PORZĄDEK NABOŻEŃSTW


Piątek – NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA – 24.06.2016
(uroczystość znosi obowiązek piątkowej abstynencji od pokarmów mięsnych)
7.00 – Za + Jana Mika (30).
7.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
8.00 – Za + męża Józefa w r. śm.
18.00 – Za ++ Jana Gnacińskiego, rodz. Józefa i Marię, żonę Cecylię, ++ z rodz. Za + córkę Iwonę. Za ++ rodz. Elżbietę i Alojzego w r. ur., ++ z rodz. dusze w czyśćcu. Za ++ z rodz. Młynek, Murek i Sowa. Za ++ Marię i Wilhelma Polok, Roberta Witt, ++ z rodz. Witt i Polok. Za ++ rodz. Mariannę i Piotra Lisieckich, męża Jerzego, szwagra Edwarda, chrześniaka Mirosława, Stanisławę Jędralczyk, teściów Agnieszkę i Jana Wichary, Alfreda, Józefa, rodzeństwo, dusze w czyśćcu. Za ++ ojców Edmunda Dylka i Karola Imiołczyk. Za ++ rodz. Józefa i Augustyna Fronczek, Eryka i Elżbietę Kandzia, dziadków Franciszka i Marię Krawczyk, Wiktora Czupała, Jana i Roberta Krawczyk, pokr. z obu stron, Marię Broszczak, dusze w czyśćcu. Za ++Jana Michalskiego w 9. r. śm., Józefa Michalskiego w r. ur., żonę Hildegardę, Annę i Konrada Stefanik, Romana Sledzionę, ++ z pokr. Za + Martę Korzonek w 30. dz. po śm. Za ++ rodz. Jadwigę i Jana Kurzacz w r. śm., rodz. Tadeusza i Pelagię Krawczyk w r. śm. Za ++ rodz. Marię i Józefa Patyk, brata Józefa, teściów Gertrudę i Rudolfa Kachel, syna Krzysztofa Kachel, Helenę Kała w 1. r. śm. Za + ojca Pawła Pyka. Za ++ ojca Piotra Pietrucha, matkę Annę, Michalinę Gołąbek, dusze w czyśćcu. Za ++ rodz. Franciszka i Jadwigę, ++ z rodz. Sadowskich i Ostrowskich.
19.00 w kościele Św. Anny: Msza święta młodzieżowa – Dziękczynna z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego, w intencji młodzieży, nauczycieli i wychowawców, z prośbą o błogosławieństwo w czasie wakacji.

Sobota – 25.06.2016
7.00 – W intencji parafian.
8.00 – W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich; (solenizanci: Marta Kubica, Elżbieta Sopa).
13.00 w kościele św. Anny ślub: Aleksandra Ściubisz – Piotr Wielechowski.
17.00 w kościele św. Anny – W intencji członków Koła Łowieckiego „Hubertus” i ich rodzin z okazji 85. rocznicy istnienia oraz za ++ członków Koła.

17.00 – I. Z ok. 75. ur. Anny Śniechota – z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie (Te Deum). II. W int. rocznego dziecka; Pauliny Wrzeciono, jej rodziców i chrzestnych.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.06.2016 (kolekta na potrzeby naszej Parafii)
7.00 – W int. rodz. Przydacz.
8.30 – Za ++ matkę Łucję Paprotny w 5. r. śm., ojca Franciszka, męża Jerzego Spojdę, rodz. Franciszkę i Pawła Spojda, ++ z pokr.
10.00 – I. Za + męża Edwarda w r. ur.
II. O radość życia wiecznego dla + Wiesławy Idzikowskiej – od pracowników Urzędu Skarbowego w Lublińcu.
11.30 – Do Miłosierdzia Bożego przez wst. MBNP o zdrowie, błog. Boże i wszelkie potrzebne łaski dla Janiny z ok. 80. ur. oraz w int. całej rodz. (Te Deum).
13.00 Msza święta chrzcielna – W intencji dzieci przyjmujących chrzest, rocznych dzieci: Nikodem Nowak, Maja Horst, Bartłomiej Kulik.… ich rodziców i chrzestnych.
14.30 – Dziękczynno-błagalna: Z ok. 75. ur z podz i prośbą o dalsze błog. Boże i dary Ducha Świętego. W int. Janiny Macias i Janiny Nowickiej z ok. imienin z podz. za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. Boże. Dz. za szczęśliwe rozwiązanie z prośbą o dalsze łaski dla matki i syna Wojciecha. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Heleny Jankowskiej. O zdrowie i dary Ducha Świętego dla Ireny.
15.30 Nabożeństwo do Najświętszego Seca Pana Jezusa w intencji Światowych Dni Młodzieży.
18.00 – Za ++ Stanisławę Zdrojewską w 1. r. śm., męża Zygmunta, ++ z pokr. Zdrojewski, Przybył i Madler.

