Porządek nabożeństw


P O R Z Ą D E K

N A B O Ż E Ń S T W

 Sobota 21.02.2015

7.00 – I. W intencji żyjących i zmarłych parafian.              II. W intencji żyjących i zmarłych parafian.

8.00 W intencji żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych.      

17.00 – Za ++ ojca Mieczysława Korkus w 8. rocznicę śmierci, matkę Czesławę w rocznicę urodzin, ++ z rodzin Korkus, Krzemiński, Kaczmarczyk, Władysławę Kulej, dusze w czyśćcu.

I. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.02.2015 (kolekta na potrzeby naszej Parafii)

7.00 – O zdrowie, błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla Emilii z okazji urodzin, Aldony i Tomasza.

8.30 – Dz. – bł. w int. Marka z ok. 30. ur. o zdrowie i błog. Boże.

10.00 – I. Dziękczynno – błagalna z okazji 60. urodzin Mariana Gocyła z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla solenizanta i całej rodziny.                     II. Za parafian.

11.30 – Dz. – bł. do Bożej Opatrzności z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze z ok. 75. ur. Marii oraz o błog. Boże dla całej rodz.

13.00 Msza święta chrzcielna – W intencji dzieci przyjmujących chrzest, rocznych dzieci: Jakub Kwiatkowski, Jakub Trzęsiok, ich rodziców i chrzestnych.

14.30 – Dziękczynno-błagalna: I. Z podziękowaniem i prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Czesławy i Mieczysława Kłobus z okazji 60. rocznicy ślubu. Z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę i błog. Boże w int. Teresy, Joanny i Stefanii.            II. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Jana Gajdy z ok. 95. ur. oraz w int. całej rodz. W int. Marii i Leona Sośniok z ok. 50. r. śl. z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego dla dzieci i wnuków. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego dla Piotra z ok. ur.

15.30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

18.00 – Za ++ Józefa Korzus, Ryszarda Plewnia w r. śm., dusze w czyśćcu.

 

Poniedziałek 23.02.2015

7.00 – O zdrowie i błog. Boże dla syna, córki i wnuczka z ok. ur.

8.00 – Za ++ Józefa, Katarzynę i Bolesława Kuboś, Jerzego i Gertrudę Kapias, ++ z rodzin Kuboś, Prandzioch, Kapias, Fragstein, Witor i Tomczyk.

18.00 – I. Za + męża Zygmunta Kosiarkiewicz w 1. rocznicę śmierci.      II. W intencji Parafialnego Zespołu Caritas i wszystkich, którzy podejmują troskę o potrzebujących w naszej Parafii.

 

Wtorek 24.02.2015

7.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące.

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8.00 – Za ++ Antoniego i Alicję Kołodziej. …….

18.00 – I. Za ++ Mathiasa, Ewę, Marzenę i pozostałych przyjaciół. Za ++ męża Romana w 6. r. śm., ++ z rodz. Pradela i Knopik. Za ++ matkę Annę Imiołczyk w r. ur., ojca Karola. Za ++ Gertrudę i Józefa Kupka, rodziców i rodzeństwo. Za ++ Emę Kiss w r. ur., męża Lajosa, Martę i Matyldę Hene.

 1. Za + Helenę Kotas, dusze w czyśćcu – od rodziny. Za ++ rodz. Zofię i Franciszka Michałowskich, dusze w czyśćcu. Za ++ męża Jana, siostrę Elfrydę, rodziców, czterech braci, Bogdana, Annę i najbliższych z rodz. Za ++ Gertrudę Rimpler i jej męża Huberta. Za ++ rodz. Annę i Piotra Pietrucha, męża Edmunda Dylka, braci, siostrę, bratowe, teściów Elżbietę i Pawła, szwagrów, dziadków, Magdalenę Pielewską, Michalinę Gołąbek, dusze w czyśćcu.

18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa 25.02.2015

7.00 – I. Za ++ rodz. Franciszkę i Stefana Strzoda, brata Teodora, dziadków z obu stron, dusze w czyśćcu. II. W intencji żyjących i zmarłych parafian.

