PORZĄDEK NABOŻEŃSTW


Sobota – Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła – 20.08.2016
7.00 – Za ++ Barbarę Kowalczyk w 1. r. śm., dziadków z rodz. Kowalczyk i Radomski.
13.00 ślub: Patrycja Geisler – Andrzej Skorupa.
15.00 – Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Kornelii i Krzysztofa Mocigemba z ok. 25. r. śl.

17.00 – Za + męża Bernarda, rodziców, teściów, pokr.
20.00 w kościele Św. Anny: Nabożeństwo na zakończenie pielgrzymki.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.08.2016 (kolekta na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny)
7.00 – Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Moniki i Jerzego z ok. 55. r. śl. (Te Deum).
8.30 – Za ++ męża Mikołaja Czech, rodziców z obu stron, pokr.
10.00 – I. Za + syna Michała Maj w 4. r. śm. II. W intencji parafian.
11.30 – Dziękczynna z prośba o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski w życiu kapłańskim dla ks. Krzysztofa Rucińskiego z okazji urodzin.
14.30 – Dziękczynno-błagalna: O dalsze łaski i zdrowie dla Klaudii z ok. ur. oraz w int. całej rodz. W int. rocznego dziecka: Filip Sąsała, jego rodziców i chrzestnych. Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże, opiekę i Zdowie dla Małgorzaty i Czesława Kościelnych z ok. 30. r. śl.
15.30 Nieszpory niedzielne.
18.00 – Za ++ rodz. Cecylię i Henryka Garus w r. ur.

Poniedziałek – NMP Królowej – 22.08.2016
7.00 – Za ++ Czesławę Sobieszczańską w 1. r. śm., jej męża Romana, brata Mariana, syna Ryszarda, rodz. Antoninę i Czesława Durskich, zięcia Stanisława.
18.00 – Za ++ ojca Augustyna Łupież w r. ur., matkę Emilię, braci Ottona i Augustyna, męża Gerarda, Stefana Gizę, rodz. Elżbietę i Karola Molenda, Andrzeja Molenda, dziadków z obu stron, dusze w czyśćcu.

Wtorek – 23.08.2016
7.00 – Za + chrześniaka Józefa Kaczmarczyk i jego rodz. Leokadię i Romana Kaczmarczyk.
7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
18.00 – Za ++ męża Jana Spałek w r. śm., rodz. Agnieszkę i Wiktora Morawiec, brata Mariana. Za ++ rodz. Jana i Jadwigę Darda, rodziców i rodzeństwo z obu stron, dusze w czyśćcu. Za ++ męża i ojca Jana Grzesik w r. ur., jego rodz. Emanuela i Gertrudę. Za + Piotra Dubiel w miesiąc po śm. Za ++ Norberta Chrósta, Władysława Zberk, Gertrudę i Gerarda Jaksik, Gabriela Mikołajczyka. Za + Rozalię Kania w r. ur. Za ++ Marcina Świerc w r. ur., Jadwigę i Augusta Świerc, Helenę Gruca, Jana Janika, dusze w czyśćcu.
18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Środa – Świętego Bartłomieja Apostoła – 24.08.2016
7.00 – Za + Marię Kożuch w 35. r. śm., ++ z rodz.
18.00 – Za ++ rodz. Rozalię i Augustyna Wąsik w r. ur., ich rodz. Zofię i Pawła Wąsik. Za + Franciszka Żyłkę w r. śm. Za ++ męża Ludwika Piechota w r. ur., ++ z rodz. Piechota i Just. Za ++ męża Adolfa, rodziców i rodzeństwo.

Czwartek – 25.08.2016
7.00 – Dz. z prośbą o błog. Boże i zdrowie dla Gertrudy z ok. 70. ur. orza w int. całej rodz.
17.15 – Za + Bronisławę Milczarek w 1. r. śm.

Piątek – NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26.08.2016
(uroczystość znosi obowiązek piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych)
7.00 – Dz. – bł. z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie dla Renaty Jerominek z ok. ur.
18.00 – Za ++ matkę Janinę Zembała w 14. r. śm., babcię Natalię, Janinę i Annę Krasowskie. Za ++ Cecylię Gnacińską w r. śm., męża Jana, rodziców Zofię i Franciszka, siostrę Ludwikę i brata Henryka. Za ++ męża Romualda Pluszczaka, jego rodziców, rodzeństwo, szwagrów, bratową Stefanię, rodz. Zofię i Tomasza Wilczek, siostry Radegundę, Bronisławę, bratową Ewę, jej rodziców, ++ z pokr., dusze w czyśćcu. Za ++ rodz. Klarę i Wiktora Bryś, Agnieszkę Dada, Jadwigę Mańka, ++ z rodz. Bryś i Mańka. Za ++ żonę i matkę Józefę Telma, rodziców, teściów, ++ z rodz. Jarek i Telma. Za ++ Henryka Bonk, rodziców, brata Gerarda, bratowe Jadwigę i Marię, zięcia Cezarego, ciocię Marię, Franciszka i Joannę Klimza, synów Pawła i Jerzego, Franciszkę Ciemięga, Jana i Irenę Jerominek, syna Józefa. Za + Jana Berbesz w r. ur. Za + syna Zygmunta Kauder w r. ur., rodz. Marię i Eryka Czogala, brata Romana, siostrę Elżbietę, teściów Marię i Jana Zdzieblik. matkę chrzestną Różę Świerc. Za + Marię Pietrzyk w 30. dz. po śm. Za ++ męża Mieczysława w 14. r. śm., rodziców, teściów, Tadeusza Bednarskiego.