Poniedziałek – 27.06.2016
7.00 – I. Za ++ rodz. Jerzego i Elżbietę Koza, córki Annę i Gertrudę, braci Konrada, Rajmunda i Piotra, bratowe Gertrudę, Jadwigę i Lucynę. II. Za + Waldemara Grzechcę w 1. rocznicę śmierci.
18.00 – I. W intencji Apostolatu Maryjnego. II. Za + Marię Bilińską w 10. r. śm.

Wtorek – 28.06.2016
7.00 – I. Za ++ synową Krystynę w 7. r. śm., syna Marka, ++ z rodz.
II. Za + Waldemara Grzechcę w 1. rocznicę śmierci.
7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
17.00 – I. Za ++ Pelagię Stojak w 40. r. Sm., męża Jerzego Zembrzyckiego, rodz. Helenę i Jana Przybył. Za + Czesława Mielcarskiego w r. śm., ++ z rodz. Za ++ męża Henryka Ostrowskiego w r. śm., matkę Elżbietę w r. ur., ++ z rodz. Za ++ żonę Elżbietę, synową Joannę, rodz. Bertę i Józefa, ++ z rodz. Gołąbek, Kozok, Ledwoń i Wieczorek. Za ++ męża Henryka Garus, syna Damiana, rodz. Marię i Wilhelma Sukiennik, brata Bolesława, teściów Wiktora i Genowefę, dusze w czyśćcu.
II. Za ++ Paulinę Helisz w r. ur., Henryka Helisz, ++ z rodz. Helisz, Potempa, Bodora, Kuroś. Za ++ męża, ojca i dziadka Jana Sulima w 2. r. śm., rodziców i teściów, dusze w czyśćcu. Za ++ Bronisławę Mucha w r. śm., rodz. Stefanię i Józefa Sowa, brata Tadeusza. Za ++ rodz. Leona i Józefę Mostek, siostrę Annę. Za ++ Michalinę i Feliksa Dawidowicz, braci Stanisława i Mariana Pyć, Janinę Flak i Zbigniewa Wojciechowskiego.

ŚRODA – ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA – Dzień Papieski – 29.06.2016
(kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej, kancelaria nieczynna)
7.00 – Dz. – bł. o błog. Boże, potrzebne łaski dla rodz. Huć.
8.30 – . Za + Emilię Kokula w r. śm.
II. Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Anieli Kubicy z ok. 90. urodzin (Te Deum).
10.00 – Dziękczynna z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże w posłudze kapłańskiej w intencji ks. Ludwika Koniecznego z okazji 62. rocznicy święceń kapłańskich.
16.00 – Za + Felicję Lubińską w r. ur.
17.30 – Za ++ matkę Eugenię Słocińską w r. śm., ojca Ludwika, brata Piotra Słocińskiego, siostrzeńca Krzysztofa Bośniackiego, ++ z pokr. Andryszczak i Słociński, dusze w czyśćcu. Za ++ Emilię i Józefa Kociubińskich, córkę Joannę, zięciów Jerzego i Kazimierza, dusze w czyśćcu. Za ++ z rodz. Czwortek i Olszak, Teresę Stępień w 1. r. śm. Za ++ matkę Marię Pietrucha w 12. r. śm., ojca Pawła, Wandę i Józefa Pietrucha, ++ z pokr. Za + Wandę Mastalirz w r. ur. Za + sąsiadkę Matę Korzonek – od sąsiadów z ul. Ogrodowej 7. Za + Józefę Mrozek w 30. dz. po śm. Za ++ męża i ojca Mariana Świtała, brata Tadeusza i bratową Zenobię, ++ z rodz. Świtała, Cieślak, Ligęza. Za ++ rodz. Cecylię i Jana Liberka, męża Franciszka Kopyto, Dorotę i Józefa Pach, dziadków, teściów, ++ z pokr. Za ++ Teresę Jastrzębską, Jadwigę Mllek, dusze w czyśćcu. Za dusze w czyśćcu cierpiące. Za + Piotra Cała w 10. r. śm., ++ z rodz.
19.00 – Dz. – bł. o zdrowie dla Teresy z ok. 65. ur.

