Porządek nabożeństw


P O R Z Ą D E K

N A B O Ż E Ń S T W

WIELKI PIĄTEK – 18.04.2014       (obowiązuje post ścisły, ofiara na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie

i innych obiektów na terenie Ziemi Świętej, kancelaria nieczynna)

7.00 – 18.00 Adoracja w Ciemnicy.

8.00 Ciemna Jutrznia.

9.00 Droga krzyżowa.

18.00 LITURGIA KU CZCI MĘKI PAŃSKIEJ.

Do 22.00 Adoracja przy Bożym Grobie.                  21.00 Adoracja młodzieży.

 

WIELKA SOBOTA – 19.04.2014        (jałmużna wielkopostna; ofiara na pomoc ubogim)

7.00 – 19.45 Adoracja przy Bożym Grobie.

8.00 Ciemna Jutrznia.

10.00 Adoracja dzieci przy Bożym Grobie i poświęcenie pokarmów.

11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 i 16.00 Poświęcenie pokarmów wielkanocnych.

20.00 WIGILIA PASCHALNA W WIELKĄ NOC      (prosimy przynieść świece) –            

I. W intencji parafian.   II. Za ++ Arkadiusza Bodora w r. ur., brata Zbigniewa, ojca Alfreda, Marię i Antoniego Młynek, Martę i Wincentego Mikuda.             III. Za + Edmunda Pyka (1).          IV. Za + Helenę Kampa w r. ur.

 

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 20.04.2014

(kolekta świąteczna na potrzeby naszej Parafii)

6.30 PROCESJA REZUREKCYJNA I UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA ZMARTWYCHWSTANIA   PAŃSKIEGO        I. W intencji parafian i gości.   II. Za + Edmunda Pyka (2).       III. Dz. – bł. w int. kleryka Piotra z prośbą o zdrowie, błog. i opiekę Bożą, dary Ducha Świętego i wszelkie potrzebne łaski.      IV. Za + Waldemara Hofer (1).

8.30 – Za + męża, ojca i dziadka Piotra Borszcza w r. ur.

10.00 – Dz. z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Teresy i Stanisława z okazji rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny.

11.30 – I. Za ++ Irenę i Piotra Kozińskich.                II. Dziękczynno – błagalna o zdrowie, błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego w intencji wnuczek Dominiki, Pauliny i Aleksandry z okazji urodzin.

13.00 – Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Katarzyny i Grzegorza Lizurek z ok. 10. r. śl.

14.30 – Dziękczynno-błagalna: Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże zdrowie i dary Ducha Świętego dla Joanny Jelonek z ok. 18. ur. W int. rocznego dziecka Wiktora Kólik, rodziców i chrzestnych.

15.30 UROCZYSTE NIESZPORY WIELKANOCNE.

18.00 – Za + Lechosława Dębskiego.

 

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY 21.04.2014

(kolekta na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego)

7.00 – Za + Edmunda Pyka (3).

8.30 – I. Za ++ rodz. Martę i Józefa Mrozek w r. śm.   II. Za + Waldemara Hofer (2).

10.00 Msza święta z elementami w języku łacińskim – Za + Krzysztofa Bal, ++ z rodz., dusze w czyśćcu – od sąsiadów z ul. Kasztanowej i Polnej.

11.30 – Za ++ ojca Emila Burek w rocznicę urodzin, matkę Marię Burek, ++ z rodzin Pach i Burek.

13.00 – Przez wst. cudownej MB Lubeckiej i Św. Józefa, o błog. Boże dla Agnieszki Strużek z ok. ur., córki Sabiny z rodz. syna Ireneusza z rodz., Jacka z rodz. O radość życia wiecznego dla męża Szczepana Strużek.

14.30 – Przez wst. NMP z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie z ok. rodzinnych jubileuszy (Te Deum).

18.00 – Za ++ ojca Rudolfa w r. ur., matkę Zofię.

 

Wtorek w Oktawie Wielkanocy 22.04.2014           (kancelaria wieczorem nieczynna)

7.00 – I. Za + Zofię Gorgosz w 100 rocznicę urodzin.     II. Za + Edmunda Pyka (4).     III. Za + Waldemara Hofer (3).

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8.00 – Za + matkę Gertrudę Janiczek w r. ur.