Sobota – Św. Moniki – 27.08.2016
7.00 – Za ++ rodz. Marię, Annę i Piotra Ziaja, Gertrudę i Leona Paruzel, ich rodzeństwo i rodziców.
8.00 – W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (solenizanci: Jadwiga Szymik, Renata Kuszka, Karolina Gerlic).

17.00 – W intencji Apostolatu Maryjnego.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.08.2016 (kolekta na potrzeby naszej Parafii)
7.00 – W int. rodz. Przydacz.
8.30 – Za ++ męża Kazimierza Janus, rodziców z obu stron, Janinę Janik, zięciów Jana Stanko i Karola Lewandowskiego.
10.00 Dożynki Parafialne – I. Dziękczynna za tegoroczne plony, za wszelkie owoce ziemi i pracy rąk ludzkich. II. Za ++ męża Edmunda Gruca, rodziców, ++ z rodz.
11.30 – Dz. – bł. w int. Marzeny i Jerzego z ok. 1. r. śl. z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie.
13.00 Msza święta chrzcielna – W intencji dzieci przyjmujących chrzest, rocznych dzieci: Jakub Łach, Konrad Szymiczek, .… ich rodziców i chrzestnych.
14.30 – Dziękczynno-błagalna: Z ok. 75. ur. Piotra Brzeziny z podz. za przeżyte lata z prośbą o dalsze błog. Boże dla całej rodz. a szczególnie dla wnuczki Marleny z ok. 18. ur. Przez wst. MB Częstochowskiej z podz. i prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla córki Eweliny z ok. ur. O dalsze łaski i zdrowie dla rodz. Cecylii i Franciszka Brzezina z ok. r. śl. oraz w int. całej rodz. Z podz. za odebrane łaski z prośbą o błog. Boże i zdrowie dla Jana z ok. 80. ur. oraz o błog. Boże dla całej rodz. O dalsze błog. Boże z podz. za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie dla Renaty i Kazimierza. Do Miłosierdzia Bożego z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze dla Andrzeja, Janusza, Moniki i Małgorzaty.
15.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej.
18.00 – Za ++ rodz. Marię i Henryka Korzus w r. śm., Bernarda i Alojzego Kozala w r. śm.

Poniedziałek – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela – 29.08.2016
7.00 – I. Za + siostrę Jadwigę w r. śm., ++ z rodz. Seget, Nowozimski. II.
18.00 –

Wtorek – Błogosławionej Bronisławy, dziewicy – 30.08.2016
7.00 – I. Przez wst. MB Fatimskiej i Św. Gerarda, dz. z ok. 80. ur. z prośbą o opiekę na dalsze życie oraz opiekę rodzinach córek. II. Dziękczynno – błagalna w intencji pielgrzymów Pielgrzymki do Stachociny.
7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
18.00 – Za ++ męża Andrzeja Rajnoga w 40. r. śm., Ewę i Pawła Rajnoga, Martę i Emila Marszałek, Marię, Helenę i Antoniego Moc. Za ++ matkę Urszulę i Teodora Tomczak, dziadków Jeziorski, Tomczak, teściów Wiktora i Jadwigę Sukiennik. Za + matkę Różę Filipiak w r. ur. Za ++ ojca Stefana Koczyba w r. ur., matkę Agnieszkę, braci Edwarda i Gerarda. Za + ojca Lucjana Konopka w r. śm.. i w r. ur. Za + ojca Eugeniusza Gatys, ++ z rodz. Łopata. Za ++ męża Maksymiliana w r. ur., teściów Martę i Piotra Molenda, dwóch synów, córkę, dusze w czyśćcu. Za ++ Bronisławę Witek, męża Alfonsa, ++ z rodz. Witek i Wilczek. Za ++ rodz. Teofilę i Piotra Tekieli, dziadków Nicpoń i Tekieli, wujków Zenona, Antoniego i Zdzisława, ++ z pokr. Tekieli, Nicpoń. Za ++ Klarę Gawron, ojca Józefa w r. śm., ++ z rodz. Gawron, Niedurny, Pietrzok. Za + Rutę Poprawa w 1. r. śm., ++ z rodz. Za + Juliana Klonowskiego w r. ur., ++ z rodz. Za + Irenę Moczulską w 30. dz. po śm. Za + Jana Ostrowskiego w 9. r. śm., żonę Marię. Za ++ matkę Marię w r. śm., krewnych Franciszkę, Bertę, dusze w czyśćcu.
18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Środa – 31.08.2016 (kancelaria nieczynna)
7.00 – I. Za + Klarę Piechota (1). II. III.
18.00 – Za ++ rodz. Mariannę i Michała Szczesnych, braci Mieczysława i Romualda, męża Lucjana, bratową Helenę, szwagra Bernarda, Lecha Stochel. Za ++ męża Józefa Szndzielorz w r. śm., rodz. Michała i Elżbietę Kaszuba, brata Henryka, siostrę Annę, jej męża Jana. Za ++ Henryka Leszczyńskiego, rodz. Franciszkę i Władysława i Bożenę Zając.