PORZĄDEK NABOŻEŃSTW


XVIII. NIEDZIELA ZWYKŁA DZIEŃ PAPIESKI 15.10.2017 (kolekta na potrzeby naszej Parafii, zbiórka przed kościołem na ”Dzieło Nowego Tysiąclecia” promujące uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin).

7.00 – I. Za ++ ojca Franciszka w 40. r. śm., matkę Agnieszkę, męża Franciszka, siostrę Agnieszkę, szwagrów, teściów Martę i Franciszka Kozielski, szwagierki i szwagra, dziadków z obu stron, Stanisława Banasik.

  1. Za + Alfonsa Koza (26).             III. Za + Różę Koza (18).

8.30 – I. W intencji dzieci utraconych.

  1. Za ++ ojca Alojzego Kulik w 6. r. śm., matkę Jadwigę w r. ur., brata Mariana.

10.00 – I. Za ++ żonę Helenę Świętek, rodz. Barbarę i Franciszka Walentek, braci Jerzego i Waldemara, Emilię Świętek, siostrę Magdalenę Świętek, rodz. Gustawa i Elżbietę Świętek, Jadwigę Chlebosz, Alberta i Jadwigę Kozioł, Antoniego Pyrkosza, Klarę Guziel, Stanisława Miąsek.

  1. Za ++ rodz. Mariannę i Bronisława Szala, brata Jerzego, Weronikę i Jana Kłobus, ++ z pokr.

11.30 – O błogosławieństwo Boże w rocznicę ślubu oraz z okazji urodzin Marii i Andrzeja.

13.00 – Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Teresy i Gerarda Mików z okazji 50. rocznicy ślubu. (Te Deum).

14.30 – Dziękczynno-błagalna: Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Józefy i Jana Fabjańskich z ok. 50. r. śl.                         Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dl Bożeny i Janusza z ok. 30. r. śl. (Te Deum).

15.30 Nabożeństwo różańcowe.

18.00 – Za ++ Bogusława Stężała w 9. rocznicę śmierci, ++ z rodzin Stężała, Jakubowski, Mleczko i Kniejski.

 

Poniedziałek ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, głównej patronki Śląska – 16.10.2017

7.00 – I. Za + Alfonsa Koza (27).                     II. Za + Różę Koza (19).

17.15 Nabożeństwo różańcowe.

18.00 – Za ++ Annę i Jana Kukowka, Piotra i Jadwigę Brzezina, Jadwigę i Pawła Piątkowskich, rodzeństwo.

 

Wtorek – Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika – 17.10.2017

7.00 – Za + Alfonsa Koza (28).

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8.00 – Za + Różę Koza (20).

17.15 Nabożeństwo różańcowe.

18.00 – Za ++ ojca Wiktora Morawiec w r. ur., matkę Agnieszkę, brata Marcina, męża Jana Spałek. Za + Wiktora Sier w r. ur. Za ++ męża Ernesta Breguła w 15. r. śm., teściów Matyldę i Emanuela, szwagra Brunona, Elżbietę i Emila, Gertrudę i Wilhelma Breguła, Marię i Jerzego Sendel, Emilię i Feliksa Wrzeciono. Za ++ męża i ojca Czesława Koszarek w 3. r. śm., teściów Stanisławę w 3. r. śm. i Stanisława, rodziców Wandę i Alojzego, brata Antoniego, ++ z rodz. Koszarek, Kandziora, Wiora. Za ++ męża Jerzego Wichary w 12. r. śm., ++ z rodz., Mariannę i Piotra Lisiecki, chrześniaka Mirosława, szwagra Edwarda, Stanisławę Jędralczyk, teściów Agnieszkę i Jana Wichary, rodzeństwo i dusze w czyśćcu. Za + Jana Kopyto. Za ++ żonę Martę Łukawską w 1. r. śm., Urszulę Bednarczyk w 2.r. śm., ++ z pokr. z obu stron. Za ++ męża Mariana w r. ur., ojca Rajmunda, teściów, szwgaraów, ++ z rodz. Wichary, Pawlik, Koloch, dusze w czyśćcu. Za ++ rodz. Reginę i Józefa Hirszmajer. Za + matkę Mariannę Kulej w 32. r. śm. Za ++Jana Spaczyńskiego, Bronisławę, Stefana, Helenę i Józefa Chabińskich, Marię i Stanisława Rogóz, Marię, Władysława, Jana i Janinę Kwaterskich, Józefa Malechę, Leokadię Wierzchowską. Za ++ Rozalię, Tomasza i Henryka Psiuk, ++ z rodz. Za + Krystynę. Za ++ Józefa Strzodę i Jana Maronia.