18.00 – Za ++ matkę Karolinę Kasińską w 31. r. śm., brata Jana Pastuszka, ++ z pokr. Za ++ Stefana  Pasoń w r. ur., Marię i Franciszka Pasoń, Jana Kasprzak, Augustynę i Klarę Kowalczyk, ++ z rodz. Cieniawskich. Za + syna i brata Józefa, ++ z rodz. Za + męża Pawła w 35. r. śm. Za ++ męża i ojca Romana Dudek w 1. r. śm., ++ z rodz. Zowada, Dudek, Badora. Za ++ Annę, Jana, Emanuela i Bronisława Tyla, Zuzannę Bartos.  Za ++ męża Henryka w 19. r. śm., siostrę Marię w 11. r. śm., rodziców, teściów, pokr. z obu stron. Za + Ewę Kacprzyńską. Za ++ Henryka Leszczyńskiego, rodz. Franciszkę i Władysława, dusze w czyśćcu. Za ++ ojca Pawła Wacławek, pokr. Wacławek, dusze w czyśćcu. Za ++ Paulinę Helisz w 2. r. śm., Henryka Helisz, ++ z rodz. Helisz, Potempa, Bodora, Kuroś. Za ++ ojca Jana Żydek w 20. r. śm., matkę Elżbietę, teściów, męża Henryka. Za ++ Kazimierza, żonę Jutę, syna Piotra, Zbigniewa, żonę Jutę, Witolda, Piotra, trzy koleżanki.

18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa w Oktawie Wielkanocy 23.04.2014           (kancelaria czynna tylko po południu; 15.00 – 17.00)

7.00 – I. Za + Edmunda Pyka (5).         II. Za + Waldemara Hofer (5).

8.00 Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla Siostry Liliosy z okazji 50. rocznicy życia zakonnego.

14.00 – ślub: Katarzyna – Łukasz Pytel.

18.00 – Za ++ brata Jerzego i bratową Annę. Za ++ dziadków Zofię i Wiktora Pohl i ich dzieci. Za ++ rodz. Martę i Jana Sowa, teściową Ernę Jendrzej w 7. r. śm. brata Henryka Sowa, babcię Joannę Majcher, Jerzego Srokorz. Za ++ męża Bernarda Wieczorek, rodziców, rodzeństwo, ++ z rodz. Za ++ męża Lucjana, Marię i Tadeusza Ociepów, ++ z rodz. Mazurek. Za ++ Mieczysława, ++ z rodz. Szczesny, Osadnik, Koza, Kurda i Kosytorz. Za ++ Marię w 1. r. śm., Stanisława, Janinę, Tadeusza i Elżbietę. Za + Stefanię Karmańską – Kukuła w 30. dz. po śm. Za ++ żonę Mariannę Henkiel w 3 miesiące po śm., syna Mirosława Henkiel w 6. r. śm. – od męża i ojca Mieczysława Henkiel oraz syna i brata Krzysztofa. Za ++ Jerzego Kornek w 1. r. śm., rodz. Annę i Teodora, Gertrudę i Wincentego Bondza, Łucję Kazuch, Karola Tokarz, Franciszkę Ciemięgę, dusze w czyśćcu.

 

Czwartek w Oktawie Wielkanocy24.04.2014

7.00 Za + + ks. Jana Urbaczkę w 11. rocznicę śmierci oraz Siostrę Ancillę Zacharewicz w 3. r. śm.

8.00 – I. Za + Edmunda Pyka (6).         II. Za + Waldemara Hofer (5).

17.15 Msza święta szkolna – I. Za + Marię Pieprzyca w r. śm.               II. Przez wst. MB i Anioła Stróża o zdrowie, błog. Boże, dary Ducha Świętego dla córki i siostry Moniki Dudek z ok. 18. urodzin – od mamy i sióstr z rodzinami.

 

Piątek w Oktawie Wielkanocy Św. Marka Ewangelisty 25.04.2014

7.00 – I. Za + Edmunda Pyka (7).         II. Za + Waldemara Hofer (6).

8.00 – Za ++ z rodz. Wróbel, Koloch i Swoboda.

