Porządek nabożeństw


P O R Z Ą D E K

N A B O Ż E Ń S T W

Środa – NMP z Góry Karmel 16.07.2014

7.00 – Za ++ ojca Ludwika Słocińskiego w r. śm., matkę Eugenię, ++ z pokr. Słociński, Andryszczak, dusze w czyśćcu.

18.00 – Za + Marię Pieprzyca w r. ur. Za ++ Mieczysława, ++ z rodz. Szczesny, Osadnik, Koza, Kurda i Kosytorz. Za ++ siostrę Dorotę Pelikant w 1. r. śm., jej męża Antoniego, syna Jana, siostrę Marię Ulfik, jej męża Jana, rodziców, ++ z rodz. i pokr. Za + ojca i męża Konrada Kazuch w r. śm. Za ++ Tadeusza Rakoczy, Franciszka Kopyto, ++ z rodz. Rakoczy, Kopyto, Borszcz, Liberka. Za ++ Gerarda Koza, dziadków z obu stron, Gertrudę Tomala, Otylię i Daniela Jasiewicz, ks. Henryka Gajda. Za + sąsiadkę Janinę Majba.

Czwartek 17.07.2014            (kancelaria nieczynna)

7.00 – Za żyjący i zmarłych parafian.

17.15Dziękczynna z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże w posłudze kapłańskiej ks. Michała Choroszewskiego z okazji urodzin.

 

Piątek 18.07.2014

7.00 – Za żyjący i zmarłych parafian.

18.00 – Za ++ ojca Jana Teodorczyka w 25. r. śm. Za ++ Barbarę Grzona w r. śm., Stefana, Hilarię i Huberta Osilor, szwagrów Edwarda Kocybę i Jana Osilora, bratową Łucję Grzona, dziadków  Radlik i Grzona. Za ++ Stanisława Maciejewskiego w 7. r. śm., ++ z rodz. Maciejewskich, Sitek, pokr. z obu stron, dusze w czyśćcu. Za ++ żonę Teresę Kurpierz w 12. r. śm., pokr. z obu stron, księży i siostry zakonne. Za + sąsiadkę Małgorzatę Kempa – od sąsiadów z ul. Wrzosowej, Strzeleckiej i Malinowej. Za + sąsiadkę Władysławę Tokarz. Za + męża Tadeusza Rakoczy w 1. r. śm. Za ++ Jana Ligudzińskiego, Olgę i Józefa, rodz. Krystynę i Bolesława Kusz. Za ++ rodz. Jana i Pelagię Zowada, syna Sławomira, teściów Dorotę i Czesława Badora, szwagra Romana, ++ z rodz. Za + Stanisławę Rakowiecką – od koleżanek i kolegów z pracy. Za ++ Annę Czaja w r. ur., jej męża Mariana i syna Henryka, Jana i Małgorzatę Maciejowskich.

 

Sobota19.07.2014

7.00 – Za ++ Pawła Gbur, rodzeństwo, pokrewieństwo, dusze w czyśćcu.

13.00 ślub: Renate i Armin Assai.

14.00 w kościele Św. Anny ślub: Monika Wojtas – Michał Leszko.

18.00 – Za ++ Helenę Kampa w rocznicę śmierci, matkę Annę Kampa w rocznicę urodzin, ojca Pawła, Walerię Ostrowską.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.07.2014        (kolekta na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny)

7.00 – Za ++ rodz. Franciszkę i Karola, braci Józefa i Zygmunta.

8.30 – O radość wieczną o zbawienie dla + Bernadety Kotas w 20. r. śm., ++ z rodz. Kotas, Kansy, Bloch, Tomys i Hajdus.

10.00 – Dz. z prośbą o dalse błog. Boże i zdrowie dla Anny Piekacz z ok. 75.ur. (Te Deum).

11.30 – Dziękczynno – błagalna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Agnieszki i Jana z okazji 40. rocznicy ślubu oraz o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny (Te Deum).

14.30 – Dziękczynno-błagalna: W int. Berty i Mariusza z ok. 15. r. śl., 40. ur. i 10. ur. Marty Huras o dary Ducha Świętego i błog. Boże. Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Marii z ok. 70. ur. ora wnuka Marcina z ok. 18. ur. o dary Ducha Świętego i błog. dla całej rodz. W int. Marty i Mirosława Drozdowskich i ich rodziców o błog. Boże i zdrowie. Dz. z prośbą o dalse błog. Boże i zdrowie dla Krystyny Urbanowicz z ok. 50. ur. W int. rocznego dziecka: Aleksander Tokarz, rodziców i chrzestnych. (Te Deum)

15.30 Nieszpory niedzielne.

18.00 – Za ++ Bolesława Kuboś, Jerzego i Gertrudę Kapias w rocznicę ich śmierci.          

