PORZĄDEK NABOŻEŃSTW


 1. Poniedziałek – Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa 16.09.2019

  7.00 – I. Za + Hildegardę Broll (16). II. Za + Juliana Broll (16). III. W intencji żyjących i zmarłych parafian.

  18.00 – Za ++ Julię w 4. rocznicę śmierci i Józefa, ich rodziców Marię i Wincentego, braci Wiktora i Jana, Katarzynę, ++ z pokrewieństwa.

   

  Wtorek17.09.2019

  7.00 – I. Za + Hildegardę Broll (17).  II. Za + Juliana Broll (17). III. Za ++ męża Antoniego Warzycha, rodz. Emilię, Marię i Franciszka OIlbrich w r. ur., siostrę Elżbietę, jej męża Edmunda, chrześnicę Irenę Iwaniuk, szwagra Jana, Gertrudę Mrozek, teściów Janinę Winiecką, Martę Kurc, jej męża Huberta, dusze w czyśćcu.

  7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  18.00 – Za ++ rodziców Cyburt i Kuś. Za + matkę Cecylię Garus, ++ z rodz. Suchorski, Garus, Ochman, Najgebauer. Za ++ męża Emila Ruranski w 20. r. śm., rodziców, teściów, ++ z pokr. Ruranski, Sprot, Gołek, Foryta, Szejok, kapłanów, dusze w czyśćcu. Za ++ rodz. Gertrudę i Józefa, rodzeństwo, ++ z rodz. Pyka, Smyła, Sowa, dusze w czyśćcu. Za ++ rodz. Bronisława i Genowefę Gancarz. Za ++ Wiktora Mika w 7. r. śm., Hildegardę Mika, teściów Czesławę i Tadeusza Chłond, Wandę Chłond, ++ z rodz. Beszomer.

  18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

   

  Środa Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski18.09.2019

  7.00 – I. Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w życiu zakonnym i zdrowie dla Siostry Liliosy z okazji urodzin. II. Za + Hildegardę Broll (18). III. Za + Juliana Broll (18).

  18.00 – Za ++ Romana Biela w rocznicę śmierci, ++ z rodz. Biela, Wróbel, rodziców Magdalenę i Tadeusza Masoń. Za ++ Andrzeja i Zofię Krawczyk – od sąsiadów z ul. 3 Maja 3 (druga klatka schodowa). Za ++ Annę Gabryś w r. ur., męża Wilhelma, Jadwigę, Józefa i Eryka Czempik, dziadków z obu stron. Zofię Bartyla, Agnieszkę, Gerarda i Horsta Ciechanowski, Jadwigę Sucha, Lottę i Bernarda Brąsz, Dorotę Bąk, Gertrudę Mielczrek, Andrzeja Pająk, Pawła Kluge, Marka Piskoń, Mirosławę Duchaczek. Za ++ rodz. Rozalię i Emanuela Kopyciok, braci, siostry, brata Henryka, Mariannę i Kazimierza Mizera, braci, siostry, ++ z pokr. Za + sąsiada Tadeusza Sochę – od sąsiadów.

   

  Czwartek 19.09.2019            (kancelaria nieczynna)

  7.00 – I. Za + Hildegardę Broll (19). II. Za + Juliana Broll (19).

  17.15 Msza święta szkolna – I. Za + Konstantego Brzezina w r. ur. II. Za + Helenę Hemon w 4. r. śm.

   

  Piątek – Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy – 20.09.2019

  7.00 – I. Za ++ Agnieszkę Stempniak w rocznicę śmierci, Kazimierę i Mariana Pilśniak. II. Za + Hildegardę Broll (20). III. Za + Juliana Broll (20).

  18.00 – Za ++ męża Jana Gawron w 5. r. śm., ++ z rodz. Gawron, Sosnowski, Konik, Witek, Tomal i Sznajder. Za ++ Hildegardę Michalską w r. śm., Jana i Józefa Michalskich, Annę i Konrada Stefanik, Marię i Romana Sledziona, Magdalenę Chrzęstek w r. śm., ++ z rodz. Za + koleżankę Annę Horoszczuk w 5. r. śm. – od koleżanek emerytek z  Przedszkola  Nr 6 w Lublińcu. Za ++ ojca Ignacego Sowa i matkę Martę. Za ++ męża Władysława i syna Tedeusza Bednarek, rodziców i teściów. Za ++ Włodzimierza Matyska w 2. r. śm., Dariusza Szymanek, rodz. Petronelę i Józefa Boreckich, rodz. Julię i Stefana Matyska, ++ z rodz. Boreckich, Matyska. Za + Irenę Kowalik.

   

  Sobota Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty21.09.2019

  7.00 – I. Za + męża, ojca i dziadka Stanisława Rzepka. II. Za + Hildegardę Broll (21). III. Za + Juliana Broll (21).

  8.00 w kościele Św. Anny W intencji Róż Różańcowych.