Czwartek – 30.06.2016
7.00 – Za ++ Zbigniewa Bodora w rocznicę urodzin, brata Arkadiusza, ojca Alfreda, Marię i Antoniego Młynek, Martę i Wincentego Mikuda, Edwarda Wolskiego.
17.15 – Za ++ Łucję i Franciszka Przybył, Marię i Jana Czech, męża Mikołaja, brata Józefa, pokr.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca – 1.07.2016 (kolekta na Caritas)
7.00 – Z ok. 60. ur. Henryka z podz.za odebrane łaski, za udaną operację z prośbą o dalsze, błog. Boże i zdrowie.
7.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
8.00 – Za ++ rodz. Konrada i Władysławę Mnich, męża Józefa Czernia, brata Ernesta oraz o błog. Boże, wszelkie potrzebne łaski, dary Ducha Świętego dla wnuka Macieja z ok. 18. ur.
18.00 – Za ++ żonę Marię Brzezina w 4. r. śm., jej rodz. Marię i Franciszka Szwarc, rodz. Gerdę i Pawła Brzezina, siostrę Zuzannę, brata Jana, pokr. z obu stron, kapłanów, siostry zakonne posługujących w Parafii Św. Mikołaja. Za ++ matkę Klarę Guziel, teściów Ligię i Wiktora Psiuk, Sławomira Marcinkowskiego. Za ++ Jerzego i Marię Klama, dusze w czyśćcu. Za ++ matkę Marię Burek w r. ur., ojca Emila, ++ z rodz. Pach, Burek, Swoboda i Głomb. Za + kolegę Joachima Krzywoń – od koleżanek i kolegów z pracy. Za + męża Adama Kempa w r. ur., ++ z rodz. dusze w czyśćcu. Za + męża Bolesława Kulińskiego w 2. r. śm., rodziców Gładysz, Kuliński, brata Gerarda, bratową Krystynę, siostrzenicę Joannę, szwagra Kazimierza. Za + Justynę Michoń w 30. dz. po śm. Za + Małgorzatę Wojtaszek w 30. dz. po śm. Za ++ Gertrudę Feliks w 2. r. śm., syna Gerarda, ++ z rodz. Feliksa, Hadasz, Maleska. Za + męża Krzysztofa Świerca i szwagierkę Teresę. Za ++ rodz. Teodora i Elżbietę Kozok, siostrę Urszulę Krawczyńską. Z ++ teściów Konrada i Jadwigę Gabor, szwagra Leonarda Gabor. Za ++ Tomasza i Henryka Psiuk w r. śm. Za ++ rodz. Marię i Waltera Bienek, teściów Bronisławę i Józefa Waleckich w r. śm.

Sobota – pierwsza sobota miesiąca – 2.07.2016 (odwiedziny chorych)
7.00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze.
7.30 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
13.00 w kościele Św. Anny – ślub: Martyna Sosnowska – Mateusz Lizurek.
16.00 Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Lubecku
w Lubecku: 17.30 Nieszpory Maryjne.
18.00 Msza święta w intencji mieszkańców Lublińca.
ok. 21.00 Zakończenie pielgrzymki ślubowanej w kościele Św. Mikołaja.