18.00 – Za + + ks. Jana Urbaczkę, siostrę Ancillę Zacharewicz, kapłanów i siostry zakonne, którzy posługiwali w naszej Parafii. Za ++ Marię Moc w 20. r. śm., Helenę i Antoniego Moc, Martę i Emila Marszałek, Andrzeja Rajnogę. Za ++ Andrzeja Cieślickiego w 11. r. śm., Antoniego Grabińskiego w 17. r. śm., Edwarda Cieślickiego, ++ z pokr. Za + Elżbietę Stolka w r. ur., ++ z rodz. Stolka i Niwergol. Za ++ męża i ojca Tadeusza, teściów Weronikę i Piotra, ++ z rodz. Młyńczyk, dusze w czyśćcu. Za ++ rodz. Marię i Jana, dziadków Zofię i Antoniego Hamrider, braci Kazimierza i Antoniego, siostrę Marię, szwagra Eliasza, dusze w czyśćcu. Za + Zbigniewa Czerkawskiego, ++ z rodz., dusze w czyśćcu. Za ++ męża Romualda Pluszczaka, jego rodziców, rodzeństwo, rodz. Zofię i Tomasza Wilczek, siostry Radegundę, Bronisławę, ich mężów, bratową Ewę, jej rodziców, ++ z pokr. dusze w czyśćcu. Za ++ Walentynę i Jerzego Kowalczyk, Bronisławę i Zdzisława Radomskich, pokr. z obu stron. Za + Marię Lubojańską w 30. dz. po śm. Za + Edmundę Sier w 30. dz. po śm. Za ++ Józefa Jerominek z rodzicami Irenę i Janem, Alfonsa i Gertrudę Bonk. Za ++ Różę Kachel w r. ur., Ernesta Krawczyk. Za ++ ojca Stanisława Kluczniak w r. śm. Za + Aleksandrę Mendrela, ++ z rodz. Za ++ męża Stanisława, teściów Rozalię i Rocha Jelonek, rodz. Helenę, Katarzynę i Antoniego Matachowskich, brata Józefa, siostrę Leokadię, szwagra Jana Urbańczyk, dziadków, pokr. z obu stron, dusze w czyśćcu.

18.30 Procesja błagalna do krzyża na placu kościelnym o urodzaje, błogosławieństwo w pracy i pokój.

 

Sobota w Oktawie Wielkanocy 26.04.2014

7.00 – I. Za ++ rodz. Rozalię i Jana Kubica, szwagra Felicjana.                      II. Za + Edmunda Pyka (8).

8.00 – I. W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (solenizanci: Klara Holi, Krystyna Królikowska, Agnieszka Strzelczyk, Marian Jasnos).                II. Za + Waldemara Hofer (7).

12.00 – ślub: Agnieszka Woźniak – Marcin Gajowski.

13.00 – ślub: Magdalena Szwarc – Łukasz Bagiński.

18.00 – Za + męża Jana Delakowicz w 3. r. śm.

 

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 27.04.2014 (kolekta na potrzeby naszej Parafii, przed kościołem zbiórka na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas)

7.00 – I. Za + Edmunda Pyka (9).    II. Za ++ Martę Janik o radość życia wiecznego.              III. Za + Waldemara Hofer (8).

8.30 – W int. Teresy i Leona z ok. 35. r. śl. z podz. za odebrane łaski z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla całej rodz.

10.00 – Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Teresy i Ryszarda Urbański z ok. 40. r. śl.

11.30 – I. Dz. – bł. za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie z ok. ur. Felicji i o błog. Boże dla całej rodz.

II. Dz. – bł. w int. Hildegardy i Alojzego Spałek z ok. 50. r. śl. (Te Deum).

13.00 Msza święta chrzcielna – W intencji dzieci przyjmujących chrzest, rocznych dzieci: Anna Krych, Julia Bartocha, Jakub Brzezina, Anna Granosz, Aleksandra Pilśniak, Antonina Łebek.…, ich rodziców i chrzestnych.

14.30 – Dziękczynno-błagalna: Przez wst. MB z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże, zdrowie w int. rodz. Spik. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Jana Koniecznego z okazji 70 urodzin oraz w intencji Gertrudy i Jana Koniecznych z okazji 50. rocznicy ślubu. O zdrowie dla Barbary Kowalczyk. Z podziękowaniem za szczęśliwe wyjście z wypadku samochodowego.

15.30 Dziękczynne za kanonizację papieży Jana XXIII. i Jana Pawła II. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

18.00 – Za + matkę Hannę Rakowską w 1. r. śm., babcię Franciszkę Kwiendacz, ojca Antoniego Rusek.

 

Poniedziałek ŚW. WOJCIECHA, BISKUPA I MECZENNIKA28.04.2014

7.00 – I. Za + Edmunda Pyka (10). II. Za + Waldemara Hofer (9).

8.00 W intencji Apostolatu Maryjnego.

18.00 – Za + siostrę Annę Kubarycz – od brata Wacława z rodziną.

 

WtorekŚwiętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła PEREGRYNACJA FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA Z GARGANO 29.04.2014

7.00 – Za + Waldemara Hofer (10).

