Diecezjalna Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 2021

Zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Gliwickiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 20-21.08.2021

Zapisy:
Pielgrzym zapisuje się przez formularz internetowy zamieszczony na stronie: gliwicka.com (nie ma innej formy zapisów).
Zapisy trwają do 13 sierpnia. Organizatorzy będą musieli podobnie jak w ubiegłym roku przygotować dla każdego pielgrzyma identyfikator oraz zakupić ubezpieczenie. Koszt to 35 zł – płatność online. Przy zapisie należy wybrać GRUPĘ SZARĄ.

Rozpoczęcie pielgrzymki w piątek 20 sierpnia 2021 Mszą świętą o godz. 8.00 w Lubecku. 

Bagaże: W piątek, przed Mszą świętą w Lubecku, będzie można złożyć bagaże do podstawionego samochodu transportowego. Samochód zawiezie je na postój w Boronowie. W sobotę, przed wyruszeniem w dalszą drogę, należy znów złożyć bagaże w odpowiednim samochodzie. Bagaż będzie można odebrać w sobotę (21.08) po Mszy św. wieczornej (około godz. 18:00) w Bibliotece Parafialnej.

Zakończenie pielgrzymki:
Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem księży biskupów, na wałach Jasnej Góry ok. godz. 15.30. Powrót z Częstochowy „na własną rękę”.

Na pielgrzymkę należy zabrać wygodne obuwie (nie nowe), nakrycie głowy, „Drogę do Nieba”, Różaniec, kubek, łyżkę, potrzebne lekarstwa, śpiwór lub koc, karimatę lub materac (można zabrać namiot). Pątnicy powinni posiadać środki ochrony osobistej, w tym maseczki / osłonę ust i nosa, środki do dezynfekcji rąk oraz do mycia i dezynfekcji powierzchni. Przed wyruszeniem będzie mierzona temperatura.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać na stronie: gliwicka.com