Ślubowana Pielgrzymka do Lubecka

Jak co roku, gorąco zachęcamy do udziału w Pielgrzymce Pieszej Parafii Lublinieckich do Sanktuarium MB w Lubecku we wtorek 2 lipca.

Rozpoczęcie o 16.00 w naszym kościele św. Mikołaja.

W Lubecku o 17.30 Nieszpory Maryjne i Msza święta w intencji wszystkich mieszkańców Lublińca o 18.00.

Po zakończeniu uroczystości w Sanktuarium powrót pielgrzymki do naszego kościoła ok. 21.00.

W tym roku będzie to pielgrzymka szczególna, inna niż zwykle. Trzeba się nastawić raczej na pielgrzymowanie na sposób „Camino”, a więc w ciszy i indywidualnej modlitwie. Zasłonięte usta i nos na pewno będą utrudniać głośną modlitwę i wspólny śpiew.

Kto chce pielgrzymować musi być zdrowy, przed wyjściem na pielgrzymkę należy sobie zmierzyć temperaturę; temperatura powyżej 37 stopni C uniemożliwia pielgrzymowanie.

W czasie całej pielgrzymki należy mieć zasłonięte usta i nos! Należy też zachowywać bezpieczną odległość miedzy osobami nie mieszkającymi razem.

Grupa pielgrzymująca wspólnie; za krzyżem przejdzie tą samą trasą co w poprzednich latach; z ul. Oleskiej na ul. Żeromskiego przez Obwodnicę. Przejście przez Obwodnicę (tylko) w tym momencie będzie zabezpieczane przez służby.

Jeśli ktoś chciałby pielgrzymować zupełnie indywidualnie może to uczynić tylko przechodząc ulicą Oleską do końca na ulicę Główną w Lubecku; nie przechodząc indywidualnie przez Obwodnicę.