17.00 – Za + ojca Rudolfa w 11. r. śm. i matkę Zofię.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.07.2016 (kolekta na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego)
7.00 – Za ++ Ryszarda i Irenę Krawczyk.
8.30 – Za ++ Kazimierza Janus w r. śm., rodziców Janus i Ceglarek, Janinę Janik, Jana Stanko i Marka Lewandowskiego.
10.00 – Dz. – bł. o błog. Boże dla Marianny i Jana z ok. 40. r. śl. oraz o błog. Boże dla dzieci z rodzinami.
11.30 – I. Za ++ ojca Włodzimierza Świercvzyńskiego, brata Dariusza, dziadków Mariannę i Jozefa, pokrewieństwo, dusze w czyśćcu.
II. Za ++ z rodzin Pach, Burek, Grabiński. Liberka i Piosek.
14.30 – Za + ciocię Danutę Jelonek–Walczak – od chrześnicy Renaty z rodziną.
15.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
18.00 – Za Podziękowaniem za wszelkie otrzymane dobro i łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie z okazji 50. urodzin Stanisława.

Poniedziałek – 4.07.2016
7.00 –
18.00 – Z podz. za odebrane łaski z prośbą o zdrowie i błog. Boże na dalsze lata życia z ok. 75. ur. Stanisławy.

Wtorek – 5.07.2016
7.00 – Za + Helenę i Józefa Gansiniec.
7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
18.00 – Za ++ matkę Anielę Kania w 20. r. śm., brata Krzysztofa, rodz. Erykę i Wilhelma Adler, ++ z pokr. Za ++ ojca Eliasza Kuńka w r. ur., matkę Marię, dziadków z obu stron, ++ z pokr. dusze w czyśćcu. Za ++ Rozalię Wąsik w r. śm., ++ z rodz. Wąsik, Honisz i Kaczmarczyk. Za ++ z rodz. Młynek, Murek i Sowa. Za ++ Małgorzatę Doleżych, ++ z rodz. Smyrek, Tomanek i Doleżych.
18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Środa – Świętej Teresy Ledóchowskiej, dziewicy – 6.07.2016
7.00 – Przez wstawiennictwo NMP o błogosławieństwo Boże, opiekę i zdrowie dla córki Danuty z okazji urodzin.
18.00 – Za ++ syna Jacka Szwedę w 20 r. śm., ojca Ludwika Szwedę w r. śm. Za + teściową Marię Nowicką. Za ++ Romana Gabor i wszystkich ++ sąsiadów z ul. Kasztanowej i Polnej. Za ++ z rodz. Klimza, Piechota i Kurpierz. Za ++ żonę Annę, syna Henryka Czaja, wnuka Henryka, zięcia Jana Witek. Za ++ rodz. Hieronimę i Wacława Chrostowskich, teściów Marię i Władysława Jelonek, szwagra Jerzego, dziadków z obu stron, wujka Wilhelma Kuś.

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca – 7.07.2016
7.00 Msza święta w języku łacińskim – Za + ojca Franciszka, matkę Marię, ks. Leonarda.
7.30 Nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
17.15 – Za ++ syna Stanisława Szmukier w 1. rocznicę śmierci, męża Stanisława, syna Andrzeja, rodziców Marię i Franciszka, teściów Julię i Antoniego, pokrewieństwo z obu stron.

Piątek – Św. Jana z Dukli, prezbitera – 8.07.2016
7.00 – Przez wst. MBNP z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże w int. matki Marii.
18.00 – Za ++ męża Romana Sledziona w r. ur., Annę i Konrada Stefanik, Marię i Stanisława Sledziona, ++ z pokr., Jana Michalskiego, dusze w czyśćcu. Za + syna Michała w r. ur., ++ z pokr. Za ++ Helenę i Józefa Chabińskich, Marię i Stanisława Rogoza, Marię i Władysława, Janinę i Jana Kwaterskich, Stefana i Bronisława Spaczyńskich, Leokadię Wierzchowską, Józefa Malecha. Za ++ Władysława Pilśniaka w 15. r. śm., Petonelę Borecką w 10. r. śm., ++ z rodz. Boreckich i Pilśniaków. Za ++ ojca Henryka Kokot w 9. r. śm. i w r. ur., matkę Jadwigę i pokr. Za dusze w czyśćcu cierpiące. Za + Ryszarda Sokołowskiego.

Sobota – 9.07.2016
7.00 – W int. Ojczyzny o przemianę moralną i błog. Boże.