 

Poniedziałek 21.07.2014

7.00 – I. Dz. – bł. z ok. ur. Andrzeja, Adama i Praksedy.         II.

18.00 – Za ++ rodz. Stefana i Janinę Kałuża – od córki Jolanty z rodz.

 

Wtorek Św. Marii Magdaleny 22.07.2014

7.00 – I. Dziękczynna  prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Mieczysława Bejm z okazji 70. urodzin (Te Deum).                 II.

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

18.00 – Za ++ matkę Elżbietę, dwóch braci i szwagra. Za ++ Jana Wąsik w r. śm., rodziców, siostry, braci i dziadków. Za ++ Jadwigę Moj i Annę Moś w r. ur. i  z ok. imienin, dusze w czyśćcu. Za ++ męża Leopolda Garus w r. ur., ++ z rodz. Za ++ rodz. Elfrydę i Antoniego Strzoda. Za ++ Czesława i Genowefę Gutowskich, Józefa Hadamik, ++ z rodz. Za ++ matkę Waleskę Frycowską w 27. r. śm., Marię i Jana Sówka, rodzeństwo i pokr. z obu stron. Za ++ męża Franciszka Tukaj, siostrę Stefanię, szwagra Huberta Sojka, bratową Krystynę Biernat, rodziców z obu stron, pokr. Za + męża Antoniego Rusek, ++ z rodz. z obu stron. Za + Jana Pietrzyk w 1. r. śm. Za ++ ojca Feliksa w r. śm., matkę Stanisławę, siostrę Natalię. Za ++ Kazimierza w r. śm., matkę Cecylię, szwagra Zygmunta, ciocię Antoninę, bratową Stanisławę, swata Juliusza. Za ++ Danutę Kazuch, rodziców Kazuch, ++ z rodz.

18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa Św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy 23.07.2014

7.00 – I.              II.

18.00 – Za ++ rodz. Franciszkę i Wiktora Sówka, dziadków Sówka i Pluta, męża Józefa Dylka, teściów Elżbietę i Pawła, dwóch szwagrów, ++ z rodz. Węgier i Rzepka. za ++ Jana Bondza w 10. r. śm., rodziców  obu stron, braci Eryka, Rudolfa, Karola, szwagrów Henryka, Józefa, Marię Blachecką, ++ z rodz. Jańta, Bondza, Jerzego Kornek. Za + Henryka Pietrzak w pół roku po śm. Za + Czesławę Rozemberg w 30. dz. po śm. Za + Witolda Rozemberg w 1. r. śm. Za ++ żonę i matkę Mariannę Henkiel w 6. miesięcy po śm. Za + sąsiadkę Anastazję Kosytorz – od sąsiadów z ul. Tysiąclecia 6. Za ++ Joannę, Józefa i Bronisława Buslerów, Stanisława Nowaka i jego rodziców. Za ++ ojca Pantaleona w r. ur. i śm., matkę Marię, męża Gerarda Stczyrz, dziadków Blacha, Wencel, Mieczysława Pakuła, ++ z pokr. Marzenę Chonowską, Janinę Golaszczyk.

 

Czwartek Św. Kingi, dziewicy 24.07.2014

7.00 – I. O błog. Boże dla Jakuba ok. 89. ur.               II.

17.15 – Za + córkę Aleksandrę Pyrkosz w r. ur.

 

Piątek Św. Jakuba Apostoła 25.07.2014

7.00 – I. Za + męża Gerarda w r. śm.

II. Za ++ męża Edwarda, teściów Annę i Pawła, ++ z rodz., dusze w czyśćcu.                  III.

————————————————————————

(Msze święte i nabożeństwa w kościele Św. Anny, kazania wygłosi i błogosławieństwa prymicyjnego udzielać będzie ks. Paweł Kowalik, neoprezbiter z Tarnowskich Gór – Strzybnicy, kolekta na potrzeby naszej Parafii)

18.00 w kościele Św. Anny Za zmarłych budowniczych i dobrodziejów kościoła Św. Anny. Za ++ Gertrudę i Ludwika Okwieka.  Za ++ męża i ojca Ryszarda Lewandowskiego, rodz. Józefa i Wiktorię Kokot, teściów Tadeusza i Janinę Lewandowskich, szwagra Józefa, ++ z rodz. Za + Emila Kurzaca w r. śm. Za ++ ojca Jana Ulfik w r. śm., Marię Ulfik – od rodz. Bobkowski i Słomka. Za ++ ojca Franciszka Drapacz w r. ur., matkę Pelagię, dziadków z obu stron, pokr., dusze w czyśćcu. Za + sąsiadkę Janinę Majba. Za + Tomasza.

