BOŻE NARODZENIE 2016

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy Wam, Drodzy Parafianie, serdeczne życzenia. Niech ubogi, betlejemski żłóbek będzie dla nas znakiem wielkiej i tajemniczej miłości Boga, który dla dobra człowieka jest gotowy do największych ofiar. Niech Dzieciątko Jezus będzie znakiem niegasnącej nadziei, że w naszej bezsilności i ograniczeniach nie jesteśmy sami, Bóg zwycięża w naszych sercach swoją delikatnością i mądrością. Obyśmy w cudzie betlejemskiej Nocy odkryli sens i godność ludzkiego życia, które już od pierwszych chwil jest najcenniejszym darem oraz zaproszeniem samego Boga, abyśmy i my umieli przyjąć i odpowiedzieć na Miłość, która narodziła się w Betlejem i objęła cały świat. Szczęść Boże!


stajenka-grafika-na-strone

Zachęcamy do właściwego przeżycia wieczoru wigilijnego i całych Świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: łamanie opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, wspólny śpiew kolęd (wzór można znaleźć w Drodze do Nieba pod nr 59)


WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA (24 grudzień)

rozdzielanie „Światełka Betlejemskiego” – po porannej Mszy świętej oraz po Pasterce o 15:15

15:15 – Pasterka dla dzieci oraz tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w późniejszej pasterce (uczestników rorat prosimy o przyniesienie kompletu zebranych obrazków i karteczki z imieniem, nazwiskiem, klasą, adresem)

22:00 – Pasterka w intencji parafian
24:00 – Pasterka w intencji parafian


UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA (25 grudzień)
Msze święte jak w każdą niedzielę.
Zapraszamy o 15:30 na Nieszpory kolędowe.


26 grudzień – drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – zapraszamy na Msze święte w porządku niedzielnym
27 grudzień – po Mszy świętej poświęcenie wina ku czci Świętego Jana Apostoła
28 grudzień – wspomnienie Świętych Młodzianków – o 9:00 Msza święta z błogosławieństwem dzieci