PORZĄDEK NABOŻEŃSTW


Sobota – Św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy – 23.07.2016
7.00 – Za ++ męża Edwarda, teściów Annę i Pawła, ++ z pokr., dusze w czyśćcu.
9.00 Msza święta z udziałem uczestników ŚDM – W intencji parafian.
12.00 ślub: Aleksandra Maciejewska – Łukasz Budzyn.
12.00 w kościele Św. Anny ślub: Iwona Pyrkosz – Janusz Dalkowski.
13.00 ślub: Aleksandra Augustyn – Bartosz Fabiański.

17.00 – Za ++ rodz. Rozalię i Wiktora Jyż.
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.07.2016 (kolekta na potrzeby naszej Parafii)
7.00 – Za + Reginę Bodora – od rodz. Grobara.
8.30 – Za + Krzysztofa Kościółka w rocznicę urodzin, rodziców, teściów i rodzeństwo.
10.00 Msza święta z elementami w języku łacińskim z udziałem uczestników ŚDM – Za + córkę Aleksandrę Pyrkosz w rocznicę urodzin.
11.30 – Z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie z ok. 60. ur. Czesława Szretera (Te Deum).
14.30 – Dziękczynno-błagalna: Do Bożej Opatrzności o zdrowie na dalsze lata i błog. Boże dla Jakuba z podz. za przeżyte 91. lat. O zdrowie dla Jadwigi Umlauf oraz wnuków. W intencji Teresy z ok. 80. ur.
15.30 VII. Lubliniecki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
KONCERT ORGANOWY Kingi Witczak
18.00 – Za + brata Tomasza Trzęsiok w (40.) rocznicę urodzin.

Poniedziałek – Św. Jakuba Apostoła – 25.07.2016
(kancelaria czynna tylko po południu: 15.00 – 16.00)
8.00 Msza święta z udziałem uczestników ŚDM – Za + Reginę Bodora – od rodziny Grobara.
——————————————————————————————————————————————
Msze święte i nabożeństwa w kościele Św. Anny.
Kazania wygłosi i błogosławieństwa prymicyjnego udzielać będzie ks. Krzysztof Wycisk, neoprezbiter z Kuźni Raciborskiej, kolekta na potrzeby naszej Parafii.

18.00 w kościele Św. Anny – I. Za zmarłych fundatorów, budowniczych i dobrodziejów kościoła Św. Anny. II. Za ++ Gertrudę i Ludwika Okwieka. Za + Emila Kurzaca w r. śm. Za ++ rodz. Pawła w r. śm. i Franciszkę Spojda, siostrę Blandynę, brata Jerzego i Leonarda, ++ z rodz. Paprotny, Lubojański, Wilkoń. Za + Józefa Pluwacz. Za ++ rodz. Annę i Romana Okwieka, brata Mariana, Gertrudę, Marię, Ludwika i Alojzego Okwieka.

Wtorek – ODPUST KU CZI ŚW.ANNY, MATKI NMP – 26.07.2016
6.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
7.00 – Dz. – bł. przez wst. Św. Anny z prośbą o zdrowie i błog. Boże na dalsze lata z ok. ur. Anny i o błog. Boże w rodz.
Różaniec – tajemnice radosne.
9.00 – Za + Engelberta Kozłowskiego w r. ur.
Różaniec – tajemnice światła.
11.00 Suma odpustowa – I. W intencji parafian, dobrodziejów kościoła Św. Anny, pielgrzymów i gości. II. Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego dla córki Agaty z okazji 18. urodzin. III. Za ++ męża Jerzego Spojda, rodz. Łucję i Franciszka Paprotny, Franciszkę i Pawła Spojda, dziadków Kus, Paprotny. IV.
Adoracja Najświętszego Sakramentu. Czas na indywidualne i grupowe nawiedzenie kościoła.
15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
15.30 Nieszpory odpustowe.
16.30 – Za ++ Zenona w 9. r. śm., rodziców Bożek i Kozak, brata, bratową, pokr. z obu stron.
Różaniec – tajemnice chwalebne.
18.00 – Za ++ syna Dariusza Kopyto w r. śm., matkę Józefę Strzoda, Bolesława Kuboś. Za + matkę Klarę Guziel w r. ur., teściów Ligię i Wiktora Psiuk, dusze w czyśćcu. Za ++ Annę Muskus i Annę Garncarz. Za + Annę Tyla z ok. imienin. Za ++ Annę Kubarycz w r. ur., w 3. r. śm, ojca Antoniego Kubarycz, dziadków Weronikę i Ignacego Malatyńskich, Katarzynę i Jana Kubarycz, pokr. z obu stron. Za ++ Włodzimierza Wierzchowskiego w r. śm. Za ++ Henryka Miemczyka, rodz. Ottona i Marię Krampic i ich rodziców. Za ++ Edmunda i Krzysztofa Gałązka, rodziców, teściów, pokr. z obu stron. Za + Reginę Bodora. Za + Annę Berbesz w r. ur. Za ++ Elżbietę Furgała, Marię Furgała, Michała Furgała.
—————————————————————————————————————————-
Środa – Świętego Joachima, ojca NMP – 27.07.2016
7.00 – Za + Helenę Gigiel w r. śm.
18.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące. Za ++ męża Krzysztofa Świerca i szwagierkę Teresę. Za + Cecylię Szwedzicką w 1. r. śm. Za ++ z rodz. Węgier i Kotewicz. Za ++ rodz. Hildgardę i Kazimierza Stemplewskich, teściów Franciszkę i Jana Gambuś, szwagierkę Łucję Gambuś, ++ z pokr. z obu stron, dusze w czyśćcu. Za ++ Klarę i Wiktora Grześkowiak. Za ++ Klarę, Zofię i Wiktora Drynda, rodziców.