 

Sobota – ODPUST KU CZI ŚW.ANNY, MATKI NMP 26.07.2014       

(sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczyć będzie ks. Biskup Jan Kopiec)

6.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

7.00 – Za ++ żonę Annę, syna Henryka Czaja, zięcia Jana, wnuka Henryka Witek.

Różaniec – tajemnice radosne.

8.30 W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (solenizanci: Andrzej Pskowski, Marta Sojka, Mariola Stróżyk, Maria Bałdyga, Martyna Gerlic).

Różaniec – tajemnice światła.

10.00 – Za + Annę Kubarycz – od Romana i Moniki Kozicy z rodz.

Różaniec – tajemnice chwalebne.

11.30 Suma odpustowa – I. W intencji parafian, dobrodziejów kościoła Św. Anny, pielgrzymów i gości.

II. W intencji Anny, Grażyny, Mariana i Tomasza Janików.             III. Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Marcina z ok. ur.                     IV. Za + Mariana Prandziocha w 30. dz. po śm.

Adoracja Najświętszego Sakramentu. Czas na indywidualne i grupowe nawiedzenie kościoła.

15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego .

15.30 Nieszpory Odpustowe.

16.00 – Za + Klarę Guziel w r. ur. Za ++ syna Dariusza Kopyto w r. śm., mtkę Józefę Strzoda, Bolesława Kuboś. Za ++ siostrę Annę Dobosz z ok. imienin, rodz. Wiktorię i Franciszka Anczok, teściów Marię i Piotra Wróbel. Za + Annę Tyl z ok. imienin. Za ++ Zenona, rodziców Kozak i Bożek, pokr. z obu stron. Za ++ męża Włodzimierza Wierzchowskiego w r. śm., jego siostrę Grażynę Machałę. Za + Jana Sulima w 30. dz. po śm.

—————————————————————————————

18.00 – Za ++ rodz. Rozalię i Wiktora Jyż.

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.07.2014

(kolekta na potrzeby naszej Parafii, można zyskać odpust Porcjunkuli)

7.00 – Za ++ matkę Rozalię Prusko w r. ur.

8.30 – Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Romana Pietrzyka z okazji 60. urodzin oraz dla Gabrieli, syna Marka, wnuczek Wiktorii i Mai.

10.00 – I. Dziękczynno – błagalna z podziękowaniem za otrzymane łaski z pośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Anny Imiołczyk z okazji 50. urodzin oraz o błogosławieństwo dla całej rodziny.           

II. Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Łucji i Zdzisława Tokarz z ok. 35. r. śl. (Te Deum).

11.30 – Za ++ matkę Dorotę Pach w 3. r. śm., ++ z rodz. Pach i Liberka.

 13.00 Msza święta chrzcielna – W intencji dzieci przyjmujących chrzest, rocznych dzieci: … ich rodziców i chrzestnych.

14.30 – Dziękczynno-błagalna: O dalsze błog. Boże i zdrowie dla Tedusza Sukiennik z ok. 80. ur. O dalsze błog. Boże i zdrowie dla Andrzeja Mazur z ok. ur. Prez wst. MBNP z ok. ur. Danuty o błog. Boże i zdrowie.

15.30 W kościele Św. Anny: Nabożeństwo ku czci Św. Krzysztofa w intencji wszystkich podróżujących z poświęceniem pojazdów.

18.00 – Za ++ żonę Marię Ferdyn w 3. r. śm., rodz. Łucję i Pawła Psyk, teściów Stanisława i Reginę Ferdyn, dusze w czyśćcu.

 

Poniedziałek28.07.2014

7.00 – I. Za + Helenę Gigiel w r. ur.      II.

18.00 – Za + Augusta Kożuch w r. ur., ++ z rodz.        

 

Wtorek – Św. Marty – 29.07.2014

7.00

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

18.00 – Za ++ matkę Annę Jerominek w r. ur., jej rodziców i rodzeństwo. Za ++ Henryka Helisz w r. ur., Paulinę Helisz, ++ z rodz. Helisz, Potempa, Bodora, Kuboś. Za ++ Martę, Łucję i Alfonsa Doleżych, brata Pawła i kuzyna ks. Stefana Doleżych, Wiktorię i Roberta Doleżych, Agnieszkę, Zofię i Piotra Gońda, Ritę i Władysława Ostrowskich, Gerarda, Agnieszkę i Józefa Piekacz, koleżankę Krystynę, jej męża Jacentego. Za + Arkadiusza Borszcz w 1. r. śm. Za ++ Annę i Wilhelma Gabryś w r. ur., Jadwigę, Józefa I Eryka Czempik, Agnieszkę, Horsta i Gerarda Ciechanowski., Marię Jerzego Mika, Zofię Bartyla, Mirosławę Duchaczek, Stefanię Boraczyńską, dziadków  obu stron, dusze w czyśćcu. Za ++ rodz. Ignacego i Annę Kozielski, Dominika i Marię Tobor, siostrę Monikę, szwagrów Piotra i Stanisława. Za ++ ojca Walentego Famuła w r. śm., matkę Helenę, dziadków z obu stron. Za ++ rodz. Gertrudę i Wiktora Budzik, ich syna Józefa, dziadków z obu stron, dusze w czyśćcu.