8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 – Za + sąsiadkę Halinę Pagwet – od sąsiadów. Za ++ matkę Martę Marszałek w r. śm., ojca Emila, Andrzeja Rajnogę, Marię, Helenę i Antoniego Moc. Za + Krystynę Szydłowską w 30. dz. po śm. Za + teściową Agnieszkę Reska w r. śm. Za ++ matki Annę, Bronisławę, siostry Annę, Felicję, Anielę, Piotra, Zygmunta, Stanisława i ks. Jana.

Czwartek26.02.2015

7.00 – I. W intencji żyjących i zmarłych parafian.              II. W intencji żyjących i zmarłych parafian.

8.00 – W intencji żyjących i zmarłych parafian.

17.15 Msza święta szkolna – W intencji żyjących i zmarłych parafian.

17.45 Droga krzyżowa dla dzieci.

 

Piątek 27.02.2015

7.00 – W intencji żyjących i zmarłych parafian.

7.30 Droga krzyżowa.

8.00 – W intencji żyjących i zmarłych parafian.

17.00 Droga krzyżowa z wypominkami za zmarłych.

18.00 – I. Za zmarłych zalecanych w wypominkach. Za ++ kapłanów, którzy posługiwali w naszej Parafii, siostry zakonne. Za ++ ojca Ludwika Słocińskiego w r. ur., matkę Eugenię, ++ z pokr. Słociński, Andryszczak, dusze w czyśćcu. Za ++ matkę Klarę Deja, ojca Teodora, ich rodziców i rodzeństwo. Za + sąsiada Krzysztofa Kościólek – od sąsiadów z ul Wojska Polskiego 4a. Za ++ rodz. Annę i Ewalda Piech, dziadków, ++ z rodz. Wacławek i Piech. Za ++ męża i ojca Romana Dudek, rodz. Jana i Pelagię Zowada, braci, Pawła i Gertrudę Duduek, ++ z rodz. Dudek, Zowada i Badora. Za ++ Jana Michalskiego, Hildegardę Michalską w r. ur., męża Józefa, Konrada Stafanikw r. śm., żonę Annę, Józefa Frasek, ++ z pokr. Za ++ rodz. Klarę i Rudolfa Skorupa, Romanę i Ewalda Baufau, siostrzeńca Marka i szwagra Stefana Jelito, teścia Kazimierza i męża Romana Oczkowskich. Za ++ Elżbietę, Kazimierza i Józefa, Jutę, Zbigniewa i wnuka Witolda, zięcia Piotra, dusze w czyśćcu. Za + Dawida Kordylewskiego w 30. dz. po śm.

 1. I W intencji Apostolatu Maryjnego.

 

Sobota  28.02.2015

7.00 – W intencji żyjących i zmarłych parafian.

8.00 W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (solenizanci: Alfreda Szymik, Joanna Woźniak).

17.00 – I. Za ++ brata Andrzeja Witczaka w 23. rocznicę śmierci, ojca Jana Witczak.

 1. Za ++ Józefa, Antoniego i Stefanię Zawierucha, ++ z rodz. Nocoń, Grzesik, Zawierucha i Biela.

 

 1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1.03.2015

(kolekta na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego,

zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce)

7.00 – W intencji Aldony, Tomasza i Emilii o zdrowie, błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski.

8.30 – Za ++ rodz. Hannę i Bolesława Machała w r. ur.

10.00 Msza święta z elementami w języku łacińskim – I. Z ok. 50. ur. żony Barbary z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie.                II. Za parafian.

11.30 – Dz. z prośbą o dalsze zdrowie i błog. Boże dla matki Marii Kucharczyk z ok. 90. ur.

13.00 – I. Przez wst. Anioła Stróża w int. Magdaleny z ok. ur. o błog. Boże i zdrowie.

 1. Za ++ matkę Klarę Guziel w 6. r. śm., Ligię i Wiktora Psiuk, Wilhelma Smyłę, Ryszarda Frölich, ++ z rodz. Guziel, Psiuk, Kopyto, Szwarc, Macinkowski, dusze w czyśćcu.

14.30 – Dziękczynno-błagalna: Przez wst. Aniołów Stróżów z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże, dary Ducha Świętego dla męża i synów z ok. ur., wnuczki, rodziców, chrzestnych, babcie i dziadka.

15.30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

18.00 – W intencji Martiny, Anny i Norberta o zdrowie, błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski.

 

Poniedziałek 2.03.2015

7.00 – I.                         II.