17.00 – I. Za ++ matkę Dorotę Pach w r. śm., ojca Józefa Pach, rodz. Jadwigę i Jana Kurzac, ++ z rodz. Kurzac, Pach i Liberka.
II. Przez wst. MB i Anioła Stróża z ok. 3. urodzin Jakuba brzeziny z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże a szczególnie o zdrowie i nieustającą opiekę oraz o błog. dla wszystkich którzy pomogli ciężkich chwilach.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.07.2016
(kolekta specjalna na nasze inwestycje parafialne;, na nowe okna w kościele parafialnym i renowację witraży, kiermasz wsparcia organizacji ŚDM)
7.00 –
8.30 – Za ++ ojca Gerarda Lubosz w r. ur., matkę Różę Lubosz, ++ z pokr.
10.00 – Za ++ matkę Pelagię Białek w 2. r. śm., ojca Antoniego, brata Ryszarda, ++ z rodz.
11.30 – Za ++ z rodz. Koziorowski i Goniwiecha.
14.30 – Dziękczynno-błagalna: W int. Hildegardy i Franciszka z podz. za odebrane łaski z prośbą o zdrowie, błog. Boże i dary Ducha Świętego dla całej rodz. Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże, dary Ducha Świętego dla Dominik z ok. 18. ur. Przez wst. Anioła Stróża z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże, dary Ducha Świętego dla wnuczki Laury z ok. 5. ur. oraz w int. rodz. , chrzestnych i całej rodz.
15.30 Nieszpory niedzielne.
18.00 – Za + matkę Łucję Kołek w 3. r. śm.

Poniedziałek – Świętego Benedykta, opata, patrona Europy – 11.07.2016
7.00 – Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Anny z okazji urodzin.
18.00 –

Wtorek – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika – 12.07.2016
7.00 – Za ++ Irenę Ceglarek w 3. r. śm., dziadków Władysława i Józefę Śliwińskich.
7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
18.00 – Za ++ Jana i Jerzego Jędrzejczyk, Gertrudę, Agnieszkę i Zygmunta Brzęczek. Za ++ Krystynę oraz Marię i franciszk aDrońskich. Za ++ ojca Alojzego Pielarz, rodziców z obu stron, Adelę Wójcik, pokr., dusze w czyśćcu. Za ++ rodz. Agnieszkę i Stanisława Kowol, Joachima Węgierka, Ludwikę i Tadeusza Żegraj, Marię i Czesława Kulisińskich, dziadków Florentynę i Stanisława Morwiec, dziadków Marię i Jana Kowol, ciocię Marię Morwiec. Za ++ rodz. Piotra i Antoninę Garbaciok w r. śm., Jana Jaworskiego, Gertrudę i Jerzego Rurańskich.
18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Środa – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
– Dzień Fatimski – 13.07.2016
7.00 –
19.00 – Przez wstawiennictwo Matki Bożej objawiającej się w Fatimie oraz błogosławionych Dzieci Fatimskich w intencji rodzin oraz w naszych dziękczynno-błagalnych intencjach: ………….
Różaniec Fatimski i procesja do kościoła Św. Anny.

Czwartek – 14.07.2016
7.00 – Za ++ ojca Jana w rocznicę śmierci, matkę Marię, brata Edwarda, siostrę Franciszkę, ks. Leonarda, ++ z rodziny.
17.15 – Za ++ Jacka Nittel w r. śm., ++ z rodz. Turek, Kaszuba, Nittel i Hadrian, dusze w czyśćcu.

