Pielgrzymka piesza na Jasną Górę

m356.GliwiceX-03-03W kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na XXV. Diecezjalną Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę, w dniach 18 – 19 sierpnia (piątek-sobota), przeżywaną tym razem pod hasłem „Idźcie i głoście”.
Koszt uczestnictwa w pielgrzymce (+ znaczek) wynosi 20 zł.
Przy zapisie należy podać imię, nazwisko, pesel i adres (jeśli pielgrzym jest niepełnoletni, należy podać, kto w czasie pielgrzymki jest odpowiedzialny za tę osobę i tel. do rodziców).


18 sierpnia (piątek) – rozpoczęcie pielgrzymki Mszą świętą o godz. 8.00 w Lubecku. Przed Mszą świętą do godz. 7.45 należy złożyć bagaże do podstawionego samochodu transportowego (koszt przewozu bagażu 8 zł). Pierwszego dnia grupa szara dociera do Boronowa (przez Kochcice, Kochanowice, Droniowice, Mochałę, Hadrę) gdzie łączy się z całością pielgrzymki podążającej z Gliwic.

19 sierpnia (sobota) –  z Boronowa przez Dębową Górę, Leśniaki, Korzonek, Konopiska na Jasną Górę pielgrzymka dociera ok. 14.00 – 14.30.
15:00 – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem księży biskupów, na wałach Jasnej Góry. Zachęcamy do udziału w niej również tych, którzy nie będą pielgrzymować pieszo.

Powrót z Częstochowy „na własną rękę”, albo wspólnie autobusem. Kto chciałby skorzystać z tego specjalnego autobusu, przy zapisie za pielgrzymkę zgłasza ten fakt i wpłaca dodatkowo 12 zł.

20:00 –  w sobotę w naszym kościele Św. Anny nabożeństwo na zakończenie pielgrzymki.


Co wziąć na drogę? – na pielgrzymią drogę należy zabrać wygodne obuwie (nie nowe), nakrycie głowy, „Drogę do Nieba”, Różaniec, kubek, łyżkę, potrzebne lekarstwa, śpiwór lub koc, karimatę lub materac (można zabrać namiot). Potrzebne informacje: www.pielgrzymki-gliwice.pl


Zachęcamy również do „duchowego pielgrzymowania”, tych, którzy nie mogą iść pieszo, do przeżywania wspólnoty modlitewnej w dniach pielgrzymki. Zapraszamy w tych dniach szczególnie na Msze święte do kościoła parafialnego. Można w kancelarii w cenie 5 zł (ofiara na potrzeby pielgrzymki) nabyć specjalny znaczek duchowego pielgrzyma.