PORZĄDEK NABOŻEŃSTW


Piątek – Św. Piusa X., papieża – 21.08.2015                  (kancelaria nieczynna)

7.00 – Za ++ ojca Henryka Garus w rocznicę urodzin, dziadków Klarę i Jana, chrzestnego Leopolda, Jolantę i Pawła Baron, szwagra Krzysztofa Marek.

14.00 – Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Ireny i Jerzego Walaszczyk z okazji 50. rocznicy ślubu.

18.00 – Za ++ męża Jana Spałek w r. śm., rodz. Agnieszkę i Wiktora Morawiec, brata Mariana, dziadków Marię i Jana Kowol, ich dzieci, Florentynę i Stanisława Morawiec i ich dzieci. Za + męża Jerzego Wichary w r. ur. Za + brata Eugeniusza Dobrowolskiego w 4. r. śm.. Za ++ ojca Roberta Zowada w r. śm., matkę Annę, brata Łucjana, wujków Edmunda i Konrada Kurek, ciocię Agnieszkę Kurek, szwagra Józefa Borowik, ++ z rodz. Zowada, Kurek, dusze w czyśćcu. Za + matkę i teściową Gertrudę Lach w r. ur. Za ++ rodz. Hannę i Wilhelma Ledwoń, Franciszkę i Stefana  Lamik, Władysława Kozak, dusze w czyśćcu. Za + Elżbietę Urbańczyk. Za ++ męża Urbana, syna Bogdana, rodz. Rozalię i Augustyna Wąsik, Leonarda Pyka, ++ z rodz. Matusek. Za ++ Henryka Brzezina w 30. dz. po śm. Za ++ Czesława Molendę, Halinę i Herbrta Lipińskich, rodziców, teściów, dusze w czyśćcu.

 

Sobota – NMP Królowej – 22.08.2015

7.00 w kościele Św. Anny W intencji żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych.      

  Nabożeństwo do  Św. Anny.

14.30 – Dziękczynna z prośbą o dalsze  błogosławieństwo Boże i zdrowie z okazji 45. rocznicy ślubu Krystyny i Jana Andrzejewskich.

17.00 – Za ++ żonę Ewę Balcerzak w 5. r. śm., rodz. Janinę i Franciszka Balcerzak, Stanisławę i Andrzeja Boreckich, ++ z rodz.

20.00 w kościele Św. Anny: Nabożeństwo na zakończenie pielgrzymki.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 23.08.2015                (kolekta na potrzeby naszej Parafii)

7.00 – Za + żonę Annę w 8. r. śm., ++ z rodz.

8.30 – Za + Stanisławę Zdrojewską – od mieszkańców ul. Zjednoczenia i Partyzantów oraz koleżanki.

10.00 – Za ++ męża Mikołaja Czech, rodziców z obu stron, pokr.

11.30 – O radość życia wiecznego dla + syna Michała Maj w 3. rocznicę śmierci.

14.30 – Dziękczynno-błagalna: W int. Krystyny i Eugeniusza z ok. 55. r. śl.oraz 80. ur. Eugeniusza z prośbą o dalsze zdrowie, błog. Boże dla całej rodz. Z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie z ok. 60. ur. Ireny Mikołajczyk. Z podz. za odebrane łaski z prośbą o błog. Boże i zdrowie z ok. 78. ur. Cecylii Garus. O zdrowie i błog. Boże dla syna Mariana z ok. 40. ur. (Te Deum).

15.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej.

18.00 – Za ++ żonę i matkę Józefę Telma w r. śm., rodziców, teściów, ++ z rodz. Jarek i Telma.

 

PoniedziałekŚwiętego Bartłomieja Apostoła 24.08.2015

7.00 – Za + Marię Kożuch w r. śm., ++ z rodz.

18.00 – Za ++ ojca Augustyna Łupież w r. ur., matkę Emilię, braci Ottona i Augustyna, męża Gerarda Molenda, Stefana Gizę, rodz. Elżbietę i Karola Molenda, dziadków z obu stron, dusze w czyśćcu.

 

Wtorek 25.08.2015

7.00 – Za + sąsiadkę Łucję Małek – od sąsiadów z ul. Uchodźców.