Piątek – Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła – 15.07.2016
7.00 – Przez wst. MB o dary Ducha Świętego dla Karoliny i Jakuba Prandzioch.
16.00 w kościele Św. Anny: Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Anny Dymek z ok. 65. ur.
18.00 – Za + Marię Pieprzyca w r. ur. Za ++ matkę Teresę Grabińską w r. ur., ojca Gerarda, dziadków Anastazję i Antoniego Pach, Marię i Franciszka Grabińskich, Katarzynę Kaczmarczyk, ++ z pokr. ++ z rodz. Grabiński i Pach. Za ++ z rodz. Pańczyszyn: Władysława, Zofię, Michała, Józefa, Jana, z rodz. Herman: Genowefę, Jakuba, Edmunda i Józefa, z rodz. Iżyckich: Olimpię, Wiesława i Franciszkę, z rodz. Leśko: Stanisławę i Tadeusza, dusze w czyśćcu. Za ++ siostrę Dorotę Pelikant w r. śm., jej męża Antoniego, syna Jana, siostrę Marię Ulfik, męża Jana, rodziców, pokr., dusze w czyśćcu. Za ++ rodz. Jadwigę i Augustyna, siostrę Gertrudę, jej męża Eryka, braci Jerzego, Rudolfa i Franciszka, bratowe Władysławę, Annę i Zuzannę, dziadków Marię i Piotra Duda, ciocię Franciszkę Szmidt, jej męża Wincentego, wujków Tomasza, Rudolfa i Alojzego, męża Henryka, teściów Weronikę i Antoniego, szwagrów Leona i Tadeusza, szwagierkę Agnieszkę, Huberta i Zuzannę Bartos, kapłanów Pawła i Franciszka Miś, ich siostrę Łucję, księży Józefa Żurka i Leonarda Pająka, Anielę i Józefa Szulik, kuzynkę Martę Danielczok.

Sobota – NMP z Góry Karmel – 16.07.2016
7.00 w kościele Św. Anny – W intencji żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych. Nabożeństwo do Św. Anny.

17.00 – I. Za ++ ojca Ludwika Słocińskiego w r. śm., matkę Eugenię, brata Piotra Słocińskiego, siostrzeńca Krzysztofa Bośniackiego, ++ z pokr. Słociński, Andryszczak, dusze w czyśćcu.
II. Za ++ męża Jana Smołka w 7. r. śm., ++ z rodz. Smołka.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.07.2016
(kolekta na Diecezjalny Fundusz Oświatowy, kazania wygłosi i błogosławieństwa prymicyjnego udzielać będzie o. Karol Prandzioch OMI z Parafii Św. Stanisława Kostki w Lublińcu)
7.00 – Za ++ matkę Marię Burek w rocznicę śmierci, ojca Emila, ++ z rodzin Pach i Burek.
8.30 – Za + ojca Jana Teodorczyka w 27. r. śm.
10.00 – Za + Dorotę Dubowską w r. ur.
11.30 – Dziękczynna z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże w posłudze kapłańskiej ks. Michała Choroszewskiego z okazji urodzin.
14.30 – Dziękczynno-błagalna: Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Krystyny i Jerzego z okazji 40. rocznicy ślubu oraz w intencji całej rodziny. Z ok. 60. ur. Ireneusza Matera z poda. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie oraz w int. całej rodz. (Te Deum).
15.30 Nieszpory niedzielne.
18.00 – Za ++ Helenę Kampę w 3. rocznicę śmierci, rodziców Annę w rocznicę urodzin i Pawła Kampa, Walerię Ostrowską.

Poniedziałek – 18.07.2016
7.00 – Za ++ Bolesława Kuboś, Jerzego i Gertrudę Kapias w rocznicę ich śmieci.
18.00 – Za ++ żonę Marię Ferdyn – Psyk, rodz. Łucję i Pawła, teściów Reginę i Stanisława, szwagra Andrzeja, ++ z pokr. z obu stron.

Wtorek – 19.07.2016
7.00 –
7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
18.00 – Za ++ Barbarę grzona w r. śm., ++ z rodz. Grzona, Radlik, Szymański, Pawlik, Koczyba, Osilor, Okwieka i Tkacz. Za dusze w czyśćcu cierpiące. Za + Helenę Szydłowską w 30. dz. po śm. Za ++ żonę Teresę Kurpierz w 14. r. śm., rodziców, teściów i braci, ciocie Klarę i Anielę, pokr. z obu stron.
18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Środa – Błogosławionego Czesława, prezbitera – 20.07.2016
7.00 – I. Do Bożej Opatrzności z podz. za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie dla Magdaleny i Zofii. II. O szczęśliwy przebieg operacji dla Eugenii.
18.00 – Za ++ Jana Pietrzyk w 3. r. śm., żonę Felicję, ++ z rodz. Pietrzyk i Biela. Za ++ Danutę Kazuch, Klarę Kazuch, Dorotę Stolrską, Marię Kozę, ++ z rodz.

