwo Boże, wszelkie potrzebne łaski, przebaczenie i pojednanie dla małżonków Karoliny i Aleksandra Chlubek.    Do Miłosierdzia Bożego o nawrócenie, uwolnienie i uzdrowienie siostry Urszuli i jej rodziny.

15.30 Nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego.

18.00 – Za + Józefę Kimel.

 

Poniedziałek25.05.2020

7.00 – I. Za + Elżbietę Pyka w r. śm. II. Za + Henryka Skolik (30). III. Za ++ Antoniego Kołodziej w r. ur., jego żonę Alicję. IV. Za + Tadeusza Rudnego (9).

18.00 – Za + sąsiadkę Zofię Maciejewską – od sąsiadów z ul. Wojska Polskiego 1.

18.30 Nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego.

 

Wtorek – Świętego Filipa Neri, prezbitera – 26.05.2020

7.00 – I. W intencji matek. II. Za + Tadeusza Rudnego (10). III. W intencji mamy o okazji Dnia Matki.

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

18.00 – I. Za ++ syna Marcina Trojanowskiego w r. ur. i w 1. r. śm., braci Ryszarda i Stanisława Dawidowicz, rodziców Józefę i Feliksa Dawidowicz, ++ z rodz. Trojanowski, Mason i dusze w czyśćcu. Za ++ matkę Jadwigę Kulik, ojca Alojzego, brata Mariana. Za dusze w czyśćcu cierpiące – od Bogdana z rodz. Za + matkę Marię Drywa w r. śm. Za ++ Cecylię Szymocha w r. ur., ++ z rodz. Szymocha i Kiepura. za ++ matkę Stanisławę Szimber, matkę Stafanię Dada, matkę Annę Kazuch, dusze w czyśćcu. Za ++ matkę Emę, ojca Wiktora Dreszer, siostrzeńca Roberta. Za ++ Renatę Grześkowiak, jej rodziców, brata, dalszych krewnych, dusze w czyśćcu. Za ++ Wiktora Ligendza, jego rodziców, siostrę, dziadków i pozostałych krewnych, dusze w czyśćcu. Za ++ Stanisławę Jędruś, jej rodziców, dalszych krewnych, dusze w czyśćcu. Za ++ matkę Helenę Janik, ojca Stefana, męża Romana, Gertrudę, Waldemara i Jana Cierpioł, ++ z rodz. Janik, Jelonek, Kisiela, Cierpioł, Penczek, dusze w czyśćcu. II. Do Miłosierdzia Bożego w intencji parafian, w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

18.30 Nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego.

 

Środa27.05.2020   

7.00 – I. Za + Tadeusza Rudnego (11). II. Za ++ ojca Henryka Rogozińskiego, teściów Dorotę, Emila Krawczyk, chrzestnego Marka Rogozińskiego, babcie, dziadków z obu stron, wujka Stefana, Szczepana, ++ z rodzin Rogozińskich, Krawczyk, Weintritt, Maciejewskich, Pilawa, Bazan, dusze w czyśćcu. III. Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodz. Teresę i Ryszarda Mendrela, ojca Józefa Lubojańskiego, brata Alfreda, dziadków Mendrela, Chmiel, dusze w czyśćcu.

18.00 – I. Za dusze w czyśćcu cierpiące – od Bogdana z rodz. Za ++ Zygmunta w r. ur., Józefę Cierpioł, Helenę Zadunajską w r. śm. Za ++ Eryka w r. ur. i Adelajdę, Jadwigę i Józefa Czempik, dziadków z obu stron, Annę i Wilhelma Gabryś w 37 r. śm., dziadków z obu stron, Jadwigę Wieczorek, Zofię Bartyla, Annę, Horsta, Agnieszkę, Gerarda Ciechanowski, Jadwigę Sucha, Lottę i Bernarda Brąsz, Dorotę Bąk, Pawła Kluge, Marka Piskoń, Mirosławę Duchaczek, Cecylię Szymocha w r. ur., dusze w czyśćcu. II. W intencji Apostolatu Maryjnego.

18.30 Nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego.

 

Czwartek 28.05.2020

7.00 – I. Za + Tadeusza Rudnego (12). II. Przez wstawiennictwo patrona Św. Krzysztofa w intencji syna Krzysztofa z okazji 30. urodzin o błogosławieństwo Boże, zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę. III. Dziękczynno – błagalna z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla Grażyny i całej rodziny.