8.00

18.00 – Za ++ matkę Renatę w r. ur., ojca Teofila, siostrę Elżbietę, brata Henryka, babcie i dziadków.

Wtorek 3.03.2015

7.00 – I. Za + Franciszka Kowol w 17. r. śm., dusze w czyśćcu.                     II.

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8.00

18.00 –  Za ++ męża Jerzego Duda, jego brata Franciszka w r. ur. Za ++ ojca Józefa Gawron w r. śm., żonę Klarę, ++ z rodz. Gawron, Niedurny, Pietrzok. Za + Helmuta Silke w 18. r. śm. Za ++ z rodz. Mika i Klocek. Za ++ Gertrudę i Stefana Brzenska, Gertrudę i Ryszarda Jureczko, ++ z pokr. z obu stron. Za + sąsiada Jerzego Koloch.

18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

ŚrodaŚwiętego Kazimierza, królewicza 4.03.2015

7.00 – I.              II.

8.00

18.00 – Za ++ Alojzego Pielarz, rodziców z obu stron, Adelę Wójcik, pokr., dusze w czyśćcu. Za ++ męża Stanisława Smyła w r. śm., rodz. Jerzego i Zofię Śpiewok, brata Piotra, teściów Smyła, szwagra Edmunda Kulik, dziadków Zemela, Śpiewok, dusze w czyśćcu. Za ++ z rodz. Młynek, Murek i Sowa. Za ++ Hneryka Olczyk w 4. r. śm., jego rodz. Annę i Adama, brata Mieczysława. Za + Anielę Tyrawa i męża Franciszka.

 

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca – 5.03.2015

7.00 Msza św. w języku łacińskim – I.                      II.

7.30 Nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

8.00 – Za + Zofię Pyka w r. śm.

17.15 Msza święta szkolna

17.45 Droga krzyżowa dla dzieci.

 

Piątek – pierwszy piątek miesiąca – 6.03.2015              (kolekta na Caritas)

7.00 – I. Za parafian.

 1. O błog. Boże, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla Jana Ulman z ok. ur.

7.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8.00 – Za ++ matkę Małgorzatę Wengel w rocznicę urodzin, ojca Jana, braci, dziadków, pokrewieństwo, dusze w czyśćcu.

17.00 Droga krzyżowa z wypominkami za zmarłych.

18.00 – Za zmarłych zalecanych w wypominkach. Za ++ kapłanów, którzy posługiwali w naszej Parafii, siostry zakonne. Za ++ ojca i męża Stefana Giza w r. ur., ++ z rodz. Łupież i Giza. Za ++ matkę Klarę Guziel, teściów Ligię i Wiktora Psiuk. Za ++ Jerzego i Marię Klama, dusze w czyśćcu. Za + sąsiadkę Kazimierę Brzozowską z ok. imienin – od sąsiadów z ul. Wojska Polskiego 4a. Za + Monikę Malitowską w r. ur. ++ z rodz. Za ++ rodz. Zofię i Tomasza Wilczek, dziadków Wilczek i Jerominek, siostrę Radegundę, bratową Ewę, szwagrów Alfonsa, Benedykta, Romualda, ++ z pokr. Wilczek i Jerominek. Za + Stanisława Palucha – od sąsiadów z ul. Ogrodowej 19. Za ++ Gertrudę i Józefa Kupka, rodziców i rodzeństwo. Za ++ męża Edwarda w r. ur., rodz. Klarę i Alberta, teściów Martę i Piotra, szwagra Zygmunta. Za ++ rodz. Gertrudę i Tomasza Sośniok, siostrę Monikę i jej męża. Za + ojca Józefa Pyrkosz w r. ur. Za ++ męża Czesława Bińczyka, Józefę i Lucjana Wala. Za + męża Stanisława Paluch w r. ur. Za ++ syna Dariusza Kopyto w r. ur., ojca Konrada Kopyto, rodz. Józefę i Teodora Strzoda w r. ur. Za ++ Józefa Węgierek, żonę Otylię, rodziców i rodzeństwo.

19.00 Msza święta młodzieżowa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

 

Sobota – pierwsza sobota miesiąca – 7.03.2015

7.00 – I. Za + ciocię Leokadię Łukasik, ++ z rodz.                    II. Za ++ siostrę Joannę w 16. r. śm., szwagra Zdzisława, ++ z obu rodzin.