Czwartek – 28.07.2016
7.00 – Za + Augusta Kożuch w r. ur., ++ z rodz.
17.15 – Za + Reginę Bodora – od rodziny Grobara.

Piątek – Św. Marty – 29.07.2016
7.00 – Za + matkę Rozalię Prusko w r. ur.
18.00 – Za ++ matkę Urszulę i Teodora Tomczaak, dziadków Jeziorski, Tomczak, teściów Wiktora i Jadwigę Sukiennik. Za ++ Henryka Helisz w r. ur., Paulinę Helisz, ++ z rodz. Helisz, Potempa, Bodora, Kuroś. Za ++ rodz. Ignacego i Annę Kozielski, Dominika i Marię Tobor, Józefa Tobor, siostrę Monikę i szwagrów. Za ++ Arkadiusza Borszcz w 4. r. śm. Za ++ ojca Feliksa, matkę Stanisławę, siostry Natalię i Helenę, brata Romana. Za ++ ojca Kazimierza, matkę Cecylię, ciocię Antoninę, bratową Stanisławę, szwagra Zygmunta, swata Juliusza, Wacławę Wypchlak. Za ++ ojca Pantaleona w r. śm., matkę Marię, męża Gerarda Styczyrz, Mieczysława Pakuła, dziadków z obu stron, teściów, Roberta Przybyła, Tobiasza i Helenę Opiela, Marzenę Chojnowską, Janinę Golaszczyk, dusze w czyśćcu. Za ++ rodz. Czesławę i Tadeusza Chłond, rodz. Marię i Ottona Gryc, siostrę Stefanię Kukowka, brata Edwarda Gryc.

Sobota – 30.07.2016
7.00 – Za + Reginę Bodora – od siostry Krystyny i siostrzeńca.
8.00 – W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (solenizanci: Andrzej Pskowski, Marta Sojka, Mariola Stróżyk, Maria Bałdyga, Martyna Gerlic).

17.00 – Dziękczynno – błagalna z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i zdrowie dla Anieli z okazji 60. urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny ( Te Deum).

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2016
(kolekta potrzeby naszej Parafii, można zyskać odpust Porcjunkuli)
7.00 – Dz.-bł. z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Gertrudy Glanc i całej rodz.
8.30 – Przez wst. MBNP z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie
10.00 – Za + żonę Ewę Jańta w r. ur., rodz. Stefana i Helenę Jurczyk, rodzeństwo Lucjana, Zygmunta, Stefanię i Danutę, rodz. Gertrudę i Antoniego Jańta, braci Pawła, Szczepana, szwagra Feliksa, bratową Irenę, Cecylię, Gertrudę, Sylwię, Klarę Ludgardę, Rajmunda i Adelajdę Stojek.
11.30 – Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Gizeli i Adama Kubiak z okazji 50. rocznicy ślubu (Te Deum).
13.00 Msza święta chrzcielna – W intencji dzieci przyjmujących chrzest, rocznych dzieci: Maja Michoń, Wojciech Nikolczuk, Mateusz Włodarczyk, … ich rodziców i chrzestnych.
14.30 – Dziękczynno-błagalna:
15.30 W kościele Św. Anny: Nabożeństwo ku czci Św. Krzysztofa w intencji wszystkich podróżujących z poświęceniem pojazdów.
18.00 – Za ++ rodz. Waleskę i Jana Hepner, teściów Pyka, męża Edmunda Pyka, braci Stanisława i Szczepana, siostrę Elżbietę, szwagrów Wilhelma i Stanisława, bratową Magdalenę.