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

18.00 – Za ++ rodz. Rozalię i Augustyna Wąsik w r. ur. Za + Ludwika Piechota w r. ur., ++ z rodz. Piechota i Just. Za + Hannę Bielecką w 1. r. śm. Za ++ rodz. Pelagię i Tadeusza Krawczyk, teściów Helenę i Stanisława Knopik, ++ z rodz. Za ++ rodz. Mariannę i Ludwika Krawczyk, czterech braci, teściów Weronikę i Michała Kuc, ++ z rodz. Krawczyk, Janik, Dymarczyk, Kuc, Eleonorę Matusek, Janinę Rodewald. Za ++ ojca Jana Darda w r. śm., matkę Jadwigę, rodziców i rodzeństwo z obu stron. Za + Franciszka Żyłkę w r. śm. Za + sąsiadkę Ewę Jańta – od sąsiadów z ul. Wojska Polskiego 4a. Za ++ żonę Genowefę Spik, rodz. Piotra i Katarzynę Spik, teściów Michała i Bronisławę Kiełkowskich, ++ z rodz. Spik i Kiełkowskich. Za dusze w czyśćcu cierpiące. Za ++ Helenę Huras w r. ur. Za ++ szwagierkę Elżbietę Koza, męża Zbigniewa. Za ++ męża Marcina Świerc w r. ur., Jadwigę Świerc, Helenę Gruca, Jana Janika, dusze w czyśćcu.Za ++ rodz. Jadwigę i Augustyna, siostrę Gertrudę, jej męża Eryka, braci Jerzego, Rudolfa i Franciszka, bratowe Władysławę, Annę i Zuzannę, dziadków Marię i Piotra Duda, ciocię Franciszkę Szmidt, jej męża Wincentego, wujków Tomasza, Rudolfa i Alojzego, męża Henryka, teściów Weronikę i Antoniego, szwagrów Leona i Tadeusza, szwagierkę Agnieszkę, Huberta i Zuzannę Bartos. Za ++ kapłanów Pawła i Franciszka Miś, ich siostrę Łucję, księży Józefa Żurka i Leonarda Pająka. Za ++ Anielę i Józefa Szulik. Za + kuzynkę Martę Danielczok.

18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ 26.08.2015

7.00 – I. Za + matkę Annę Jerominek w r. śm.       II. W intencji żyjących i zmarłych parafian.

14.00 ślub: Marzena Sieradzka – Jerzy Jochem.

18.00 – Za ++ matkę Janinę Zembała w 13. r. śm., babcię Natalię, Janinę i Annę Krasowskie. Za ++ Cecylię Gnacińską w r. śm., męża Jana, rodziców, siostrę i brata, ++ z rodz. Za ++ męża Romualda Pluszczaka, jego rodziców, rodzeństwo, szwagrów, bratową Stefanię, rodz. Zofię i Tomasza Wilczek, siostry Radegundę, Bronisławę, bratową Ewę, jej rodziców, ++ z pokr., dusze w czyśćcu. Za + kolegę Wawrzyńca Kosteckiego. Za ++ męża Brunona, rodz. Jana i Mariannę, szwagra Wiktora, szwagierkę Danutę. Za ++ rodz. Jana, Pawła, Zofię, ++ z rodz. Za + sąsiada Henryka Brzezinę – od sąsiadów z ul. Tysiąclecia 3 (trzecia klatka). Za dusze w czyśćcu cierpiące. Za ++ Mieczysława i Lecha, ++ z rodz. Szczesny, Osadnik, Koza, Kurda i Kosytorz, pokr., dusze w czyśćcu. Za ++ rodz. Hildegardę i  Kazimierza Stemplewskich, teściów Franciszkę i Jana Gambuś, ++ z pokr. z obu stron. Za ++ męża Stefana, syna Marka, Wilhelma i Agnieszkę Jelito, szwagrów i szwagierki, rodz. Klarę i Rudolfa Skorupa. Za + Eugeniusza Kandora.

 

Czwartek – Św. Moniki – 27.08.2015

7.00 – Dziękczynno – błagalna z okazji 93. urodzin Jadwigi Szymik.

12.00 ślub: Daria Żwirek – Piotr Szyszka.

14.00 w kościele Św. Anny ślub: Sabina Gajda – Jacek Neumann.

17.15 W intencji Apostolatu Maryjnego.

 

Piątek – Świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła – 28.08.2015

7.00 – Za + siostrę Jadwigę w r. śm., ++ z rodz. Seget, Nowozimski.

18.00 – Za ++ męża Andrzeja Rajnogę w r. śm., Ewę i Pawła Rajnoga, Martę i Emila Marszałek, Marię, Helenę i Antoniego Moc. Za + Łucjana Konopkę w 1. r. śm. Za + matkę Różę Filipiak w r. ur. Za ++ męża i ojca Jana Berbesz w r. ur., rodziców z obu stron, dusze w czyśćcu. Za + córkę Iwonę. Za ++ rodz. Klarę i Wiktora Bryś, Agnieszkę Dada, Jadwigę Mańka, ++ z rodz. Bryś i Mańka. Za ++ Eugeniusza Gatys, ++ z rodz. Łopata. Za ++ męża Adolfa, rodziców, pokr. Za ++ syna Zygmunta Kauder w r. ur., rodz. Marię i Eryka Czogala, Marię i Jana Zdzieblik, matkę chrzestną Różę Świerc. Za + sąsiada Wisława Tylińskiego. Za ++ rodz. Teofilę i Piotra Tekieli, dziadków Mariannę i Antoniego Nicpoń, wujków Zenona, Antoniego i Zdzisława, ++ z pokr. Tekieli, Nicpoń. Za ++ męża Mirosława w 30. dz. po śm., rodziców, kuzynkę Bogumiłę, Tadeusza Bednarskiego. Za + Cecylię Szwedzicką w 30 dz. po śm. Za + Eugeniusza Gawliczek w 30. dz. po śm. Za + Ewę Jańta w 30. dz. po śm. Za ++ ojca Stefana Koczybę w r. ur., matkę Agnieszkę, braci Edwarda i Gerarda. Za + ojca Alfonsa Kołek w 12. r. śm. Za ++ męża Jana Grzesik w r. ur., jego rodz. Emanuela i Gertrudę.