7.30 Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

8.00

17.00 – Za + Waldemara Hofer w 1. r. śm.

 

III. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8.03.2015        (kolekta specjalna na nasze inwestycje parafialne)

7.00

8.30 – Za + Różę Szymanek w 3. r. śm.

10.00– I. W intencji kobiet.

 1. Za ++ ojca Emila Burek w 19. r. śm., matkę Marię, ++ z rodz. Pach i Burek.

11.30

13.00 – Dz. z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Łucji z ok. 90. ur.

14.30 – Dziękczynno-błagalna: Z ok. 86. ur. Heleny Zawierucha oraz z ok. 60. ur. syna Tadeusza  z podz. za wszelkie łaski z prośbą o dalsze i błog. Boże, zdrowie i opiekę nad dla całą rodz.

15.30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

18.00 – Za ++ Franciszka Duda w r. ur., żonę Różę.

 

Poniedziałek 9.03.2015

7.00

8.00

18.00 – I. Za ++ rodz. Józefa i Martę Mrozek w r. śm.

 1. Za + matkę Mariannę Radlak w 20. r. śm.

 

Wtorek 10.03.2015

7.00 – I. Za + ojca Franciszka Machnika w rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa Machnik i Kops.              II.

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8.00 – Dz. – bł. przez wst. MBNP z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę, błog. Boże dla dzieci i wnuków.

18.00 –  Za + Józefa Pilot w r. ur. Za ++ rodz. Józefa i Gertrudę Lesz, męża Włodzimierza, ++ z pokr. z obu stron. Za ++ rodz. Martę i Antoniego, braci Jana i Rudolfa, bratową Marię Ulfik. Za ++ dziadków Annę i Franciszka, ich synów Alfonsa i Franciszka, ++ z pokr. Za ++ ks. Leonarda Pajaka, ks. Biskupa Wilhelma Plutę, ich rodziców. Za ++ rodz. Annę i Piotra Kurzac, brata Emila, Martę i Piotra Kempa, braci Piotra i Józefa, Konrada Piecha i Pawła Kandora. Za + Urszulę Kardas w 30. dz. po śm. Za ++ męża Henryka Koczyba, rodziców z obu stron. Za ++ Jadwigę Siwiaszczyk w r. śm., ++ z rodz. Siwiaszczyk, Pyka, Bienioszek, Nowak, Urbanek, Klarę Żurawski, Mariana Siwiaszcyka, Helenę Huras. Za ++ matkę Martę Piecuch w 5. r. śm., ojca Alfreda, dziadków Józefa i Franciszkę Pająk, Jana i Agnieszkę Piecuch, szwagra Zbigniewa Kościołek, dusze w czyśćcu.

18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa 11.03.2015

7.00 – I.              II.

8.00 – Za + ojca Antoniego Białek w 24. r. śm., matkę Pelagię, brata Ryszarda, ++ z rodz. Białków i Strugałów.

18.00 – Za ++

 

Czwartek 12.03.2015

7.00 – I.              II.

8.00 – Za + męża i ojca Józefa w 8. r. śm., dusze w czyśćcu.

17.15 Msza święta szkolna – Za ++ Zofię, Klarę i Wiktora Drynda. …..

17.45 Droga krzyżowa dla dzieci.

 

Piątek 13.03.2015

7.00 – I.              II.

7.30 Droga krzyżowa.

8.00

17.00 Droga krzyżowa z wypominkami za zmarłych.

18.00 – Za zmarłych zalecanych w wypominkach. Za ++ kapłanów, którzy posługiwali w naszej Parafii, siostry zakonne. Za + sąsiadkę Halinę Pagwet – od sąsiadów. Za ++ Hermana Zowada w r. ur., jego żonę Urszulę, synową Marię, synów Józefa i Daniela, Stanisława Szymczaka, Gertrudę i Jana Czaplów, Jana Kaczmarczyk. Za ++ Marię Moc w r. ur., Helenę i Antoniego Moc, Martę i Emila Marszałek, Andrzeja, Ewę i Pawła Rajnoga. Za + sąsiada Krzysztofa Kościółka – od sąsiadów z ul. Wojska Polskiego 4a. Za ++ z rodz. Kuś i Cyburt, syna Bogdana, brata Bolesława Cyburt, Andrzeja Molata. Za + sąsiadkę Krystynę Szydłowską – od sąsiadów z ul. Dworcowej. Za + Martę Mikołajczyk w 5. r. śm., męża Alfonsa, syna Zbigniewa, ojca Bronisława Kulibaba w 2. r. śm., Krystynę Rudzicką w r. ur. Za + Helmuta Silke w r. ur. Za ++ rodz. Marię i Adama Bednarskich. Za ++ Walentynę i Władysława Jamioł. Za ++ Jerzego Klimas w 13. r. śm. Za + Janusza Labocha w 30. dz. po śm. Za ++ Różę Suchorską w r. śm., męża Helmuta, siostrę Elżbietę, dusze w czyśćcu. Za ++ Jana i Jadwigę Kubiciel w r. śm., pokr. z obu stron, dusze w czyśćcu.