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8.00 – Za + Edmunda Pyka (11).    

17.30 Nabożeństwo oczekiwania.

18.00 Uroczyste powitanie figury św. Michała Ar­chanioła z Gargano.

Msza św. rozpoczynająca peregrynację z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za wstawiennictwem św. Michała Archanioła.  –

I. Przez wstawiennictwo świętego Michała Archanioła w intencji  Kościoła oraz w naszych dziękczynno-błagalnych intencjach: Przez wst. Św. Michała Archanioła o uwolnienie Katarzyny oraz przerwanie łańcucha grzechów międzypokoleniowych powodujących problemy. O uzdrowienie i pogłębienie wiary dla jej rodziny.……………………

II. Za ++ rodz. Pawła i Marię Pietrucha, Wandę i Józefa Pietrucha, ++ z pokr. z obu stron. Za ++ rodz. Hildegardę i Franciszka Pieńkowskich w r. śm, brata Piotra w r. ur., ++ z rodz. Pieńkowski, Gałązka, Trocha, Kamiński, Sochor, Dwornik….

20.00 Różaniec w intencji mieszkańców całego Dekanatu Lublinieckiego z prośbą o opiekę Matki Bożej Królowej Aniołów i wstawiennictwo św. Michała Archanioła.

20.30 Koronka do św. Michała Archanioła i rozważanie przed Apelem Jasnogórskim.

21.00 Apel Jasnogórski.

(Po Apelu możliwość przyjęcia Szkaplerza Św. Michała Archanioła)

22.00 Czuwanie młodzieży.

 

ŚrodaPEREGRYNACJA FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA Z GARGANO 30.04.2014             (kancelaria czynna tylko: 8.35 – 9.30)

6.30 Jutrznia o Aniołach.

7.00 Msza święta z nauką – I. Za ++ męża Edwarda w r. śm., Annę i Piotra Śpiewok.         II. Za + Edmunda Pyka (12).      III. Za ++ siostry Elżbietę i Teresę, dusze w czyśćcu.    III. Za + Waldemara Hofer (11).

(Po Mszy św. możliwość przyjęcia Szkaplerza Św. Michała Archanioła)

   Różaniec z rozważaniami anielskimi w intencji rodzin przeżywających trudności.

9.30 Różaniec z rozważaniami anielskimi w intencji zniewolonych i walczących o wewnętrzną wolność.

10.00 Msza święta z nauką - Przez wstawiennictwo świętego Michała Archanioła w intencji  Kościoła oraz w naszych dziękczynno-błagalnych intencjach: O dar wiary i łaskę nawrócenia dla Henryka i jego rodziny. O łaskę nawrócenia, pojednania i zgody w rodzinie, opiekę dla całej rodziny.       Błogosławieństwo osób chorych, samotnych i starszych

   (Po Mszy św. możliwość przyjęcia Szkaplerza Św. Michała Archanioła)

11.30 Projekcja filmu „Między Wiarą a kulturą” o objawieniach i historii Sanktuarium w Monte Sant’ Angelo na Gargano.

14.00 Różaniec z rozważaniami anielskimi w intencji dzieci i młodzieży o uchronienie ich od zła i zepsucia.

14.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

14.45 Możliwość przyjęcia Szkaplerza Św. Michała Archanioła.

15.00 Msza św. z nauką – Przez wstawiennictwo świętego Michała Archanioła w intencji rodzin oraz w naszych dziękczynno-błagalnych intencjach: …………..

   Błogosławieństwo dzieci przed figurą św. Michała Archanioła, Akt Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi i zakończenie nawiedzenia.

18.00 – Za ++ rozdz..Jana i Katarzynę Teodorczyk w . ur. Za ++ ojca Józefa Matuszewski w r. śm., ++  z rodz. Matuszewski, Marciniak. Za ++ męża Mirosława Strzodę w 24. r. śm., męża Jana Szweda w 8. r. śm. Za + matkę Wiktorię Solisch w 16. r. śm. Za ++ rodz. Huberta i Franciszkę Waloszczyk, dziadków Waloszczyk, Gabor, teściów Józefa i Martę Płonka, Magdalenę i Brunona Habrajski, Marię Gabor, dusze w czyśćcu. Za ++ rodz. Cecylię i Andrzeja Macias, braci Jana i Stanisława Macias. Za ++ Julię, Edwarda i Jerzego Kasprzyk, Helenę Cieślińską. Za + Teresę Toma w 30. dz. po śm.