 

Sobota  – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela – 29.08.2015           

7.00 – Za ++ ojca Józefa Smolin w rocznicę urodzin, matkę Florentynę.

8.00 W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (solenizanci: Jadwiga Szymik, Renata Kuszka, Karolina Gerlic).

17.00 – Za + Irenę Świerczyńską w 10. r. śm.

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.08.2015             (kolekta na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny, kazania wygłosi i błogosławieństwa prymicyjnego udzielać będzie neoprezbiter z Parafii NSPJ w Bytomiu Szombierkach, ks. Krzysztof Ruciński, nasz nowy wikariusz)

7.00 – W int. rodz. Przydacz.

8.30 – Za ++ męża Edmunda Gruca, rodziców, ++ z rodz.

10.00 – Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże, zdrowie, dary Ducha Świętego i potrzebne łaski dla Moniki z ok. 25. ur.

11.30 – Za ++ matkę Gertrudę w r. śm., ojca Feliksa.

13.00 Msza święta chrzcielna – W intencji dzieci przyjmujących chrzest, rocznych dzieci: Igor Urlik,.… ich rodziców i chrzestnych.

14.30 – Dziękczynno-błagalna: Przez wst. MB Częstochowskiej z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże, zdrowie, dary Ducha Swiętego dla córki Eweliny z ok. ur. W int. Diany z ok. 25. ur. z podz. i prośbą o dalsze błog. Boże, zdrowie, dary Ducha Świętego. Z ok. 10. ur. Magdaleny Dandyk z podz. za wszelkie łaski z prośbą o dalsze błog. i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym.

15.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

18.00 – Za + sąsiadkę Łucję Małek i wszystkich ++ z ul. Uchodźców – od sąsiadów z ul. Uchodźców.

 

 

Poniedziałek 31.08.2015

7.00 – Za ++ rodz. Wiktorię i Adolfa, braci Kazimierza, Edwarda i Józefa., pokr.

8.00 – Za ++ dziadków z obu stron i krewnych z obu stron, dusze w czyśćcu.

18.00 – Za ++ męża Wernera Kilec, siostrę Mieczysławę, rodziców i teściów.

 

Wtorek – Błogosławionej Bronisławy, dziewicy – 1.09.2015

7.00 – Za + Marię Ulman w r. ur.

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8.00 – Za + Klarę Szymik.

9.00 w kościele Św. Anny: – W intencji uczniów, dyrekcji, nauczycieli, wychowawców i katechetów ZSOT w Lublińcu o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

18.00 – Za ++ męża Maksymiliana Molendę w r. ur., Martę i Piotra Molenda, dwóch synów, córkę, dusze w czyśćcu. Za ++ Zofię, Małgorzatę, Jadwigę, Teodora, Ernesta Styczyrz, Klarę Jarzombek, pokr. dusze w czyśćcu. Za + Stanisławę Koszarek w 1. r. śm, teściów, ++ z rodz. Koszrek, Wiora. Za ++ matkę Klarę w r. śm., ojca Józefa, Adelę i Henryka Pietrzok, ++ z rodz. Gawron, Niedurny, Pietrzok. Za + kolegę Wawrzyńca Kosteckiego. Za + Barbarę Kowalczyk w 30. dz. po śm. Za + sąsiadkę Ewę Jańta – od sąsiadów z ul. Wojska Polskiego 4a. Za + Ildefonsa Sadowskiego – od rodz. Brzenska. Za + matkę Genowefę Spik.

18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa 2.09.2015                 (kancelaria czynna: 16.00 – 17.00)

7.00 – Za + Jerzego Popanda (1).

8.00 – Za + Rozalię Henne w r. ur.

18.00 – Za ++ rodz. Mariannę i Michała Szczesnych, braci Mieczysława i Romualda, męża Bernarda, bratową Helenę, szwagra Lucjana. Za ++ Marię Bielewską w 10. r. śm., ojca Stanisława, Agnieszkę Gajda, pokr. z obu stron, dusze w czyśćcu. Za ++ rodz. Henryka w r. ur. i Agnieszkę Strzoda. Za ++ matkę Jadwigę Kokot w 9. r. śm., ojca Henryka, teściów Matyldę i Wilhelma Greupner. Za ++ rodz. Helenę i Romualda Szczesnych, dziadków Mateja, Szczesny, dusze w czyśćcu. Za + Ildefonsa Sadowskiego w 30. dz. po śm. Za ++ męża Leona w r. śm., rodz. Józefę i Piotra Obara, braci Edwarda i Zenona, bratową Marię, ++ z rodz. Obara i Bałdyga, dusze w czyśćcu.