19.00 Młodzieżowa Droga krzyżowa.

 

Sobota 14.03.2015

7.00 – O radość życia wiecznego dla ++ ojca Andrzeja Gabor i brata Zygmunta.

8.00 W intencji żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych.       

17.00 – Za ++ męża Piotra Kruk w r. śm., rodziców z obu stron, pokr.

 

IIV. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU LAETARE 15.03.2015

(kolekta na potrzeby naszej Parafii)

7.00 – Za ++ rodz. Wojciecha i Gertrudę Skorupa, Annę i Martę Stempniak, siostrę Elżbietę, szwagrów Alojzego, Franciszka, Wernera i Mariana, kuzyna Jerzego, dusze w czyśćcu.

8.30 – Za ++ męża Rajmunda Gieroska w 15. r. śm., syna Mariana.

10.00 – Za + Aleksandrę Dubowską w r. ur.

11.30 – Dziękczynno – błagalna z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla męża Jana z okazji 50. urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.

13.00

14.30 – Dziękczynno-błagalna:

15.30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

18.00 – Za ++ Lidię Matuszewski w r. ur., ++ z rodz. Matuszewski, Koza.

 

Poniedziałek 16.03.2015

7.00 – Za + Rozalię Krzykawiak w r. śm., dusze w czyśćcu.

8.00

18.00 – Za ++ matkę Mariannę Łukaszek w 1. rocznicę śmierci, ojca Eugeniusza, ++ z pokrewieństwa.

 

Wtorek 17.03.2015

7.00  – Za ++ rodz. Gertrudę i Eryka Mańka, Adelę i Stefana Swoboda, Marię i Józefa Wojteczek, ++ z rodz. Mańka, dusze w czyśćcu.

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8.00

18.00 – Za ++ rodz. Cecylię i Jana Bańka, Darię i Edwarda Pawłowskich, dziadków Annę i Michała Skalskich, pokr. z obu stron. Za ++ Marię i Edmunda Holeskich.

18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa18..03.2015                          (kancelaria czynna: 16.00 – 17.00)

7.00 

8.00 – Za ++ matkę Marię Drywa w r. ur.

18.00 – Za ++ rodz. Alfredę i Józefa Mika, teściów Łucję i Franciszka Korzus, siostrę Gabrielę, szwagra Pawła. Za ++ Zofię, Małgorzatę, Jadwigę, Teodora i Ernesta Styczyrz, Klarę Jarzombek. Za ++ rodz. Emilię i Franciszka Popielarz, brata Bogusława w 1. r. śm. Za ++ Walerię Pietrzak w r. śm., jej męża Szymona, męża Henryka Pietrzak, pokr. z obu stron. Za ++ rodz. Mariannę i Michała Szczesnych, braci Mieczysława i Romualda, męża Lucjana, bratową Helenę i szwagra Bernarda. Za ++ Hermana Widuch w r. śm., ++ z rodz. Widuch, Korn, Dziedzic. Za ++ męża Józefa Dylka, rodz. Franciszkę i Wiktora Sówka, dziadków Sówka, Pluta, teściów Elżbietę i Pawła Dylka, dwóch szwagrów, ++ z rodz. Węgier i Rzepka. Za ++ matkę Stanisławę Ulbrich, brata Zenona w 1. r. śm., szwagra Mieczysława Kaczmarka.

 

Czwartek ŚWIĘTEGO JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP19.03.2015        (kancelaria nieczynna)

 

7.00

8.00 – Za + Józefę Cierpioł z okazji imienin.