17.15 – I. Za ++ Mariannę i Bronisława Szala, brata Jerzego, Weronikę i Jana Kłobus, ++ z pokr. II. Za ++ męża Wojciecha Kucharskiego w r. ur., syna Roberta, rodz. Helenę i Andrzeja Radek, brata Edwarda, bratową Pelagię, bratanka Andrzeja Radek, siostrzenicę Bożenę Piwowarską, jej ojca Alfonsa Habatuła, teściów Janinę i Jana Kucharskich, ++ z rodz. Kucharski, Radek, Skałka.

17.45 Nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego.

 

Piątek – Świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy – 29.05.2020

7.00 – I. Za + Tadeusza Rudnego (13). II. W intencji wnuczki Dagmary z okazji 7. urodzin o dary Ducha Świętego na rozpoczynające się lata edukacji szkolnej. III. Za ++ rodziców Gertrudę i Eryka Mańka, Adelę i Stefana Swoboda, Marię i Józefa Wojteczek, Stefana Kluźniak, dusze w czyśćcu.         IV. Do Miłosierdzia Bożego w intencji parafian, w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

18.00 – Za + Eugeniusza Malitowskiego w r. śm., ++ z rodz. Za + córkę Iwonę. Za dusze w czyśćcu cierpiące – od Bogdana z rodz. Za + Urszulę Molatę w 5. r. śm., dziadka Henryka w 1. r. śm. Za + Pawła Jerominek w 30. dz. po śm.

18.30 Nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego.

 

Sobota 30.05.2020

7.00 – I. W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (solenizanci: Hildegarda Spałek, Helena Koczyba, Zofia Jośko). II. Za + Tadeusza Rudnego (14). III. Do Miłosierdzia Bożego o nawrócenie, uwolnienie i uzdrowienie siostry Urszuli i jej rodziny.

7.30 Nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego.

10.00 w katedrze gliwickiej święcenia kapłańskie.

 

17.00 – Za + Łucjana Woźniak w rocznicę śmierci.

 

VIII. NIEDZIELA WIELKANOCNA ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31.05.2020 (kolekta na budowę kościoła w Kochcicach)

7.00 – I. Za ++ Różę Szymanek w r. ur., Mariana Gieroska w 10. r. śm. II. Za + Tadeusza Rudnego (15).

8.30 – I. Za ++ Marię i Jana Maroń, brata Augusta, siostrę Martę, Jana Kurzac, ++ z rodz. Pietrzik, Kurzac, Spik, Teresę Misz, Romana Smolarek, dusze w czyśćcu. II. Do Miłosierdzia Bożego w intencji parafian, w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

10.00 – I. Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie, dary Ducha Świętego dla Kordiana Orłowskiego z okazji 18. urodzin. II. Za + Marię Łyszczorz.

11.30 Msza święta prymicyjna księdza Zbigniewa Śniechoty.

14.30 Msza święta chrzcielna – W intencji dzieci przyjmujących Chrzest święty, rocznych dzieci: Michał Mendrela,.…  ich rodziców i chrzestnych.

! 16.30 Nabożeństwo majowe z błogosławieństwem prymicyjnym.

18.00 – O radość życia wiecznego dla ++ rodz. Antoniego i Renaty Pilawa, syna Grzegorza, brata Jerzego Kansy, dziadków Martę i Antoniego Kansy, brata Bogdana Świerc, męża, ojca, dziadka i pradziadka Eugeniusza Mendrela.

 

Poniedziałek NMP MATKI KOŚCIOŁA 1.06.2020

(kolekta na potrzeby naszej Parafii, rano kancelaria nieczynna; czynna tylko po południu: 15.00 – 16.00)

7.00 – I. Za + Tadeusza Rudnego (16). II. Za ++ męża Antoniego w r. śm., rodz. Emilię, Marię i Franciszka Olbrich, siostrę Elżbietę, jej męża Edmunda, szwagra Jana, chrześnicę Irenę, Elżbietę Sztuk, teściów, Urszulę Becelewską, Helenę i Józefa Grimm, Stefanię i Tomasza Jarząbek, Gertrudę Mrozek, Mirosława Gabrysiak, Józefa Kubaś, dusze w czyśćcu.

8.30 – Do Bożej Opatrzności przez wst. NMP o zdrowie i błog. Boże dla matki Róży.

10.00 – W intencji dzieci Agaty, Sylwii, Dominika, Marcina, Karoliny, Andrzeja i Kacpra.

16.30 – I. O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dzieci Barbary, Jacka i Agnieszki z rodzinami. O szczęśliwe rozwiązanie dla Sylwii, Anny i Agnieszki. II. Za ++ Jana Śniechota w 17. rocznicę śmierci, ++ z rodziny, dusze w czyśćcu.

18.00 – Za + Szczepana Sieradzkiego w r. śm.