 

Czwartek – Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła – pierwszy czwartek miesiąca – 3.09.2015             (kancelaria nieczynna)

7.00 Msza święta w języku łacińskim –  Za + Jerzego Popanda (2).

7.30 Nabożeństwo w intencji powołań do służby w Kościele.

8.00 – W intencji żyjących i zmarłych parafian.

17.15 Msza święta szkolna (błogosławienie przyborów pierwszoklasistom) – I. W intencji uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, nauczycieli, katechetów i wychowawców o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.      II. Za ++ męża Stefana w r. ur., rodziców, teściów, rodzeństwo i pokr. z obu stron.

 

Piątek pierwszy piątek miesiąca – 4.09.2015                       (kolekta na Caritas)

7.00 W intencji Parafian.

7.30 Nabożeństwo do NSPJ.

8.00 –  Za + Jerzego Popanda (3).

18.00 – Za + męża Henryka Pietrzak w r. ur.  Za + męża Stanisława Paluch. Za ++ Jana i Stefana Zowada w r. ur. Za ++ rodz. Józefa i Augustynę Fronczek, Eryka i Elżbietę Kandzia, dziadków Franciszka i Marię Krawczyk, pokr. z obu stron, dusze w czyśćcu. Za ++ Otylię i Hermana Kapol, ++ z rodz. Przyłudzki i Kapol, Andrzeja Cholewę. Za ++ męża i ojca Henryka Kolasa w 7. r. śm., ++ z rodz. Kolasa, Oleś. Za ++ ojca Karola Imiołczyk w r. śm., matkę Annę. Za ++ matkę Klarę Guziel, teściów Ligię i Wiktora Psiuk. Za ++ Jerzego i Marię Klama, dusze w czyśćcu.Za + Krystynę Koza w 30. dz. po śm. Za + Danutę Szejner w 30. dz. po śm. Za ++ matkę Wiktorię, Marię, ojca Jerzego w r. ur., dusze w czyśćcu. Za + sąsiada Henryka Brzezinę – od sąsiadów z ul. Tysiąclecia 3 (trzecia klatka).

19.00 Msza święta młodzieżowa o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym oraz w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

 

Sobota pierwsza sobota miesiąca – 5.09.2015                 (odwiedziny chorych)

7.00 – I. Za ++ Agnieszkę Pawełczyk w 1. rocznicę śmierci, męża Konrada Pawełczyk.        II. Za + Jerzego Popanda (4).

7.30 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

8.00 –  W int. naszej Ojczyzny o przemianę moralną i błog. Boże.

17.00 – I. Za ++ Zdzisława Mazana w 19. r. śm., ++ z rodz. Mazan, Mazurek i Małysz. II. Za + żonę Lidię Matuszewski w r. śm., ++ z rodz. Matuszewski, Koza….

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA6.09.2015        (kolekta na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego)

7.00 –  Za + Jerzego Popanda (5).

8.30 – Dziękczynno – błagalna o Boże błogosławieństwo, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla Małgorzaty i Jana Springwald z okazji 25. rocznicy ślubu (Te Deum).

10.00 – Za ++ Józefa Pietrzik, rodz. Karolinę i Józefa, Karola, Jerzego, Franciszka, Magdalenę i Barbarę Spik, siostry Wiktorię i Agnieszkę, ++ z rodz., Huberta Krawczyk, dusze w czyśćcu.

11.30 – I. Za ++ Zofię, Małgorzatę, Jadwigę, Teodora w r. śm.

  1. O zdrowie, błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Hiacynty i Andrzeja Kierat z okazji 40. rocznicy ślubu.

13.00 – Dz. – bł. z prośbą o Boże błog. dla Doroty i Rudolfa Gbur z ok. 60. r. śl. (Te Deum).

14.30 – Dziękczynno-błagalna:

15.30 VI. Lubliniecki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej:

KONCERT ORGANOWY – gra Pascal Caldara (Niemcy).

18.00 – Za + męża i ojca Bogdana Kierach w 2. r. śm.

 

Poniedziałek 7.09.2015

7.00 –  I. Za + ciocię Katarzynę Drzazga, ++ z rodz.    II.

8.00 – Za + Jerzego Popanda (6).

18.00 – Za + sąsiadkę Barbarę Kowalczyk – od sąsiadów z ul. Plebiscytowej.

 

Wtorek Narodzenie NMP 8.09.2015

7.00 – I.  Za + Jerzego Popanda (7).    II.

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8.00 – Za + męża Gerarda Molenda w r. ur., dusze w czyśćcu.