 

Środa Świętego Łukasza Ewangelisty 18.10.2017

7.00 – I. Za + Alfonsa Koza (29).                      II. Za + Różę Koza (21).

17.15 Nabożeństwo różańcowe w intencji pracowników służby zdrowia.

18.00 – Za ++ Jana Gnacińskiego w r. śm., rodz. Józefa i Marię, żonę Cecylię, ++ z rodz. Za ++ ojca Emila Marszałek w r. śm., matkę Martę, Andrzeja, Ewę i Pawła Rajnoga, Marię, Helenę i Antoniego Moc. Za ++ męża Józefa Dylka, syna Andrzeja, rodz. Franciszkę i Wiktora Sówka, dziadków Sówka i Pluta, teściów Elżbietę i Pawła Dylka, dwóch szwagrów, ++ z rodz. Węgier i Rzepka. Za + sąsiada Zdzisława Kozińskiego – od sąsiadów z ul. Strzeleckiej i Wrzosowej. Za ++ rodz. Alfredę i Józefa Mika, teściów Łucję i Franciszka Korzus, siostrę Gabrielę, szwagra Pawła. Za + matkę Stanisławę Żwaka w 1. r. śm. Za + Jerzego Henkiel w 10. r. śm. Za + Dorotę Dymarek w r. ur. Za ++ ojca Stefana Koczybę w r. śm., matkę Agnieszkę, braci Edwarda i Gerarda. Za ++ rodz. Stanisławę i Władysława. Za ++ Rozalię i Konrada Machnik, Elżbietę Machnik. Za ++ Józefę Cierpioł i Zygmunta.

 

Czwartek 19.10.2017

7.00 – I. Za + Alfonsa Koza (30).                     II. Za + Różę Koza (22).

17.15 Msza święta szkolna – I. Za + Jadwigę Morawiec.

  1. Za ++ nauczycieli i uczniów rocznika 1964 – 1972 Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lublińcu.

17.45 Nabożeństwo różańcowe.

 

Piątek – Świętego Jana Kantego, prezbitera – 20.10.2017

7.00 – I. Dz. – bł. przez wst. MBNP do Ducha Świętego z ok. 60. r. śl. Agnieszki i Maksymiliana Radlik o błog. Boże, zdrowie, dary Ducha Świętego dla całej rodz.                       II. Za + Różę Koza (23).

8.00 – Za ++ braci Józefa i Zygmunta, rodz. Karola i Franciszkę.

17.15 Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez młodzież.