    Nabożeństwo ku czci Św. Anny.

  12.00 w kościele Św. Anny – ślub: Patrycja Głomb – Jarosław Poloczek.

   

  17.00 – Dz. – bł. z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i błog. Boże w int. rodz. Seget z ok. ur.

   

  XXV. NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.09.2019       (kolekta na potrzeby naszej Parafii)

  7.00 – I. Za + Brunona Szymika. II. Za + Hildegardę Broll (22). III. Za + Juliana Broll (22).

  8.30 – Za ++ rodziców Elżbietę i Józefa Lizurek, Anastazję i Teodora Goniwiecha, córkę Renatę Półtorak.

  10.00 – Za + Helenę Trzesiok w 1. r. śm.

  11.30 – I. Za + Jerzego Lubana w r. ur. II. Za ++ Antoniego Korytek w . ur., Romana i Agnieszkę Biela.

  13.00 – I. Za ++ męża Franciszka, córki Irenę, Urszulę i Stefanię, zięcia Andrzeja, ++ z rodz. Dyla, Kopiński, Spik, Kuźnik, Mrówczyński, Szczerba, Drażyk, dusze w czyśćcu. II. Dz. – bł. przez wst. MB o zdrowie, błog. Boże dla Gertrudy z ok. 95. ur. i łaski potrzebne dla całej rodz. (Te Deum).

  14.30 – Dziękczynno-błagalna: W intencji rocznego dziecka: Antoni Król, jego rodziców i chrzestnych. W intencji rocznego dziecka: Pola Olbryt, jej rodziców i chrzestnych.

  15.30 Nieszpory niedzielne.

  18.00 – Za ++ matkę Emilię Łupież, ojca Augustyna, braci Ottona i Augustyna, dziadków, ++ z pokr. z obu stron, dusze w czyśćcu.

   

  Poniedziałek – Świętego Pio z Pietrelciny, prezbitera – 23.09.2019

  7.00 – I. Za + Hildegardę Broll (23). II. Za + Juliana Broll (23).           III.

  18.00 – Dziękczynno – błagalna z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Łukasza z okazji urodzin.

   

  Wtorek 24.09.2019

  7.00 – I. Za + Hildegardę Broll (24). II. Za + Juliana Broll (24). III.

  7.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  18.00 – Za ++ ojca Henryka Korzus w r. ur. Za ++ matkę Elżbietę Jon w 3. r. śm., ojca Romana, ++ z rodz. Za ++ ojca Alfonsa Śliwa w r. śm., matkę Elżbietę, męża Henryka, ciocię Teresę, wujka Antoniego, ++ z rodz. Za ++ żonę Elżbietę, synową Joannę, rodz. Bertę i Józefa, ++ z rodz. Gołąbek, Kozok, Ledwoń, Wieczorek. Za ++ męża Henryka Garus, syna Damiana, rodz. Martę i Wilhelma Sukiennik, brata Bolesława, dusze w czyśćcu. Za ++ męża Henryka Florek, teściów Gertrudę i Zdzisława, rodz. Ryszarda i Dorotę Słota, brata Henryka, chrześniaka Marcina i Mariana. Za + Irenę Sukiennik w 30. dz. po śm. Za ++ Kazimierza Sukiennik i Zdzisławę Zawilską. Za ++ syna Krzysztofa i męża Jerzego Lipiota. Za ++ rodz. Wacława i Elżbietę Kanclerz, dziadków z obu stron. Za ++ rodz. Gertrudę i Jerzego Rurański, dziadków Gertrudę i Jana Frasek, Cecylię Tkocz, Annę i Konrada Stefanik, Magdalenę Chrzęstek, Walentego Jerominka, Jana Michalskiego, Marię i Romana Sledziona, rodz. Antoninę i Piotra Garbaciok, Jana Jaworskiego, Jolantę i Macieja Nieora, Janinę Olczyk, Przemysława Chudeckiego. Za + ojca Franciszka Kosytorz w r. śm.

  18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

   

  Środa 25.09.2019

  7.00 – I. Za + Hildegardę Broll (25). II. Za + Juliana Broll (25). III.

  18.00 – Za + sąsiadkę Elżbietę Donotek – od sąsiadów z bloku. Za ++ męża Michała, rodz. Kazimierę i Stanisława Młyńczyk, Gertrudę i Bernarda Styczyrz. Za + Adama Stachurskiego w 13. r. śm., ++ z rodz. Za ++ ojca Jerzego Künstler w 18. r. śm., matkę Rosę, dziadków i pokr. z obu stron. Za + sąsiada Tadeusza Sochę – od sąsiadów.

   

  Czwartek 26.09.2019

  7.00 – I. Za + brata Józefa w 23. r. śm., ++ z rodz. II. Za + Hildegardę Broll (26). III. Za + Juliana Broll (26).