18.00 – Za ++ Jerzego Sojka, syna Marka, wszystkich sąsiadów z ul. Kasztanowej i Polnej. Za ++ matkę Józefę w r. śm., ojca Wacława, syna Michała, bratanka Jacka, ++ z pokr. Za ++ matkę Stanisławę Szimber w r. ur., dusze w czyśćcu, jej siostry Annę Kazuch, Marię Mięsok, Julię Stec, Adama Stec, Jadwigę Gloc, Antoniego Sadowskiego, Jerzego i Irenę Kościelnych, Łucję Christof, Agnieszkę Słowik, dusze w czyśćcu. Za ++ Alojzego Pielarz, Adelę Wójcik, rodziców z obu stron, dusze w czyśćcu. Za + sąsiadkę Ewę Jańta – od sąsiadów z ul. Wojska Polskiego 4a. Za + Jerzego Pandzioch w 30. dz. po śm. Za ++ męża Emila Ruranski w r. ur.., rodz. Jana i Paulinę Sprot, brata Pawła, bratową Marię, teściów Wilhelma i Julię, szwagrów, ++ z pokr. Ruranski, Sprot, Koza, Foryta, Pilok i Szejok, koleżankę Marię Choma w 5. r. śm. Za + matkę Genowefę Spik. Za ++ Anielę Przybyła w 1. r. śm., ++ z rodz. Gbur i Przybyła.

18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa 9.09.2015

7.00 – I. Za + Jerzego Popanda (8).     II.                     III.

18.00 – Za + Jadwigę Andrzejewską w r. śm., ++ z rodz. Za ++ z rodz. Harmider, Rispler, Kuńka, Młyńczyk, dusze w czyśćcu. Za ++ męża Stanisława Grochala w 20.r. śm., córkę Krystynę, syna Andrzeja, rodz. Marię i Jana Pisulski, teściów Annę i Franciszka Grochala, rodzeństwo i pokr Grochala, Pisulski. Za + sąsiada Ryszarda Walczaka – od sąsiadów z ul. Ogrodowej. Za + Łucję Wawrzyniak w r. śm., Za + kolegę Wawrzyńca Kosteckiego. Za ++ z rodz. Młynek, Murek i Sowa.

 

Czwartek 10.09.2015

7.00 – I. Za + Jerzego Popanda (9).     II.

17.15 Msza święta szkolna – I. W intencji rodzin uczniów klas trzecich rozpoczynających przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodzin.           II. Za + sąsiadkę Łucję Małek – od sąsiadów z ul. Uchodźców.

 

Piątek – dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele – 11.09.2015

7.00 – Za ++ matkę Marię w r. śm., ojca Jana, rodzeństwo, ks. Leonarda, ++ z rodz.

7.30 Wyjazd na Parafialną Pielgrzymkę na Górę Św. Anny na Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego z przystanku przy alei Solidarności.

8.00 – Za + Jerzego Popanda (10).

8.30 18.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

18.00 – Za ++ rodz. Elżbietę i Pawła Dylka, męża Ernesta Breguła, braci Józefa i Edmunda, dziadków z obu stron, ++ z pokr. Dzlka i Sojka. Za + męża Józefa Borowik w r. ur. Za ++ rodz. Augustyna w r. ur., Balbinę Henne, brata Antoniego, teściów, dziadków, pokr. z obu stron. Za ++ syna Krzysztofa Madura, rodz. Marię i Karola Szulc, teściów Julię i Jana Madura, siostry Dorotę i Marię, dwóch szwagrów, siostrzeńca, ++ z rodz. i pokr. z obu stron. Za + Leopolda Garus w r. śm., ++ z rodz., dusze w czyśćcu. Za + Monikę Dobrowolską w 3. r. śm. Za + Łucję Małek w 30. dz. po śm. Za + Henryka Dodat w 30. dz. po śm. Za ++ Martę Sowaw r. ue., ojca Ignacego.

 

Sobota – NMP Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, MB Piekarskiej – 12.09.2015

7.00 – I. Za + Anielę Drzazga, ++ z rodz.                     II. Za + Jerzego Popanda (11).

8.00 – Za + Rozalię Henne w r. śm.

13.00 ślub: Karolina Nowak – Mateusza Mendrela.

14.00 ślub: Agnieszka Wysłucha – Marek Nolbert.

15.00 ślub: Barbara Kobiałkowska Jerominek – Janusz Jerominek.

   17.00 – I. Za ++ męża Jerzego Duda w r. śm., ++ z rodz. Duda, Mańka, Kompała Rogacz.  II. Za + Waldemara Grzechcę.

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – Dzień Fatimski – 13.09.2015             (kolekta specjalna na nasze inwestycje parafialne; na nowe okna w kościele parafialnym i odnowienie witraży)

7.00 – Za + Jerzego Popanda (12).

  • – Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie z ok. 71. ur.

10.00 – Za ++ córkę Renatę Półtorak, rodz. Anastazję i Teodora Goniwiecha, .Elżbietę i Józefa Lizurek, ++ z pokr.

11.30 – I. Dz. – bł. przez wst. MB Fatimskiej z podz. za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego dla wnuczki Klaudii Kaim z ok. 18. ur. II. Przez wst. Św. Józefa do Bożej Opatrzności w int. rzemieślników Powiatowego Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Lublińcu z ok. siedemdziesięciolecia istnienia. (Te Deum).

13.00 – Za ++ męża Franciszka, córkę Irenę, zięcia Andrzeja, ++ z rodz. Dyla, Spik, Kuźnik, Mrówczyński, Szczerba, dusze w czyśćcu.