18.00 – Za ++ Różę Kachel, ojca Brunona, ++ z rodz. Sasiela, Kachel, Kokot,  Krafczyk. Za + Jana Berbesz w 13. r. śm. Za ++ Józefa Glanc w r. ur., rodziców. Za ++ Urszulę Zowada w r. ur., jej męża Hermana, synów Józefa i Daniela, synową Marię, Stanisława Szymczaka, Gertrudę i Jana Czaplów. Marię Kaczmarczyk. Za ++ Wandę Drysz w r. śm., męża Wincentego. Za ++ Gertrudę, Jana i Waldemara Cierpioł, Hildegardę Kalus, Stanisława i Mariana Karbowiak, Piotra i Urszulę Ratajczyk, Pawła Matusek, ++ z rodz. Seget, Szwarc, Michalczyk, dusze w czyśćcu. Za ++ Otylię i Józefa Węgierek, syna bernarda, ++ z rodz. Za ++ męża Alojzego, syna Józefa, brata Romana i Alojzego, rodziców, ++ z pokr., ciocię Martę, dusze w czyśćcu. Za + męża Tadeusza Pełkę i pokr. Za ++ teściów Lucynę i Franciszka Kudlińskich, ojca Antoniego Radziocha, szwagra Franciszka, Marię i Edmunda Niezgoda, rodziców i pokr., Zofię i Wiktorię Pieprzyca, dziadków Rozalię i Piotra. Za + Mariana Dyla w 1. r. śm. Za + matkę Florentynę Wąsik w r. śm., jej rodziców, ++ z pokr. Za + Włodzimierza Matyska w 30 dz. po śm. Za + Urszulę Glin w r. ur., ++ z rodz. Za ++ Henryka Wolnickiego w 8. r. śm., rodz. Władysławę i Wincentrgo Wolnickich, Stanisława i Petronelę Lisieckich. Za ++ rodz. Marię i Romana Zarzyckich. Za ++ Józefa i Hildegardę Żyłka, Mariana Hnat, ++ z pokr.

 

Sobota – Błogosławionego Jakuba Strzemię, biskupa – 21.10.2017

7.00 – Za + Różę Koza (24).

8.00 – Przez wst. Maryi Królowej Polski w intencji Ojczyzny o przemianę moralną i błog. Boże.

14.00 ślub: Kinga Witczak – Bartłomiej Zabłocki.

16.15 Nabożeństwo różańcowe.

 

17.00 – I. Za ++ Lesława Woźniak w r. śm., matkę Bronisławę, ojca Bogusława Woźniak.

  1. Za ++ rodz. Dorotę i Józefa Pach, Jadwigę i Jana Kurzac, ++ z rodz. Pach, Kurzac i Liberka.

 

XXIX. NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA MISYJNA – 22.10.2017    (kolekta na Misje,

kazania wygłosi i po Mszy świętej kalendarze misyjne rozprowadzać będzie o. Lucjan Osiecki OMI)

7.00 – I. Za + Różę Koza (25).             II. Za + Edmunda Świerca (1).

8.30 – I. Za ++ Henryka Kandora w 16. rocznicę śmierci, Pawła i Emila Kandora, ++ z pokrewieństwa.

  1. W intencji pielgrzymów Pielgrzymki do sanktuariów Ziemi Częstochowskiej.

10.00 – I. Za ++ Irenę Kaczmarczyk w r. śm., rodz. Marię i Antoniego Kaczmarczyk, teściów Stanisławę i Nikodema Lizurej.                        II. Za ++rodziców Agnieszkę i Antoniego Polok, braci Józefa i Emanuela, ++ z rodziny.

11.30 – Za ++ Tadeusza Mizgalskiego w 3. rocznicę śmierci, Marię, Franciszka i Danutę Mizgalskich, Agatę i Jana Fikus, Bogumiłę i Tadeusza Drab, Kalinę Smyła.

13.00 – Za + sąsiada Leszka Orzełek, ++ sąsiadów z ul. Strzeleckiej, Jaśminowej, Wrzosowej i Lipowej.

14.30 – I. Dziękczynno-błagalna, przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II. w intencji rodzin naszej Parafii oraz w naszych dziękczynno-błagalnych intencjach: W int. Mariana i Łucji Berbesz z ok. 35. r. śl. z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie. Z podz. za odebrane łaski z prośbą o miłość, pojednanie i współpracę w rodzinie, światło Ducha Świętego w trudnych sprawach rodzinnych i pragnienie świętości.

15.30 Nabożeństwo różańcowe w intencji Misji.

18.00 – Za ++ ojca Stanisława Zemela w r. śm., matkę Joannę, brata Henryka, bratową Marię, brata Leona Doleżych, wujka Jerzego, Gertrudę Biela, rodziców i pokr.

 

Poniedziałek 23.10.2017

7.00 – I. Za + Różę Koza (26).                         II. Za + męża Bronisława (1).                         III. Za + Edmunda Świerca (2).

.17.15 Nabożeństwo różańcowe.