Czwartek – 21.07.2016
7.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Praksedy z ok. ur.
9.00 w kościele Św. Anny; Msza święta z udziałem uczestników ŚDM –
17.15 – Za ++ rodz. Karola i Franciszkę, ++ z pokr., dusze w czyśćcu.

Piątek – Św. Marii Magdaleny – 22.07.2016
7.00 –
9.00 Msza święta z udziałem uczestników ŚDM –
18.00 – Za ++ Ryszarda Lewandowskiego, Józefa i Wiktorię Kokot, Tadeusza i Janinę Lewandowskich, ++ z rodz. Drapała, Ludwig, Kuczyńskich i Wieczorek. Za ++ matkę Elżbietę w 15. r. śm., ojca,, braci i szwagra. Za ++ męża Józefa Dylka, syna Andrzeja, rodz. Franciszkę i Wiktora Sówka, dziadków Sówka i Pluta, teściów Elżbietę i Pawła Dylka, dwóch szwagrów, ++ z rodz. Węgier i Rzepka. Za ++ Jana Wąsik w r. śm., rodziców, siostry i braci. Za ++ matkę Jadwigę Moj i Annę Moś. Za ++ męża Alojzego, syna Józefa, rodziców, braci, ++ z rodz. i pokr., dusze w czyśćcu. Za ++ rodz. Zuzannę i Zdzisława Szczudłowskich. Za ++ rodz. Elfrydę i Antoniego Strzoda. Za + Leopolda Garus w r. ur., ++ z rodziny. Za ++ Antoniego Rusek w 4. r. śm., matkę Władysławę, Antoninę, bratową Agatę. Za ++ matkę Gertrudę Maleska, ciocię Helenę w r. ur., ++ z rodz. Za ++ Jana Bondza w 12. r. śm., rodziców obu stron, braci Eryka, Rudolfa, Karola, szwagrów Henryka, Józefa i Pawła, ++ z rodz. Bondza, Jańta, Berak Koloch i Marię Blachecka. Za ++ córkę Iwonę, rodziców z obu stron.

Sobota – Św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy – 23.07.2016
7.00 –
9.00 Msza święta z udziałem uczestników ŚDM –
12.00 ślub: Aleksandra Maciejewska – Łukasz Budzyn.
12.00 w kościele Św. Anny ślub: Iwona Pyrkosz – Janusz Dalkowski.
13.00 ślub: Aleksandra Augustyn – Bartosz Fabiański.

17.00 – Za ++ rodz. Rozalię i Wiktora Jyż.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.07.2016 (kolekta na potrzeby naszej Parafii)
7.00 –
8.30 – Za + Krzysztofa Kościółka w rocznicę urodzin, rodziców, teściów i rodzeństwo.
10.00 Msza święta z elementami w języku łacińskim z udziałem uczestników ŚDM – Za + córkę Aleksandrę Pyrkosz w rocznicę urodzin.
11.30 – Z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie z ok. 60. ur. Czesława Szretera (Te Deum).
14.30 – Dziękczynno-błagalna: Do Bożej Opatrzności o zdrowie na dalsze lata i błog. Boże dla Jakuba z podz. za przeżyte 91. lat.
15.30 VII. Lubliniecki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej KONCERT ORGANOWY Kingi Witczak
18.00 – Za + brata Tomasza Trzęsiok w (40) rocznicę urodzin.

Poniedziałek – Św. Jakuba Apostoła – 25.07.2016 (kancelaria czynna tylko po południu: 15.00 – 16.00)
8.00 Msza święta z udziałem uczestników ŚDM –
————————————————————————
Msze święte i nabożeństwa w kościele Św. Anny. Kazania wygłosi i błogosławieństwa prymicyjnego udzielać będzie ks. Krzysztof Wycisk, neoprezbiter z Kuźni Raciborskiej, kolekta na potrzeby naszej Parafii.

