Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

W środę 1 listopada obchodzimy radosną uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy, że jest to święto nakazane, obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy świętej.
Msze święte w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym, począwszy od wtorkowej wieczornej o 17.00. Po Mszy świętej o 14.30 w kościele rozpoczniemy nabożeństwo w intencji zmarłych z procesją na nasz Cmentarz Parafialny.


W czwartek 2 listopada obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej. Kancelaria w czwartek nie będzie czynna. Msze święte będą sprawowane w porządku świątecznym; o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00, 17.30 i 19.00. 


Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych:

a) Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę od południa uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały dzień zaduszny, mogą, będąc w stanie łaski uświęcającej, będąc wolnymi od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i przyjąwszy Komunię świętą, jeden raz dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. W czasie nawiedzenia należy odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego.
b) Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu pod tymi samymi warunkami. Odpust ten jest zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, a w inne dni roku jest cząstkowy.