17-18 sierpnia 2012 (piątek-sobota) XX Diecezjalna Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę

* W kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na XX Diecezjalną Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 17-18 sierpnia (piątek-sobota), przeżywaną tym razem pod hasłem „Kościół Naszym Domem”.

Koszt uczestnictwa w pielgrzymce (+ znaczek) wynosi 20 zł. Przy zapisie należy podać imię, nazwisko, pesel i adres. Jeśli pielgrzym jest niepełnoletni, należy podać, kto w czasie pielgrzymki jest odpowiedzialny za tę osobę i Tel. do rodziców. Rozpoczęcie pielgrzymki w piątek 17. sierpnia mszą świętą o godz. 8.00 w Lubecku. Przed mszą świętą do godz. 7.50 należy złożyć bagaże do podstawionego samochodu transportowego (koszt przewozu bagażu ok. 12 zł). Pierwszego dnia grupa szara dociera do Boronowa (przez Kochcice, Kochanowice, Droniowice, Mochałę, Hadrę) gdzie łączy się z całością pielgrzymki podążającej z Gliwic. W sobotę z Boronowa przez Dębową Górę, Leśniaki, Korzonek, Konopiska na Jasną Górę pielgrzymka dociera w ok. 14.00 – 14.30.

Uroczysta msza św. pod przewodnictwem księży biskupów, na wałach Jasnej Góry o godz. 15.00. Zachęcamy do udziału w niej również tych, którzy nie będą pielgrzymować pieszo. Powrót z Częstochowy „na własną rękę”

Na pielgrzymią drogę należy zabrać wygodne obuwie (nie nowe), nakrycie głowy, „Drogę do Nieba”, Różaniec, kubek, łyżkę, potrzebne lekarstwa, śpiwór lub koc, karimatę lub materac (można zabrać namiot).

* Zachęcamy również do „duchowego pielgrzymowania”, tych, którzy nie mogą iść pieszo, do przeżywania wspólnoty modlitewnej w dniach pielgrzymki. W piątek szczególnie zapraszamy na msze święte do kościoła parafialnego, a w sobotę do kościoła Św. Anny o 8.00. Można w kancelarii w cenie 5 zł. (ofiara na potrzeby pielgrzymki) nabyć specjalny znaczek duchowego pielgrzyma. Potrzebne informacje: www.pielgrzymki-gliwice.pl