10.00  – Ku czci Św. Józefa z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w intencji Rzemieślników, Pracowników i uczniów Powiatowego Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Lublińcu (?).

17.15 Msza święta szkolna – Za ++ rodz. Gerdę i Pawła Brzezina, żonę Marię Brzezina, jej rodz. Marię i Franciszka Szwarc, zięcia Józefa Spallek w r. ur. i śm., siostrę Zuzannę Bryś, szwagrów Franciszka Pawełczyk, Józefa Bonk, pokr. Szwarc, Brzezina, dusze w czyśćcu, kapłanów i siostry zakonne. posługujących w Parafii Św. Mikołaja.

17.45 Droga krzyżowa dla dzieci.

 

Piątek 20.03.2015

7.00

7.30 Droga krzyżowa.

8.00

17.00 Droga krzyżowa z wypominkami za zmarłych.

18.00 – Za zmarłych zalecanych w wypominkach. Za ++ kapłanów, którzy posługiwali w naszej Parafii, siostry zakonne. Za + ojca Józefa Smolin, matkę Florentynę. Za ++ Józefa, rodziców, rodzeństwo i pokr. Za + męża Józefa Nolbert z ok. imienin, teścia Józefa. Za + sąsiada Krzysztofa Kościółka – od sąsiadów z ul. Wojska Polskiego 4a. Za męża Tadeusza. Za ++ Gertrudę w r. ur., ojca Bolesława, dusze w czyśćcu. Za ++ brata Józefa w r. ur., rodziców, dusze w czyśćcu.

 

Sobota 21.03.2015

7.00 – Za + koleżankę Halinę Mryka w r. ur.

8.00

R E K O L E K C J E      W I E L K O P O S T N E

17.00 – I. Za ++ męża i ojca Ryszarda Lewandowskiego w r. śm., siostrę Wandę w 1. r. śm., jej męża Józefa, rodz. Wiktorię i Józefa Kokot.

 1. Za ++ rodz. Annę i Ernesta Mendrela, teściów Annę i Piotra Dudek, siostrę i szwagra Hartman, ciocię s. Andrzeję Mendrela.

III. Za ++ męża i ojca Józefa Piwowarczyk, jego rodz. Jana I Wiktorię, brata Antoniego, żonę Henrykę, kuzynkę Irenę, Stanisława Paluch, dziadków, dusze w czyśćcu.

 

 1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 22.03.2015

(kolekta na Diecezjalny Fundusz Oświatowy)

7.00 – Za ++ Alfreda Bodora w r. ur., synów Arkadiusza i Zbigniewa, Marię i Antoniego Młynek, ++ z rozdz.. Smoleń, Halemba, Koenig, Mikuda, Szeja, Sowa, Ulfik.

8.30 W intencji parafian o błogosławione owoce rekolekcji.

10.00 – I. O radość życia wiecznego dla + syna Michała Maj w r. ur.

 1. Za + żonę i matkę Renatę Michalik w r. ur.

11.30

13.00 – Za + kolegę Mariana Prandziocha w r. ur.

14.30 – Dziękczynno-błagalna:

15.30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

18.00

 

Poniedziałek REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 23.03.2015

(kancelaria czynna: 8.30 – 9.30 oraz 15.00 – 15.50)

7.00 Msza święta z nauką rekolekcyjną – Za + ks. Leonarda Pająka w rocznicę urodzin, ++ z rodziny.

10.00 Msza święta z nauką rekolekcyjną

16.00 Msza święta z nauką rekolekcyjną – Za + Augusta Kożuch w 7. r. śm., ++ z rodz.

17.30 Msza święta z nauką rekolekcyjną – I. Za + męża Stefana w 10. r. śm., rodziców, teściów, rodzeństwo, pokr. z obu stron.        II. Dz. – bł. w int. kuzynki Klary Pyka z ok. 89. ur.

18.30 Nauka stanowa dla kobiet.

 

Wtorek REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 24.03.2015

7.00 Msza święta z nauką rekolekcyjną – Za ++ Halinę Mryka w r. ur., męża Tadeusza, ++ z rodz.

10.00 Msza święta z nauką rekolekcyjną

16.00 Msza święta z nauką rekolekcyjną – I. Z podziękowaniem za wszystkie przeżyte radości i smutki z prośbą o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski z okazji 80. urodzin.                   II. Dz. – bł. przez wst. Matki Najświętszej o zdrowie i błog. Boże dla córki Urszuli i wnuczki Anny.