14.30 Przez wstawiennictwo Matki Bożej objawiającej się w Fatimie oraz błogosławionych Dzieci Fatimskich w intencji rodzin oraz w naszych dziękczynno-błagalnych intencjach: W int. Andrzeja Kozińskiego z ok. 60. ur. z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze i zdrowie. O dalsze błog. Boże i zdrowie dla brata Karola z ok. 75. ur. W int. współautorów książki antymagicznej „Piątek trzynastego” by poprzez twórczość slużyli bliźnim i wielbili Boga. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze z ok. 40. r. śl. Teresy i Jana. Z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże dla Eugenii z ok. ur. W intencji rodzin Myślińskich i Purzyckich o błogosławieństwo Boże i zdrowie.

15.20 Przywitanie pielgrzymów powracających z Góry Św. Anny.

15.30 Różaniec Fatimski i procesja do kościoła Św. Anny.

18.00 – Dz. – bł. do Bożej Opatrzności przez wst. MBNP z podz. za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże dla rodz. Cecylii i Franciszka z ok. r. śl. oraz w int. całej rodz.

 

Poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14.09.2015

7.00 – Za + Jerzego Popanda (13).

8.00 – Za ++ Bronisława, Józefa i Franciszka Matyjaszczyk, Helenę i Czesława Zięba, Wacława Ślęzak.

18.00 – I. Za ++ ojca Konrada Mnicha, matkę Władysławę w rocznicę urodzin, brata Ernesta, dusze w czyśćcu.

  1. Za ++ żonę Hannę Maroń w 4. rocznicę śmierci, rodz. Teresę i Teodora Maroń, szwagra Bogdana Wolnego.

 

Wtorek – NMP Bolesnej – 15.09.2015

7.00 – I. Za + Jerzego Popanda (14).   II.         III.

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

18.00 – Za ++ ojca Stanisława Zemela w r. śm., matkę Joannę, brata Henryka, bratową Marię, ++ z rodz. Doleżych. Za ++ ojca Marka Jeziorowskiego w 6. r. śm., ++ z rodz. Jeziorowski, Trybus, Kaczmarczyk, Pawełczyk. Za ++ matkę Elżbietę Szumowską w r. śm.,, ojca Tadeusza, ++ z odz. Kos, Szumowski, dusze w czyśćcu. Za ++ Stanisława Lizurej, teściów, rodziców, brata Wacława, dziadków. Za + żonę, matkę i babcię Danielę Sowa w 10. r. śm. Za + kolegę Wawrzyńca Kosteckiego. Za ++ z rodz. Kasperczyk: Eugenię, Kazimierza, Kazimierę, rodz. Irenę i Janusza, wujka Mariana, teścia Eugeniusza Smok. Za + sąsiadkę Ewę Jańta – od sąsiadów z ul. Wojska Polskiego 4a. Za + sąsiada Henryka Brzezinę – od sąsiadów z ul. Tysiąclecia 3 (trzecia klatka). Za ++ męża Emila Ruranski w 16. r. śm.., teściów Wilhelma i Julię, rodz. Jana i Paulinę Sprot, brata Pawła, bratową Marię, szwagrów: Józefa, Ryszarda i Tadeusza, dusze w czyśćcu. Za + matkę Genowefę Spik. Za ++ dziadków Pyka, Smyła, pokr., dusze w czyśćcu. Za ++ Gertrudę, Józefa, Edwarda Pyka, Antoniego Sowa, dusze w czyśćcu.

18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa – Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa – 16.09.2015

7.00 – I. Za + Jerzego Popanda (15).   II.         III.

18.00 – Za ++ Gertrudę Tomanek w r. śm., Małgorzatę Doleżych, ++ z rodz. Smyrek, Tomanek, Doleżych. Za ++ Urszulę i Andrzeja Molata – od koleżanki Barbary z Gliwic. Za ++ męża Antoniego w r. ur.,, rodz. Emilię, Marię i Franciszka w r. ur., siostrę Elżbietę, jej męża Edmunda, szwagra Jana, Martę Kurtz, jej męża Huberta, Agnieszkę Biela, jej męża Romana, kapłanów którzy posługiwali w naszej Parafii., siostry zakonne., dusze w czyśćcu. Za ++ rodz. Teofilę i Piotra Tekieli, dziadków Mariannę i Antoniego Nicpoń, wujków Zenona, Antoniego, Zdzisława, ++ z pokr. Tekieli, Nicpoń. Za ++ żonę Genowefę Spik, rodz. Piotra i Katarzynę Spik, teściów Michała i Bronisławę Kiełkowskich, ++ z rodz. Spik i Kiełkowskich. Za ++ Mieczysława i Lecha, ++ z rodz. Szczesny, Osadnik, Koza, Kurda i Kosytorz, pokr., dusze w czyśćcu. Za + sąsiadkę Łucję Małek – od sąsiadów z ul. Uchodźców.