18.00 – I. Za + matkę Genowefę Spik.                         II.

 

Wtorek 24.10.2017

7.00 – I. Za + Różę Koza (27).              II. Za + męża Bronisława (2).             III. Za + Edmunda Świerca (3).

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8.00 – Do NSPJ przez wstawiennictwo MB w intencji Urszuli Prandzioch z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże z okazji 50. urodzin (Te Deum).

17.15 Nabożeństwo różańcowe.

18.00 – Za ++ rodz. Annę i Piotra Kurzac, rodz. Martę i Piotra Kempa, braci Józefa i Piotra Kempa, Konrada Piecha, Pawła Kandora, Helenę Kurzac. Za + męża i ojca Alfonsa Kadłubek w r. ur., ++ z rodz. Za ++ męża i ojca Tadeusza, teściów Weronikę i Piotra, ++ z pokr. Młyńczyk i Wójcik. Za ++ Alfonsa Koza w r. ur., żonę, syna, synową, ++ z rodz. Za ++ syna Jacka w r. ur., rodz. Marię i Teofila oraz Katarzynę i Władysława, siostrę Elżbietę, brata Mieczysława. Za ++ Gertrudę i Stefana brzenska, Gertrudę i Ryszarda Jureczko, ++ z rozdz. Za ++ męża Józefa Wojtasa w 20. r. śm., rodz. Annę i Jakuba, teściów Anielę i Antoniego, siostry Martę i Marię, braci Franciszka i Karola, ++ z rodz. Wojtas i Piofczyk, dusze w czyśćcu. Za ++ rodz. Bronisławę i Huberta Henel, ++ z rodz. Henel i Balon. Za + ojca Alojzego Niezgoda w 3. r. śm.

 

Środa 25.10.2017

7.00 – I. Za ++ Elżbietę i Alojzego Klimont, Weronikę i Pawła Boczek.            II. Za + Różę Koza (28).         III. Za + męża Bronisława (3).                        IV. Za + Edmunda Świerca (4).

17.15 Nabożeństwo różańcowe.

18.00 – Za + Emę Plewnia w r. śm., dusze w czyśćcu. Za ++ męża Edmunda Świerca, syna Krzysztofa i córkę Teresę. Za ++ rodz. Elfrydę i Antoniego Strzoda. Za ++ Alojzego Goniwiecha, rodz. Stanisławę, Genowefę, Ignacego Łuszczyk, dziadków, ++ z pokr., Magdalenę i Grzegorza. Za ++ Leokadię Sołtyńską w 1. r. śm., Stanisława Sołtyńskiego, Annę Habryn i Bogdana Cyburta, pokr. z obu stron. Za + Emunda Żaka w rocznicę urodzin. Za ++ Marię Lizurek, Jerzego Lizurka, Franciszka Grabińskiego, Mieczysława Kanidułę, ++ z rodz. Lizurek i Serafin.

 

Czwartek 26.10.2017

7.00 – I. Za + Różę Koza (29).                         II. Za + męża Bronisława (4).                         III. Za + Edmunda Świerca (5).

17.15 Msza święta szkolna – I. Do Miłosierdzia Bożego przez wst. NS NMP o światło Ducha Świętego i pomoc w rozwiązaniu bardzo trudnej sprawy rodzinnej, miłość i współpracę w rodzinie.                    II.

17.45 Nabożeństwo różańcowe.

 

Piątek 27.10.2017

7.00 – I. Za + Różę Koza (30).                         II. Za + męża Bronisława (5).                         III. Za + Edmunda Świerca (6).

8.00 – Za + Mieczysławę Jelonek w 4. rocznicę śmierci.