17.30 Msza święta z nauką rekolekcyjną – Za ++ matkę Anielę Kania w r. ur., brata Krzysztofa, rodz. Erykę i Wilhelma Adler, dusze w czyśćcu.

18.30 Nauka stanowa dla mężczyzn.

 

Środa ZWIASTOWANIE PAŃSKIE ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI 25.03.2015 

(kolekta rekolekcyjna, kancelaria czynna: 8.30 – 9.30 oraz 15.00 – 15.50)

7.00 Msza święta z nauką rekolekcyjną – Za ++ rodz. Marię i Jana Radlik, braci Jana i Sylwestra, dziadków z obu stron, dusze w czyśćcu.

8.15 Msza święta z nauką rekolekcyjną dla uczniów GP Nr 1 – W intencji uczniów, nauczycieli i dyrekcji GP nr 1 w Lublińcu.

10.00 Msza święta z nauką rekolekcyjną

11.30 Msza święta z nauką rekolekcyjną dla uczniów ZSOT – W intencji uczniów, nauczycieli i dyrekcji ZSOT w Lublińcu.

16.00 Msza święta z nauką rekolekcyjną – Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla Rahima.

17.30 Msza święta z nauką rekolekcyjną – Za ++

18.30 Nauka stanowa dla młodzieży.

 

Czwartek 26.03.2015

7.00 – I.              II.

10.00 Msza święta z nauką rekolekcyjną w intencji chorych i starszych parafian z udzielaniem Namaszczenia chorych.

17.15 Msza święta szkolna – Dz. – bł. w int. Martyny Zemela z ok. 15. ur., wnuka Tomasza z ok. ur. oraz o zdrowie i błog. Boże dla całej rodz.

17.45 Droga Krzyżowa dla dzieci.

 

Piątek 27.03.2015

7.00 – I.              II.

Msza święta z nauką rekolekcyjną dla uczniów SP Nr 3 – W intencji uczniów, nauczycieli i dyrekcji SP nr 3 w Lublińcu.

17.45 Wypominki.

18.00 – I. Za zmarłych zalecanych w wypominkach. Za ++ kapłanów, którzy posługiwali w naszej Parafii, siostry zakonne. …..   II. W intencji Apostolatu Maryjnego.

18.30 DROGA KRZYŻOWA  ulicami Miasta  ( przynieść świece)

 

Sobota 28.03.2015    (przedświąteczne odwiedziny chorych)

7.00

8.00W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (solenizanci: Jadwiga Młynek, Gertruda Dylka).

17.00 – Do NSPJ przez wst. MBNP z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie, błog. Boże w int. męża Jerzego z ok. 70. ur. oraz o zdrowie i błog. Boże dla całej rodz.

 

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 29.03.2015

 (kolekta na potrzeby naszej Parafii, zbiórka do puszek na pomoc w organizacji Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie w 2016. roku)

7.00 – Za ++ z rodz. Kużnik i Przydacz.

8.30 – Za ++ Teresę Dąbrowicz w rocznicę śmierci, ++ z rodziny

9.45 Poświęcenie palm przed kościołem Św. Anny, procesja z palmami i uroczysta suma – I. Za Parafian.   II. Za + Teresę Toma w 1. r. śm., ++ z rodz.

11.30 – Dziękczynno – błagalna z podziękowaniem za przeżyte 89 lat Anny.

12.30 Wyjazd na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Katedrze Gliwickiej.

13.00 Msza święta chrzcielna – W intencji dzieci przyjmujących chrzest, rocznych dzieci: …, ich rodziców i chrzestnych.

14.30 – Dziękczynno-błagalna: Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Jolanty z ok. ur.

15.30 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.

18.00

 

Wielki Poniedziałek 30.03.2015

(kancelaria czynna: 9.15 – 10.00 oraz 14.30 – 15.15)

7.00 – I.              II.

8.00 – Za ++ rodz. Emanuela i Paulinę, dusze w czyśćcu.

18.00 – Za + rodz. Salomemę i Aleksandra Kalita, Józefę i Józefa Lipskich, Krystynę i Stefana Seget.

 

Wielki Wtorek 31.03.2015

7.00 – I.              II.

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8.00

18.00

18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.