 

Czwartek 17.09.2015

7.00 – I. Za ++ męża Józefa Anioł w 10. r. śm., rodziców, pokr.

  1. Za ++ dziadków z rodz. Łukasik i Zyśko, ++ z rodzin.

8.00 – Za + Jerzego Popanda (16).

17.15 Msza święta szkolna – Za ++ żonę i matkę Marię Bensz w 15. r. śm.

 

PiątekŚw. Stanisława Kostki, zakonnika 18.09.2015

7.00 – I. Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w życiu zakonnym i zdrowie dla Siostry Liliosy z okazji urodzin.        II. Za + Jerzego Popanda (17).

8.00 – Dz. – bł. z podz. za odebrane łaski i zdrowie i prośbą o dalszą opiekę dla syna Grzegorza.

18.00 – Za ++ Otylię Węgierek, męża Józefa, rodziców i teściów. Za ++ Apolonię, Stanisława i Krystynę Czyż, ++ z rodz. Czyż i Chimiak, ojca Alojzego i jego rodziców. Za ++ Jana Gawron w 1. r. śm., pokr. z obu stron. Za ++ ojca Romana Biela w r. śm., Agnieszkę, teściów Magdalenę i Tadeusza Masoń. Za + Piotra Lach. Za ++

Julię Włoka w 30. dz. po śm. Za ++ rodz. Bronisławę i Gerada Maniera, ++ z rodz. Maniera, Koziara i Łapok.

 

Sobota – Św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy – 19.09.2015

7.00 – Za + Jerzego Popanda (18).

8.00 w kościele Św. Anny: Msza św. z błogosławieństwem matek oczekujących potomstwa i kobiet proszących o nieW intencji Róż Różańcowych.

Nabożeństwo ku czci Św. Anny.

 17.00 – I. Za ++ rodz. Karola i Franciszkę Kus, ++ z pokr.

  1. Za ++ rodz. Radegundę i Benedykta Świerczyńskich, dziadka Edwarda, ++ z pokr. Świerczyński.

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 20.09.2015         (kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej)

7.00 – Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Tadeusza z okazji 83. urodzin.

8.30 – O radość życia wiecznego dla syna ks. Dariusza Kopca w r. ur. męża Mieczysława, dusz w czyśćcu.

10.00 Msza święta z elementami w języku łacińskim Dożynki Parafialne – I. Dziękczynna za tegoroczne plony, za wszelkie owoce ziemi i pracy rąk ludzkich.      II. Za ++ Aleksandrę i Dorotę Dubowskie w r. śm.

III. Za ++ męża Wiktora Krawczyk w r. ur., Marię i Gerharda Bainczyk, ++ z rodz. Krawczyk i Ziaja.

11.30 – Przez wst. MBNP z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże dla Pelagii z ok. 65. ur. oraz o błog. dla całej rodz.

13.00 W intencji uczestników pielgrzymki na Górę Świętej Anny.

14.30 – Dziękczynno-błagalna:

15.30 Nieszpory niedzielne.

18.00 – Za + Jerzego Popanda (19).

 

Poniedziałek 21.09.2015

7.00 – Za + Jerzego Popanda (20).

8.00 – Za ++ ojca Ignacego Sowa w r. śm., matkę Martę.

18.00 – I. Z ok. 50. ur. z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Ireneusza.

  1. W int. Urszuli i Leona z ok. 30. r. śl.

 

Wtorek 22.09.2015

7.00 – I. Za + Brunona Szymik.                    II. Z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie z ok. 89. ur. matki Leokadii.       III. Za + Jerzego Popanda (21).

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8.00 – Za ++ matkę Emilię Łupież w r. ur., ojca Augustyna, braci Ottona i Augustyna, Stefana Gizę, dziadków z obu stron, dusze w czyśćcu.

18.00 – Za ++ rodziców w r. ur., dziadków, brata Zygmunta, bratanicę Anetę, dusze w czyśćcu. Za ++ rodz. Zofię i Tomasza Wilczek, siostry Bronisławę i Radegundę, bratową Ewę, szwagrów Alfonsa, Benedykta, Romualda i Waltera, dziadków Franciszkę i Kacpra Jerominek, ++ z pokr. Wilczek i Jerominek. Za + matkę Genowefę Spik. Za ++ koleżankę Annę Horoszczuk w 1. r. śm. – od koleżanek emerytek z Przedszkola Nr 6. w Lublińcu. Za + sąsiadkę Łucję Małek – od sąsiadów z ul. Uchodźców.

18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa Św. O. Pio z Pietrelciny, prezbitera – 23.09.2015

7.00 – I. Za + Jerzego Popanda (22).   II.         III.

18.00 – Za + kolegę Wawrzyńca Kosteckiego. Za ++ ojca i dziadka Alfonsa Śliwa, matkę Elżbietę, męża Henryka, ++ z rodz., dusze w czyśćcu. Za ++ żonę Elżbietę, synową Joannę, rodz. Bertę i Józefa, ++ z rodz. Gołąbek, Kozok, Ledwoń i Wieczorek., dusze w czyśćcu.