18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa – Św. Ignacego Loyoli, prezbitera 30.07.2014       

7.00

18.00 – Za + Anastazję Kosytorz w 30. dz. po śm. Za + sąsiada Marian Siwiaszczyk – od sąsiadów z ul. 3 Maja 11a, dusze w czyśćcu. Za + sąsiadkę Anastazję Kosytorz – od sąsiadów z ul. Tysiąclecia 6. Za ++ Joannę, Józefa i Bronisława Buslerów, Stanisława Nowaka i jego rodziców.

 

Czwartek – Św. Ignacego Loyoli, prezbitera 31.07.2014

7.00 – Dz.-bł. z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Gertrudy Glanc z ok. ur.

17.15 – Za + matkę, babcię i prababcię Annę Kubarycz w 1. r. śm. – od córki Zofii z rodz.

 

Piątek – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła – pierwszy piątek miesiąca – 1.08.2014

(kolekta na Caritas)

7.00Za parafian.

7.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8.00 – Przez wst. MB Częstochowskiej z ok. 59. r. śl. Renety i Zbigniewa z podz. za otrzymane łaski Boże z prośbą o dalszą stałą obecność Boga w życiu.

18.00 – Za ++ babcię Franciszkę, dziadka Józefa, ++ z rodz. Witek i Czech. Za ++ Klarę Guziel, Ligię i Wiktora Psiuk. Za ++ Helenę, Ignacego i Lesława Bidzińskich. Za ++ rodz. Katarzynę i Bolesława Wróbel. Za + sąsiadkę Małgorzatę Kempa – od sąsiadów z ul. Wrzosowej, Strzeleckiej i Malinowej. Za ++ ojca Franciszka Drapc w 12. r. śm., matkę Pelagię, dziadków  obu stron, ++ z pokr., dusze w czyśćcu. Za ++ Jadwigę Sprycha w 4. r. śm., rodz. Bogumiła i Adelę Kamieniak, teściów Wiktora i Kunegundę Sprycha, pokr. Za + Gertrudę Feliks w 30. dz. po śm. Za + Bolesława Kulińskiego w 30. dz. po śm. Za ++ Józefa i Jadwigę Swatek, rodziców, rodzeństwo, Bolesława Malcherek, jego rodziców i dziadków. Za + siostrę Halinę Mryka w 2. r. śm., jej męża Tadeusza.

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

Sobota pierwsza sobota miesiąca – 2.08.2014

(można zyskać odpust Porcjunkuli)

7.00 – Za ++ Bogdana Cyburt i Andrzeja Molata.

7.30 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

12.00 ślub: Joanna Pagwet – Arkadiusz Skubała.

13.00 ślub: Weronika Gluza – Wojciech Zok.

14.00 ślub: Jadwiga Janik – Piotr Kulik.

18.00 – Za + Augustyna Pieprzyca w r. ur.

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.08.2014          

(kolekta potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego,  można zyskać odpust Porcjunkuli)

7.00 – Za ++ męża, ojca i dziadka Edmunda Gałązkę w 1. r. śm.

8.30 – Za ++ Henryka Miemczyka w1. r. śm., rodz. Celestyna i Klarę.

10.00 – Za ++ rodz. Stefana i Janinę Kałuża – od syna Stanisława z rodz. Kałuża i rodz. Lipińskich.

11.30 – Do Bożej Opatrzności z podz. i prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Haliny i Mirosława Pagwet z ok. 30. r. śl. oraz o błog. dla dzieci.

14.30 – Dziękczynno-błagalna: Z podziękowaniem i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla ojca i męża Joachima z ok. ur. oraz w int. całej rodz. Przez wst. MBNP o dary Ducha Świętego i zdrowie dla wnuka Wojciecha z ok. 21. ur., córki Haliny z ok. 40. ur. orz o blog. Boże dla całej rodz. Przez wst. MBNP do NSPJ z podz. za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże i zdrowie dla Barbary z ok. 50. ur. oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla córki w stanie błogosławionym i o zdrowie dla całej rodz. Przez wst. MB i Anioła Stróża o zdrowie, błog. Boże i dary Ducha Świętego dla wnuczki Julii z ok. ur. Z podz. za odebrane łaski z prośbą o szczęśliwy przebieg operacji i zdrowie dla syna Krzysztofa.

15.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

18.00 – Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże dla Wandy z ok. 50. ur.