  17.15 Msza święta szkolna – I. Za ++ matkę Paulinę Skalską, ojca Piotra Skalskiego, siostrę Barbarę Skalską, pokrewieństwo z obu stron, szwagra Erwina Musiałek.         II.

   

  Piątek – Świętego Wincentego à Paulo, prezbitera – 27.09.2019

  7.00 – I. Za ++ rodz. Jadwigę i Tomasza Strzoda, męża Erwina, syna Andrzeja, siostrę Anielę. II. Za + Hildegardę Broll (27). III. Za + Juliana Broll (27).

  16.00 – W intencji pracowników firmy Tauron, emerytów i ich rodzin o błogosławieństwo Boże, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski oraz o szczęście wieczne dla zmarłych.

  18.00 – I. Za + brata Jerzego Szweda w r. śm., ++ z rodz. Szweda, Strzoda i Dragon. Za + córkę Iwonę w r. ur. Za + ojca Konrada Kopyto w 42. r. śm. Za + Elżbietę Stolka w r. śm., Antoniego Stolka, ++ z rodz. Stolka i Niwergol. Za ++ Edwarda Koczybę w r. śm., rodziców, teściów, brata Henryka, bratową Łucję, szwagra Gerarda, zięcia Mateusza. ++ z rodz. Grzona i Radlik. Za ++ Erwina Kloss w 34. r. śm., Franciszkę Kloss, rodziców z obu stron, Romualda i Andrzeja Ligendza, Urszulę Pisarek, Marię Wiechula. Za ++ syna Krzysztofa Kachel w 28. r. śm., brata Józefa, rodz. Marię i Józefa, Gertrudę i Rudolfa, ++ z rodz. Kachel, Patyk, głąb, Marzec. Za ++ męża Edmunda Świerca w r. ur. Za + Łucję Lesik w 30. dz. po śm. Za ++ Zofię Zagórnik w r. śm., ojca Piotra, brata Franciszka, siostry Elżbietę Surma, Annę Mańka, Teresę i Gerarda Mazoń, teściów Marię i Pawła Ploska, szwagierki Marię, Rozalię i Marię, szwagrów Piotra, Antoniego i Jana, dziadków z obu stron, dusze w czyśćcu, kapłanów i siostry zakonne posługujących w naszej Parafii. Za + męża Józefa Pluwacz, ++ z rodz.

  1. W intencji Apostolatu Maryjnego.

   

  Sobota – Świętego Wacława, męczennika – 28.09.2019       (odwiedziny chorych)

  7.00 – I. Za + Hildegardę Broll (28). II. Za + Juliana Broll (28).

  8.00 W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (solenizanci: Aniela Richter, Danuta Dyla, Jadwiga Wawrzyniak, Rozalia Najgebauer, Rozalia Kocyba, Maria Mańka).

   

  17.00 – I. Za ++ rodz. Jadwigę i Wacława, brata Jerzego, bratową Annę.      II.

   

  XXVI. NIEDZIELA ZWYKŁA 29.09.2019       (kolekta na potrzeby naszej Parafii, wybory kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej)

  7.00 – I. Za + Hildegardę Broll (29). II. Za + Juliana Broll (29).

  8.30 – I. Za ++ matkę Krystynę Kozińską w 10. r. śm. II. W intencji uczestników pielgrzymki na Górę Świętej Anny.

  10.00 – I. Za ++ Helenę Trzęsiok w 1. r. śm., sąsiadów z ul. Kasztanowej i Polnej. II. Do Miłosierdzia Bożego za ++ syna ks. Dariusza Kopca w r. ur., męża Mieczysława, ++ z rodz. Kopiec i Imiełowski.

  11.30 – Za + matkę Franciszkę w r. śm., ojca Pawła Spojda, siostrę Blandynę, jej męża Henryka, braci Leonarda i Jerzego, męża Henryka Wilkoń, teściów, ++ z pokr. Spojda, Wilkoń, Paprotny, Piowczyk, Markewka.

  14.30 – I. Dziękczynno-błagalna: Przez wst. MB z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę dla Magdaleny i Mateusza z okazji 1. rocznicy ślubu, ich dziecka Marii i całej rodziny. …..            II. Msza święta chrzcielna – W intencji dzieci przyjmujących Chrzest święty i rocznych dzieci: …, ich rodziców i chrzestnych.

  15.30 Nieszpory niedzielne.

  18.00 – Za + ojca chrzestnego Stefana Drynda w rocznicę urodzin, rodziców i teściów z obu stron – od chrześnicy Marzeny z rodziną.

   

  Poniedziałek – Świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła – 30.09.2019

  (rano kancelaria nieczynna kancelaria czynna jedynie: 15.30 – 16.00)

  7.00 – I. Za + Hildegardę Broll (30). II. Za + Juliana Broll (30).           III. Msza święta gregoriańska: Za + Pawła Banasik (1).

  18.00 – Msza święta gregoriańska: Za + Cecylię Tyla (1).