 

Czwartek 24.09.2015

7.00 – I. Za + Jerzego Popanda (23).   II.

8.00 – Za ++ rodz. Elżbietę i Wacława Kanclerz, dziadków.

17.15 Msza święta szkolna – I. Za + męża Henryka Florek, teściów Zdzisława i Gertrudę, rodz. Ryszarda i Dorotę Słota, brata Henryka, chrześniaka Marcina, szwagra Henryka, Mariana.     II.

 

Piątek Błogosławionego Władysława z Gielniowa, prezbitera – 25.09.2015

7.00 – I. Za + Jerzego Popanda (24). II.         III.

18.00 – Za ++ teścia Bronisława i teściową Agnieszkę Reska, w r. ur. Za + Elżbietę Stolka w 8. r. śm., ++ z rodz. Stolka i Niwergol. Za ++ Edwarda Koczybę w 3. r. śm., rodziców, teściów, bratową Łucję Grzona, szwagra Gerarda Koczyba,  ++ z rodz. Za ++ ojca Stefana Sowa w r. śm., babcię Franciszkę Kowalczyk, teścia Mariana Rajnoga. Za ++ męża Marka Wientritt w r. śm., rodz. Marię i Wiktora Obacz, teściów Lucynę i Antoniego Weintritt, pokr. Za ++ męża Urbana w r. śm., syna Bogdana, ++ z rodzin Wąsik, Matusek i Mańka, Leonarda Pyka, Alfreda Mańka. Za ++ męża Gerarda Czudaja, ojca Karola Skibińskiego w r. ur.

 

Sobota 26.09.2015

7.00 – I. Dziękczynna prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Gertrudy i Stanisława Pach z okazji 60. rocznicy ślubu.            II. Za + Jerzego Popanda (25).

8.00 W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (solenizanci: Aniela Richter, Monika Gbur, Jadwiga Wawrzyniak, Danuta Dyla, Rozalia Najgebauer, Rozalia Kocyba, Maria Mańka).

  1. Za + brata Józefa w 19. rocznicę śmierci, ++ z rodziny.

17.00 – I. Za ++ Paulinę Skalską, Piotra Skalskiego, Barbarę Skalską, ++ z pokr. z obu stron.         II. Z okazji 35. rocznicy ukończenia Szkoły Podstwowej w intencji wszystkich żyjących i zmarłych absolwentów klas A i C.

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.09.2015        (kolekta na potrzeby naszej Parafii)

7.00 – I. Za ++ rodz. Tomasza i Jadwigę Strzoda, męża Erwina, siostrę Anielę.         II. Za + Jerzego Popanda (26).

8.30 – Za + Krystynę Kozińską w rocznicę śmierci, ++ z rodziny.

10.00 – Dz. z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie w rodz. z ok. r. śl.

11.30 – I. Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Katarzyny i Jacka Bissinger z okazji 20. rocznicy ślubu oraz Urszuli i Krzysztofa Psiuk z okazji rocznicy ślubu.

  1. Dziękczynno – błagalna do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski i prośbą o dalsze z okazji 60. urodzin Jana Mendrela.

13.00 Msza święta chrzcielna – W intencji dzieci przyjmujących chrzest i rocznych dzieci: Karol Grela, Patrycja Gembała,…, ich rodziców i chrzestnych.

14.30 – Dziękczynno-błagalna:

15.30 Nieszpory niedzielne.

18.00 – Za ++ Janinę Pawełczyk i jej męża Piotra Pawełczyka.

 

Poniedziałek – Świętego Wacława, męczennika – 28.09.2015

7.00 – I. Za + Jerzego Popanda (27).   II.

18.00 – I. Za ++ rodziców i dziadków Jadwigę i Wacława, brata Jerzego, bratową Annę.      II. W intencji Apostolatu Maryjnego.

 

WtorekŚwiętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała 29.09.2015

7.00 – I. Za + Jerzego Popanda (28).   II.         III.

7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

18.00 – Za ++ ciocię Jadwigę w r. ur., wujka Ignacego, dziadków Franciszkę i Karola Małolepszy. Za + Józefa Dąbek, żonę i syna. Za + brata Jerzego Szweda w r. śm., ++ z rodz. Szweda, Strzoda i Dragon. Za + męża i ojca Józefa Nowickiego w r. śm. Za ++ Erwina Kloss w 30. r. śm., Franciszkę Kloss, rodziców z obu stron, Józefa Romualda, Andrzeja Ligendza, Marię Wichula, Urszulę Pisarek. Za + matkę Genowefę Spik.

18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Środa – Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła – 30.09.2015

7.00 – I. Za + Jerzego Popanda (29).   II.

8.00 – Za + Helenę Wyciślok w 24. r. śm., ++ z rodz. Mazurek i Wyciślok.

18.00 – Za + męża Jerzego Lipiotę w 2. r. śm. Za + syna Krzysztofa Lipiotę w 8. r. śm. Za + Gertrudę Lipiota. Za + sąsiadkę Łucję Małek – od sąsiadów z ul. Uchodźców.