17.15 Nabożeństwo różańcowe prowadzone w różnych językach.

18.00 – I. Za + córkę Iwonę. Za ++ Stanisława Szymczaka w r. ur., Urszulę, Hermana, Józefa, Daniela i Marię Zowada, Gertrudę i Jana Czaplów, Marię Kaczmarczyk. Za ++ rodz. Paulinę i Franciszka Deja, Marię i Alojzego Psiuk, rodzeństwo, dziadków, ++ z rodz.  Za ++ Augustyna, Marię i Annę Kopyto, ++ z rodz. Piontek, Wiatowski, Kopyto. Za + sąsiada Zdzisława Kozińskiego – od sąsiadów z ul. Strzeleckiej i Wrzosowej. Za ++ Andrzeja Okwiek w 10. r. śm., Waleskę Okwiek w 1. r. śm. Za ++ ojca Karola Imiołczyka w r. ur., matkę Annę. Za ++ męża Mirosława w 15. r. śm., ojca Mieczysława w 20. r. śm., matkę Józefę, Tadeusza Bednarskiego. Za + Marię Suchecką w 30. dz. po śm. Za + Jana Bednarek w 30. dz. po śm. Za + Ryszarda Sokołowskiego w 2. r. śm.

  1. W intencji Apostolatu Maryjnego.

 

Sobota Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza 28.10.2017

7.00 – I. Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla Teresy z okazji urodzin.           II. Za + męża Bronisława (6).                         III. Za + Edmunda Świerca (7).

8.00 W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich; (solenizanci: Barbara Hajdus, Regina Kasperczyk, Maria Mańka).

14.00 – Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Łucji i Franciszka Lesik z ok. 50. r. śl. (Te Deum).

16.15 Nabożeństwo różańcowe.

 

17.00 – I. Za + Józefa Pyka w r. śm.    II. Z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Róży i Edwarda z ok. 45. r. śl. oraz w int. dzieci z rodzinami.

 

XXX. NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.10.2017        (kolekta na budowę kościoła w Kochcicach, po Mszy Świętej, przed kościołem zbiórka na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku)

7.00 – I. Za + męża Bronisława (7).      II. Za + Edmunda Świerca (8).

8.30 – I. Za ++ rodz. Gertrudę i Pawła Kocyba, ++ z rodz. Pieprzyca, Kocyba i Miernik.        II. Za + Krzysztofa Świerca (1).

10.00 Msza święta z elementami w języku łacińskim – I. Za + Franciszka Kozielskiego w r. ur.

  1. Z okazji 60. rocznicy ślubu Józefa i Bernadety Zawieja z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosłwieństwo Boże i zdrowie.

11.30 – Przez wstawiennictwo NMP z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze z okazji 50. urodzin Urszuli oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.

13.00 Msza święta chrzcielna – W intencji dzieci przyjmujących chrzest, rocznych dzieci: …, ich rodziców i chrzestnych.

14.30 –  I. Dziękczynno-błagalna: Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Marii i Bernarda z okazji 50. rocznicy ślubu. Z ok. 76. ur. Anieli Henkiel z podz. za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. Boże.             II. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Stefanii, Magdaleny i Jacka z okazji urodzin oraz o zdrowie, błogosławieństwo Boże dla całej rodziny Biela.

15.30 Nabożeństwo różańcowe w intencji Misji.

18.00 – Za ++ Martę i Wilhelma Lizurek, Wiktorię i Jana Nobielski, męża Gerarda Lizurek, ++  zrodz. Lizurek, Nobielski, Stolarek, Reczek, Okwiek, siostrę Waleskę w 1. r. śm.

 

Poniedziałek 30.10.2017

7.00 – I. Za + męża Bronisława (8).     II. Za + Edmunda Świerca (9).           III. Za + Krzysztofa Świerca (2).

17.15 Nabożeństwo różańcowe.

18.00 – Za + żonę i babcię Łucję Cyburt w 1. r. śm.

Wtorek 31.10.2017

7.00 – I. Za ++ ojca Karola Maroń w r. ur., rodz. Klarę i Pawła, matkę Helenę, ++ z rodz.      II. Za + męża Bronisława (9).             III. Za + Edmunda Świerca (10).        IV. Za + Krzysztofa Świerca (3).

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8.00 – Za ++ matkę Rozalię Prusko, ojca, męża, braci, bratowe, dusze w czyśćcu.

 

16.15 Nabożeństwo różańcowe.

17.00 – Za ++ rodz. Wiktora i Rozalię Jyż.