18.00 w kościele Św. Anny – Za zmarłych budowniczych i dobrodziejów kościoła Św. Anny. Za ++ Gertrudę i Ludwika Okwieka. Za + Emila Kurzaca w r. śm. …

Wtorek – ODPUST KU CZI ŚW.ANNY, MATKI NMP – 26.07.2016
6.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
7.00 – Dz. – bł. przez wst. Św. Anny z prośbą o zdrowie i błog. Boże na dalsze lata z ok. ur. Anny i o błog. Boże w rodz.
Różaniec – tajemnice radosne.
9.00 – Za + Engelberta Kozłowskiego w r. ur.
Różaniec – tajemnice światła.
11.00 Suma odpustowa – I. W intencji parafian, dobrodziejów kościoła Św. Anny, pielgrzymów i gości. II. Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego dla córki Agaty z okazji 18. urodzin. III. IV.
Adoracja Najświętszego Sakramentu. Czas na indywidualne i grupowe nawiedzenie kościoła.
15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
15.30 Nieszpory odpustowe.
16.30 – Za ++ Zenona w 9. r. śm., rodziców Bożek i Kozak, brata, bratową, pokr. z obu stron.
Różaniec – tajemnice chwalebne.
16.00 – Za ++ syna Dariusza Kopyto w r. śm., matkę Józefę Strzoda, Bolesława Kuboś. Za + matkę Klarę Guziel w r. ur., teściów Ligię i Wiktora Psiuk, dusze w czyśćcu. Za ++ Annę Muskus i Annę Garncarz. Za + Annę Tyla z ok. imienin. Za ++ Annę Kubarycz w r. ur., w 3. r. śm, ojca Antoniego Kubarycz, dziadków Weronikę i Ignacego Malatyńskich, Katarzynę i Jana Kubarycz, pokr. z obu stron. Za ++ Włodzimierza Wierzchowskiego w r. śm. Za ++ Henryka Miemczyka, rodz. Ottona i Marię Krampic i ich rodziców.
—————————————————————————————

Środa – Świętego Joachima, ojca NMP – 27.07.2016
7.00 – Za + Helenę Gigiel w r. śm.
18.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące. Za ++ męża Krzysztofa Świerca i szwagierkę Teresę. …

Czwartek – 28.07.2016
7.00 – Za + Augusta Kożuch w r. ur., ++ z rodz.
17.15 –

Piątek – Św. Marty – 29.07.2016
7.00 – Za + matkę Rozalię Prusko w r. ur.
18.00 – Za ++ matkę Urszulę i Teodora Tomczaak, dziadków Jeziorski, Tomczak, teściów Wiktora i Jadwigę Sukiennik. Za ++ Henryka Helisz w r. ur., Paulinę Helisz, ++ z rodz. Helisz, Potempa, Bodora, Kuroś. Za ++ rodz. Ignacego i Annę Kozielski, Dominika i Marię Tobor, Józefa Tobor, siostrę Monikę i szwagrów.

Sobota – 30.07.2016
7.00 –
8.00 – W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (solenizanci: Andrzej Pskowski, Marta Sojka, Mariola Stróżyk, Maria Bałdyga, Martyna Gerlic).

17.00 – Dz. – bł. z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże, dary Ducha Świętego i zdrowie dla Anieli z ok. 60. ur. oraz o potrzebne łaski dla całej rodz.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2016
(kolekta potrzeby naszej Parafii, można zyskać odpust Porcjunkuli)
7.00 – Dz.-bł. z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Gertrudy Glanc i całej rodz.
8.30 – Przez wst. MBNP z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie
10.00 – Za + żonę Ewę Jańta w r. ur., rodz. Stefana i Helenę Jurczyk, rodzeństwo Lucjana, Zygmunta, Stefanię i Danutę, rodz. Gertrudę i Antoniego Jańta, braci Pawła, Szczepana, szwagra Feliksa, bratową Irenę, Cecylię, Gertrudę, Sylwię, Klarę Ludgardę, Rajmunda i Adelajdę Stojek.
11.30 – Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Gizeli i Adama Kubiak z okazji 50. rocznicy ślubu (Te Deum).
13.00 Msza święta chrzcielna – W intencji dzieci przyjmujących chrzest, rocznych dzieci: Maja Michoń, Wojciech Nikolczuk,… ich rodziców i chrzestnych.
14.30 – Dziękczynno-błagalna:
15.30 W kościele Św. Anny: Nabożeństwo ku czci Św. Krzysztofa w intencji wszystkich podróżujących z poświęceniem pojazdów.
18.00 –